Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 25.04.24 
Градове
   >> Свищов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема За бай Глигор  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 10:21



Бай Глигорчо,можеш ли да си представиш,че едва вчера 09,01,08 г.попаднах на написаното от теб на 28,11,07 г.в 21.11 ч.и ти отправих веднага извинения и пожелания за Новата година ,но явно не си ги прочел.И извиненията и пожеланията-макар и закъснели са от все сърце.Както ти писах ,мислех,че си все още в командировка-дълга,предълга,задгранична,като на депутат от Европарламента.Е за тази година,освен здравето и сполуката за цялото ти семейство ти желая и наистина толкова дълга задгранична командировка!!!!Спорен ден и само усмихнати лица около теб!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 17:09



Здравей, Чуденка /каквото и да значи ник-а ти!/!
Приятно ми е, че се появи.
След като потъна някъде, аз спрях толкова често да преглеждам свищовския форум. Благодаря за пожеланията! И както е казано в онзи стар виц - каквото си ми пожелала, на тебе да се връща двойно! Колкото до задграничните командировки, аз често пътувам зад граница /ако Румъния може да се нарече така!/. То дори от кабинета си като погледна и виждам техния бряг, макар че днес не става - има мъгла. Дори и малко започнах да понаучавам румънския.
И за сега се ориентирам по фактурите и банконите им извлечения. Но в букурещката митинца не можах - нито румънският ми, нито английският ми бяха достатъчно добри, но както е казано в друг стар виц - 100$ са си 100$. И те ли научиха българския, аз ли румънския, но се разбрахме.
Поздрави!
Наистина се радвам, че се появи!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 10:20



Здравей,бай Глигорчо.Прочетох те веднага този път,но Интернета ми се"скапа",а след това пък отсъствах по време на "уикенда".Благодаря ти за хубавите думи!Дано пожеланията и твоите и моите да ни се сбъднат!
За моите познания по румънски-писани на български-
Траяска ла претениа Румано-Булгара-плакат от татово време.
Укаринке,букаринке петру буерчи ту-ту-някаква детска реклама по радио Букурещ.
И друго-мога да броя до десет отново на румънски разбира се ,но това е всичко.
Разкажи ако имаш време за реката-сигурно е прекрасно да работиш близо до нея и от прозореца да я виждаш.
Аз пък от моя прозорец виждам планината.
Честно казано съжалявам хората от места,които са далеч от море,река и планина.Е не в лошия смисъл на думата.Просто намирам такива места за скучни.
Относно "Чуденка".Ами около нас се случват ежедневно такива неща,които ме карат не само да се чудя,но и просто да се изумявам,но "изумена"звучи доста склеротично,а и по някякъв начин беше свързано със"зевзешката"тема.
Поздрави!Радвам се ,че се обади!Ползотворна и усмихната,слънчева седмица!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 15:13



Благодаря ти! Особен от последното ще имам вопиюща нужда. Утре пътувам за София, ще бъда там до петък. Особено четвъртъкът ми ще бъде неприятен и натоварен. Но ти ще ми стискаш палци, нали?
Колкото до реката - скоро не съм ходил до нея, но мои приятели казват, че е замръзнала на няколко десетки метра навътре и има доста ледоход.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 16:03



Щом ще бъдеш в София ,не се и надявай да ти е слънчева седмицата ,но нека поне да е усмихната-особено в четвъртък.Разбира се,че ще стискам палци-нямай и най-малко съмнение в това.От това,което си ми писал,останах с впечатление,че виждаш Дунав от канцеларията си,пардон от офиса-нали трябва да свикваме с чуждиците.Защото в България колкото повече "купешки"
думи употребяваш толкова по-интелигентен изглеждаш.Един тоталитарен директор казваше"И тъй имайте ИЗНАФПРЕДВИД ,че стоките трябва да се подреждат съобразно техния МАНТАЛИТЕТ",но това е било много отдавна.НЕ че сега директорите са се променили много,но.....Та ставаше въпрос за Дунав- явно нещо не съм прочела правилно или пък съм направила грешна асоциация
от написаното.
И така лек път и успех - разбий ги тези самонадеяни софиянци!Дали в четвъртък или в друг ден,но не им се давай.Голяма част от тях са граждани в село раждани,но с ненормално голямо его.Е проблемът си е техен........Поздрави!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 21:43



Виждам румънският бряг, а Дунав е малко по-надолу, в низкото. Просто има дървета. Но не е далече, на около 300 - 400 метра е, но нямам път натам. А иначе от центъра на града е на няма и 100 метра. А от моят дом се вижда и сухоземната ни граница. Сигурно вече се сещаш, че живея в Силистра.
Смешното е, че има улица в Силистра само с един тротоар, а от другата страна са оградите на границата. Има блокове, от терасите на които, ако си хвърлиш фаса и ще падне оттатък. Но това за мен не важи, аз живея в къща, а и не пуша.
Колкото до софиянците - в общия случай са надути комплексари.
Около Дунав се разхождах на 15 декември за последно. След това като си направих сметка и при положение, че работих тази събота и неделя, не е имало свободни такива /празници и грип или нещо подобно/.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 15:44



Имах състудентка от Силистра Иванка Димова Донова-казваха й Нуша.Ожени се още по време на следването.Съпругът й ако не се лъжа играеше в местния ви театър.Имаха син-беше някакво особено име с д......Дорослав не,не си спомням.........няма значение.Не отдавна-преди две-три седмици по Т.Т.V.I гледах доста интересен филм за Силистра-природни ,исторически забележителности,старинни къщи,училището ,музея,разкопки и стени от древността.Наистина ме впечатли.Никога не съм ходила там,затова ми беше и доста интересно.Явно,че и хората,живеещи край големи реки не се впечатляват,както и тези,край морето от природните си дадености-просто не им обръщат внимание,поне не толкова,колкото туристите-нормално е.А при нас младите не искат и да чуят за планината-щом трябва да се ходи пеш.Признават я до там,до където е достъпна с кола.А всъщност точно от там започва истински впечатляващата природа.
Поздрави!



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторБaй Глиrop (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 13:36



Здравей! Върнах се в петък, доста късно вечерта. Дано да е имало полза от всички срещи там. Лошото е, че си донесох грип или нещо друго вирусно. Но не мога да си остана в къщи, че шефа пак замина. И сега съм едно, сгънато на четири, парцалче.
Имената, които цитираш не са ми познати. А може и да ги познавам, работил съм в няколко банки и познавам половината град, но да не се сещам сега.
Колкото до планината - винаги съм предпочитал почивката там, пред тази на море. Избираме място с минерални басейни заради синчето, а ние с майка му се печем и наблягаме на пенливата течност, наречена "бира" /последното особено аз!/. Задължително обикаляме местните забележителности - църкви, манастири, пещери, градчета и т.н., и има 1-2 дни за ходене по планината. На море ходим после за два-три дни. Балчик е на 130-140км., Варна също.
А ти, доколкото схванах, си от планинско място. Или греша? Сега ще излизам до банките и до аптеките.
Поздрави!!!





Тема Re: За бай Глигорнови [re: Бaй Глиrop]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 15:05



Здравей!Радвам се,че всичко е минало добре-по отношение на срещите ,но е лошо,че са те заразили с грип.Не е зле да преминеш от "пенливата течност"към грята ракия с карамелизирана захар и мед-профилактично разбира се-а пък е и доста приятно на вкус-особено,ако медът е повече.
Наистина няма нищо по-приятно от това да потопиш краката си в басейн с минерална вода и да пиеш нещо разхладително-бира или друго в летните горещини и от басейна или от терасата да гледаш как се разстила планината пред теб.Морето също има своите очарования.Аз лично предпочитам басейна за къпане,но обичам да гледам морето,особено в летните следобеди и ранните утрини.Следобедите то придобива един особен наситен синьо-зелен цвят,а сутрените е сребристо.Обичам също и ароматите му,а също и шума на вълните.Въобще и планината и морето предлагат невероятни наслади за сетивата,стига човек да е настроен да ги възприема и това да му доставя радост .Да ,наистина съм от планински град и в непосредствена близост до балнеоложки курорти.
Поздрави!И скорошно оздравяване-и не забравяй-довечера малко греяна ракия/или ако предпочиташ грята/,а също и пчелен клей.



Тема Re: За бай Глигорнови [re: Чyдeнka]  
АвторЧyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 15:09



Печатна грешка-сутрените,да се чете сутрините.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.