Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 11.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Патице обезумяла,нови [re: c@t]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано01.06.19 19:56



Това е 14,6% от брутата заплата. Значи ти взимаш по-малкот току що завършилите обучаващи се при нас — за 1вата година работа, без нито едно повишение в северна Германия (започват с 2.500,- €)

Това не може да е вярно. Прасето на ден изкарва поне колкото моята месечна заплата.





Тема Мченови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано01.06.19 19:56



да не би да боледувам и затова да съм в Германия случайно - от тяхна гледна точка съм си нетен донор на бюджета, здравна каса и т.н. пенсионни схеми включително



Пак ти казвам, разсъжденията ти са изключително нездрави - като на търтей, който очевидно цял живот си била. Аз не съм те виждал наживо, да не си мангуста случайно?



Тема Енпанови [re: aiumi]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано01.06.19 19:58



всичкия внос на работна ръка е баш заради тва ма, булка

Ти откри топлата вода хахаха, да не мислиш че си внасят хора, че да им плащат да не работят



Тема Re: Енпанови [re: Buduhcko npace]  
Автор aiumi ()
Публикувано01.06.19 20:05



Но тези "внесени хора" се интегрират и адаптират в една,
вече изградена обществена, икономическа и социална структура,
която оползотворява труда им,
и реално нямат абсолютно никакъв принос към изграждането на въпросната структура.
А често се държат, сякаш имат такъв, и то голям :)))



Тема Re: Предвид резултатанови [re: aiumi]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано01.06.19 20:09



Така.. аз бях във фирма, в която в 10,30 се правеше почивка за кафе. От 12,09 до 13,00 се обядва и после от 15,00 да 15,30 пак почивка за кафе.. и в 16,30 се тръгва, щото се почва в 8,00!

Тук се почва в 8,00, работи се до 12,30, обядва се половин час и се работи до 16,30. Или до 17,00, ако обедната почивка е час. Ама няма 5 минути за цигара, ама няма 10 минути от компютъра. Работи се здраво.

Да знаеш за друг път. Няма нищо общо с България.

И не, не сме изградили ние чужбините.



Тема Re: Патице обезумяла,нови [re: lipari]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано01.06.19 20:10



А ти какво искаш да ти напишат?! — включвам и Първатица, която имала 14-15 години стаж в България и внасяла в пенсионната каса колкото средна заплата в Германия.

Та после щяла да получи и средна пенсия.

Само че “средна пенсия” значи да си беден.

В Германия (също като в България) който разчита на пенсия е “бита карта” — това е принципа.


ама нали трябваше да ише, че поста ми бил “неграмотен”





Тема Мдаааанови [re: aiumi]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано01.06.19 20:16



куманизмът води до тоталитаризъм, а той до явлението овца. Чийто ярък представител си ти, като гледам


Структурите не падат от небето - няма батко, няма братко тук



Тема Re: Патице обезумяла,нови [re: c@t]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано01.06.19 20:20



Айде моля не ме коментирай, защото няма смисъл.. нито си разбрала какво съм ти написала, нито така съм го написала.

Гледай си там мъжа, дето те издържа , и не се занимавай с мен.



Тема Re: Предвид резултатанови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано01.06.19 20:23



Ами явно си била попаднала на лешперска фирма,
аз как пък ни веднъж не случих, ей!



аз съм минала през всички нива, имала съм и моя фирма,
сега съм "наемник" и работим много за чужбина - Англия, Франция, Австрия и др. от ЕС
но и за България,
интересно, че клиентите, които са чужденци, се отнасят към нас, (и в частност към мен), с много по-голямо уважение от българите, на българите все им се струва че не сме достатъчно компетентни и че не работим достатъчно, а от чужденците съм чула само суперлативи, дори и цветя са ми изпращали, и са ми писали благодарствени писма (с копие до шефа:)),

та, отношение, подобно на твоето ("не знаете какво е да работиш"),
ми е много познато, другото му име е "пази боже, сляпо да прогледа".



Тема Re: Мдаааанови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано01.06.19 20:23



Ти не можа да разбереш, че ние сме виновни, щото сме заминали, аз даже и щото съм учила икономика .. и за социалната система в България и във Германия, все ние сме виновни.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.