Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 30.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вятър, уикенд, руснацинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crazy Space (пристрастен)
Публикувано08.06.19 20:55



Що го ебете на тема гпс да не е хидроинженер?



Тема Re: Фарадейчо,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.06.19 21:05



Ами сравни размера на джамовете на колата, с размера на джамовете на самолета и каква площ "отворена" към небето имаш в единия случай, а каква - в другия.
Сравни и каква е вероятността да се виждат поне 3-4 спътника от самолетен прозорец и каква - от прозорците на колата.
Това имам предвид, като казвам фарадеев кафез, а не непропускане на конкретния честотен диапазон през отворите. Ясно е, че гигахерцов сигнал ще мине през самолетен прозорец, ама трябва да "виждаш" предавателя през него.

А сигналът ще ти е забележимо по-силен на 10 км височина само ако имаш облаци под самолета, които да отслабят сигнала към повърхността или огромно ниво на влажността във въздуха. Защото разликата между 20000 и 20010 км. е доста незначителна (половин процент), че да твърдиш, че си по-близо до спътника, не мислиш ли?



Тема Re: Фарадейчо,нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crazy Space (пристрастен)
Публикувано08.06.19 21:14



Дрън дрън яриня.Фарадеевия кафез е като консервна кутия. Той пази от външни удари но индуцира гърмежи вътре в кутията.Пробай надени си едно тенеке на главата и некой да буа с буалка по него. синини няма да имаш но щи псука тъпанчетата.Та по тая логика тока протича по външната повърхност на кафеза и не тече вътре. за вълните обаче е същото като с тебе с глава в тенекето- те бият от вън а вътре се индуцират глухи вълни които се ловят ит уредите. точно за това и няма никакъв проблем за джиесемите в самолета докато е в обхват на транспондера.



Тема Re: Вятър, уикенд, руснацинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pishmangreek (пристрастен)
Публикувано08.06.19 21:58



Немкинчето просто не прави разлика между гпс, който работи със спътникови сигнали и други възможни методи за треангулация, използващи наземни станции/репери, които няма как да работят в морето.

Не знам немкинчето, но на мен ми се зави свят от терминологиите!

Не разбрах как в открито море да се ползва интернет ако не е през сателита, което е безбожно скъпо!

Защо го дъвчете котето? То е невежо и глупаво, но живее интересен, различен живот. Харесвам я!



Тема Въобщенови [re: pishmangreek]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано08.06.19 22:09



не е нужен нет-я за целта, въобще е погрешна посока, породена от невежеството на котето с интересния живот. Море, ако знаеше колко е "интересен" в реала...

ако няма някой мъж да му увисне на ***, ни лодки, ни нищо щеше да има по снимките Само седене вкъщи и каране на колело чат-пат.



Тема Re: Вятър, уикенд, руснацинови [re: pishmangreek]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано08.06.19 22:15



Да, якето е мое и косата също

Мъжът всеки път се заяжда заради това яке, не му харесва, а аз го имам отдавна и го нося много.

Добре че писа ти, да разберат руснаците, че една от добрите алтернативи за ГПС е именно руска, другата е Галилео, но е в Айфона 8Х, мъжът ти сигурно знае какво има значение.

Иначе и аз зяпах лоцмана, забравих дали е в новинарския вариант, но на нецензурираното видео, лоца въобще не е вързан за кораба, а кара до кораба и чака руснаците да хвърлят въжето отгоре. А ония отпрашиха без лоцман, без фендер, само разруха след тях. Да се смееш ли, да плачеш ли, ужас



Тема Re: Фарадейчо,нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано08.06.19 22:16



Тоя още бае за самолета.
Ела обясни защо катерачите плащат толкова пари за навигационна система, а не ползват смартфон.



Тема Смешко,нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано08.06.19 22:17



предлагам ти един експеримент - сложи мобилника в микровълновата (изключена, разбира се) и пробвай да звъннеш. Тя е перфектно изработена да спре микровълните именно - ВЪТРЕ. За твоя огромна неграмотна изненада - да, той ЗВЪНИ


Именно облаците са проблема, който се елиминира в самолета - и това е ОГРОМЕН проблем, просто защото над тях до спътниците няма нищо да се пречка, за бога - та там започва стратосферата по някое си време...

Фарадеевият кафез е с дизайн за електро-екраниране, не за магнитни и честотни сигнали. Може да понамали силата на някой, в частен случай - но не и на гигахерцови честоти както с ГПС сигнала.

Редактирано от Buduhcko npace на 08.06.19 22:17.



Тема И тованови [re: c@t]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано08.06.19 22:21



е аргумент?!
Да ти е хрумвало, че има аутдор параметри като водонепрропускливост, защита срещу удари, дълъг живот на батерията и т.н.?


Майтапът е, че самият сензор често е един и същ, те си изминаха еволюцията също



Тема Re: Вятър, уикенд, руснацинови [re: pishmangreek]  
Автор 09h09yhu09556h (старо куче)
Публикувано08.06.19 22:58



Мен са ми интересни хората, които отделят отрицателна енергия в интернет, вулгаризми, и прочие органични и духовни отпадъци. Толко ли е трудно, човек да е положителен, и на един люляк да му се цъфти покрай него.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.