Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 17.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Българинови  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 19:28



рекох да ви питам .. каква е драмата "българи в България vs. българи в чужбина"? Нещо делите ли каквоо? Не мога да разбера всичката тая злоба и това лаене напред-назад...

Ако на някой не му харесва в България - границите все още са отворени. Ако пък му харесва - що зяпа на другите в паничката, това не мога да разбера?! ..

Викам давайте да живеем дружно, ребята, както казваше навремето котарака Леополд в едно руско филмче, щото други нямаше, понеже западът беше гнил и ни беше забранен достъпът до него.





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.05.19 19:36



Паничка? За какво говориш..
и друго, не е проблем кой къде е, проблем е като някой забрави от къде е тръгнал. Спрете с обидите по България и българите..
тази кална дупка ви е дала храна, образование и условия да имате избор..
харесва ли ти някой да нарича родината ти Булгаристан и да обижда народа ти? А Бълхария? а сега се обърни към Джеймито и го питай какво му носи това?!
Злоба няма..а относно лаенето..съжалявам, но докато имаш това отношение, ще получаваш такова..



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 19:38



Българите в Бг: не ни се емигрира никъде, тук ни е добре

Българите в чужбина: вий сте олигофрени, некадърници, мързели, аборигени



Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 19:44



за отношението на Джейми ще трябва да питаш самият него. Джейми обаче не е единственият, по който сипете огън и жупел - ето, покажи ми къде аз нарекох България "Бълхария" или "Булгаристан"? КЪДЕ???

А освен това съм почти сигурна, че и неговите думи са извадени от контекста. Що касае - България ви е дала храна и образование.. ама ти сериозно ли?! Държавата сме аз и ти, основната функция на държавата е да се грижи за потребностите на населението. Ето ти малко по темата "държава"

„Държавата – това е специализирана и концентрирана сила за поддържане на правовия ред. Държавата – това е институция или съвкупност от институции, чиято основна задача (независимо от всички други задачи) е охраняване на правовия ред. Държавата съществува там, където специализираните органи за поддържането на реда, като например, полиция и съд, са отделени от останалите сфери на обществения живот. Те са държавата.“[5]

останалото можеш да го прочетеш в Уикипедия.



Аз нямаше да питам откъде извира тази злоба, ако не я срещам във всеки ред! И така и не получих отговор..



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 19:48



не знам за кои българи в чужбина говориш, които са написали подобно нещо за другите българи.

Но по-често се среща "вие в чужбина сте жалки миячи на чинии и комплексирани нещастници, които не могат да се реализират в България"!! Аз това дори за себе си го четох в някаква тема, някакви лелички ме коментираха в 40-50.. при положение, че аз когато напуснах държавата бях главен счетоводител в немско предприятие и взимах много над средната заплата за страната. Имах собствено жилище и карах много приличен автомобил. А, и ходех всяка година на почивка в Гърция. Така, че,не може да се каже, че съм напуснала, защото в родината не бях реализирана. НО ГО ПРОЧЕТОХ ЗА СЕБЕ СИ СЪС СОБСТВЕНИТЕ СИ ОЧИ!!!

Коментари от хора, които не ме познават, и определено - ще ме прощаваш - нямат нито менталният, нито умственият капацитет ДА МИ НОСЯТ ДОРИ КУФАРИТЕ!!



*това последното за да те дразня, не за друго, защото не можеш да разбереш, очевадно, какво влагам в него. Нищо, аз ще ти го пиша всеки път, белким по някое време схванеш! Мон шери!



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано24.05.19 19:54



Докато българин е срамна дума по целия свят, туй деление ще го има. Надявам се след 50 години да е по-малко срамна, ама кой знай. Мъча да бачкам с българи, има младежи, учили в чужбина, върнали се, свежи още, говорят езици, отворени, ама са малко. Поколението 40-60, още като им видиш снимките по сивитата и куция английски и се отказваш да се занимаваш с тях.



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано24.05.19 19:56



рекох да ви питам .. каква е драмата "българи в България vs. българи в чужбина"? Нещо делите ли каквоо? Не мога да разбера всичката тая злоба и това лаене напред-назад...

"българи в България vs. българи в чужбина" е само частен случай на "всеки срещу всеки".


Погледни как с повод и без повод се хващат за гушите и плитките в 40-50 и не само и ще осъзнаеш, че "българи в България vs. българи в чужбина" е само благовиден предлог.

_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Българинови [re: Quelle]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 19:57



ти сега в България ли работиш, или в чужбина, с тия българи? Срамна дума е заради тъмните българи, които са прославили родината по целият Свят.

Апропо, има много свежи млади българи. И в България, и в чужбина. Има и много свежи хора над 40.. сега пък този етикет!!

Защо поставяш хората в рамки?



Тема Re: Българинови [re: ad miral]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 20:01



да, и ти си много прав... дееба, или тия мъже са на свършване, или последен сезон с хормони или нещо друго, ама верно народа масово трещи...



и все пак.. мантрата "ти си нещастник, щото си избягал, пък аз съм щастлив да ме бият по улиците и да гледам всеки ден как бабите ровят по кофите" .. нещо не ме кефи...

Агресия, много агресия.. от 10-15 години агресията в българското общество драстично ескалира...



Тема Re: Българинови [re: Quelle]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.05.19 20:01



В отговор на:

Докато българин е срамна дума по целия свят



Първо: Това не е вярно.
Второ: Дори да би било вярно, не може да е причина за това деление.

Пак не клецах.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.