Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:40 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Съновник
*Кратък преглед

Тема Куче?!нови  
Автор hose (dao)
Публикувано08.01.02 16:55



Днес осъзнах че няколко нощи подред съм сънувал едно голямо черно куче! Немска овчарка!
много интересно ме хапеше!
с голяма черна муцуна и все ми хапеше пръстена!
а ръцете ми бяха непрекъснато между зъбите му, в смисъл че си играехме нещо...
да.....
не мога да разбера какво е това......?



Тема Re: Куче?!нови [re: hose]  
Автор Kalinski (Kyндaлини)
Публикувано08.01.02 17:12



Леле, това е епидемия!

***


Тема Re: Куче?!нови [re: Kalinski]  
Автор Ariella ()
Публикувано08.01.02 19:44



ок..явно че кучешката тема няма да си отиде току така..затова намерих нещо за вас..и за себе си..дългичко е..а нямам скенер..преписвам го от една книга..а така не ми се пише..само защото е за вас..

"В тълкованията често не се отчита факта, че с течение на годините кучето се е превърнало в най- верният ни приятел. Подсъзнателно продължаваме да вярваме в древното схващане, че кучето е зло животно.Във "Фауст" на Гьоте черното куче е въплъщение на дявола.
Анубис, древноегипетският бог на смъртта е човек с кучешка глава. Древногръцката богиня на ада- Хеката също е куче. Всеки, който я видел, трябвало да очаква мъки и нещастия. В Библията с куче се сравнява безбожният, и зпълнен с омраза човек. Това обяснява защо често в сънищата ни кучетата вещаят болести.
Ако чужди кучета ни посрещат с размахване на опашка, чакат ни измами, клюки и злощастия. Ако ни залаят, идва период на неприятности.
Бяло куче означава пряка атака.Черно- атака в гръб.
Накратко: денем кучето е приятел и пазач, но в съня ни е злокобен вещател. Ако на сън убиеш побесняло куче, ще постигнеш голяма победа или над себе си, или в живота.
Кучетата обикновено символизират неприятели, болести и неприятности. Ако куче разкъса дрехите в съня ти, чакат те клевети. Кучката пък е символ на зла жена. Но понякога може да има и положителен обрат. Младо куче значи бъдещо чедо. Куче пазач- вярна любов.
Кучият лай означава победа за врага ти, но ако ловуваш с кучета на сън, значи ще имаш късмет.

Любовна символика:
В сънищата ни кучетата изразяват тази част от чувствеността ни, от която се срамуваме. Черно куче означава съблазнител- в най- лошият смисъл на думата."

Любовните сънища / тълковник от Албер Суан
издателство Нов Златорог

***
не я взимайте много на сериозно тази информация..човека е събрал наистина много информация..от асирийски, египетски, древногръцки, до Фройд и Юнг..
но набляга на това, че въпреки известна универсалност на символите, все пак те са натоварени индивидуално с емоционален заряд и затова трябва да се тълкуват само с участието на човека, който ги е сънувал..

така че, ако искате- да се заемаме с тълкуване, а??

да видим каква е тази чувственост ваша, от която се срамувате толкова, че ви напада чак в съня ви??
майтап де..това е много лично..не очаквам отговор..

аз я изрових тази книга едва днес..и се зарадвах, че в моя сън "убих" кучето..оттогава не се е появявало..що не пробвате да убиете и вашите??в съня всичко е възможно..преди да си легнеш, Калински, се "запаси" със салам, напоен в силна отрова, например..ако не ти се бие с кучето в открит бой..мисли си как ще го отровиш..и като заспиш може да се сетиш за салама и да му го подхвърлиш..ако си го " напоила" с цианкалий, кучето ще умре за секунди и няма да се мъчи много..
другият вариант е да го опитомиш..имаше в една от сериите на "смъртоносно оръжие" сценка, в която Мел Гъбсън "опитомява" едно злобно куче..като клекна на земята като куче..и започна да скимти и да прави "кучешки" физиономии..и накрая захапа една кучешка бисквитка..и кучето го прие за друго куче..има и други техники..знам, че не трябва да имаш шапка, защото ги плаши, да не са ти скрити ръцете зад гърба, или в джобовете..също да се опиташ да не те е страх, защото те усещат миризмата на страх, която се излъчва тогава..да не се усмихваш с зъби, защото го приемат за зъбене и като агресия..ако легнеш на земята по гръб, това за кучето е знак, че му се подчиняваш..(не казвам че трябва да се прави ;-)
още- не прави резки движения в съня си, не издавай резки звуци..говори му нежно "с корема", както се говори на бебе..това много ги разнежва кучетата..
ако нищо не помогне, вземи си пистолет в съня си и ги избии до крак..



Тема Re: Куче?!нови [re: hose]  
Автор Ariella ()
Публикувано08.01.02 19:47



стига с тоя пръстен бре, фетишист такъв!!



п.с. виж отговора ми до Калински..той се отнася и за теб..



Тема Re: Куче?! [re: Ariella]  
Автор hose (dao)
Публикувано08.01.02 21:48



ех леле!!!!!
не си събирам женско бельо още!!!
а и не зависи от мене - вече май ти казах че това ми универсален лакмус!!!
винаги отчита промените!!!!!!!!!1




Тема Re: Куче?!нови [re: Ariella]  
Автор Kalinski (Kyндaлини)
Публикувано09.01.02 10:36



Не е лесно да се спи!

***


Тема Re: Куче?!нови [re: hose]  
Автор Kalinski (Kyндaлини)
Публикувано09.01.02 10:37



За какво ти е "лакмус", ти нищо ли не усещаш?!

***


Тема Re: Куче?!нови [re: Kalinski]  
Автор hose (dao)
Публикувано09.01.02 14:00




не е толкова просто!!!!!!!!!!!
не винаги!
а като си мисля за тълкуванията ви от вчера....
абе аз си играех с него, то ми се радваше, в смисъл че не ме е хапал целенасочено!!!!!
както и да е...



Тема Re: Куче?!нови [re: hose]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано09.01.02 15:38



Айде и аз да си кажа интерпретацията :))).
По принцип кучето е приятел, но настина зависи от подробностите в съня:). Черно - цвят на непознатото, на непроявеното, неосветеното от познанието... Пръстена - ясно, ценностите ти, нали така беше... Не е искало да те хапе болезнено, играели сте си... Важното е да не стане играчка-плачка накрая, но тия кучета по принцип са много умнички и точни :)) И все пак щеше да е по-добре да го беше сънувал кафяво, защото черното е свързано, по причина именно на непознаването, неизвестността там в мрака :), и със страха.
Това ми идва наум :)



Тема Re: Куче?!нови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор hose (dao)
Публикувано09.01.02 16:51



ма то имаше и кафяво бе....
като всяко истинско куче - немска овчарка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
а това за ценостите - знам ли?!
нищо не разбирам ама и на кой му пука.....




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.