Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 25.04.24 
Градове
   >> Свищов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Христос Воскресе!  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано11.05.08 22:35



Понеже ходя в храма "Света Троица" и рядко идва някой свищовлия, да попитам защо никой не ходи в този прекрасен храм на Колю Фичето? Няма по-красив и по-светъл храм в България от него.

Неделната литургия е задължителна за православните християни.
Неходенето точно в неделя и на Празник е грях, който трябва да се изповяме пред свещеника и повече да не го правим.

Затова затъва България, - защото не търси Божията помощ чрез Църквата.
Често виждам как влизат млади хора и палят свещ по време на литургията и веднага излизат. Това е истинска трагедия.


Минаваш покрай храма,
а вътре в полумрака
Божията сила те чака.


Задрямахме, заспахме…
Изпуснахме Божията служба.
Земетресението ни събужда…

Идвайте в неделя /9 и 30 почва литургията/ и ми се обаждайте - само аз съм с бяла брада.
Тимотей



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано12.05.08 23:46



здравеите,За съжаление сте прав ,но българина няма възпитанието и културата да ходи на църква в неделя и да се изповядвя пред свещеник това е благодарение на 45 год. комунизъм, а ако аз не съм нау4ена е нормално 4е не мога да нау4а и детето си да ходи постоянно на църква.Не можем да у4им децата си на нещо на което самите ние не сме нау4ени .Вярата се опознава от малки .Големите ходят от време на време или защото имат нужда или защото така си измиват гузната съвест (колкото и грозно да зву4и) но има и много вярващи хора които не практикуват ходенето на църква (по разли4ни при4ини)Така или ина4е Бог е навсякъде, нали?



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано13.05.08 00:39



За тези почти 20 години излязоха много църковни книги, някои от които можеш да си ги поръчаш по интернет. Лошото е, че няма организирано църковно просвещение и мнозина тръгват към секти и протестанти и се самооправдават протестантски.

Ако хората разбираха, че душата им струва хиляди пъти повече от тялото и с цялото злато на света не можеш да я изкупиш, биха тръгнали към спасение чрез Църквата. Без причастие Христос е казал, че няма да получим възкресение и няма да имаме в себе си живот.

Истинският Живот е невидим за очите ни, а видим за сърцето ни. За сърце с Вяра. Жал ми е, че Свищов е духовно мъртъв град. "Мислиш, че си жив, а си умрял".
И България е на почти същото дередже. Ако Ректорът на Академията разреши Вероучение в някоя зала, ти би ли идвала веднъж седмично за един час? Есента, да речем.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано13.05.08 22:18



от 5 год. живея в Рим (по християнски град от този незнам)и в България си идвам 1 път в годината но поне 1 път ходя на църква . Тук в Италия ходя само когато 4увствам 4е имам нужда, и то в католи4еска църква само защото за мене няма разлика (вси4ки сме християни).Ако не мога, имам икона в къщи мога да говоря с Бог навсякъде, нали ?Но ,по принцип не съм набожна (дори мога да кажа атеист) за мен е важно да бъда добър 4овек ,не каква вяра изповядвам ами просто добър 4овек .а за книги да не говорим защото то4но словото те прави атеист.

Редактирано от gatomina на 13.05.08 22:21.



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано13.05.08 22:28



а , и още нещо, много хора вярвят в бог ,но не вярват на попа ,защо според теб?Ако си дадеш отговор на този въпрос ще разбереш и защо не ходят на църква?



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано14.05.08 17:44



Радвам се, че си в Рим, - моята дъщеря на 15 години учи в Анцио, близо до теб и каза че дори в Анцио има Румънска православна Църква. А в Рим нали ни подариха Църква католиците - мисля, че се казва "Свв. Кирил и Методий".

От твоите думи разбирам колко си далече от Православната Църква и от Вярата. По-далече си отколкото Италия от България.

Доста дълго трябва да говорим с теб и то доста години, докато разбереш как можеш да стигнеш да мечтаното Безсмъртие и Възкресение с Христа.

Ако желаеш, изпрати ми на бележка имейл и мога да ти пратя мои текстове, които съм писал до моята дъщеря и в момента ги оформям като книга.

Тук ще ти отговоря на два въпроса накратко. Няма много Църкви, а само Една Църква Христова и Тя е Православната и на 2000 години. Католическата е на 1000 години и е пълна с ереси и вътре, освен от любопитство, но не за молитва, не можеш да ходиш, като кръстена православна.

Можеш и у дома си да се молиш, но на Празник е редно да отидеш на Църквата Ни!

Свещениците не са ангели, а хора като нас и за тях Христос е казал, да ги слушаме какво говорят, а да не гледаме какво вършат. Не е лошо да прочетеш Новия Завет /300 стр/ и даже 2-3 пъти. Като начало на твоя път към Вечността.

Осъждането на лошите свещеници и избягване на Църквата е победа на дявола, който така успява да ни отдалечи от спасителните Тайнства на Църквата, причастието и светената вода, които излъчват огнена сила, която прогонва демоните.

България като цяло е излъгана и победена от сатана, но ти не бива да оставаш в неговите мръсни и коварни и жестоки и лукави ръце.

Поклон в Христа!



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Tимoтeй]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 21:23



Къде го прочете това-да не гледаме свещениците какво вършат,а да слушаме какво говорят?!По-неверно,по-нелепо нещо не съм чувала от това.Да -свещениците са точно тези,които разколебават хората във вярата им в Бога.
Техния начин на живот,външният им вид-дебели,мазни,с вид на сатири,отвращава хората от вярата и ги кара да обръщат гръб на църквата.
Какво значи едно кръщене,една сватба да се оценя в пари?!А тези,които ги нямат,значи ли ,че не трябва да минат под венчило,да не кръстят децата си,да не могат да влезат и да запалят една свещ,само защото нямат определените и записани в църквата пари?!Намирам то не само за нелепо,но и за отвратително!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано15.05.08 21:41



права си за това, и затова и аз не ходя много 4есто на църква. вярата е хубаво нещо ,но когато се превърне във фанатизъм .... говорим против католиците ама те поне помагат на хората .Имат безплатни кухни за бедните и старите хора , правят у4илища във Африка . вси4ки бедни могат да се лекуват безплатно ..... а нашата ц ърква какво прави за народа си?И още говорим против другите християни....за мене е важно да бъда добър 4овек и да върша добри дела (вътре в мене съм християнка без зна4ение православна или католи4ка)ако искам да говоря с Бог мога да го направя дори в гората нищо не ми се променя ,аз го мисля по този на4ин



Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: gatomina]  
АвторПpe...cлaвa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 21:53



Да,Бог е навсякъде около теб,той е в самия теб-не е необходимо да го търсиш само в църквата и да се сещаш за Него само,когата прекрачиш прага и.Моят Бог е Христос,но аз нямам нишо против това,че твоят е Аллах или пък Йехова,или Буда....Важното е да бъдем добри ,състрадателни и да се обичаме нали?!





Тема Re: Христос Воскресе!нови [re: Пpe...cлaвa]  
Автор gatomina (новак)
Публикувано15.05.08 22:07



абе ти ми 4етеш мислите . ЗА мене ако Бог е един, няма разлика църквата дали е православна или католи4еска влизам и си казвам молитвата (и от тука никои не ме е изгонил до сега само защото съм православна )в България правят разлика между църквите ,тука не, щом си влязъл зна4и имаш нужда нали?Христос е един и за нас и за тях.Това е важното .А това 4е двете църкви имат недоразумения помежду си, са си техни проблеми не наши (на обикновените хора)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.