Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:07 11.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Абенови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано01.06.19 19:05



дай да я видим тая дарба бе, няколко пъти вече четем за нея - търсих Ухото на Хасково в Гугъл ама не е чувал за нея... ? Повечето тук освен дарбата да виснат някой да им плаща сметките и да живеят у тях - друго йок...



Тема Re: БоНба!!нови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано01.06.19 19:06



Абсолютно вярно!

Да ти кажа ли колко осигуровки плащах в България и колко тук? А колко пъти съм ползвала безплатна лекарска помощ в България да ти кажа ли? Даже раждането си го платих, да не говоря за другите операции.. да, аз имам травма в детска възраст на долна челюст и имам доста операции след това, след комунизма всичките платени.. та...


Ми за това иде реч. Германия е в пъти по-социална държава от България и заради това е предпочитана за имиграция.

В Германия здравните осигуровки, ако нямаш трудов договор, зависи към коя от касите, но да речем към АОК, където съм аз, са 175 евро на човек на месец. Да ти кажа ли колко са в България или знаеш?! Има пари за всички, защото всички плащат, мила. Докато реват в България, че 16,80 здравни осигуровки на месец са много нищо няма да стане.

Вече са 22,40 лева за неработещи, ама при минимална работна заплата 560 лева, дай да изчислим: в Германия МРЗ е

На нашенеца, ако трябва от МРЗ 260 евро да внася и осигуровки за безработен член на семейството, му остават 249 евро за живот. На германеца в същото положение му остават 1382 евро за живот. Е, де е дявол на магаре? При задължителните здравни осигуровки в Бг кофтито е, че и този с минималните вноски, и този с максималните ползват едни и същи пакетни здравни услуги. И ако си безработна в Бг, а имаш нужда от здравеопазване, отде да извадиш ти или работещ от семейството ти 350 лева месечно? То МРЗ след данъци и удръжки е толкоз. А да ги оставят да изпукат по улиците, съвсем няма как. Най-малкото, чума ще завъдим.

Затова, не реви, че ти било трудно в Германия. Също и заради това: тук никой НИКОГА и по никакъв повод не се е подиграл с мен затова, че отглеждам едно дете сама. За разлика от България, където са ме наричали със всякакви имена, включително и детето ми.. така, че...

А някой да те е вързал всъщност? В България, имам предвид?

Мен не, но такъв "аргумент" няма място в разговор, в който обсъждаме в коя държава гражданите получават по-големи социални придобивки наготово. И съответно, животът е по-лесен. Ти неизменно се сърдиш, защото искаш да ни убедиш в обратното, пък това няма как да стане, предвид фактите.



Тема Re: Абенови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано01.06.19 19:08



ама що от мене искаш линк... аз нямам!! ..



иначе и аз четох.. май в споделено... 12 теми има един момък, на 30+, живее още при родителите си, щото не работи и майка му му дава пари за цигари.. може би е заболяване..

ама то ако се замислиш колко потребители тук откровено не са наред.. в истинският смисъл на думата... лошо ще ти стане! ..

Иначе за какво е направила - трябва да питаш Лиса. Аз знам от Разведените още, че рисува. Не съм виждала нищо нейно и не мога да дам мнение. Макар, че, то и да го дам, аз не съм експерт.. на мен например Капитански много ми харесва, на други не.. ей такива неща, то затова е изкуство, щото е до индивидуално възприемане.



Тема Re: БоНба!!нови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано01.06.19 19:09



А, приятелката не е в списъка, тя отвъд виртуалната лигня не се е разпростирала.
За делкане на живо ти намеквам, няма шес-пет и халосване по клавиатурите.





Тема А туй ли те глождело...нови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано01.06.19 19:18



ама така кажи. Е, ще те успокоя - не ги получавам деЦките. Получават ги децата ми, имат ги посъбрани вече, че и едното навърши 18 лазарника и са си баш неговки.
Нещо друго да те яде отвътре? Не ща да ми направиш някоя язва тук...



Тема Re: Ало,нови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано01.06.19 19:26



Да наричаш счетоводната професия "назубряне някакво там" е толкова обидно, че чак нямам думи, ама и на теб да ти е простено, защото и ти не знаеш за какво говориш. В счетоводството няма две еднакви ситуации и всичко зависи почти винаги от законовите интерпретации.

Ми законите се зубрят, да ме прощаваш. Не е като да проектираш Сикстинската капела или да откриеш нов химичен елемент.



Не, бре, не ща да ти обезценявам умствения труд, а само леко да те чукна по нослето, като заизпадаш в крайности с куфарите.

Относно 6 от гимназията.. няма да коментирам, всеизвестен факт е, че провинциалните гимназии даваха по-висок бал.

Сигурно е така, но след гимназия на непровинциални теоретични изпити хич не са ми се опирали шестиците.

та, със 5,85 можах да уча само задочно , щото местата Счетоводство и Финанси /и двете бяха много търсени специалности/ бяха 300 редовни и 300 задочни за 11000 кандидати в годината, в която аз се явих..

5,85 е много висока балообразуваща оценка. Не ми казвай, че в счетоводство са приели само пълни отличници по диплома и от изпити. Чак пък 300 пълни шестици на приемен изпит...

Значи вие сте се състезавали 18 души за едно място, а в мойто вишу бяхме между 30 и 40 души за място, в зависимост от специалността. Не ща да се вгадявам, ама пак съм с един куфар повече.



Тема Re: А туй ли те глождело...нови [re: Buduhcko npace]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано01.06.19 19:31



Е, ще те успокоя - не ги получавам деЦките. Получават ги децата ми, имат ги посъбрани вече, че и едното навърши 18 лазарника и са си баш неговки.

Е да, де. Изработил си деца, в Германия им подаряват деЦки. В България за същата изработка - не им подаряват. Разправяй после, че не чакаш наготово.





Тема Патице обезумяла,нови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано01.06.19 19:38



кое е наготовото - като си го плащаме с 10 пъти по-високи вноски като минимум, че и отгоре? Тъкмо погледнах по случай случката - 280 евро на месец е при мен, платил съм си - ползвам си. Ето ти го наготовото - пито-платено.



Тема Re: БоНба!!нови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано01.06.19 19:39



В отговор на:

Никой няма право да се отнася с неуважение към ничий труд.




Така е, дори и трудът но тези, които работят в България,
също трябва да се уважава, макар и не чак толкоз.



Тема Re: БоНба!!нови [re: parvaty]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано01.06.19 19:39



...казала на жената зад щанда "щом нищо не сте научила в училище, сега ще седите зад щанда да продавате"! На което управителят на магазина излиза с изявление.....ако нейното дете някой ден се окаже зад витрината на магазина, те ще го научат да обслужва с усмивка дори клиенти като самата нея.

... киселец е таз клиентка.
И едва ли е такава само в магазина....
Това едното.

Другото - управителят е сгафил още повече от клиентката
... щото коментари около детето и са неуместни.

Та, клиентката - невъзпитана. Управителят - непрофесионалист. :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.