Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:02 06.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Българи  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 19:28



рекох да ви питам .. каква е драмата "българи в България vs. българи в чужбина"? Нещо делите ли каквоо? Не мога да разбера всичката тая злоба и това лаене напред-назад...

Ако на някой не му харесва в България - границите все още са отворени. Ако пък му харесва - що зяпа на другите в паничката, това не мога да разбера?! ..

Викам давайте да живеем дружно, ребята, както казваше навремето котарака Леополд в едно руско филмче, щото други нямаше, понеже западът беше гнил и ни беше забранен достъпът до него.





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.05.19 19:36



Паничка? За какво говориш..
и друго, не е проблем кой къде е, проблем е като някой забрави от къде е тръгнал. Спрете с обидите по България и българите..
тази кална дупка ви е дала храна, образование и условия да имате избор..
харесва ли ти някой да нарича родината ти Булгаристан и да обижда народа ти? А Бълхария? а сега се обърни към Джеймито и го питай какво му носи това?!
Злоба няма..а относно лаенето..съжалявам, но докато имаш това отношение, ще получаваш такова..



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 19:38



Българите в Бг: не ни се емигрира никъде, тук ни е добре

Българите в чужбина: вий сте олигофрени, некадърници, мързели, аборигени



Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 19:44



за отношението на Джейми ще трябва да питаш самият него. Джейми обаче не е единственият, по който сипете огън и жупел - ето, покажи ми къде аз нарекох България "Бълхария" или "Булгаристан"? КЪДЕ???

А освен това съм почти сигурна, че и неговите думи са извадени от контекста. Що касае - България ви е дала храна и образование.. ама ти сериозно ли?! Държавата сме аз и ти, основната функция на държавата е да се грижи за потребностите на населението. Ето ти малко по темата "държава"

„Държавата – това е специализирана и концентрирана сила за поддържане на правовия ред. Държавата – това е институция или съвкупност от институции, чиято основна задача (независимо от всички други задачи) е охраняване на правовия ред. Държавата съществува там, където специализираните органи за поддържането на реда, като например, полиция и съд, са отделени от останалите сфери на обществения живот. Те са държавата.“[5]

останалото можеш да го прочетеш в Уикипедия.



Аз нямаше да питам откъде извира тази злоба, ако не я срещам във всеки ред! И така и не получих отговор..



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 19:48



не знам за кои българи в чужбина говориш, които са написали подобно нещо за другите българи.

Но по-често се среща "вие в чужбина сте жалки миячи на чинии и комплексирани нещастници, които не могат да се реализират в България"!! Аз това дори за себе си го четох в някаква тема, някакви лелички ме коментираха в 40-50.. при положение, че аз когато напуснах държавата бях главен счетоводител в немско предприятие и взимах много над средната заплата за страната. Имах собствено жилище и карах много приличен автомобил. А, и ходех всяка година на почивка в Гърция. Така, че,не може да се каже, че съм напуснала, защото в родината не бях реализирана. НО ГО ПРОЧЕТОХ ЗА СЕБЕ СИ СЪС СОБСТВЕНИТЕ СИ ОЧИ!!!

Коментари от хора, които не ме познават, и определено - ще ме прощаваш - нямат нито менталният, нито умственият капацитет ДА МИ НОСЯТ ДОРИ КУФАРИТЕ!!



*това последното за да те дразня, не за друго, защото не можеш да разбереш, очевадно, какво влагам в него. Нищо, аз ще ти го пиша всеки път, белким по някое време схванеш! Мон шери!



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано24.05.19 19:54



Докато българин е срамна дума по целия свят, туй деление ще го има. Надявам се след 50 години да е по-малко срамна, ама кой знай. Мъча да бачкам с българи, има младежи, учили в чужбина, върнали се, свежи още, говорят езици, отворени, ама са малко. Поколението 40-60, още като им видиш снимките по сивитата и куция английски и се отказваш да се занимаваш с тях.



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано24.05.19 19:56



рекох да ви питам .. каква е драмата "българи в България vs. българи в чужбина"? Нещо делите ли каквоо? Не мога да разбера всичката тая злоба и това лаене напред-назад...

"българи в България vs. българи в чужбина" е само частен случай на "всеки срещу всеки".


Погледни как с повод и без повод се хващат за гушите и плитките в 40-50 и не само и ще осъзнаеш, че "българи в България vs. българи в чужбина" е само благовиден предлог.

_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Българинови [re: Quelle]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 19:57



ти сега в България ли работиш, или в чужбина, с тия българи? Срамна дума е заради тъмните българи, които са прославили родината по целият Свят.

Апропо, има много свежи млади българи. И в България, и в чужбина. Има и много свежи хора над 40.. сега пък този етикет!!

Защо поставяш хората в рамки?



Тема Re: Българинови [re: ad miral]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 20:01



да, и ти си много прав... дееба, или тия мъже са на свършване, или последен сезон с хормони или нещо друго, ама верно народа масово трещи...



и все пак.. мантрата "ти си нещастник, щото си избягал, пък аз съм щастлив да ме бият по улиците и да гледам всеки ден как бабите ровят по кофите" .. нещо не ме кефи...

Агресия, много агресия.. от 10-15 години агресията в българското общество драстично ескалира...



Тема Re: Българинови [re: Quelle]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.05.19 20:01



В отговор на:

Докато българин е срамна дума по целия свят



Първо: Това не е вярно.
Второ: Дори да би било вярно, не може да е причина за това деление.

Пак не клецах.

Тема Re: Българинови [re: ad miral]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.05.19 20:02



Това е вярно.

Пак не клецах.


Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.05.19 20:08



Няма злоба..колко пъти да ти го кажа?
Защо никога не е имало проблем с Трики, или който и да е нормално държащ се емигрант в клубовете. Вашия избор е ваш избор, но е жалко и трагично, да сте в български форум, да общувате с българи и на плювате по тях..не визирам теб, просто ти казвам от къде идва конфликта.



Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 20:12



Тази Трики не я познавам... що касае плюването... ами, всеки има право на мнение. Казва си го, и заминава.

Ама той Адмирала най-хубаво го описа.. явлението.. уви.



Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано24.05.19 20:13



Не е мое мнение, парадоксално, но е мнение на най-големите партиоти в чужбина е





Тема Re: Българинови [re: Quelle]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.05.19 20:14



Срамна за кого?
Чети историята, девойко, народ който е останал и се съхранил от 681 година, народ който е воювал за своята свобода, бил е поробван, оцелявал е, няма как да буди срам.
Трябва ти един Паисий на теб, ама не само на теб..защото критерият ти за уважение е прекалено лицемерен и нагласен, т.е. строго рамкиран, по стандарти.
Но да, докато има хора, които се срамуват, че са българи...така ще е..



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.05.19 20:16



Всяко нещо си има причина..ако е така, както казва Адмирала защо ли е така?



Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 20:17



аз имам теория защо е тази агресия в обществото.. веднъж се опитах да я споделя, частично.. и се вдигна пушилка до небесата... затова няма да коментирам..



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.05.19 20:18



е защо, сподели..
а това, че се е вдигнало пушилка, значи си на прав път...





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 20:19



не знам за кои българи в чужбина говориш, които са написали подобно нещо за другите българи.

ми цяла тема има за олигофрените.

НО ГО ПРОЧЕТОХ ЗА СЕБЕ СИ СЪС СОБСТВЕНИТЕ СИ ОЧИ!!!

ох, драма. Аз всеки ден чета за себе си със собствените си очи купища простотии, само защото живея в България. И кво - мога да кажа съвсем същото:

Коментари от хора, които не ме познават, и определено - ще ме прощаваш - нямат нито менталният, нито умственият капацитет ДА МИ НОСЯТ ДОРИ КУФАРИТЕ!!



А принципно - в чужбините като миячи на чинии, берачи на ягоди, бърсачи на задници се хващат хора, които по начало си търсят работа на трудов договор и някой да ги осигурява. Сигурно е много обидно в трудовият ти договор да пише "счетоводител", пък някой да си мисли, че миеш чинии. Но аз не схващам този вид обиди, защото съм далеч от всякакви трудови договори. И в Бг да живея, и в Патагония да се заселя, ще правя все същото на свободна практика. Колкото ще ме обидят на професия тук, толкова и ако се изнеса някъде.



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.05.19 20:20



Каква злоба? Какви делби? Явно скука ви е налегнала?

България е перфектното място за предприемчиви хора: предизвикателства на всяка крачка - на проблемите им казват възможности.



Тема Re: Българинови [re: Quelle]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.05.19 20:21



Кои са най-големите патриоти в чужбина?
По какви критерии, въпросните индивиди са се класифицирали да бъдат "най-големи патриоти"?
Кой гарантира, че тяхното мнение е обективно?
Защо трябва да се допитваме до тяхното мнение, а не до това как реално ни възприемат не-българите по света?

Аз лично общувам с хора от целия свят и до сега не съм срещал никого, когото да му е хрумвало да смята, че е срамно да си българин, още по-малко, че "българин е срамна дума по целия свят". Това просто е пълна глупост! Не знам кой ви пълни главите с такива простотии.
Моите наблюдения са, че хората в чужбина са най-критични към представителите на собствения си народ. Гърците най-много псуват гърците, американците са най-скептични към американците, италианците са тези, които казват да си нямаш работа с италианци и т.н.

Пак не клецах.


Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 20:21



виж сега, аз също съм била свободен изкарвач на доходи. Основната ти грешка е, че смяташ, че изкарваш пари сама.. ама няма такова нещо като "изкарвам пари сам" .. може да работиш на хонорар или по договор, обаче в крайна сметка НЯКОЙ плаща за твоят труд. Дали ще го наречеш трудов или някакъв друг договор... няма никаква разлика. Даже, трудовият е за предпочитане, защото е по-сигурен като гаранция на постъпления. В България. Съжалявам, че ще го кажа, но там е доста по-вероятно да не си получиш възнаграждението за полученият труд... бил той по писан или неписан договоор, трудов или друг..





Тема Re: Българинови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 20:24



добре! Ти сигурно и ти като Лиса работиш на парче и смяташ, че имаш някаква независимост..

аз имах собствена фирма повече от 10 години.. но, както и да е!

Скука? Едва ли.. просто призовавам към мир.



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.05.19 20:29



Собствена фирма нямам от десет години. Да съм наемен работник също не ми е по сърце.

Абе - през 17-18 век такива като мен са ги наричали авантюристи



Откровено - не разбирам драмата ви.



Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.05.19 20:33



Никой не се интересува от история. Историята не играе никаква роля. Осен може би псевдопатриотите да запасат на гол тумбак чифте пищове. Хората по цял свят те оценяват по това което си като индивид.
Има и генерализации разбира се. Но до сега не съм чувал нито една, която да се отнася до "българите".

П.П.: Не казвам, че не трябва да се изучава история, а че не играе особена роля за създаването на мнение. Като срещнеш италианец не мислиш веднага за Данте, Бернули или Медичите, или Франко Барези. Гледаш какво представлява човекът.

Пак не клецах.


Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано24.05.19 20:35



мантрата "ти си нещастник, щото си избягал, пък аз съм щастлив да ме бият по улиците и да гледам всеки ден как бабите ровят по кофите" .. нещо не ме кефи...

Всеки е направил своя избор, колко е бил удачен, всеки сам си знае (или пък не

). За теб липсата на гледка "как бабите ровят по кофите" може да е по-важна, за друг вкуса на собственоръчно сварената ракия.

_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.05.19 20:37



Ами давай де, давай да живеем дружно, съгласна съм. Аз съм от тези с двойното гражданство и ми е екстра и в чужбина и в България





Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.05.19 20:39



Хубав примера с италианеца





Тема Re: Българинови [re: ad miral]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 20:41



да, прав си напълно.. и още - никой не знае дали му излиза сметката, преди да е приключил баланса, не само като счетоводител ти го казвам!



апропо, разликата е, че аз не наричам оня "пияница", щото си вари ракия.. да си пие колкото иска..



Тема Re: Българинови [re: Vitalite]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.05.19 20:42



В отговор на:

България е перфектното място за предприемчиви хора: предизвикателства на всяка крачка - на проблемите им казват възможности.



Пълни глупотевини! Българската фържава не е в състояние да гарантира най-елементарно правораздаване за осигуряване на сигурност. И тук говоря за финасови и дори съвсем прости криминални престъпления в бизнеса.

Колко предприемачи има Бг на глава от населние и на кое място се намира в световната ранглиста, ясно ли ти е?

Пак не клецах.

Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.05.19 20:43



Не ме разбра. Не говорех за външна оценка на база история.
и за патриотите и патриотизма не говорех, а за някакво може би национално самочувствие..но пак не е точната дума.
А напълно нормално е оценката да е лична..



Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.05.19 20:43



Непрекъснато изтъквам България, нещо повече подчертавам пред всеки тук колко хубава страна е и най вече БЕШЕ България, определено съм горда и с образованието си, което съм получила там още повече, че се оказа, че ми е абсолютно полезно, ако не за друго е формирало твърд и силен характер у мен, неща с които тукашните фемини ...трудно могат да се похвалят, а това се цени, Родината ни е прекрасна, зле управлявана, но то пък няма пълно щастие никъде по света, все си има нещо





Тема Re: Българинови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 20:43



А с какво се занимаваш? Интересно ми е. И къде? Обикаляш държавите? За това се иска някакво специално умение.. така, че да можеш да се издържаш навсякъде.. сама ли пътуваш, апропо? Има ли някой, който разчита на теб, или повече хора? ..



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.05.19 20:45



Тя Лепарито да имаше възможност, щеше да фъсне от България като стой ,та гледай, ама е изтървала влака





Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.05.19 20:47



Ох, чети бе! Това, което си написал е вярно и затова не случайно съм написала: България е перфектното място за предприемчиви хора: предизвикателства на всяка крачка - на проблемите им казват възможности.



Тема Re: Българинови [re: Quelle]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.05.19 20:47



Еееее чакай сега, чак пък срамна дума, по срамна дума е италиански терон, недей така сега

екстра си е поколението, имай все пак малко респект, не всички са незнаещи, тъпи и т.н. Ти къде си родена в Брюксел ли, къде си завършила гимназия ?



Тема Re: Българинови [re: Leii]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.05.19 20:50



Италианците или още по-конкретно флорентинците са създателите на цивилизацията, в която живеем.

Пак не клецах.


Тема Re: Българинови [re: Leii]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.05.19 20:50



Управляващите не са България.
Знаеш ли, последният месец ми се наложи много ходене, по институции, среща с хора и честно казано бях очарована. Даже съм писала в книга за оплаквания и похвали, просто струва си някой да бъде похвален..дори и като морална стойност...
Докато не се разбере, че държавата сме самите ние, народа, че ако не си го направим ние добре, няма власт, която да го направи..за съжаление обаче още не е отминал етапа на отричане на всичко българско и родно.
България е прекрасна страна, винаги сме били в Европа, а природата и е просто уникална..трябва ни обединител!



Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.05.19 20:51



Така е да, била съм в този град невероятна красота, много аристократични хора.



Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.05.19 20:52



Национално самочувствие не се изгражда така лесно. С яздене на историята със сигурност не става. Просто трябва да си налягаме парцалите.
Малцина например разбират, колко важни и големи са постиженията на един Христо Стоичков да речем.

Пак не клецах.


Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.05.19 20:53



Авантюристите, слънчице, са хора, които предприемат рисковани начинания - понякога се провалят, но умеят да станат и да продължат напред - към следващото.



И смени тона, моля - нито съдя заминалите, нито останалите.
Нито искам отчет от теб за начина по който живееш, нито съм длъжна да ти разяснявам моите избори и решения.



Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 20:53



е чак пък..

затова викаш е толкова шумна и досадна..



Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.05.19 20:54



Аз с радост представям страната си , където и както да се случи, моят мъж я обожава, някой ден нищо чудно да заживеем там, красива природа, страхотни хора, особено в планинските селца ...добри, чисти души, нямам търпение да идва лятото





Тема Re: Българинови [re: Leii]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.05.19 20:54



Аз когато бях (то вече минаха години де) ми се стори, че градът се нуждае от саниране.
Сиена беше в доста по-добро състояние.
Но да, уникален град е.

Пак не клецах.


Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.05.19 20:56



Ще се изненадаш явно като разбереш, че днешните тийнове не се вълнуват от постиженията на Христо Стоичков, а от това, което е направил Димитър Списаревски. И на него се възхищават.



Тема Re: Българинови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 20:56



Оу... какво става тук? Когато се наречеш "авантюрист", трябва да подкрепиш някак думите си... аз само питах в какво се изразява твоят авантюризъм..

но, след като е тайна не ми казвай.





Тема Re: Българинови [re: Leii]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.05.19 20:58



Ами елате си, елате си - вече знаете как трябва да се управлява и какво да е самосъзнанието на управляваните. Доста се и връщат.



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.05.19 21:01



Някога бях счетоводител - ама не беше моето - хич не ми импонира на същността.



Тема Re: Българинови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:02



разбирам... тя не е за всеки тази професия... оперативното счетоводство е много досадна и скучна работа..



Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.05.19 21:04




Ехее за Стоичков си в 10-ката. Да, напълно съм съгласна, че той е човека, който накара света да заговори за България..а и той винаги си е бил българин
ама само той ли..
Наскоро четох във фейса за едни дечица, спечелили златни медали по математика..но интересното е, че споделянето на тази новина беше минимално..друго си е да се споделя какво казал Бойко..или Корнелия...
Както и Димитър Бербатов например...с интерес му следя фондацията за надарени деца..и финансирането е предимно от него.
А какво стана с Матей Казински, отрече се от бг национален отбор и защо? Така ще бори бг корупцията във волейболният съюз..взе се за незаменим..и пробадна! А колко бъдеще имаше в това момче..



Тема Re: Българинови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.05.19 21:06



които предприемат рисковани начинания - понякога се провалят, но умеят да станат и да продължат напред - към следващото.
които дори и губейки, печелят..


и не е нужно да е следващото, може да е същото, но по друг начин..



Тема Re: Българинови [re: Vitalite]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.05.19 21:06



Много ясно те разбрах. Просто не смятам, че има какво повече да се каже около статуквото в Бг. Предпочитам фокусът да е поставен върху това, което е добро и правилно. Все са двете страни на една монета, но човек може да избере, кое да е горе.

Пак не клецах.


Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.05.19 21:08



хахаха... гледай в какви далечни времена ме върна: наложих работа със счетоводен софтуер във фирмата и обучавах 4-5 дами да работят с него - идея си нямаш как ме ненавиждаха тогава



Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.05.19 21:09



Така е - приключения безкрай





Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.05.19 21:10



Явно не знаеш, че в България има и много хора, които се опитват да променят нещата.



Тема Re: Българинови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:10



а, имам си... само, че, то верно трябва да е било преди повече от 20 години... и да, дамите понякога могат да бъдат проблемни, работейки със софтуер..



Тема Re: Българинови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.05.19 21:11



Искам-мога!
а по пътя има и завои..и изненади..но те са част от пейзажа..





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано24.05.19 21:12



разликата е, че аз не наричам оня "пияница", щото си вари ракия.. да си пие колкото иска..

Що, той нарича ли те пияница?



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 21:13



и все пак.. мантрата "ти си нещастник, щото си избягал, пък аз съм щастлив да ме бият по улиците и да гледам всеки ден как бабите ровят по кофите" .. нещо не ме кефи...

И що я пусна тази тема, като си напълно предубедена?
Никой не ти е казал, че е щастлив да го бият и да гледа ровещи баби.
Сама си търсиш конфронтацията.



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.05.19 21:13



Мдаа... повече от двайсет години. Какви екзотични времена бяха





Тема Re: Българинови [re: ad miral]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:14



само това не!

иначе ако се зачетеш малко по темите... какво ли не друго..

ама то сигур е щото не мога да варя ракия.



Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.05.19 21:15



Пътешествието е забавата





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано24.05.19 21:15



ама то сигур е щото не мога да варя ракия.

Ми, питай го как става, може да те научи.



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.05.19 21:16



Въпросът е какво е отношението ни към "нашите", които са постигнали нещо, а не дали има "наши", постингали нещо.
Когато се научиш да уважаваш и цениш индивидите постигнали много чрез талант, любов, упорство и всеотдайност (а не да речем да хероизираш мутрите, постигнали същото посредством престъпления), само тогава можеш да развиеш цели, мотивация, самочуствие и добродетели у нацията.

Пак не клецах.


Тема Re: Българинови [re: Vitalite]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.05.19 21:21



Знам, че има.
Много от хората навън също имат дял в промяната на нещата в България.

Пак не клецах.


Тема Re: Българинови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:21



аз се сещам... на второто място, на което работих пет години, бяхме 6 човека с един компютър.. сега работя на два екрана..



бяхме си направили списък, кой кога да пише..

А преди това, като студентка, работех в едно предприятие, шефката каза "новите компютри идват, и в кутиите са с мишки!" и една от колежките "оле, някой да викнем да ги отрови!"

ахахаха... ти къде ме върна...тогава бях на 19... 1994-та... ех.. спомени, спомени



Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.05.19 21:21



е, че то това не е ли най-нормалното нещо на света..да се радваш на чуждите постижения?
Всяко постижение е постигнато с труд, лишения, с много воля..
просто не разбирам, защо ми го казваш..



Тема Re: Българинови [re: ad miral]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:22



ох.. повече ми се ще на други работи да ме научи.. о, чакай.. аз вече ги знам!!



апропо, аз не пия ракия ве.. никога не съм харесвала това питие.. много ми е харт.



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 21:22



Основната ти грешка е, че смяташ, че изкарваш пари сама..

Не написах това. Ако трябва на счетоводител да обяснявам за разликата между работа на трудов договор и на свободна практика, егати счетоводителят!



Е, ако има миячи на чинии на свободна практика и ме обидят на мияч, сигурно и аз щях да мрънкам с месеци.

Даже, трудовият е за предпочитане, защото е по-сигурен като гаранция на постъпления. В България. Съжалявам, че ще го кажа, но там е доста по-вероятно да не си получиш възнаграждението за полученият труд... бил той по писан или неписан договоор, трудов или друг..

Определено стават такива инфекции. Само че аз не работя с/за българи.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:22



ти дуся обикаля да търсиш подходящото... изречение, в което да се заровиш ли??





Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:24



аха... на това му викат "лицемерие", ве, Лисо!

Да обясняваш колко си добре в България и колк е хубав Животът, ама да разчиташ на пари от чужбина..



демек ти си емигрант, без да си емигрирала всъщност.. сега разбирам къде е ключът от твоята палатка



Тема Чувала ли синови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано24.05.19 21:24



за българският казан в Ада? Дето нямал дяволи. А за "я не сакам на мен да е добре, я сакам на Вуте да е зле"?

Е, като му резнеш на булгаристанеца това чувство за "справедливост" - почва да сере навътре...



Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.05.19 21:26



Не само да се радваш, но и да черпиш мотивация и вдъхновение за теб, за децата си и за хората, с които общуваш.

Казвам го, точно защото за много голяма част от българите не важи. Те ще започнат да мразят и да завиждат. И те не са виновни за това! Просто по такъв начин са възпитани. Чалгаризацията не от вчера.

Пак не клецах.


Тема Re: Чувала ли синови [re: Buduhcko npace]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.05.19 21:26



Точно това е масовия модел.

Пак не клецах.


Тема Re: Чувала ли синови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:27



мм.. да... тук нали има елени в горите.. и има навсякъде знаци, и се кара внимателно между градчетата.. и баща ми като беше на гости човекът видяхме даже един да преминава през шосето.. .и той ми казва "ама как има елени тука, и не са ги изяли.." и замълча и се разсмяхме дружно.. това е другата страна на държавата.. проблемът с невъзможната интеграция на етнос, който изпива силите й..



Тема Аз явнонови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано24.05.19 21:28



съм се минал, помня че дори фафлите в училищната лавка си бяха с пари... та в тоя ред на мисли никога не съм се притеснявал да напомня на държавата, че съм и плащал 17 години и данъци, и осигуровки - без да ползвам нищо. Тя ми е длъжник, не аз - на нея.

Тя не смее да ме пита. Тя може да ме пита само къде е Анадола - за да иде на почивка там...





Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:29



точно това е... злобата и завистта.. това ни е подарък от освободителното мързеливо и завистливо племе... щото 45 години бяхме равни, а после едни осребриха демокрацията пред очите на всички.. а българинът пак седя и се чуди какво и дали да предприеме... щото, не се знае кога нашият братовчед ще влезне в парламента, да гепим някое договорче и да си оправим Животеца..



и ся понеже Лиса пак ще ми яде задника, това е народопсихология, не съм го измислила аз.. аз съм само огледалото, сори..



Тема Re: Чувала ли синови [re: parvaty]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано24.05.19 21:30



проблемът с невъзможната интеграция на етнос, който изпива силите й..

не е луд този, който е изял баницата...



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 21:31



много ми е трудно да намеря подходящо изречение в постингите ти.
почти всички са логически сбъркани.
но неам нерви да ти правя разбор на всяко. само на някои въпиющи.



Тема Re: Аз явнонови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:32



Аз също.. платила съм повече данъци на републиканският бюджет от Лукойл... обаче, на мен ми викат "плебс" разни госпожи депутатски съпруги като играят "стани богат" по телевизора..





Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:33



както ти казах вече няколко пъти - някои хора нямат менталният или интелектуалният капацитет дори да ми носят куфарите!



Почва да става топло, Лисо, топло! Ще загрееш, вярвам в теб!



Тема Re: Чувала ли синови [re: ad miral]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:34



и продължава да я яде... ама те като се сипят едни мельони от ЕС всяка година за ромите... не гъщи за гости, и къщи за прости ще има в скоро време.. а народа пак ще рупа Биг Брадър и Черешки и други простотии..





Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.05.19 21:34



Омразата и завистта блокира първо този, който я носи.
Всяко нещо, всеки успех си има цена, ако аз не мога да я платя, що да не ми е гот, че един кой си го е постигнал/успеха/?
Мотивация..едвали, може би по-скоро позитивно усещане..мога да се мотивирам от самата себе си, да кажем от нещо което не ми се получава, а го искам..т.е. сама да съм си "конкуренция".
А мога да общувам с всеки..от клошар до министър, и това ни най-малко да ми влияе в отношението ми към него..единствения ми проблем в общуването ми е с хората, които виждат всичко в долари, евро и левове..



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 21:36



Да обясняваш колко си добре в България и колк е хубав Животът, ама да разчиташ на пари от чужбина..

ми аз не дискриминирам клиентите си по нация и етнос.
ко съм виновна, че основно са чужбинци. много ме ценят в чужбината значи.





Тема А сеганови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано24.05.19 21:36



ви казваме битови проститутки


Професионални безработни с опити да се наричат цифрови номади примерно и т.н., всякаква сган на издръжка на някой друг в крайна сметка



Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:37



е ти може би можеш, обаче повечето не могат, и когато някой като Джейми си купи къща на запад, веднага го осмиват.. щото, нали, то е много лесно.. и не се радват, поне съдейки от постовете на Лиса тия дни... колко е нищо това да си купиш къща в чужда държава..

както казах, ти може и да не си, обаче българите са масово злобни.. и агресивни.. което е ужасна комбинация..



Тема Re: Аз явнонови [re: parvaty]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано24.05.19 21:38



Аз също.. платила съм повече данъци на републиканският бюджет от Лукойл...

И още ще плащаш:





_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:38



Ами, добре! Радвам се за теб, къртиш си кинти.



Тогава не разбирам защо се ядосваш на хората, които също ги къртят навън?



Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 21:38



Казвам го, точно защото за много голяма част от българите не важи. Те ще започнат да мразят и да завиждат. И те не са виновни за това! Просто по такъв начин са възпитани. Чалгаризацията не от вчера.

Нещо като тукашното Прасе ли? Някой се похвали с нещо и той веднага започва да мрази, подиграва и омаловажава.



Тема Какнови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано24.05.19 21:40



да не са България, като те управляват - а вие блеете?
Обединител значи трябвал - т.е. овчар, за да можете безгрижно да продължите... да си пасете.



Тема Re: Аз явнонови [re: ad miral]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:41



аа, не не! Няма как да стане тая.. центърът ми на жизнените интереси вече не е в родината, сори... да плаща някой друг!

я колко родолюбци тука, все ще се напълни бюджета за месечните помощи на малцинствата! И токът им трябва да се плати, да не забравяме!!



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 21:42



и ся понеже Лиса пак ще ми яде задника, това е народопсихология, не съм го измислила аз.. аз съм само огледалото, сори..

Няма ти го ям, вечерях вече. Ама всеки българин си умре да предъвква българската народопсихология. Я кажи, като си вече германка - немците дъвчат ли си толкова немската народопсихология, както нас?



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 21:45



както ти казах вече няколко пъти - някои хора нямат менталният или интелектуалният капацитет дори да ми носят куфарите!

Ми няма как всички да са дипломирани, лицензирани и практикуващи психиатри, за да ги повдигнат. За твоите куфари се изисква твърде тясно специализирано медицинско образование.





Тема А,нови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано24.05.19 21:45



ония авантюристките ...





Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.05.19 21:45



Сиена ми е най любимата, жасмини, вино санто, кантучи....ехххх красота , романтика и...още нещо





Тема Стига де,нови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано24.05.19 21:48



тя сега работи за нас :) Тук в тоя форум, по цял ден.
Инак му викат ишлеме, според зависи (за по-модерните - аутсорсинг). Въпреки че ишлеметата дават всичко само и само да се докажат като не-ишлемета...срям ги е предполагам.

Редактирано от Buduhcko npace на 24.05.19 21:49.



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 21:48



и не се радват, поне съдейки от постовете на Лиса тия дни... колко е нищо това да си купиш къща в чужда държава..

Хубу де, разбрахме вече, че за тебе къщата е недостижима мечта.





Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:50



ох, бе.. Лисо, ти нали разполагаш с твоя къща, остави хората и къщите им на мира, а?!?

И както казах - оглеждай се къде са ми куфарите!!





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 21:51



Тогава не разбирам защо се ядосваш на хората, които също ги къртят навън?


Ядосвам се на глупостите им, не на кинтите им.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:52



ако бих била някаква друга, освен българка, не бих била германка, а баварка.. обаче ти като и тая разлика не правиш.. просто не знам какво да ти кажа!

и, не.. тези хора тук са много различни от българите.. в много посоки и повечето не в наша полза.. те държат един на друг





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.05.19 21:52



Е не можеш да мислиш толкова елементарно..
първо, аз от къде да знам Джейми какво си е купил и какво има, негово си е, със здраве да си го ползва..
второ, аз скачам заради речника му и отношението му към България..
и трето, не може човек да казва, че е европеец с възпитание, а да се държи като..айде няма да сравнявам..поне за мен не може..
познаваме различни българи..явно!
а и много е важно какво искаш да видиш и търсиш, съответно това виждаш..и розата има бодли, но това не я прави по-малко красива и ароматна.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:52



я пък ти..





Тема Как не разбра,нови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано24.05.19 21:53



отидох нает да мия чинии - и от миенето на чинии си купих къщата. Затова е туй отношение - зер лесно е, нали виждаш - избягалите емигранти, миячи на чинии го правят...


На какво да се радват? Не са ме хванали че крия данъци, не съм получил рушвет и да съм се измъкнал от правосъдието, не съм блъснал човек и да съм избягал и прочие веселби от българските таблоиди, заливащи раята 24/7...



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 21:53



абе аз ли те занимавам с хорските къщи или ти ми ги навираш в очите?





Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:54



изобщо не специализирано и не задължително медицинско. Всякакво образование над 10-ти клас ще свърши работа.. ама не купено в НБУ





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 21:56



и, не.. тези хора тук са много различни от българите.. в много посоки и повечето не в наша полза.. те държат един на друг

а на имигрантите държат ли? или те не са "наши хора" за тях?



Тема Катонови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано24.05.19 21:56



ми скачаш - ще падаш. На зла кучка - зъл прът


Че пък и възпитание да ти проявявам баш към теб - то ми е ценна стока и не се дава на отрепки



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.05.19 21:57



е държат, разбира се! На теб как ти превеждат избачканото?





Тема Re: Катонови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.05.19 22:00



Не ценно..а липсва!
и хич не ти искам възпитанието..то си се вижда..
а спести си обидите..казани от теб са си направо комплимент..бих се притеснила, ако сипеше комплименти...щеше да е обида..



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 22:01



Всякакво образование над 10-ти клас ще свърши работа.. ама не купено в НБУ

завършен 11 клас върши работа значи.





Тема Абенови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано24.05.19 22:03



в горите, разхождат се по паркингите чат-пат :) Има 4 езерца свързани едно с друго в центъра "селски", то птици ли не щеш, то шарани по 4-5 кила плуват - никой не посяга, а и за какво му е?
Имам зайци в градината, само фазаните още не са посмели да влизат - седят в една нива от другата страна на пътя. Кой да ги яде, нали в магазина е готово, изчистено - а и на практика всеки може да си го позволи

Елени за храна се отглеждат във ферми даже, на мен това ми направи впечатление.

Редактирано от Buduhcko npace на 24.05.19 22:03.



Тема Абенови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано24.05.19 22:03



плавай бе, лайно кафяво





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.05.19 22:04



е държат, разбира се! На теб как ти превеждат избачканото?

мъ ти под "държат един на друг" плащанка ли разбираш?





Тема Re: Абенови [re: Buduhcko npace]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано24.05.19 22:26



Еленче








Тема Не се проектирайнови [re: Buduhcko npace]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.05.19 23:00



върху мен, моля. Живей си кротко.



Тема Re: Не се проектирайнови [re: Vitalite]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано24.05.19 23:13



върху мен, моля.

Фнимавай как цепиш изреченията си.



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Не се проектирайнови [re: ad miral]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.05.19 23:27



Предупреждавам прасето - да си гледа животеца мирно и кротко.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.05.19 23:42



Между хвалба и постижение има разлика. За това разбирам прасето, че го прави, но не разбирам защо.
Не е омраза това, което изразява.

Та ди го сложа аз, да ти го сложа,
а ти все повече да се отдалечаваш


Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.05.19 00:06



В отговор на:

каква е драмата "българи в България vs. българи в чужбина"? Нещо делите ли каквоо? Не мога да разбера всичката тая злоба и това лаене напред-назад...




Драма няма,
само се озадачавам, когато ми кажат, че щом съм избрала да живея в България,
значи съм щастлива когато ям бой всеки ден, и се кефя да гледам как бабички ровят по кофите и т.н.
а нито някога са ме били, нито съм виждала бабички да ровят из кофи,

та си мисля, да взема да потърся някой да ми метне един бой,
да потърся да погледам и баби да ровят из кофи,
пък дано рахатясам и аз най-сетне.



Тема Няманови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 00:46



да се празня върху теб, не бой се - не ми го вдигаш ти





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано25.05.19 06:21



Нямам нищо против емигранти и тукашни българи - просто ако може с по-малко обиди към България - супер ще е.

Наблюденията ми са, че когато некои люде емигрират - егото им нараства до небесата и започват да светкат тукашните все едно са барнали дедо боже.





Тема Re: Българинови [re: Quelle]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано25.05.19 06:21



Докато българин е срамна дума по целия свят

Ти срамуваш ли се докато си там?!





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано25.05.19 06:29



злобата и завистта.. това ни е подарък от освободителното мързеливо и завистливо племе... щото 45 години бяхме равни, а после едни осребриха демокрацията пред очите на всички.. а българинът пак седя и се чуди какво и дали да предприеме... щото, не се знае кога нашият братовчед ще влезне в парламента, да гепим някое договорче и да си оправим Животеца

А вие през това време бяхте същите, но предпочетохте да си биете шута в чужбинско.





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано25.05.19 06:34



колко е нищо това да си купиш къща в чужда държава..

Същото като тук... дали там или тук - въпрос на пари.





Тема Взаимно е.нови [re: Buduhcko npace]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.05.19 08:27



След като уточнихме, може вече да си споделяме кой ни го вдига.



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.05.19 08:30



Финанси или счетоводство? Може да сме се срещали през 94.



Тема Re: Българинови [re: osvoboden pich]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.05.19 09:30



А вие през това време бяхте същите, но предпочетохте да си биете шута в чужбинско.

Ми - зануляват цивилизацията в стил: времето преди Христа и времето след Христа.





Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано25.05.19 09:37







Тема Re: Българинови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 09:40



Счетоводство 😊 аз съм от шестгодишните първолаци, на 17 бях в университета, 1992-ра.. е, не знам как си ги сметнала, де.. 94-та бях нулева, прекъснах една година.. завърших 1997-ма.. но ние бяхме два потока по 150 човека.. 😊 и редовните още толкова.. със сигурност сме се разминавали по коридорите 😊



Тема Re: Българинови [re: aiumi]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 09:41



Щом ти си щастлива където си - значи всичко е наред! Само късмет имаш, че не си ги виждала.



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.05.19 09:45



Финанси, и аз от шестгодишните, на 17 в университета - 94г бях в четвърти курс.
Един поток бяхме, но с едно гадже се запознахме на изпит.



Редактирано от Vitalite на 25.05.19 09:45.



Тема Re: Българинови [re: osvoboden pich]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 09:47



А може би ти го възприемаш за “светкане”, защото ти звучи неарелистично...

Все така е къща е все се купува с пари е вярно твърдение. Разковничето е в това да го направиш като чужденец. И разбира се, зависи къде е къщата.. малко хора - емигранти или не - могат да си позволят къща в Малибу, Мюнхен или Ню Йорк. И следва да им се каже “браво” за труда . От възпитание дори, ако щеш, и ако го има.

И последно 10 - култура. Помисли по тази дума. Аз после ще ти кажа защо ти казвам, че сега отивам до Инголщат на пазар (за по-близко)

просто в Мюнхен този магазин го няма



Тема Re: Българинови [re: osvoboden pich]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 09:56



Пич, не мога да говоря за всички емигранти, но повярвай ми - аз поне опитах доста време да живея нормалнов родината. И след като издадох поредното дърво - например да оставят видна плеймейтка да преписва на изпит за докторантура, след което ѝ писаха 5,00, а на мене 4,50.. и съответно дадоха докторантурата на нея, подигравайки се със цялата ми професионална история.. какво да правя повече в България? Какво да очаквам? Ето, и тук уча, тази седмица ми дойде сертификата от Индустриална и търговска Камара на Мюнхен и Горна Бавария - хората са ми присъдили на изпита по “Счетоводство и годишно приключване” 93 от 100 точки, или казано по друг начин - писали са ми отличен! Та.. има ли смисъл да продължавам да ти обяснявам защо аз лично оставих всичко и тръгнах?

С два куфара, които Лиса все още не може да носи

това няма да ми омръзне скоро



Тема Re: Българинови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 10:00



Е ти си явно по-малка.. йуху.. аз имах външно гадже първите три години.. и един много готин колега.. чак в четвърти курс ни се отдаде възможност да се отдадем на страстите.. брех, как ме подсети..

кво ли прави тоз човек сега.. сигурно вече няма таз прекрасна буйна черна коса..



Тема Re: Взаимно е.нови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 10:07



Ууу, на мен Идрис Елба напоследък .. и Киану, както винаги .. Матю много остаря, но и той.. и разбира се - Аквамен! Тоя мъж... навремето бяхме на кино с бандата да гледаме “Батман .. нещо си”, с Вал Килмър и Никол Кидман. След филма, естествено, следва разбор в кафенето, при което един от тайфата, видимо впечатлен, изтърсва “тая Никол Кидман е путка с подпутник и малки путета”

та.. Джейсън Момоа е точно същото, ама в мъжки род..

Редактирано от parvaty на 25.05.19 10:08.



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Nerv (still standing)
Публикувано25.05.19 11:16





That being said [and in a counter point of a bit]...

Мисля, че всички хора сме пирати и търсим изгубената игла на щастието в океана от делници и вълнения от чужди души.

И споделям, че:



прав или изправян

Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.05.19 11:52



Все така е къща е все се купува с пари е вярно твърдение. Разковничето е в това да го направиш като чужденец.

Ох, Парвати! Човек да се чуди дали не си нелегално пребиваваща в една общодостъпна Бавария. Чужденец купил къща, та чужденец купил къща - туй върхът на жизненото поприще.

В дира от поне десетилетие пише един бг емигрант, живеещ в Норвегия. Човекът е обикновен мияч на чинии - започнал като такъв, до неотдавна работил като такъв.
Женен, жена му детска учителка, българка, малко по-отдавна имигрантка. Жена му има сестра, работи като рецепционистка в хотел, омъжена за българин автомонтьор. И двете семейства са с деца. Наш дирски имигрант от около 17 години там и поне от 13-14 си купил апартамент в градЪ, щото на семейството му се живее в градЪ. Пък на баджанака имигрант му се живеело в най-близкото село и по същата схема си купили къща с двор на село. Норвегия дори не е в ЕС, а "собствениците" мъобще не могат да ти носат куфарите - обикновени бачкатори са.
Ма местните банки са ги оценили, отпуснали кредити и хората, както хиляди и милиони чужденци в чужденеция си живеят в собствена къща.

Кое му е сложното? Туй, че мияча на чинии банката го бръсне за слива и му отпуска кредит за собствена къща, пък тебе, великата с куфарите, не те бръсне за слива и собствен дом в Чужденеция за тебе е недостижима мечта?





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано25.05.19 13:35



абе ти рекламно лице на Прасето ли си?
Е че най-естественото нещо е след години там, човек да си купи имот, ако иска. Това ли е успеха? Или той ти е пример? Нещо не мога да го разбера това...прасето, та прасето..е остава си прасе..намерил си е кочинка..: ))
На мен ми е малко по-различна представата на успелите хора и не е свързана с имоти, коли..а със създаване на бизнес, работещ модел, осигуряване на работа на хора..а това че някой си е купил къщурка...някъде си си е най-нормалното нещо.
Братовчед ми, политически емигрант в щатите, след третата година там, имаше къща и собствен бизнес. Ама сега си е в България..след падане от скеле набързо оцени и преосмисли приоритетите в живота си.
А прасето не ми го хвали..ръб е!, каквото и да има, не може да покрие ръбатостта му...човек не може да избяга от себе си..и на луната да отиде...и къща да построи там..: ))



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано25.05.19 13:43



Абе стига..стана като детската градина..: )))
моля, другарко този си е купил къща и трябва всички на му ръкопляскат... а това че този, няма елементарно поведение, кво значение има бе..той имал къща..: ))
Много е кофти когато човек показва, не със себе си, а това което има..
хората империи имат, корпорации..съзават десетки работни места, грижат се за бизнес...и отношението им към чистачката и към най-добрия специалист е едно..отношение към човек.
ми евала на такива..



Тема Re: Българинови [re: Nerv]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано25.05.19 13:49



Абе остави ги тия хартиени тигри, моля ти се!

Та ди го сложа аз, да ти го сложа,
а ти все повече да се отдалечаваш


Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.05.19 15:57



Ако си спомняш една тема преди няколко години в клуб 30-40, дали не беше твоя, лафихме си за къщата-мечта на село и прасето ни бъзикаше: абе патки, докато вие блеете по идеалните къщи, аз вече си избрах. И плесна линк към някакъв брокерски сайт с една къща, нещо разправи за кредит с изгодна лихва, а по-късно се изфука, че вече купена и шса нанася. Тогава имаше аферим, ашколсун, ай честито, да си я ползваш със здраве. Обаче Парватица чак сега чула и ще ни изяжда с парцалите що не му се радваме на прасето на къщата. Е цял живот ли да се радваме?





Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано25.05.19 16:14



Шоколад, не съм много съгласна с теб. Всички сте срещу Прасето, вие го провокирате с неуместните си коментари да става зъл, циничен и да ви пуска по допирателната.
Само човек, който не е бил извън България и си няма идея как се работи на запад, какви такси се заплащат и как наистина човек трябва много добре да си подреди приоритети за да успее да си вземе къща и развие бизнес може да каже подобно нещо...Твоят близък е преосмислил приоритетите, защото е работел на скеле сигурно в Щатите без осигуровки, но Прасето е доста добър специалист в неговата си област и това, че се е похвалил с успехите си в страна като Германия съвсем не лека страна не следва да бъде повод за осмиване.



Тема Re: Българинови [re: Leii]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано25.05.19 16:54



какви такси се заплащат и как наистина човек трябва много добре да си подреди приоритети за да успее да си вземе къща

Е който се е прецакал, като е емигрирал на запад се е прецакал





Тема Re: Взаимно е.нови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.05.19 16:59



като




Тема Re: Българинови [re: osvoboden pich]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано25.05.19 17:00



Не мисля, че се е прецакал, да се живее в страни в които законите действат, чисто е и се дели боклука, хрната е хубава, спокойно е и никой не ти смущава спокойствието след 20,00 часа, никой не ти се бърка в живота и най вече на работното място те оценяват по това, което си ти самият, а не по политическа или връзкарска принадлежност е повече от хубаво.
Не е за всеки с това съм съгласна, човек следва да прояви характер, дисциплина, да има ясни цели и да успява да ги постигне.
Родината е красива, за екзотична ваканция е супер





Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано25.05.19 17:00



Помня темата..имаше интересни къщурки..: ))
А Прасето не помня какво е пускал..но при него от както е в клубовете няма развитие, толкова еднопластов човек, лично аз не познавам..ти разбираш ли че само като му видя ника и знам какво ще прочета...



Тема Re: Българинови [re: Leii]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано25.05.19 17:12



Продължаваш да си вреш носа, където не ти е работа..
интересно ми е, не осъзнаваш ли, че яко работиш против себе си и ще дойде време, когато сама ще си пишеш и отговаряш...но явно това искаш!
Те ти Прасето да те дупи и да ти е секси...не ми го предлагай на мен като стойностен човек, критериите ми за това, са много различни.
Капиш?



Тема Re: Българинови [re: Leii]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.05.19 17:13



чисто е и се дели боклука, хрната е хубава, спокойно е и никой не ти смущава спокойствието след 20,00 часа, никой не ти се бърка в живота и най вече на работното място те оценяват по това, което си ти самият, а не по политическа или връзкарска принадлежност е повече от хубаво.

Току-що описа моя живот в аскувската махала.





Тема Re: Българинови [re: osvoboden pich]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано25.05.19 17:14



Миналата седмица говорихме унас (защото стои на дневен ред) относно работа в чужбина — конкретно за нас България е “чужбина”



Ако искам да направя международен опит, какви ще са обикновените релевантни неща. (тъй като не съм работила никога в България, нито съм обучавана там, нито мога да преценя дали ще съм готова да се занимавам с местните тънкости)

1. Ще трябва да продължа да се осигурявам в Германия частно, тъй като нямам нито осигуровки в България, нито искам да живея там на стари години.
2. Ще трябва да ползвам още по-големи фирмени социални бонуси, даже самия подслон т.е. ще живея почти на работа, даже когато не съм на работа
3. моя приятел ще трябва също да работи в България.
4. дъщерята няма да живее в България, но тъй като ще е в обучение, пак ще ни виси на джоба.



Сега си представи българите в чужбина:

— мигрират на по 30+, 35,40+ години, нито имат осигурена пенсия (защото не са плащали достатъчно време) нито могат да догонят хората, които регулярно са квалифицирани и са правили всичко с времето си.

Ние всички искаме да има изравнен стандарт в ЕС — това не е същотокато да си работил 10 години от 1985г и после да живееш с минимална частична френска или немска пенсия в бедна България

Тоя модел го има все още в главите на 45 годишните дъртаци, които не са осъзнали, че това отдавна е отживелица и няма да се върне онова време

Споко, когато тия на “преходняци” им мине времето, всичко ще е по-добре.
Сега каквото и да им обясняваш, е загубена кауза.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано25.05.19 17:15



Чудесно, значи си щастлив човек, какво по хубаво от това.



Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.05.19 17:21



Има развитие, как да няма. Докато живееше в Бг се заяждаше на няколко сексуално-битови теми, като се изнесе в чужбинско, добави в менюто и имигрантската тема.



А еднопластовото идва от недостиг на образование извън тясната професионална специализация, оттам ограничени интереси и впоследствие скучни еднотипни еднообразни чатове.



Тема Re: Българинови [re: c@t]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано25.05.19 17:28



По мои лични наблюдения - има емигранти и емигранти.
Първия вид отиват там и работят буквално каквото и да е - важното за тях е да оцеляват там и за нищо на света да не се връщат тук - щото си мислят, че тук пасем овце (което никак не е лошо между другото - колко пъти ми е идвало да зарежа всичко и да стана пасач на овце

). Другият вид отиват като бели хора там, работят по-престижна работа, благодарение на образованието и уменията си и успяват да си вдигнат стандарта, да се задомят и т.н.. Вторият вид като че ли беше от най-първата емигрантска вълна. Имам приятели и познати на много места по света и оттам са ми наблюденията.



Тема Re: Българинови [re: Leii]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.05.19 17:32



че аз кога съм твърдяла друго?



и в тази райска картинка ми цъфва някое прасе да ме убеждава, че живея в кочина, после някое парвати да настоява, че много обичам да ме бият на улицата и да гледам бедни бабички, вечерящи от кофите за боклук.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано25.05.19 17:53



Случват се тези неща в България , не отричай, в Хасково не съм била никога, само веднъж транзит се завръщах от Българското Черноморие с автобус и преминахме от там...бях впечатлена от едни цигански панелени блокове без прозорци и врати и на прозорците седяха мургавичките братя, но...това е било преди доста време, сигурна съм, че сега Хасково има друг облик, а и съм сигурна, че ти живееш в тузарски квартал.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано25.05.19 18:02



Ми не точно..
всичко в неговите мнения, глобално обобщено е..колко съм велик аз!..какви отрепки сте вие..а жанровете са различни..но в основата е това.
откакто съм в клубовете е това..един пласт на величие и непогрешимост!



Тема Re: Българинови [re: osvoboden pich]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано25.05.19 18:03



Няма абсолютно никакво значение ако работиш дори престижна работа



Един наш познат проточи доволно дълго обучението си като инженер (спец. летателна техника) Сега мисля че е на 45 г и тепърва започва практика при един съплайер на Еърбъс.
Живее при родителите си и май има някакво отклонение, инвалидност.

Той не е емигрант, но също е от хората, които на стари години ще разчита на социална пенсия.

Какво те кара да мислиш, че дори емиграцията на 35+ години дори заради престижна професия има някакъв успех, ако планът е като на не-мигриращите?

Това упражнение има смисъл, само ако самия човек идва от една конкретна прослойка в обществото (без значение географията) защото желания резултат да си на мястото си не е постижим в рамките на 1 живот (на мигриращия)



Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано25.05.19 18:05



Пиши му на бележки, до сега това явно е най-поносимо за всички





Тема Re: Българинови [re: Leii]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано25.05.19 18:07



Твоят близък е преосмислил приоритетите, защото е работел на скеле сигурно в Щатите без осигуровки,
моят близък имаше фирма, камиони, строителна бригада..смяташ ли че не е имал осигуровки
просто осъзна как живота може да си отиде за миг..и как пропуска това да е сред своите..защото там сам, в болниците, без близки...
а застраховката си беше яка, която му платиха...
сега е тук..баща на три деца..работи си, живее в собствен дом и е заобиколен от хора които го обичат..а жена му е полякиня и иска да живее в България.



Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано25.05.19 18:15



Имал е късмет, гледала ли си филма Стъпки в пясъка, ако не изгледай го, хубав е.



Тема Re: Взаимно е.нови [re: Vitalite]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано25.05.19 19:59



От

по-голям Люцифер няма.

_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.05.19 20:09



В отговор на:

Само късмет имаш, че не си ги виждала.




Не мисля, че е до късмет.

Просто бабичките не ровят в кофи, това е
оня ден видях две млади гизадви циганки,
много професионално и делово "обработиха" и 3-те кофи пред нас, събраха това, което събираха в една обемиста чанта на колелаи си продължиха. Ама толкова хубаво облечена, аз не ходя до кварталния магазин, камо ли да ровя в контейнерите за пластмаса :))

Колкото до бедните и гладните - към местната църква, в нашата махала, има безплатна кухня, която, вече почти 20 години се поддържа само от доброволен труд и дарения. В интерес на истината, бабичка ще видиш рядко там - идват основно мъже, и то не в пенсионна възраст, а най-вече алкохолици, или с някакви други психически проблеми, има и тук-там по някоя подобна жена (не възрастна, а с някакъв проблем). Бабичка, пенсионерка, ако въобще дойде някоя, е по-скоро изключение, и то е видно, че има и друг проблем, освен че е пенсионерка в България (ако това си имала предвид).

И, честно казано, не съм сигурна, че те разбирам какво ми казваш, да, вероятно за теб е по-достойно, с погнусена физиономия да напуснеш страната, щом видиш беден и изпаднал в нужда човек, но слава богу, намират се не толкова гнусливи хора, които намират начин да помагат, макар и с малко да е.

Не, не, ясно е, че те не са на нивото да ти носят куфарите, и изобщо не сравнявам, очевидно е, че им липсва всякаква изтънченост, щом са в състояние да се занимават с някакви окаяни мизерници, уф, какво говоря, то само като се сетиш, че живеят в България, и на културните, интелигентни и преуспели емигранти им става ясно, за какви боклуци става въпрос, чудя се защо ли въобще пиша за тях, ама на - разбъбрах се тука по женски като една проста селска тетка, но искам също да кажа, и, че аз съм много благодарна на всички емигранти като теб, които безвъзмездно посвещават част от свободното си време но това, да ни отварят очите, колко сме тъпи и какви сме мизерници и прочее, ценя високо жертвите, които правите за нас, и ви се възхищавам.



Тема Re: Българинови [re: Leii]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.05.19 20:21



Неща се случват къде ли не. Шматкаш се в благ Лион и некви бомби ти гърмят в краката. Например. От друга страна, нито мен, нито някой от семейството някога е бил нападан и бит на улицата. Как пък за пеесе години веднъж да не ме набият за радост на Парвати! А клошари има в цял свят, дори в такива съвършени държави като Япония, например. Туй, че се правите, че не ги виждате, не означава, че не съществуват извън България.



Тема Именнонови [re: osvoboden pich]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 22:35



щото не сме същите овце като вас - сменихме средата с нормална





Тема Хах,нови [re: osvoboden pich]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 22:37



не баш

Всъщност парите са най-лесната част.



Тема Джейсънътнови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 22:39



има много по-яка роля в Старгейт Атлантис :)
Инак и Конан с него е добре, Аквамен-ът е най-слаб според мен.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор Armania (Ex Dymo)
Публикувано25.05.19 22:43



Напротив същетствуват...в градчето в което живея...вече за трета година срещам един човек, който живее в подлеза при гарата, помня го като го видях за пръв път там, почти всеки ден минавам, ето защо и помня, беше хубав, висок, добре сложен синеок мъж...бяла раса...какво му се е случило аз не знам за да се намери на улицата..., но сега след три години отслабна, остаря, лицето му се сбръчка, в очите му няма блясък и зъбите му изпадаха, тотална промяна, ето, защо на никой не пожелавам да се озове на улицата..по зле е и от куче, тъй като тук бездомни кучета няма, нещо повече за кучетата се грижат по добре отколкото за хората





Тема Аз си спомням,нови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 22:44



още тогава серяхте навътре баш вие, дъртите пачи





Тема Случайно надникнала в клуба и в темата ти...нови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.05.19 22:50



...попаднах на най-върховното изречение, което напоследък съм чела:

Коментари от хора, които не ме познават, и определено - ще ме прощаваш - нямат нито менталният, нито умственият капацитет ДА МИ НОСЯТ ДОРИ КУФАРИТЕ!!

Би ли ми обяснила първо - каква е разликата между "ментален" и "умствен", второ - защо и двете са с пълен член (или той е задължителен за хора с висок ментален и умствен капацитет), трето - ти откъде познаваш менталнияТ и умственияТ капацитет на хора, които не познаваш, и най-вече четвърто - дали ментален или по-скоро умствен капацитет е нужен, за да се носят куфари?



ДИМО = Armania , Mikkaia, Leii, Duomo, Amore innamorata, Marzo, Вombardier и още 22 ника….
Покажи ми събеседниците си в клуба, за да ти кажа колко струваш!



Редактирано от UnicaDonna на 25.05.19 22:53.



Тема Re: Взаимно е.нови [re: ad miral]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано25.05.19 22:51



Тоз ми е по-страшен. Инак сигурно Гяуров е по-велик, не мога да преценя.





Тема О,нови [re: UnicaDonna]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 22:57



ела ми тука лелче


Тъкмо се чудех кога най-сетне ще цъфнеш и ти от дърташкия, явно окончателно е УМРЕЛ!



Тема ДО моментанови [re: Leii]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 23:00



в който излезе от одаята. Сигурно в асково на туй викат маала хахаха


После идва стандартната Бълхария ... за жалост.





Тема Айденови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 23:04



няма нужда - Хасково ще се запомни като място, където оградите падат от вятъра и убиват минувачи



Апропо, случайно те намерих и теб:





Тема Re: Джейсънътнови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 23:09



аз не знам дали е слаб.. щото като се появеше на екрана и спирах да слушам..



/в емотиконите на уатсапът има едно човече, което пуска лигичка.. сешсе... /



Тема Re: Взаимно е.нови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 23:09



няма да се бием с тебе за мъже..





Тема Re: Българинови [re: Nerv]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 23:15



.. да, това е точно така...

дъщеря ми има едно приятелче от училище, родителите му са сърби.. той е роден на 15 км. от тук, в едно любимо мое градче, и въпреки това никой не говори за него като за местен..

та, да.. емигрантът винаги е чужад.. по-лошо е, обаче, ако се чувстваш чужд в собствената си родина..



знаеш ли, аз преди години още приех една много готина философия, от Царят Лъв .. "дом е там, където дупето ти седне" .. това филмче не е съвсем детско, да ти кажа.. та... аз лично .. със сигурност винаги ще бъда емигрант.. но някак приех този факт.. с Времето. въпросът е, че е супер неприятно сънародниците ти да те низвергват само защото ти си се махнал..

ама.. както казах.. ако ми беше много логично нямаше да се махна..



Тема Re: Случайно надникнала в клуба и в темата ти...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Armanii (Ex Dymo)
Публикувано25.05.19 23:17



Уника, много си бърза бе човек, визирам сигнатурата ти.





Тема Re: Взаимно е.нови [re: Asia.]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано25.05.19 23:22



...не мога да преценя.

май никой не може



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Хубавонови [re: c@t]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 23:23



обясняваш, ама само глупости



1. невярно
2. най-после може да си позволиш да си купиш собствена кола например, без четирицифрена застраховка
3. знаеш как става, Иману го направи
4. който има деца, има и задължения - да си ги издържа


Като мигрант на 40 точно, да те светна и за глупостите ти по тоя повод:
пенсията е осигурена още в БГ (с 14-годишен период на осигуряване на максимуми), но това няма особено значение - защото стажовете се зачитат в цяла ЕС така или иначе и пенсиите се натрупват. Не съм сигурен и дали вече си постигнала критерия за немска пенсия, с твоите редовни периоди на безработица... е, аз съм - както българските критерии, така и немските.
Ти не си квалифицирана, образованието ти е гола вода и ти е сложно да определиш кой е и какъв му е статута и в БГ, и в ДЕ. Глупостите за живота с минимална пенсия не работят преди навършване на пенсионна възраст, освен ако човек се инвалидизира сериозно - така че хайде коментирай яденето на полуфабрикати например - нещо от което наистина разбираш :) Тая материя тук ти идва прекалено сложна...



Тема Е,нови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 23:35



значи ако гледаш Старгейт - като се появи на екрана, направо ще почнеш да ебеш





Тема Re: Е,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 23:37



кого???



Тема А ти не завиждай,нови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 23:39



теб няма да те дупи никой

Освен държавата, разбира се хахаха, по стар БГ обичай.



Тема Момоато бе,нови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 23:40



кат всяка женка - скачаш по екранни персонажи вместо да си ебеш реален





Тема Re: Взаимно е.нови [re: ad miral]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.05.19 23:44



Яко!



И си го бива



Тема Всекинови [re: Nerv]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 23:44



постоянно се доказва - било като човек, животно, някои гледам - и като дърво



Австрийските партийки дето си ги цитирал тъкмо бяха анихилирани преди 2 дни. Ей ся ще чакаш за асимилация и изличаване, diversity явно е много сложна мисъл за едната ти активна мозъчка клетка...предлага само предимства - когато човек е в цивилизовано общество, не в Булгаристан разбира се.



Тема Re: Случайно надникнала в клуба и в темата ти...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано25.05.19 23:44



Поредния асилант от старческия ли приемаме?

Та ди го сложа аз, да ти го сложа,
а ти все повече да се отдалечаваш


Тема Re: Взаимно е.нови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.05.19 23:46



Ха, че то такова разнообразие от мъже - за всеки вкус се намира нещичко





Тема Re: Момоато бе,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 23:48



видях го.. ама не.. не ме кефи, много е млад в Старгейт.. в Аквамен е на 40.. тамън идеален.. щото след това... охльо - бохльо и не се вдига това, що не ще да стане .. ахахахаха...

Не, ве.. просто си говорим за типажи мъже.. аз и в реала си еба такива готини, ама никой не ги познава.. затва описвам какъв тип харесвам.. като черти, визия и стойка..

ох, днес с какъв момък се запознах..

... ако бях охлюв, още щях да оставям диря.. сешсе..



Тема Имамнови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 23:48



друга философия - европеец съм имам право да бъда на своя континент. Да работя, да пътувам и прочие.

Апропо имаше едно време един много правилен персонаж - Котката на Киплинг :) Която ходи където си ще - и където да иде - все и е добре.



Тема Re: Взаимно е.нови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 23:49



а така, а така.. така трябва.. щото представяш ли си всички вкупом да юрнем Момоато.. горкият, не му мърда ишиазът..





Тема Re: Имамнови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 23:52



Да нямаш предвид на Шрьодингер?!





Тема Re: Всекинови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 23:52



ааа... няма ми пипаш Нерва! И без друго няма много пичове в дир-а.. Моля те!!





Тема Re: Взаимно е.нови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.05.19 23:53



Момоа не е достатъчно чувствен за моя вкус - понастоящем. Виж, преди петнайсетина години - о, да!





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор LorchetoOO7 ()
Публикувано25.05.19 23:55



от Царят Лъв .. "дом е там, където дупето ти седне" .. това филмче не е съвсем детско, да ти кажа..
Всичките Дисни анимации са направени така че не само за децата да са интересни, а и придружаващите ги пораснали да откриват подобни неща на цитираното от теб



Кои са тези твои сънародници, които са те низвергнали, бай дъ уей? Само не ми казвай, че са дирски клубари



Тема Re: Всекинови [re: Buduhcko npace]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано25.05.19 23:55



Абе и ти толкова ги чуваш петлите.

Та ди го сложа аз, да ти го сложа,
а ти все повече да се отдалечаваш


Тема Re: Случайно надникнала в клуба и в темата ти...нови [re: Цар Из Род]  
Автор Armanii (Ex Dymo)
Публикувано25.05.19 23:56



Неее спокойно дойде на разузнаване... случайно, няма да се застои , защото ние сме под нейното ниво.



Тема Не,нови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 23:56



имах навика някога да разказвам приказки





Тема Няма бе няма,нови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 23:57



докат се държи прилично - ще го бъде. После... ще е одупен и той



Редактирано от Buduhcko npace на 25.05.19 23:57.



Тема Re: Взаимно е.нови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 23:58



ммм... ами.. явно харесваме различни типажи мъже.. или аз възженявам и излизам от момченцата, знам ли..

просто ме кефи сега.. точно сега, такъв, какъвто е сеа.. както Тузаря от Сексът и Градът ме кефи най-много в игралният филм.. вече не е момченце..

сигурно възженявам!



Тема Самонови [re: Цар Из Род]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано25.05.19 23:59



които ми трябват, инак ще изкукуригам кат тибя





Тема Re: Не,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.05.19 23:59



явно ти е връзвало... какво направи тая цивилизация, жените станахме недоверчиви..



Тема Re: Българинови [re: aiumi]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано26.05.19 00:00







Тема Re: Българинови [re: LorchetoOO7]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:01



Нима казваш, че те не са ми сънародници?! Ама веднага да се срамуваш в ъгъла, както би казала госпожица Розенблум.. поне отърва вълнените гащи!!





Тема Re: Взаимно е.нови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 00:01



Май ти се ще някой да те метне през рамо и да те отнесе в пещерата





Тема Re: Самонови [re: Buduhcko npace]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано26.05.19 00:02



Аз съм се родил гений.
Не е толкова просто.

Та ди го сложа аз, да ти го сложа,
а ти все повече да се отдалечаваш


Тема Re: Няма бе няма,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:03



аз него много го харесвам.. един от малкото истински свестни хора.. с една и съща жена откакто се помни, принципен и точен в изказа, без жлъч.. рядкост са такива хора, да ти кажа.. голяма!





Тема Re: Случайно надникнала в клуба и в темата ти...нови [re: Armanii]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано26.05.19 00:05



Уфф [byrsha pot ot chelo i pljuja w pazwata], успокоих се!

Та ди го сложа аз, да ти го сложа,
а ти все повече да се отдалечаваш


Тема Re: Българинови [re: LorchetoOO7]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано26.05.19 00:06



Кои са тези твои сънародници, които са те низвергнали, бай дъ уей? Само не ми казвай, че са дирски клубари

Ше ги биеш ли?



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Случайно надникнала в клуба и в темата ти...нови [re: Цар Из Род]  
Автор Armanii (Ex Dymo)
Публикувано26.05.19 00:06



Еми то си е за това, за плюене в пазвата





Тема Re: Българинови [re: aiumi]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:06



струва ми се, че си прекалила с патоса тая вечер... утре пий само вода, може да ти подейства добре..

иначе нямам какво да ти кажа.. ако ти не виждаш мизерията в България, значи всичко е наред за теб, и ти си добре.. Аз съм помагала на достатъчно много хора, и работа съм им давала и прочее.

Ти какво направи? И за кого? .. щото е много лесно така да кажем.. и никъде не съм казала, че сте мизерници, макар и по-голямата част от българите да са, духовни такива. Не може един мъж да крещи към една жена зад волана "ама паткооо" .. и да се чувства голям мъж.. и други примери мога да ти дам, ама ще спра. . щото ти сигурно живееш в някоя България, която аз не познавам!





Тема Re: Българинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:07



и какво е толкова смешното?



Тема Re: Взаимно е.нови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:08



Момоато ли, ве, кака.. да.. ох... ще си посегна днес, усещам...





Тема Re: Българинови [re: ad miral]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:10



ти познаваш ли Лорчето?



Тема Re: Българинови [re: osvoboden pich]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано26.05.19 00:12



Има го това.

Та ди го сложа аз, да ти го сложа,
а ти все повече да се отдалечаваш


Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано26.05.19 00:14



Лични въпроси на лични бележки, моля.



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Българинови [re: ad miral]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:16



бележката приета!



Тема Върза ми,нови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.05.19 00:17



та чак се ожених


На щерката обаче пеех Елвис да я приспивам като бебе :) Запомнила го е...



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 00:17



Не може един мъж да крещи към една жена зад волана "ама паткооо" .. и да се чувства голям мъж..

И като се изнесе да гастарбайти в Европата, какво мислиш, че крещи?


Ей ти го жеймиту европеец - паткосва женорята наред, пъ ти му се натискаш за компания.

Изнесла се била от беге мизерниците... ама друг път.



Тема Паткосвамнови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.05.19 00:20



вас патките тук - сте ясни.
Зад волана нямам нерви в немско, няма ни причини, ни ситуации


Знам че си тъпа, ама може да опиташ тълковния речник за сефте. Гастарбайтер е тоя, дето ходи да побачка за пари и после обратно. На мен модела ми е друг, не е за кухата ти хасковска тиква



Тема Аконови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.05.19 00:21



наистина е толкова умен, няма да си пъха пръстите в месомелачка. Нали така?





Тема Хасково е супернови [re: Leii]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано26.05.19 00:21



Миналата година бях. Много ми хареса. Де факто единствената истинска кочина в България е София.

Та ди го сложа аз, да ти го сложа,
а ти все повече да се отдалечаваш


Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:21



are you talking to me??



аз просто опитвам да ви обясня кое как стои, обаче то от вашата камбанария само свинарника се вижда, затва и не мож разбра Прасето..

нищо, де.. все някога.. ако не в тоя, то може в другият Живот да разберете.. и къде са ми куфарите, и какво е постигнал Прасето..

Щото Лиса има СОБСТВЕНА КЪЩА която стопанисва, без лев да е дала за нея, ерго, е некъф търтей, твоята история не я знам, ама сигур е някаква подобна, щом отказвате да схванете за какво иде реч... ама.. то няма лошо.. трябва и прости хора да има, че да изпъкват другите..



Тема Мда,нови [re: Цар Из Род]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.05.19 00:21



винаги може да се усложни.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:22



А Лисо, ти нали се сещаш, че всички сме били в Хасково.. апропо, ти как си със турският? Напредваш ли? И делиш боклука, и ходжата не ти пее от минарето на всеки половин час... е ти на кой ги разправяш тия?



е много си весела, признавам ти!!



Тема Таянови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.05.19 00:23



май се изживява като някакво про в НИ. Ако види реалността тук, как се наддава понякога дори за наемане и се чака с месеци, ще разбере каква жалка карикатурка е





Тема Re: Хасково е супернови [re: Цар Из Род]  
Автор Armanii (Ex Dymo)
Публикувано26.05.19 00:24



Съсипаха го този град вярно е, надойдоха от кол и въже, че като се натресоха сега и бежанците, абе ...мулти култура, ама ..ще се види



Тема Re: Върза ми,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:28



моята днес ми пусна Пол Анка... всичко е 6, Светът е чудесно място, Господ си е на мястото и всичко е наред...

най-готино е човек да е космополитен, което обаче не се получава с еснафско самосъзнание.. ама как да го обясниш на бетонови глави? ..





Тема Re: Аконови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:29



оф... дроп дет, ве

... казвам ти, спри се! не е такъв човекът



Тема Re: Паткосвамнови [re: Buduhcko npace]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 00:32



манталитетът ти гастарбайтерски.





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 00:35



Щото Лиса има СОБСТВЕНА КЪЩА която стопанисва, без лев да е дала за нея, ерго, е некъф търтей

А ти като нямаш собствена къща, каква си тогава?





Тема Кура минови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.05.19 00:35



емигрантски


Хасковска пача тръгнала да определя манталитети в Европа, ха-ха
Сигурен съм, че си толкова тъпа - та наричаш и бежанците - мигранти



Тема Ъъънови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.05.19 00:36



защо?



Тема Шанови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.05.19 00:38



си покаже, викам аз


Ако е много упорит, знаеш го лафа - Господ горе ще познае своите хахахахаха!



Тема Re: Кура минови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:38



е недей така де... в Хасково разделят боклука, хвърлят стъклото отделно, ходжата не пее от 5,00 и всичко е спокойно.. ако се засилиш по главната току-виж си излезнал от градът, но иначе е тишина и спокойствие и почти като в Берлин... ама Моабит, ако ме разбираш...

със сигурност Лиса ме разбира.. тя редовно почива на Тегернзее и за нея Берлин е второ Хасково.. същото е, бе, съвсем!!





Тема Re: Паткосвамнови [re: lipari]  
Автор Armanii (Ex Dymo)
Публикувано26.05.19 00:39



Добре де, защо не се спреш сега. Какво са ти направили хората за да им ръсиш тези неща, светът се промени , хората работят, пътуват, женят се, всеки е намерил място под слънцето, стига вече тази война и обиди на тема кой къде живее и с какво се занимава. Нали ти си си добре , остави и другите да са добре и понякога да се похвалят с нещо тук.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:40



а кой ти каза, че нямам? Аз си имам в България и къща, и апартамент. Ама не парадирам като теб с обикновени неща.. щото, всеки има нещо някъде.. Като си купиш къща в Германия, тогава може да си говорим..

сега просто не сме на еднаква честота на вълната, ей така да ти го кажа!!

И както казах - НЕ МОЖЕШ ДА МИ НОСИШ КУФАРИТЕ!! кога ще разбереш най-накрая и ще престанеш да се буташ където не разбираш.. наистина не разбираш, явно.. живей си там като рая , явно те устройва... аз лично ако осъмвах с надписи "българи умрете" много преди времето в което се ометох щях да се омета.. ама на теб явно не ти пречат..

абе, чувай.. ти християнка ли си?!?



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 00:41



и как си със турският? Напредваш ли? И делиш боклука, и ходжата не ти пее от минарето на всеки половин час... е ти на кой ги разправяш тия?

Минала си покрай Хасково ти.


турски, ходжа, джамии.
Сигурна ли си, че не говориш за Мюнхен?




Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:43



ти явно и в Мюнхен не си била.. тук няма джамии. И няма да има скоро, за разлика от Хасково и Кърджали, мила.. сори!

вземи се разходи, като ти платят чужденците другият път, да не ставаш за смях по форумите!



Тема Re: Ъъънови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:44



и ти си прав.. ама де да знам, за да се осъзнаят?



Тема Re: Шанови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:45



ох... ужасен човек си ти, приятелю.. ужасен..

..



Тема Re: Кура минови [re: Buduhcko npace]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 00:46



хубу. емигрантско-гастарбайтерски.
все същият цървул си и на Луната да емигрираш.





Тема Re: Кура минови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:48



а най-тъпото е, че той ако емигрира на Луната, българите пак ще му викат "е, какво толкова.. няма въздух, ама да се оправя, той сам си го е избрал" .. сешли се за какво ти говоря?! Или разделяш хартия от стъкло в момента??





Тема Re: Кура минови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 00:49



и да добавя - ако той реши да емигрира на Луната, много ще ти станат куфарите за носене, душа! ОСВЕН МОЙТЕ, ЩЕ ТРЯБВА ДА НОСИШ И НЕГОВИТЕ! И пак няма да можеш !!!



айде, бе.. все някога трябва да загрееш за какво ти говоря!!



Тема Склонен съм да не се съгласянови [re: parvaty]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано26.05.19 00:52





Даже мога да те заведа на едно място, където отчетливо се чува как пее ходжата.

Та ди го сложа аз, да ти го сложа,
а ти все повече да се отдалечаваш


Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 00:56



Като си купиш къща в Германия, тогава може да си говорим..

Ми няма си купя къща в Германия, щото за тебе къща в Германия е някакъв критерий за нещо си. Туй твоето вманиачване е някакъв неизлечим булгаристански чалга манталитет.

И няма начин да сме на една честота - не вибрирам на евтината парвенющина, тъй характерна за тебе.



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 00:59



ти явно и в Мюнхен не си била.. тук няма джамии. И няма да има скоро

значи много ни лъжат по новините.







Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 01:03



от нас двете само аз не съм демонстрирала първенющина.. не знам кой развя знамето "аз ПРИТЕЖАВАМ собствена къща, дето не ми се налага да плащам"..

Лисо, идеше реч, че да си купиш къща на ЧУЖДА земя е постижение, защото си чужд, емигрант. Всичко останало е интелектуализации извън темата!

И не ми казвай "няма да си купя"! Ням да си купиш, защото чисто и просто не можеш. Оттам нататък всеки който си купи, ерго може, е нещо повече от теб и стои по-високо в хранителната верига. Ето така да ти го обясня. И ако той не е немец, а българин, е направил още по-голям подвиг, ама защо.. няма да разбереш, докато не поживееш между тия хора.. от Хасково нещата са други-.. там сметоизвозването и сметосъбирането, а също и тишината, са на световно ниво , и какво разбираме ние, простите емигранти..

и викам да спирам да ти обръщам внимание, защото злобата ти е токсична и се чувствам вече напрегната и не искам да изпитвам това.. бъди рахат или се удави в близкият шадраван, както казва Уудхаус - твой избор.. аз няма да ти пиша повече никъде и по никакъв повод!

НИКОГА! И ти го пиша сега и няма да ти го пиша повече - за мен ти си една дребна и злобна душа, която е надарена от Господа с талант, но се е самозабравила в опитите да оценя другите! Имай предвид, че другият път може да не бъдеш така надарена! НИКОЙ не ти дава правото да се държиш с околните както се държиш ти, защото даже това, дето го имаш, не е твоое, талант е. Та... гледай си работата и спри да ровиш с гадните си ръце по хората! Бъди благодарна за каквото имаш и бъдии смирена! Съвет! И се опомни къде се намираш и коя си! Коя си ТИ!!

Че не биваш да носиш куфарите стана ясно вече! Ай, сполай ти! Бъди рахат.



Тема Усещашнови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.05.19 01:11



как твоят малък свят става все по-малък...


Гледам, питат те как си с турския. Аз пък ще те поздравя с достатъчно добрият ти писмен български хахахаха, турски ясно че знаете всички в Хасково Та от висотата на турски вилает в Булгаристан - ми е много смешно как пробваш да се изказваш за емиграцията хахахахаха



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 01:13



И не ми казвай "няма да си купя"! Ням да си купиш, защото чисто и просто не можеш.

Тц. Няма да си купя къща на място, на което не живея. А аз не живея в Германия.
Сега вдяна ли?

И пак почна истеричните изцепки, лягай си.

п.п. някой път през деня на трезва глава четеш ли какви бисери си низала?
много зле раотата при тебе.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 01:15





suck it dear!



Тема Боли менови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.05.19 01:21



оная работа, честно





Тема Re: Усещашнови [re: Buduhcko npace]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 01:23



Ох, с турски и джамии ли ще си мерим пижките?



Die meisten Muslime sind turkischer Herkunft; auch Araber und Kurden bilden einen betrachtlichen Teil. Die 2011 erbaute Bascharat-Moschee (bascharat = Gutes Omen) der Ahmadiyya Muslim Jamaat war der erste muslimische Sakralbau in Osnabruck. Mittlerweile bestehen in der Stadt 12 weitere Moscheen und Gebetsraume



Тема Re: Боли менови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 01:27



честно казано, и мене.. ако не бяха родителите ми, нямаше и да се прибирам.. и без това ходя на море в Гърция, а Италия ми е много по-близо... дет се вика, на 4 часа път са ми първите хубави плажове..

ама тяхната злоба не мога да разбера.. не са вързани, границите все още са отворени.. обаче все емигрантите им пречат.. ако кажеш нещо лошо за България , веднага ставаш родоотстъпник, все едно те не живеят в същата кочина, в която си живял и ти всеки ден.. само щото я наричат "розова градина" не я прави по-малко неуредена и корумпирана държава... тук четох неотдавна статия на Цайт.. за българия и немски пенсионери, които се изселвали в нея.. най-бедната и корумпирана държава в целият ЕС.. ами, заболя ме да го прочета.. обаче местните говеда не ги боли .. от нищо, те са велики, събират си боклука разделно, БЪЛГАРИЯНАТРИМУРЕТА и сичко е шес.. заеби.. не знам какво да ти кажа.. и диалог не става, както виждаш, щото те хем са злобни, хем са прости.. за е би!





Тема Re: Усещашнови [re: lipari]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 01:28



а никой никъде не е казал, че ти не го владееш.. напротив, ние бяхме сигурни, че ти е матерен...

ама с това трябваше да почнеш, бе, душа!



мале ти колко си жалка.. и продължаваш ли да се наричаш "българка"?!?



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано26.05.19 09:20



Това според кого, кое как стои?
Прасето не е за разбиране, май само ти се опитваш да го разбереш, ама то няма какво..какво има за разбиране на еднопластов човек?
Заразна ли е манията на Величие и съвършенство..нещо много бързо я прихвана от прасето..
Знаеш ли колко ги интересува тук хората къде си ти куфарите..ти къде си и т.н.?
А това с Прасето съм го гледала..дежа вю е, с една друга, как правеха клубовете на нищо..повтаря се сега с теб..за това казах, че прасето не е мръднало на мм..
Липари има ли къща? Има! Има ли значение от къде и как..ти нямаш нали? Факти, девойко, а другото са подробности..
А теб те и познавам лично..сега като те чета май нямаш общо с онази поозитивна и усмихната жена..виждаш злоба, виждаш врагове..виждаш завист..а то реално ги няма..защото няма за какво. Ако искам нещо, вместо да завиждам, ще запретна ръкави и ще го имам..просто не можете да разберете, че вашите цели, не важат за другите.
Помолих да не ми набутваш Прасето..за него няма шанс да покаже повече, толкова си може.
И наистина последно..така както виждаш тук злоба, а то я няма, така явно си виждала и бабичките по кофите и мизерията и побоищата...човек вижда това което иска..скоро и германците ще плюваш..защото за твоите неуспехи, търсиш причината във външни фактори.
Това е..оправи си камбанарията..така и изгледад ще ти се промени..



Тема Re: Таянови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано26.05.19 09:27



САмо че Тя не иска да види реалноста там..Отказах безплатни курсове, обучение и предложение за работа..моите цели и идеали в живота са други..
Емигрантството никота не ми е било предизвикателство..или желание.
Хлапето ми също е тук, учи медицинска физика и ще работи тук..даже кандидат зетя се върна от Англия, за да живее тук..
така че напълно излишно се напъваш..



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.05.19 11:43



хем са злобни, хем са прости

Добре де - досега ни Квелето ми отговори нито ти на този въпрос.
Като сме злобни и прости - защо търсите контакт с таквизи гадове?!





Тема Re: Боли менови [re: osvoboden pich]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 11:50



Ти само това ли разбра от целият ни разговор?





Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.05.19 11:52



Не ме интересува толкова разговора. То е ясно - ние сме лошите вие сте добрите... ама пак никой не ми отговаря на въпроса. За чий държите да общувате с лошите?!





Тема Re: Боли менови [re: osvoboden pich]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 12:03



За чий държите да общувате с лошите?!

щото няма с кого друг.



Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 12:03



Кои са най-големите патриоти в чужбина?
По какви критерии, въпросните индивиди са се класифицирали да бъдат "най-големи патриоти"?


Такива едни, дето се смятат за малко отскочили до съседно село, ма ше се връщат (кога и как не е ясно). Ходят по български църкви, празвуват всички български празници, карат чужденците да повтарят добър ден и благодаря до посиняване, хвалят българската природа, българското сирене и кирил и методий на всяка сбирка, дето има един чужденец и са убедени, че при комунизма всичко беше по-добре. Парадоксално, същите тия смятат, че чужденците не ни обичат (не е кат руснаците) и ни мислят за втора ръка хора. Смятат, че е по-добре да регистрираш фирма не в българия, щото иначе чужденците няма да искат да бачкат с тебе, че на интервюта за работа нямаш големи шансове щот си българин и пр. довърши си сам.

Гърци да псуват гърци аз не познавам. Има и група българи, критично настроени към събитията в българия, но главно не са в брюксел. Брюксел е свърталище едно, на български кариеристи, произхождащи от дълбоката провинция и второ, на гастарбайтери, често български турци. Белгия е малка, тъпа държава, народът (те впрочем са 2 народа) е мързелив и прост, ако бачкаш в европейския балон се работи на английски, а с местните се общува на френски, от което и двата ти езика не се развиват. Та всички неудобства плюс шибаното време, плюс лоу кост авиокомпаниите поддържат една стабилна група от патреоти в брюксел.



Тема Re: Българинови [re: Quelle]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.05.19 12:05



Няма да се плашиш - ти си най-интелигентната и прозорлива жена - всички останали сме тъпаци, простаци и селяни.





Тема Re: Българинови [re: ShokoLada]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 12:05



Ма девойко, ма девойко! Как съумяваш да снесеш четири изречения, всяко едно от които поотделно чупи тъпомера, а за общия им сбор няма измислена мерна единица за глупост?!



Тема Re: Боли менови [re: lipari]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.05.19 12:09



Дааа - хем имат нужда - хем сме прости. Угода няма.





Тема Re: Боли менови [re: osvoboden pich]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 12:13



Не всички сте лоши, знаеш, Парето принципа.. аз лично пиша в клубовете вече 12 години, и може би е навик . Плюс това е начин да търсиш диалог.. който обаче не се получава , когато отстещния непрекъснато мрънка “ти си емигрант , нямаш право на мнение , нито на глас” за справка - Унилалната точно преди два дни пусна тема защо на емигрантите им е разрешено да гласуват.. Бах мааму, добре, че Дахау не е до Младост, щото тя ще ни оправи сичките..

Иначе с радост участвам в нормални тени. И говоря нормално с нормални хора. Ако не си забелязал.



Тема Re: Боли менови [re: osvoboden pich]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 12:20



ний не сме за угода. хората изобщо не ни четат, те си пишат собствената приказка.
драснеш дума, дойде им дюшеш и около нея съчиняват цяла серия от сериалчето си.



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 12:21



В смисъл - не разбирам какво пречи това, че сме напуснали родината, та предизвиква такава злоба, и т.н. Всеки е свободен да живее където му харесва, ако може. Но да омаловажаваш нечии постижения с мантрата “голяма работа , кво па толко” е .. глупаво. Особено когато кво па толкото е на чужди език и територия. Щото много хора в собствената си държава никога нищо не са постигнали.

Това е.



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано26.05.19 12:29



В отговор на:

Но да омаловажаваш нечии постижения с мантрата “голяма работа , кво па толко” е .. глупаво.




По-добре огледай какво защитаваш, да не се окаже че има разминаване на понятията “къща” = каравана (не в движение)
И когато тактично подметнеш на човека, че това е като да е бездомен, той хваща да гледа за търгове, в които е дадена началната цена, да мисли че това ще плати — за къща директно на гарата, където влака минава пред вратата
Който може да се разбер с такъв човек — да заповяда

Не се връзвай толкова. Има хора, които замълчават, има хора, които неутрализират.



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано26.05.19 12:32



А другият момент отчиташ ли го? "Успелият" нашенец в чужбина, който идва тук да демонстрира и навира в очите на "вас, българите" това-онова?

Този, който открито влиза да хейти, защото това, точно това му липсва в неговата възпитана действителност?

На теб конкретно хората в твоята тема ти казват, че материалните придобивки не определят отношението към теб. Че успехът от тяхната камбанария има друг смисъл, друго съдържание...

Ако уважаваш различната гледна точка, може би и твоята ще прокараш някак по-лесно...



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 12:33



Баща ми има приятел в Мюнхен, който от години се занимава със строителен бизнес. Ми успял е човека - осигурил е работа на доста хора, но интересно защо и не му е хрумвало да се жалва, че някои в Бг омаломажава работата му. Може пък и да не му остава време да хейти из Бг форуми и да обяснява кой какво бил постигнал - през неговата призма.



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано26.05.19 12:38



Живея извън България над 15 години вече и пиша активно в дира точно след преместването ми в чужбина. Никога не съм участвала в споровете за противопоставяне на хората в страната и извън граница, с малки изключения на времето в БвЧ, когато се изказвах против това деление. Тогава джеймито живееше в България и пишеше по подобен начин срещу хората, избрали чужбина. Свестни, а и не толкова свестни та чак до "боклуци" има навсякъде и не местоживеенето го определя това.



Тема Re: Боли менови [re: Sarayah]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 12:38



Какво представлява за теб успехът, в такъв случай? В социален контекст, разбира се, защото за това става дума. Слушам те.





Тема Re: Боли менови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 12:41



Браво на човека. Сигурно не му остава време. Аз не хейтя, споделям гледна точка. Ако тя те гневи, трябва да помислиш защо ме четеш така. Нищо повече.



Тема Re: Боли менови [re: Asia.]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 12:44



А, точно това е напълно вярно. И затова не харесвам мантрата “емигрантите сте...”. Всички сме първо хора.





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано26.05.19 12:44



В отговор на:

струва ми се, че си прекалила с патоса тая вечер... утре пий само вода, може да ти подейства добре..




Струва ти се? Ама моля ти се,
аз не пия, тъй че всичко, което съм написала когато и да било из клубовете,
е било с бистър ум и ясно съзнание, без смекчаващи вината обстоятелства, и си нося пълната отговорност :))

Опитвам се да покажа колко много прекаляваш, и явно не се усещаш,
от години демонстрираш едно и също, и то е, че всичко, което правиш ти, са постъпки на един истински, честен и смел човек,
а всичко, което правят другите, и което се различава от твоето,
показва тяхната нескопосност и недостатъчност във всички аспекти (умствена, емоционална, гражданска и т.н.)

- първо беше родила дете от мъж, който не те иска, ма то беше чест и геройство, че си гледаш сама детето, а жените, които отглеждат децата си с бащите им, в най-добрия случай са битови проститутки, да не задълбавам изобщо в безгръбначието им и в липсата на всякакви морални устои

- после нещо се беше издънила на някакъв изпит - не помня кадидатски за докторантура ли какво беше,
та одобрените кандидати бяха връзкари, и прости, неуки и какви ли не. Само наша Парватка - опора на истинската наука и прогрес, върха на върховете, един Еверст на знанието.

-сега пък емигрира и веднага всички българи, живеещи в България се оказаха много долна проба хора...па и много багаж помъкна за тая пуста Германия, не бяха куфари, не бе чудо, аз доколкото знам, от там можеш да си купиш всичко, не е нужно да си го носиш от България, освен някои скъпи спомени, с които не можеш да се разделиш. Туй хубаво, ама защо тръгна да удряш хората по главите с прословутите си куфари? (това е метафора, да не започнеш да ми обясняваш сега какво влагаш в думата "куфар" и прочее)


....и това дори без да ти следя постоянно изявите, само тук-там по някоя изцепка.

Ти просто, все извърташ играта така, че ти да спечелиш, измисляш някакви условия и правила, дето си ги знаеш само ти, та все да си отгоре и все да се чувстваш победител. Ама че другит не не бягали по тази писта - голям праз! Ти си ги победила и това е.

Щом ти е важно - не съм против - готина си и ти се възхищавам, правиш си твоите си неща,
само че аз участвам в друго състезание, имам си своите трудности, загуби и победи, и ми идва в повече, когато някой се нахвърпи върху случайните минувачи (в частност и върху мен), и им се разкрещи "победих, ви, бе, смотаняци, ето това е играта, в която ви бих, аз съм номер едно, пък вий сте жалки!" Знам, че не си даваш сметка, но точно това правиш тук, в клубовете.

Всичко това, разбира се, си е твоя работа,
аз дори съм ти благодарна, че пишеш за всички тези неща, съвсем откровено и честно,
но явно не разбираш защо предизвикваш такива реакции,

идеята ми беше да хвърля малко светлина по тази тема,
в твоя собствен живот ти си си мярката за всички неща, така и трябва да бъде,
но хората си имат собствените си животи и собствените си мерки,
които нито са по-лоши, нито са по-добри от твоите,

ако намериш съмишленици - хубаво,
ако не - просто го приеми,
такъв е животът - всеки е сам в най-важните си битки.
(И малко повече уважение към хората и към житейските изпитания, през които те преминават, в никакъв случай не вреди)



Тема Тинови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.05.19 12:44



пишки можеш да мериш само навътре - анално


В Оснабрюк се говори и пише на немски, в Хасково - на анадолски. Немски град - сравнен с турска провинция. Разликата е съществена, та чак няма прилика

Апропо уверен съм че за теб ислям=Турция, то си беше ясно какво може да роди затънтена дупка като тая в която оцеляваш някакси.



Тема А, дреме минови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.05.19 12:48



че не сте годни да изпълзите от калната дупка


Седете, врякайте от проблемите, чакайте някой да дойде да ви оправи и приемайте за нормално липсата на елементарни неща като топла вода, защо не и ток, пътища - било е и ще бъде. Рая, с риск да се повторя и потретя.



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 12:49



Не съм казала, че ти хейтиш. Нито ти ме гневиш, нито прасето - както казах в началото: не разбирам драмата ви. Смятам, че изкуствено създавате конфликти на база някакви излишни сравнения - поради наличие на много свободно време, може би. Но по вероятно е да се намирате под стрес.



Тема Днеснови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.05.19 12:51



искам от теб есе - за Кафявата. Да може да разбере защо критикуваш там, където си била доволна преди. Гледам, че пробва нова дума - еднопластов :) И небето е еднопластово - за мравката, която не може да лети и го гледа от земята.



Тема Койнови [re: osvoboden pich]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 12:52



па търси контакт с теб бре, наркоман?


Някой канил ли те е тук, викал ли те е? Типичния кърлеж - дойде и се лепна, после - ама вий търсите контакт с мен



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.05.19 12:53



хем са злобни, хем са прости

Е то... така се почва - от споделянето на гледната точка





Тема Re: Българинови [re: aiumi]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 12:53



Е ти щом така си разбрала всичко, написано от мен, жалко ..

Не можеш да направиш баща от човек, който няма такива потребности , но не бива да наричаш жена, която отглежда един човек сама нито “лека”, нито другояче. Второ - относно доктурантурата , явно не си чела темата - госпожица плеймейтката преписваше на изпита. Залата беше сменена и пликовете с въпросите бяха само пет. Ама.. не виждам защо да ти обяснявам, ти явно вече имаш мнение за мен..

Заболя ме да те прочета, ако това целеше.

Хайде , хубав ден от мен. Аз трябва да направя обяд.



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано26.05.19 12:54



Успеха го свързвам с личното удовлетворение. Какви цели гониш? Какви са приоритетите ти? А как те кара да се чувстваш тяхното постигане или непостигане?

Ако цял живот си мечтал да си купиш къща в Алпите и след време си я постигнал- браво, добре, супер. Но това е твоята цел. Тя не те определя като превъзхождаща ме, защото може би аз мечтая ...и съм постигнала евентуално... откритие в науката.
А на друг целта му е да отгледа здраво, право дете...

Та коя цел е по за уважение от другата?

И за мен няма значение дали ти си в Мюнхен, Лиса е в Хасково или аз съм там, където съм. Има реализирани и нереализирани хора. И това някак личи, защото човекът, който е хармоничен със себе си / в личен, професионален, обществен план/ няма у себе си нуждата да навира в очите на другите "кой е той".


Границите сами си ги поставяме напълно ненужно.



Тема Re: Боли менови [re: osvoboden pich]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 12:56



Пич, ти на злобен или на прост се обиди, че вече трети път вадиш САМО тия думи от контекста на разговорът ни с Прасето?



Тема Re: Боли менови [re: Sarayah]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 12:58



С други думи, успехът все пак е някакво лично достижение. За това става дума. Да оценяме постиженията на другите.



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.05.19 12:59



Аз не се обиждам - само недоумявам. Тези думи обаче са в множествено число - очевадно не е само към прасето.



Продължавам да те уважавам - просто се опитвам да изясня въпроса.



Тема Re: Боли менови [re: Asia.]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано26.05.19 12:59



Живея сборно над 30 години извън България и се чудя как не се изхаби този спор... Хем ми е писнало, хем съм наясно, че няма да прекрати никога, защото е удобна сламка за драчене, когато ти се заяжда с някого, хем от време на време погледна, помая се, пък взема, че се обадя, после се чудя с какъв акъл.

Факт е, че където и да сме, всеки носи в багажа си собственото си аз, неотменно и до края.



Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема По-добренови [re: c@t]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 13:01



тактично да пропускаш критиките, докато си безработна и на помощи.
Знам, че аукционите не са ти сила - както знам и че вися над 10 години по социални наеми в немско с малко дете - по твоята класификация си била бездомна през цялото туй време. Та в тоя ред на мисли аз да ти подметна - какво е да сменяш мъжете с оглед това, кой ще ти плаща ипотеките и какво е бившият ти (дето не знае че е бивш) да те срещне със следващия ти подръка на улицата

Вярно, че в Плевен имате традиции в битовата проституция, вярно че и семейно така го карате - и майка ти, и сестра ти, че и ти. Ама от тая позиция да даваш определения е толкова смехотворно, че няма накъде

ПП: караваните, лодките и колите са хобита и движима собственост. Знам и че не са ти сила, не си могла да си позволиш кое да е от тях... колко става вече, 15 години? Споко де, имаш време до 50 :) Златната немска възраст. Ако оня, дето ти плаща сега ипотеката - позволи.



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 13:03



Абе да ти кажа, колкото пъти съм срещала на баща ми приятеля, ни веднъж човека не е подхващал разговор за къщите си - в Мюнхен, Бг, и други европейски държави, бройката на работниците си и прочие, нито е наричал някого прост и жалък, щото е останал да живее в Бг.



Тема Re: Боли менови [re: osvoboden pich]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 13:08



Ами чети внимателно какво пиша и не ми вади думите от контекста.. иначе ще почнеш като Аюмито.. мен никой не ме ще, и сама съм си виновна, че преписвачката ми взе докторантурата под носа, щото в УНСС няма никаква корупция .. и кво пък толкова, дошла съм да живея в Мюнхен.. те тук като дойдеш и веднага ти дават хляб, сол и ключ за апартамент...

Та както казах.. понякога е много трудно да разбереш един човек .. а множеството се отличава и може да бъде категоризирано.. например - немският народ е стриктен, френският народ е емоционален, италианският народ е кулинарен .. а българският народ?? И ще ти цитирам любимият виц на мой приятел, който ЖИВЕЕ в България “Какво става в България на световно ниво? Кисело мляко и простаци!

Аз и вчера ти я писах тази дума.. култура.. възпитание и отношение..





Тема Re: Боли менови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 13:11



Нито аз съм нарекла някого така по тази причина..



Тема Re: Боли менови [re: Sarayah]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 13:14



Много точно и хубаво казано





Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 13:20



Оценяваме постиженията ви. Безспорно сте интелигентни, предприемчиви, успешни, дори забавни.



Но моля, отчитайте, че ние имаме нашите си успехи и е много вероятно те да имат за основа друга подредба на ценностите.



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано26.05.19 13:24



В никакъв случай не съм целяла да те заболи, съжалявам!

И никога не съм наричала жена, която си гледа сама детето - "лека жена",
напротив, уважавам и ценя подобно решение,

но пък съм против да подлагат на съмнение моя морал, чест и достойнство,
само защото отглеждем децата си с баща им, и то в България (е, то вече едното дете не е в България, де)
и т.н....



Тема Re: По-добренови [re: Buduhcko npace]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано26.05.19 13:24



Не мога да ти схвана бълнуванията, какво станало преди 15 години ? (тогава ли съм те виждала за последен път, не помня)



Звучиш сякаш още живееш в “къща” каравана. В движение ли е, или разказваш че е олдтаймер?

п.п. Отивай да гласуваш, уикенда е кратък тая седмица.



Тема Re: Взаимно е.нови [re: parvaty]  
Автор 09h09yhu09556h (пристрастен)
Публикувано26.05.19 13:40



Бетер геювете си падате по мъже, женища.





Тема Re: Българинови [re: aiumi]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 13:52



Това също криво си го разбрала.. и също е пренос от оня клуб, който всички знаем кои персони разбиха и как унищожиха репутацията на един и без това ранен мъж, само защото правел секс с жени от този клуб, но не правеше с въпросните.

Та, тогава именно съм визирала семейните жени, които ходят по чужди мъже , обаче лепят етикети на околните.

Няма нищо по-нормално и естествено едно дете да се отглежда от двама родители. И за менталното здраве на детето, и за животът на родителите. Но не всеки има този късмет.



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор 09h09yhu09556h (пристрастен)
Публикувано26.05.19 13:53



Българете сме толко калпави и противни, че чак емигрантите ни калпави и противни.





Тема Re: Взаимно е.нови [re: 09h09yhu09556h]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 13:54



Отит за изречение ли беше това? Опитай пак





Тема Re: Боли менови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 13:57



Ценностите могат да имат само една подредба.

А ако не разбираш, че всички сме българи и няма “вие” и “ние” тази тема беше напразна...



Тема Re: Българинови [re: 09h09yhu09556h]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 13:59



Аз визирах Крис Нод, който е американец...

Но добре, щом така смяташ.



Тема Ехоонови [re: aiumi]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 14:08



не та знам пичка ли си, на такава мязаш и то от най-кухите, ай оди да обменяш мозък с шоколадената за това как в държавата, от която не можете да се махнете, няма ни корупция, ни бедност, ни беззаконие, ни просещи пенсионери, ни силиконови кифли, дето се ебат за пари, но пък е пълно с възможности за развитие и за праване на почтен бизнес и пари, което личи по огромните джипове, шофирани само от интелектуалци. То и аз да съм на ваше място, и аз сигурно ще си сложа розовите очила, щото единственото друго, което ще мога да направя, е да се гръмна.



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 14:10



Струва ми се, че все още ти не схващаш. Ако ти остане време, прочете темата си - ама все едно ти не си парвати и без емоционално пристрастие, и може да ти стане ясно как се създаде разделението "ние" и "вие".

Ценностите няма как да имат една подребда - в свободно общество, състоящо се от свободни хора. Всеки трябва да е наясно със своята и да отчита това, че на другите ще бъде различна.



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано26.05.19 14:12



В отговор на:

иначе ще почнеш като Аюмито.. мен никой не ме ще, и сама съм си виновна, че преписвачката ми взе докторантурата под носа, щото в УНСС няма никаква корупция ..




Айде сега, все Аюмито не разбрала,
помня ти темата, помня, и че те разпитваха разни хора там от клуба,
по-вещи в икономическите науки, а също и в академичните порядки,
кое какво е било и как,
и се оказа, че и ти не си била кой знае колко подготвена, ама ти - Жаси, та Жаси, "ау, за нея може, за мене - не" :)))

С което не отричам, че тя е преписвала, или че няма корупция или нещо такова (най-малкото, няма как да знам това вярно ли е, не е ли),
акцентирам само върху твоето отношение към нещата.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 14:13



Не я мисли Парватито вече ти, в момента в който покаже постоянен договор и получава кредит за имот за 25 години с 2 процента лихва в най-лошия случай





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано26.05.19 14:17



В отговор на:

и също е пренос от оня клуб, който всички знаем кои персони разбиха и как унищожиха репутацията на един и без това ранен мъж, само защото правел секс с жени от този клуб, но не правеше с въпросните.




Eeeее, чак толова дълбоко не съм навлизала никога в клубните потайности,
изабщо нямам никаква представа кои са участниците в тази сага,
и какво общо имат с теб и с личния ти живот, избор и т.н..



Тема Re: Ехоонови [re: Quelle]  
Автор aiumi ()
Публикувано26.05.19 14:18



А, разгеле, появи се и ти!





Тема Re: Българинови [re: aiumi]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 14:18



тези и досега пишат тук, а аз имах отношение към този човек.. и използваха мен като маша, за да направят него на парчета.. харпиите! Те си знаят кои са, аз не знаех, че ти не знаеш..

Но аз не съм забравила и никога няма да забравя!!



Тема Re: Боли менови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 14:20



Ще оставя това тук. Ти като имаш време, прочети. Германците и до този момент го изучават по Психология, комуникации и социално поведение.





Тема Re: Ехоонови [re: Quelle]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 14:21



Има го бе - всичко дето си го изброила го има.

Ама моето хлапе смята, че мястото му е тук - за да пребори чалгаризацията и участва в създаването на ново държавно управление - краен родолюбец се оказа. Пък аз съм там, където е той - поне още четири години.



Тема Re: Боли менови [re: aiumi]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 14:24



не си спомням да съм общувала с академици в дир.бг някога, и определено бях много подготвена - четох един месец преди това за този изпит и имах към нея дата 15 години професионален стаж. Или ти не си разбрала за какво е ставало въпрос тогава, или си останала с грешни убеждения.



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 14:24





Ако искаш да пообсъдим цялостната личност по Юнг? Или някоя философска теория за съзнанието?



Тема както за бившиятнови [re: parvaty]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 14:31



т.нар. "баща" на детето ми... обаче тази тема е много лична.. и няма да я коментирам тук. Позволявам ти да мислиш за мен каквото искаш.





Тема Re: Боли менови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 14:39



Нямам против да обсъждаме Юнг, даже много го харесвам. Може и Фройд, или Ницше .. изобщо аз съм голям привърженик на немската психоаналитична и философска школа.

макар и, като се замисля, и Кант да ми харесва..

След като си чела Маслоу, значи разбираш за какво говоря. Другото са интелектуализации с цел да избягаш от фокусът на темата.



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано26.05.19 14:42



Месец четене не ми говори нищо, може мателиалът да е бил за 2месеца четене, или за 6, може за 1 седмица,
аз няма как да знам,
нито пък дали 15-те години стаж са били релевантни на въпросната докторантура,
това нито имам намерение, нито има как да коментирам,

въпросът беше за твоето отношение към нещата -
че търсиш проблемите навън, в другите. Това се разбира и без да си спец.
И съжалявам, че не мога да намеря темата ти (не знам как), защото много добре помня някои реплики :)))



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 14:45



Разбирам за какво говориш. И не отричам пирамидата на потребностите. Освен това, тя не е измислена от Маслоу. Но ми се струва, че той е разбиран доста неправилно като цяло.

Всеки задоволява потребностите си в зависимост от ценностите си. Разбираш ли?



Тема Re: Хубавонови [re: Buduhcko npace]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 14:49



аз апропо това щях да я попитам, защото прочетох какво си написал, как е била 10 години на социал.. тя с кой акъл взе да говори за пенсии и 40+ временни емигранти, не знам.. аз имам 23 години трудов стаж от България, който ми се признава тук като стаж за пенсия. Не, че разчитам на държавната такава, знаеш, тук всеки има допълнителна застраховка за пенсия.. но може би не и тя, знам ли..

за първи път чета толкова неграмотно мнение от човек, който живее повече 20 години в Германия.. би следвало да знае как стоят нещата..

Обаче има самочувствие жената, признавам й го.. Браво!



Тема Re: Ехоонови [re: Vitalite]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано26.05.19 14:52



...и участва в създаването на ново държавно управление

Ха!
Още един бъдещ премиер/президент/шеф парламента...



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Боли менови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 14:54



Имаш предвид частното в общото.. аз разбирам, на това обаче му се вика "девиация" .. нещата са много прости и са описани много преди мен днес тук. Потребност от себереализация, върховна потребност. Кой как стига до нея е въпрос на личен избор, а обществото е корективът, който казва дали си постигнал или не такава... Много е просто. Ако ти пращат служебен автомобил за откриване на паметник в центъра на градът - постигнал си върховна реализация. Оттам надолу по веригата всеки стои някъде в социалната стълба. Как определя себе си е въпрос на индивидуална преценка. Още Сократ е казал "човекът е социално животно", знаеш притчата. Та, социума определя кой как и къде се намира. Обществото. Частното в общото е важно доколкото служи за стаблността на индивида. Соцалният статус показва обаче доколко частното е общовалидно и дали имаме нужда да въдворим индивида, белким се усети, че не е Наполеон.

Например.. така, че.. аз разбирам какво искаш да кажеш, но то е само донякъде валидно. На лично ниво.



Тема Re: както за бившиятнови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано26.05.19 14:55



За бащата на детето ти никога нищо не съм коментирала,

коментирах твоето отношение кам порочните и лицемерни жени, омъжени за бащите на децата си,
сега разбирам, че не ставало въпрос за всички жени в това положение, а само за няколко конкретни от дира, с които си имала лични отношения - нещо, което никога не си конкретизирала. Винаги си говорила в множествено число, и по принцип.

....
и изобщо...всичко това започнах да го обяснявам, с цел да разбереш защо получаваш подобна ответна реакция,
(струваше ми се, че се чудиш),
ако си разбрала нещо - разбрала, ако не - здраве да е.





Тема Re: Ехоонови [re: ad miral]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 14:56



Ти се шегуваш - но да.

Една германска дисциплина, правовост и ред възнамерява да наложи.



Тема Re: Боли менови [re: aiumi]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 14:56



тук също не позна. Ето, аз писах на някого - аз и тук уча. Взех вече втори изпит за специалност. Първият с 1,9 , този с 93 от 100 точки /тук нямам оценка в сертификата, само точки/. И какво излиза, че когато съм честно оценявана постигам резултати.

И няма как да ме убедиш, че една жена, която преписва и която работи като момиче за показване по телевизора разбира и знае повече по счетоводство от мен. По никакъв начин. И пак казвам - аз я видях с очите си как преписва. Но квесторките се направиха, че изобщо не разбират за какво става дума, защото така е трябвало.

А аз мога да намеря темата, ама не ми се занимава.. не вярвам да съм писала нещо по-различно и определено не вярвам, че съм била недостатъчно подготвена.



Тема Re: Ехоонови [re: aiumi]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 15:01



Що бе, преча ли ти?



Тема Re: Ехоонови [re: Vitalite]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 15:02



Дано повече такива хлапета да има



Тема тованови [re: aiumi]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 15:03





беше твоят отговор на моят въпрос "ти какво направи за някой в България"? щото аз имах фирма и давах хляб на няколко човека. Освен всичко останало.

И получих горното като отговор. С цел да ми помогнеш да разбера защо получавам отговори на въпрос като моя във вид, като твоя...

Интересно.. моля те, не ми помагай повече!

Мисли си каквото искаш за мен. Да, боли ме, че така си го мислиш.. но е твое право да си мислиш каквото искаш.



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 15:04



Сократ, ако възкръсне да те прочете, веднагически ще поиска чаша с отрова.

Според Маслоу, постигането на върховна себереализация няма нищо общо с твоето разбиране. Точно обратното, за него, себеактуализиралите се хора хич не се влияят от определенията на социума, обществото не им е коректив и социалния статус е последната им грижа.



Тема Re: Ехоонови [re: Quelle]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 15:05



Има ги. Много са готини.



Тема Re: Боли менови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 15:07



Пак ли? ... едва ли..

Хъм.. дали четем един и същи Маслоу...





Тема Re: Ехоонови [re: Quelle]  
Автор aiumi ()
Публикувано26.05.19 15:11



Това как ти хрумна,
яд ме е само, че не те пускат в 40-50, липсваш





Тема Re: Ехоонови [re: aiumi]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 15:13



На мене не ми липсват, повечето ги знам какво ще кажат преди да си го помислят още





Тема Re: Ехоонови [re: Quelle]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 15:16



Има един художник, Капитански, голяма терца.. та, един от неговите вицове беше - момче и момиче правят секс, и той “е хайде мръдни малко, де”, и тя “що, преча ли”?





Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 15:16



"Към психология на битието" е последното, което съм чела от него.

Обърни внимание на метапотребностите.

А - за Маслоу себеактуализиращите се хора са спонтанни - във вътрешния си живот, мислите и поведението си, което няма как да е валидно за човек, който чака оценката на социума, за да се почувства удовлетворен.



Тема Re: Боли менови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 15:19



Ей там е грешката... не чака оценка от социума. Просто заема своето място в него. Така е сега, така е било, и така и ще бъде.



Тема Re: тованови [re: parvaty]  
Автор aiumi ()
Публикувано26.05.19 15:19



В отговор на:

твоят отговор на моят въпрос "ти какво направи за някой в България"? щото аз имах фирма и давах хляб на няколко човека. Освен всичко останало.




Е, мен, честно казано ме досрамя да отговоря на този въпрос,
защото аз не съм "давала хляб" на хората, които са работили за мен,
а съм им плащала пари, срещу свършена работа,
че и съм разчитала на тях да си свършат работата - егоистка пълна.

Ама на, ти ме хвана на тясно и ме разкри сега. Срам, сраааам за мен.
Освен от всичко останало, сега и от това се засрамих.



Тема Re: тованови [re: aiumi]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 15:21



Браво на тебе!



Тема Re: Българинови [re: Nerv]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 15:22



Ще го прочетем, мерси.

Аз не съм стандартният емигрант и въпроси за адаптация и асимилация не ми стоят. Истина е обаче, че нов живот в нова среда се гради трудно, особено след 35-40, по-удобно е да си пренесеш стария живот или основните му елементи. Туй и правят голяма част от емигрантите - идват със семействата си, общуват си с българи, пазаруват от български магазини, гледат българска тиви, почиват в България и си мажат къщите там, в които смятат да живеят след пенсия. Децата им, ако емигрират като малки, си намират място в новата среда, България им е чужда и шансовете са да останат в приемната си родина.



Тема Re: Ехоонови [re: parvaty]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 15:23



Знам го тояяя





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 15:24



по-лошо е, обаче, ако се чувстваш чужд в собствената си родина..

Ами, затуй се махнАхме, не заради пари...



Тема Re: Имамнови [re: Buduhcko npace]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 15:26



европеец съм имам право да бъда на своя континент.

Даам, ама и тъй не става, щото идват други и ти викат - землянин съм, имам право да си пътувам и да си живея в която част на моята земя искам. Въобще, туй с правата е кур капан.



Тема Re: Боли менови [re: osvoboden pich]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 15:29



Туй, че не съм ти отговорила не е ли достатъчен отговор?



Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 15:33



А ти защо копнееш за одобрителната оценка на социума?

Цялата ти тема е зов за признание от страна на малкото ни общество и болка от отношението на външния свят.

Заеми мястото си в света - и нека мотивът, който ще те доведе до почетното окриване на някой градски паметник, галерия на изкуството или фестивал, да е свързан не с възторга на тълпата от автомобила от който ще слезеш, а с полезността, която твоите действия ще донесат на обществото.



Тема Re: Боли менови [re: Vitalite]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 15:42



Мадам, никой от нас не е искал да емигрира, дълбоко се заблуждаваш, че освен на авантюристите, на друг ще му хрумне да иска да си купи къща в мюнхен или на майната си, ако се чувства добре в къщата си в българия. Ний (или някои от нас) си зарязахме къщите, познатата езикова и културна среда, защото в нея не можем да осъществим. И понеже сме достатъчно кадърни, си купихме къщи и я караме някак в чужда езикова и нова културна среда. Онуй, по което не можем да се разбЕрем е, що аджеба ний не можахме да се осъществим там, където вий твърдите, че успешно се осъществявате.



Тема Re: Боли менови [re: Quelle]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 15:52



Със здраве да си ги ползвате къщите. Още по няколко ви пожелавам.

Това, което аз твърдя в темата е, че на всеки се полага свободата да реши как и къде иска да се самоосъществява. И той си е съдника успешно или не го прави.



Тема Re: Боли менови [re: Vitalite]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 15:54



И да довърша (няма нужда да ми отговаряш, щото аз го знам отговора), не можем да се разбЕрем, щото ний твърдим, че в България цари корупция, безразборно крадене и беззаконие и че страната се управлява от мафия, че ако си кифла най-късият път към успеха е минета или подходящият брак, че възможностите за бял бизнес са крайно ограничени и доколкото ги има са в София, че общественото мнение се манипулира целенасочено чрез пеефските/догановите медии, че цялата тая токсична среда обърква и даже побърква бавно, но постепенно народа, който живее в нея. Твърдим още, че ако имаш някакви амбиции, но не си готов да се продаваш ни физически, ни като личност, шансовете ти да се осъществиш са към точката на замръзване. И понеже ний всички явно сме хора с някакви амбиции, сме се махнАли, за да можем да се осъществим. Та въпросът е - вий как се осъществявате? Крадете, в мафията сте, чрез минети или подходящ брак или сте без амбиции? В последното няма лошо, спящите на тротоара разправят, че им харесва и даже отказват да влизат в общински жилища през зимата.



Тема Re: Боли менови [re: Quelle]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.05.19 15:58



Боже, колко мъка има по този свят.





Тема Re: Боли менови [re: Quelle]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.05.19 15:59



Говори ми, че заобикаляш удобно въпроса...
аджеба - защо търсиш контакт с простаците на ВСЯКА ЦЕНА?





Тема Re: Боли менови [re: Quelle]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 16:12



Като ме питаш толкоз лично, ще ти отговоря лично: не съм се продала нито като личност, нито физически - няма и да се - кофти възпитание.

Амбициите ми стигат до там да не попадна в някакъв стереотипен модел на поведение - прости ми за което





Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 16:34



С други думи, успехът все пак е някакво лично достижение. За това става дума. Да оценяме постиженията на другите.

Ами ти ги оцени постиженията на другите. Още в четвъртия си постинг на първа страница, минути след като си пуснала тази тема. Ето оценката ти на другите:

и все пак.. мантрата "ти си нещастник, щото си избягал, пък аз съм щастлив да ме бият по улиците и да гледам всеки ден как бабите ровят по кофите" .. нещо не ме кефи...

Този, който те е оценил като нещастник и с това те е засегнал, носи лична отговорност за думите си. Но болдваният цитат е изцяло твоя оценка на другите - на техните постижения и на това, което ги прави щастливи. Дали е вярна, приятна и хвалебствена - не, не е. Дали е 100% проява на агресия и търсене на конфликт - да. Сама си взела решението да оценяваш, сама си открила стрелбата.

Без тази лично твоя нападателна оценка постингът ти би изглеждал така:

и все пак.. мантрата "ти си нещастник, щото си избягал" .. нещо не ме кефи...

И пожеланието да оценим постиженията на другите вече би имало диалогичен смисъл. В момента има егоистичен смисъл: аз си ползвам правото да ви наричам какви ли не, но искам от вас да ми оцените постиженията.

Така не се води диалог, води се словесна престрелка с размяна на обиди.



Тема Мда,нови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 16:45



в последните 30 години стана ясно как я борят такива чалгаризацията и какво е новото държавно управление...даже май партия на патриотите си имате?





Тема Re: Боли менови [re: aiumi]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 16:48



Кво има да акцентираш, бе маце, то е очевадно, че акцентираш върху грешните неща?! Става дума, че един силикон е преписвал и всички са си затворили очите щото силикона е направил правилен минет на правилния човек. Не става дума колко подготвена е била Парвати.



Тема Re: Боли менови [re: osvoboden pich]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 16:50



Е, с туй не мога да не се съглася. Но пък има и хубави неща - трева, алкохолче





Тема Re: Българинови [re: Quelle]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 16:55



Не я мисли Парватито вече ти, в момента в който покаже постоянен договор и получава кредит за имот за 25 години с 2 процента лихва в най-лошия случай

Нали точно това обяснявам през цялото време: че няма нищо сложно и извънземно да работиш в чужбина, банката да те одобри и да си купиш къща. Съвсем същото като в България, хем на мен за ипотечен кредит не ми искаха постоянен трудов договор, щото съм самонаета, а само данъчни декларации. Сега... ако тя работи по някакъв друг вид договор и това я препъва, нито е споменала, нито ми е работа да ръчкам и да разпитвам. Не е малка, може да си направи сметката още от България на какви условия трябва да отговаря, за да си купи къща. Да беше писала, че е голямо постижение емигрант да получи постоянен трудов договор, щях да я разбера. Ама тя упорито ми навира в очите голямото постижение да си купи къща. Зех да недоумявам от задния джоб ли се очаква имигрантът да извади готови пари в брой, ипотечните кредити ли забраниха в ЕС, що ли.



Тема Прасе,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 16:59



ново държавно управление в България все още няма - то и държава няма.
Идея нямам какви партии има - не съм гласувала от петнайсет години вероятно. Нямам време да се интересувам от политика. Пък ми е и скучно.

Синът ми е на 15 и дори да се заблуждава, е хубаво да вярва, че е възможна промяна.



Тема Хахахха,нови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 17:01



ти колко време работи в чужбина, колко банки те одобриха и колко къщи си купи?
Видяла жабата че подковават вола - и тя вдигнала крак. В твоя случай е вече стандарт булгаристанец да обяснява авторитетно неща, от които хал хабер си няма.



Тема Ти да видиш,нови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 17:05



при 700 хил души в администрация и държавни служби - баш в Булгаристан нямало държава и държавно управление... ми то друго освен това нямате бе :)
Синът ти е с жълтичко около устата, което не му пречи някой ден да стане политик от ранга на Винету, опазил Бог. Обаче ако активно отхвърля глупотевините около себе си, това би бил добър знак че има надежда...



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано26.05.19 17:05



Едно инфо между другото, да се знае за какво става дума



За да изплаща някой цели 25 години кредит с такава голяма лихва, значи че кредита е от над 1 милион евро и вноските (без бонусните плащания ) са под 3000 € / месечно (т.е. на долната граница на разумното)

За да бъде финансирано цялото това нещо, въпросния трябва да има поне 350.000,- € собствен капитал + нотариус, въвеждане в регистъра и евентуално маклер, които всичките тия са процент от покупната цена.

Тъй че цялата работа не се прави с единия договор за счетоводителка (1ва квалификация след училище, ограничена във всяка бундесланд т.е. не общовалиден изпит за цяла Германия)



Тема Иди се скрийнови [re: c@t]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 17:08



някъде, не всички са преебани като теб


Единственото вярно тук са неизбежните разходи за нотариус и вписвания.



Тема Ще се изненадаш,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 17:10



но имаме предприемчиви млади хора с амбции да правят, да иновират, да действат - тук, ин Бг. Разцъкай малко из нета и ще намериш хубави новини.

Политик от ранга на Винету няма как да стане по простата причина, че литературните му пристрастия са в друг жанр.



Тема За да ги схванешнови [re: c@t]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 17:11



трябва да имаш малко акъл кого точно нападаш


Знам че се правиш на улава по инстинкт, тооолкова ти отива хахахаха, сякаш дефицитите в семейството са ти предадени по рождение

п.п. моят е както ми харесва, ИТ - кво да правиш



Тема Извадихнови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 17:13



двамата си млади от калната дупка, иновирайте си ин Б-стан колкото си щете вече

Препоръчвам му да чете чичо томовата колиба... тъкмо има още малко време докато порасне достатъчно.



Тема Re: Българинови [re: c@t]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано26.05.19 17:13



Басиму майката



ПС. Да ти имам и инфото



Тема Хабиш се излишнонови [re: parvaty]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 17:21



ми се струва


Парадоксално е че и двете синички са прави, но не по начина по който го поставяш ти. За тях не би било проблем да живеят в мръсотия без топла вода, защо не и ток... може да имат велики постижения на духа например (уникалният белег на всички такива е че не могат да бъдат измерени - та все недооценени си ходкат)



Тема Re: Боли менови [re: Quelle]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.05.19 17:21



Ами не. От известно време пия само няколко пъти годишно - само по официални поводи и то по не повече от 50 ml твърд алкохол. Трева след едно скорошно събитие - не ми се пуши - явно съм излекувал нещо там в главата си.



Само цигарките ми останаха като порок...

А ти с какво не можеш да се съгласиш?!



Тема Ах да,нови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 17:22



ти си Махатма, нали познах?





Тема Тц,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 17:25



чете "Дипломатическа история на освобождението на България" и подобни, включително някаква история на втората световна война, погледната от немска гледна точка.

Както казах, той не иска да се измъква от тук. Иска да е от тези, които създават историята. Има право да опита. Чудесно е детето ми.

Ти се радвай на твоите деца.



Тема Re: Българинови [re: Quelle]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 17:27



Истина е обаче, че нов живот в нова среда се гради трудно, особено след 35-40

Това не е ли част от кефа в решението да смениш една среда с друга?
Иначе защо да сменяш средата, ако не търсиш именно нещо ново и различно?

А за семействата - ми който е семеен няма как да рече на жената: аре, аз отивам да живея в Англия, ти си стой тук. Или: аре, било, каквото било, развеждаме се, отивам в Англия, ново място, нов късмет.



Тема Кажи мунови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 17:27



че историята се пише от победителите. Ако някога му хрумне че чете Буров, да не забравя че го е писал Памукчиев (например).
Не съм писал да се измъква. Но не се изненадвам и че така си го прочела - липсва ти точно качеството, което съм му пожелал ...



Тема Моганови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 17:29



да говоря за себе си - стрес изпитвам само и единствено по време на физически престой в Б-стан.
Като не можете да понесете фактите в сравненията, не влизайте в словесни престрелки.

Инак време имам бол, така е.



Тема Хахаха...нови [re: Buduhcko npace]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 17:31



смешни хора сте вие - търсите нечие възхищение за това, че имате топла вода??? че къде сте живели до преди Германия???





Тема Смешни сме,нови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 17:33



в София ставаме трагични

Те там сме живели... та това е и разликата - тук се смеем на софийските нормалности, които биха били трагедия ако се случваха в Германия



Тема Оффнови [re: Buduhcko npace]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 17:37



той чудесно знае, че историята се пише от победителите. На учителите си го обяснява.

И Буров е чел, и автори до които ти не си и достигал. Абе, какво се обяснявям с теб - като гледам, моето хлапе може да ти изнася уроци по история.

Аз нямам намерение да го измъквам от тук - това качество не ми и липсва. Айде жив и здрав и много щастлив с домочадието, където и да сте.



Тема Re: Ехоонови [re: Vitalite]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано26.05.19 17:37



Една германска дисциплина, правовост и ред възнамерява да наложи.

Нямам представа, какви са му представите за "германска дисциплина", но... и германците вече не са това, което бяха.



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Разкошнови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 17:39



вече обяснява на учителите си, далеч ще стигне


Като майка си - до подкрушието.

Аз не чета, аз пиша. За толкоз време не го ли проумя



Тема В Софиянови [re: Buduhcko npace]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 17:44



живея на седем минути разстояние от един парк и три минути от друг - ще пусна снимки някой ден. Всичко ми е съвсем удобно. Около мен има всичко, което ми е нужно - театри, споделени пространства за всякакви социални събития и т.н. С метрото стигам бързо и до летището - много е удобно като реша да се поразходя в друг парк.



Тема Така е,нови [re: Asia.]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 17:44



после си еволюирах след леко случайни (и не дотам приятни) събития


Не намирам нищо неочаквано, че сега пишат така и срещу мен.



Тема Аха,нови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 17:46



въздухът и в парковете - един и същ. Даже ви пускаха алармите тая зима, какво пък толкова - ще боледувате все така два пъти годишно при смяна на сезоните като норма и ще живеете с по 10 години по-малко от нормалното.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 17:46



След 40 нов живот (имам предвид личен живот, нови приятелства, нови връзки) се гради трудно навсякъде, но особено трудно е, ако ти си новият в средата и не познаваш кодовете на общуване и не комуникираш на майчиния си език. Връзките след 40 се основават на компромиси навсякъде, но като пришълец ти се налага да правиш повече компромиси, отколкото, ако си в твоето си блато. Ако емигрираш с все ремаркетата, е друга работа.

В Брюксел впрочем, което е едно голямо летище в буквален и преносен смисъл - повечето са за малко, дори и това малко да трае десетилетия или дори до края на живота им - има доста български двойки, които живеят разделени, единят в бг, другият тук, и се виждат отвреме-навреме. Та го има и това - аз отивам да бачкам в брюксел, ти си стой там





Тема Моме,нови [re: Quelle]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 17:47



курТ , не КУР. Де недоклатена де...


Става, защо да не става - и те са прави, ще мине време - ще могат. Аз мога и сега



Тема Ти си досадник!нови [re: Buduhcko npace]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 17:53



.



Тема Ох, досаднико!нови [re: Buduhcko npace]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 17:55



В отлично здраве сме. Освен това едната ми прабаба доживя в добро здраве до 103.



Тема Re: Българинови [re: Trickyy]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано26.05.19 18:16



И аз се ококорих като видях изплащане 25 г. с такава голяма лихва. Това значи че човек е на минимална работна и изплаща евтина селска къща за 300.000,— 350.000,— €



Със средна заплата на секретарка (във връзка, партньорство ,значи по 2) се изплаща за 10тина години.

Това при обикновен ануитетен кредит.


Да не говорим че тия дъртите с 40+ г възраст, кой ще им даде кредит за 25г? Да изплащат и след пенсия ли?

п.п. Тук някои от кланницата се издадоха че изкарват малко, а искат големи кредити за дрижими имоти ака каравана



Тема Re: Боли менови [re: Quelle]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 18:45



И понеже ний всички явно сме хора с някакви амбиции, сме се махнАли, за да можем да се осъществим. Та въпросът е - вий как се осъществявате? Крадете, в мафията сте, чрез минети или подходящ брак или сте без амбиции? В последното няма лошо, спящите на тротоара разправят, че им харесва и даже отказват да влизат в общински жилища през зимата.

Ако амбициите за осъществяване са свързани с професия или определено поприще, то, махането оттук в много случаи означава край на осъществяването. Корупция, крадене, беззаконие, селяния до шия и сопаджийски избори - това е била България след Освобождението. Нова държава от нищото, пълна с неграмотни селяни и хора, които нищо не знаят, нищо не умеят. Тогава от цяла Европа са наприиждали ентусиасти, зарязали си комфорта в цивилизованите родини - учени, инженери, историци, всякакви професионалисти, за да градят тук - така са го разбирали те своето осъществяване. С този пример искам да ти подскажа, че има различни цели и амбиции, без да е нужно те задължително да включват силиконови кифли, мутри и далавери. Има най-различни професии, които най-добре могат да се осъществят тук, въпреки политическия хаос. Български филолог, например - къде по европите ще се осъществи. Археолог - в бг фраш от обекти. Гледам напоследък разни кулинарни предавания - шеф готвач, ресторантьор. Хората навсякъде ядат и обичат хубавата храна. Въпреки корупцията, и в Бг ядат. От къв зор човек с такива амбиции да отваря класен ресторант в Брюксел, като възможност за чудесна реализация и гладни тумбаци тук под път и над път? Поприще учител - има и такива, не е смешно. Свършиха се децата в България или корупцията ни пречи и няма да се осъществяваме, образовайки българчета, щото германчетата са по-високо качество. Винар - иска да прави вино и да се осъществява с качествена търговска марка. Тук земя и подходящ климат за лозя бол. Ама не го кефи мафията, затова ще си вдигне чукалата да си търси лозе в Италия, че да покаже на света как се прави вино.
И още много примери мога да дам, но мисля, че вече схвана тезата ми. Усещането за осъществяване и амбиция са много индивидуални. Няма как да сложиш всички хора на планетата, дори в държавата ни в един кюп и да си вярваш, че което е най-добро за тебе, е добро и за Генчо и Пенчо. Те си имат друг аршин и други пътища към себеосъществяването. Не е задължително ти да вървиш по техните пътеки, нито те по твоите.

Нещо такова.



Тема Re: Хахахха,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 18:51



ти колко време работи в чужбина, колко банки те одобриха и колко къщи си купи?

Ми вместо да се дървиш, обясни с 2 изречения какви са сериозните пречки на установил се да работи в чужбина имигрант да бъде одобрен от банка за ипотечен кредит. И кога и как се преодоляват.



Тема Re: Българинови [re: c@t]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 18:56



За да изплаща някой цели 25 години кредит с такава голяма лихва, значи че кредита е от над 1 милион евро и вноските (без бонусните плащания ) са под 3000 € / месечно (т.е. на долната граница на разумното)

1. 2% ли е голяма лихва?
2. За 100 000 евро не дават ли погасителен период 25 години или само за над 1 мильон?
3. Минимумът самоучастие при теглене на ипотечен кредит е 35%, това ли твърдиш?



Тема Re: Боли менови [re: lipari]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано26.05.19 19:01



Ако амбициите за осъществяване са свързани с професия или определено поприще, то, махането оттук в много случаи означава край на осъществяването.

През 90-те беше точно обратното.

_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.


Тема Re: Българинови [re: Quelle]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 19:11



Да, но на 40 си наясно, че щом решително искаш да смениш средата с чуждоезична и чуждокултурна, трябва да си изграждаш социален живот от нулата. Значи си готова на предизвикателството да не ти е лесно в това отношение.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано26.05.19 19:16



Ок, започвам бавно, ако нещо не ти е ясно питай.

Избира Лиса една къща. В момента цените се покачват ли покачват, това и в Германия е така, мисля и в България (ако нее, кажи, защото не съм гледала).

Отиваш при банката и казваш че искаш да купиш къщата на ЛисичинаУлица Номер 5 за 10.000,- € примерно. Толкова да речем е пазарната цена.

Банката иска да види какво толкова струва в тая къща 10хил. €.
Гледа каква е постройката, от тухли, дърво или слама.
Колко кв.м жилищна площ и двор, градина.
Гледат дали прозорците са нови,парното да не е на 50г

дали има луксозни изпълнения като гранитна стълба, под, мраморна кухня и т.н каквото се сетиш, тия работи предполагам ги разбра.

После правят калкулация по това какви са цените (и наемните цени) на директните съседни къщи.

Накрая казват, че тая къща има стойност да речем 8.000,— €, защото е едно да я оцени банката със резерви, друго е да я намериш на пазара).

Значи банката ти казва — финансираме ние 8.000,— € но за да получиш добра лихва (калкулация на риска) трябва да имаш собствен капитал от най-малко 10-15%.
Ще рече (да сметна 11% да е малко над минимума) 880,—€
Значи за да вземеш кредита ти трябват 8.000,- + 2.000,— която банката подценява от пазарната цена. (къщата на пазара е за 10хил.

Към цялата сума идва около 5,95% за малкера от пазарната цена 10хил. = 595,-€

Да речем че за нотариус и записка в книгата за собственост (не знам как се казва на български) дойдат още 400,-€ да закръгля.


Значи за една измислена сламена къща за 10хил трябва от веднага да извадишот джоба 3.875,— €. (ако не съм натиснала грешно някой бутон на калкулатора)


Мисля че е прегледно



Тема Re: Боли менови [re: ad miral]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 19:19



бяхме в 90-те преди ДВАДЕСЕТ години.



и още нещо беше точно обратното през 90-те - бяхме много млади и далеч по-хубави.




Тема Re: Българинови [re: c@t]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 19:22



не ми насипвай приказки под шипковия храст.

конкретни въпроси ти зададох, карай конкретно по точките.
Ако имаш хабер какво питам, де.

Не питам за банковата оценка на имота, а едни други работи.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано26.05.19 19:27



Лихва се излислява за конкретен обект и за конкретен купувач. Това ти написах в крайна сметка.

Има разлика в това кой ще купи къщата (една и съща къща).

Разходите по покупката са % от покупната цена.

Да, с тия 35% които питаш собствен капитал си горе долу добре.
Една малка част ще отиде по административни такси.
Останалото е да се бориш за добра лихва.

2% лихва е мноого.
25 г лихвен договор е за млади хора, а не за 35-45 годишни.

Банките не искат пенсионери да са им длъжници





Тема А тинови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 19:40



си неканена





Тема И щоу?нови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 19:41



Да не би раята хасковска да иска да чете подобни емигрантски дела и документи?
Не мисля





Тема Мда,нови [re: c@t]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 19:42



във връзка = друг да плаща. Типично





Тема Дреме минови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 19:45



за прадедите ти, биха ли ви алармата за мръсен въздух? Биха ви. Какво е здраве установих, като напуснах София. Вие си гълтайте смога и му се радвайте, не ми пречите ама грам





Тема Нещо такова.нови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 19:47



Но по света Булгаристан не е известна ни с вина, ни с готвачи. А с псувните на Стоичков. Без илюзии по селски така стоят нещата.



Тема Мърбошкей,нови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 19:57



пак глупости на търкалета :)
Как тъй от нулата, от какъв зор? Ти какво си мислиш, че чуждите култури са като хасковската ли - със забрадките ...



Тема Re: Боли менови [re: lipari]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано26.05.19 20:00



бяхме в 90-те преди ДВАДЕСЕТ години.

Съвърщено правилно! И голямото изселване беше тогава, ако си забравила.

и още нещо беше точно обратното през 90-те - бяхме много млади и далеч по-хубави.

Аз и сега съм си убав.



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Хахахха,нови [re: lipari]  
Автор DarkSide ()
Публикувано26.05.19 20:12



обясни с 2 изречения какви са сериозните пречки на установил се да работи в чужбина имигрант да бъде одобрен от банка за ипотечен кредит. И кога и как се преодоляват.

с 2 изречения трудно ще стане, по принцип нямаш пречки за кредит, във всяка банка като си представиш фишовете за заплатата, моментално ще ти кажат каква сума са готови да ти дадат - проблемът обикновено е, че това, на което си хвърлил око, не ти е по джоба и че това, което можеш да си позволиш, е доста кофти

не знам как е в норге, тук има закон за закрила на потребителите, по силата на който вноската по погасяване на кредита не може да надхвърля една трета от доходите на купувача - сиреч, кат им покажеш месечен доход от 3000 евро, по закон вноската ти не може да надхвърля месечно хилядарка

другият момент е, че както ти е казала кат, банката си прави собствена оценка на имота (за която разбира се, плащаш ти, още преди да са ти одобрили кредита), която по принцип е по-ниска от пазарната цена, и това е максималната сума, която банката ще ти даде при добри условия (защото ако спреш да плащаш, банката ще продаде къщата за да си получи парите обратно и тя преценява, че няма да може да получи повече от 150 000 и затова и само толкова ще ти даде за да не се набута)

примерно намираш къща за 200 000, обаче банката я оценява за 150 000 и ти казва, даваме ти 150 000, останалите са си от тебе. При регистрирането на покупката, тук се плаща данък от около 10 - 12% от цената, сиреч 20 хилки в нашия пример, което означава че ако искаш да си купиш къща за 200 000, трябва да извадиш 70 000 от джоба си, за останалите нямаш проблем да получиш кредит, ако заплатата ти го позволява - обаче 150 000 мисля, че идват множко за две минимални заплати, тъй че реално ще ти дадат 100 000, затова ако продадеш имот в бегето за 120 000 и ги сложиш на масата, то ще можеш да си позволиш имот за 200 000 с кредит от 100 000

в дълбоката провинция в норге, това сигурно ще е голяма триетажна къща с двоен гараж, но ако е в париж ще е мансардно студио от 30 квадрата



а пък ако нямаш тези 120 000 да ги сложиш на масата, то има разни полулегални разбойници, които ти ги предлагат на кредит при "много изгодни условия", обаче там естествено нещата са в зоната на здрача ...

и след това, като купиш имота, ще трябва да го обзаведеш и евентуално постегнеш, демек още десетина хилки, а пък и пропуснах, че тук нотариалната заверка на кредита (която е задължителна) има цена от 10% от стойността на кредита, сиреч още 10 хилки, което ти прави цената от 200 000 на 230 000 плюс още десетина за ремонт и обзавеждане ... естествено, банката ще ви задължи и двамата да си направите застраховка живот, та ако някой от вас умре, застрахователите да изплатят къщата, което на тебе ти е не малък ежемесечен разход, от порядъка на 100 - 200 евро, плюс и данъците, които плащаш като собственик, плюс ако ти протече покрива или ти се счупи отоплението, ще трябва да се бъркаш яко ... и като за капак, 25 години не трябва да се развеждаш, щото инак естествено, губиш жилището


тъй че, на теория пречки нямаш никакви



Тема Re: Нещо такова.нови [re: Buduhcko npace]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 20:16



ми радвай се. и ти си способен поне колкото стоичков, значи се къпеш в популярност пред света.





Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор DarkSide ()
Публикувано26.05.19 20:23



Да, но на 40 си наясно, че щом решително искаш да смениш средата с чуждоезична и чуждокултурна, трябва да си изграждаш социален живот от нулата. Значи си готова на предизвикателството да не ти е лесно в това отношение.

към 40 повечето хора правят криза на средната възраст, едно от последствията на която е откъсването от дотогавашните приятели и среда

отделно, че който е тръгнал в чужбина да търси лесното, определено е сбъркал адреса





Тема Re: Боли менови [re: Vitalite]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.19 20:23



аз ли криво я пиша тая тема, ти ли криво ме четеш, не знам...

последата ми потребност, пък думата "копнеж" е още по-силна, е от външно признание. И то от хора, които не познавам.. във форум.. ти представяш ли си?!

наистина, това ли си помисли.. не, няма общо.. просто питах каква е причината да мразите българите зад граница.. и вече си отговорих, в общи линии..

Освен, нали, твоят познат, по-точно на баща ти, който е строител в Мюнхен и който обича всички и навсякъде, включително и българите в България, и българите в чужбина.



Тема Re: Мърбошкей,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 20:31



Как тъй от нулата, от какъв зор?

квелето така разправя - предвид личен живот/гаджета сигурно и близки приятели.
то, ясно, че никой не е със сливи в устата, та да не може да върже два лафа с нови познати, колеги, съседи.



Тема Къде ти,нови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 20:44



нимоа се мери с него хахахаха


Сигурно щото публиката ми е малко недъгава...



Тема Квелетонови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 20:49



не е писала подобно нещо за почване от нулата, хич не се и опитвай





Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.05.19 20:49



просто питах каква е причината да мразите българите зад граница..

Слънце, много те моля, линкни ми пост, който е израз на моята омраза към българите зад граница(чувствам се засегната от това ти становище - ми аз имам много приятели, които живеят зад граница). И понеже няма да намериш такъв, обясни ми логично и разумно как установи моята омраза към българите зад граница. Май в първия си пост казах, че не разбирам драмата ви. Ама сега все повече си мисля, че ти по някаква причина искаш да се чувстваш мразена от българите в България?

И ми обясни, моля, какво искаш да кажеш с това си изречение

Освен, нали, твоят познат, по-точно на баща ти, който е строител в Мюнхен и който обича всички и навсякъде, включително и българите в България, и българите в чужбина.

И как го свързваш с писаното преди това от мен. И как заключи, че този човек обича всички и навсякъде? Той, разбира се, може и да ги, ама аз такова нещо не съм твърдяла.



Тема Re: Хахахха,нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 21:08



ми с изключение на данъка за покупка - тук е по-нисък и нотариалната такса - тук е по-ниска, всичко останало от страна на банката е едно към едно. в бг пък по-ниският ежегоден данък го компенсират по-високите лихви за ипотечните кредити и операция изваждане от джоба пак се намества като в чужбинско. ако требе да ползваш и брокер, още 2-3% първоначално изваждане от джоба отиват в чужд джоб.

Значи, големият препъникамък го виждам в първоначално събраната сума. А туй, че искаме да купим бъкингамският дворец, ама заплатата стига най-много за мазе с балкон, всички сме го преживявали. Всички, дето не сме племенникът на Рокфелер, де.



Ама човек нали си прави сметката още преди да е изпърхал от къщата на мама и тате, като рече да изпърха, какво може да си позволи - наем, заем, паднали парици наготово има ли, няма ли... и като си премери захапката, чак тогава отваря уста за съответната лъжица? Аз мислех, че тези работи всеки си ги пресмята наум още като си извади документ за пълнолетен. Не по на 40-50 години хора да си сваляме един на друг шапка, щото чак сега сме открили топлата вода.



Тема Re: Българинови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 21:12



отделно, че който е тръгнал в чужбина да търси лесното, определено е сбъркал адреса

ми така излиза, ама що очакват похвала пред строя и потупване по рамото за това, че тръгнали да дирят трудното?





Тема Re: Боли менови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 21:14



просто питах каква е причината да мразите българите зад граница..

туй, че ги мразим, са само фантазиите на собствената ти объркана глава.





Тема Пак го оплеска,нови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 21:26



както обикновено :)
Питай го психото лично за трудното, ние не споделяме същото мнение. Инак щяхме да си седим в Булгаристан на лесното, нЪл тЪй



ПП: като чета глупостите в темата днес, чак се чудя как съм успял да се справя - изглежда толкова трудно А имах съвсем различни проблеми всъщност + само един от описаните тук.



Тема Re: Пак го оплеска,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.05.19 21:42



ти си го питай психото, мен кво ме бърка.
един вика: трудно е, дайте ми медал,
друг вика: лесно е, дайте ми медал.

пък тиквените медали свършиха.
ще има чак наесен, като оберем тиквите.
разберете се помежду си дотогава кой да грабне медала.





Тема Re: Хахахха,нови [re: lipari]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано26.05.19 21:53



В отговор на:

ми с изключение на данъка за покупка - тук е по-нисък и нотариалната такса - тук е по-ниска, всичко останало от страна на банката е едно към едно.




С майка ми имахме време да говорим малко за това (на път за Цар на лъвовете в Хамбург подарихме й подарък мюзикъл, уау *ирония* друго разклонение на тая тема).

Тя ме пита точно за купуването на къща, точно за процедурата.
Каза че с кредитите в България е същото (нейния брат купува преди 2-3 години имот). Там обаче договора за лихвите бил за 2 години!?!

Вярно ли е това? Фиксират лихвата за 2 години?
Да не се е объркала нещо или да става дума за друг вид кредит?


п.п. Гледате ли резултатите от изборите?



Тема Re: Хахахха,нови [re: DarkSide]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 21:54



другият момент е, че както ти е казала кат, банката си прави собствена оценка на имота (за която разбира се, плащаш ти, още преди да са ти одобрили кредита), която по принцип е по-ниска от пазарната цена, и това е максималната сума, която банката ще ти даде при добри условия (защото ако спреш да плащаш, банката ще продаде къщата за да си получи парите обратно и тя преценява, че няма да може да получи повече от 150 000 и затова и само толкова ще ти даде за да не се набута)

Аз не съм имала такива грижи, но моето е апартамент, може да го правят за къщи.

тук има закон за закрила на потребителите, по силата на който вноската по погасяване на кредита не може да надхвърля една трета от доходите на купувача - сиреч, кат им покажеш месечен доход от 3000 евро, по закон вноската ти не може да надхвърля месечно хилядарка

Ми кво странно има в това, естествено, че не можеш да си купиш къща за един милион с 3 бона месечен доход.

25 години не трябва да се развеждаш, щото инак естествено, губиш жилището

Една от многото ползи да не си женен





Тема Re: Хахахха,нови [re: c@t]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 21:57



Фиксират лихвата за 2 години

Фиксирана/плаваща лихва навсякъде е част от пакета кредитни условия.



Тема Re: Българинови [re: c@t]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 22:02



Първоначалният капитал въобще не е задължително условие, освен в случая на завишена пазарна оценка на имота.

25 годишен кредит дадоха на 47 годишна моя позната



Моят е 20годишен, даден ми на 50.

Мнооо ги разбираш!



Тема Re: Хахахха,нови [re: Quelle]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано26.05.19 22:07



Жена, ти видя ли цифрата “2” години?

В Германия например средно е 10 години (възможно е и по-малко, но по нормалните размери и вноски честонадвишава 10те г.)

В България явно има турбо-клиенти, които за 2 години плащат като за 10 .(ако това изобщо е истина или с майка ми сме говорили една покрай друга)


Като чета какви ги пишеш, ясна работата с теб





Тема Re: Боли менови [re: lipari]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 22:12



Думата е, че са много малко случаите на осъществяване на цели и амбиции само с труд, умения и усилия. Изключвам шоута, където ставаш известен за една седмица и ти се отварят повече възможности, отколкото ако не те знаят. Дай ми конкретни примери и процент на хора без връзки, било то политически, семейни или сексуални, които си постигат целите само с лични усилия. Имам близка, години живееше в чужбина и преподаваше, върна се и за да стане учителка в малко градче, хвана връзки, добре че цялата й рода от туй място. Друга една, с дългогодишен учителски стаж, иска да се мести в друг град и дори затова разчита на връзки. Казва ми, че след 15 години ще има глад за учители, но сега има засищане, особено на учители със стаж. Тука говорим за просто намиране на работа, не някакви особени постижения. И като казвам връзки, значи връзки, а не обективно оценяване на качествата, каквото имаш в други държави.

Връзкарството е форма на корупция и демотивира всички, които искат да се развиват.



Тема Re: Хахахха,нови [re: c@t]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 22:15



Какво 2 години? Става дума за 2 години фиксирана лихва, след което става плаваща, т.е. банката си запазва правата да я променя. Навсякъде можеш да вземеш кредит с плаваща лихва, разчитайки да пада, какво ти е чудно? Моята е фиксирана за целия период на кредита, щото като го вземах лихвите бяха ниски.



Тема Re: Нещо такова.нови [re: Buduhcko npace]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 22:17



Да. Гениални сме българите да се закопаем. Където погледнеш, който и да е доклад за ЕС28, в която и да е област, навсякъде сме на дъното. Ама на сънародниците не им дреме явно или четат други доклади.



Тема Re: Хахахха,нови [re: Quelle]  
Автор DarkSide ()
Публикувано26.05.19 22:18



ти си по друг параграф



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 22:19



Абе то от 40 насетне човек навсякъде трябва да е готов за много предизвикателства. Освен, ако не е готов.



Тема Re: Хахахха,нови [re: DarkSide]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 22:22



Има нещо такова, щото много ми се зарадваха в банката

. Сама си харчи парите, никой не й образува нерви, следователно ще живее по-дълго, сигурно такива са им скритите критерии



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор DarkSide ()
Публикувано26.05.19 22:23



ама що очакват похвала пред строя и потупване по рамото за това, че тръгнали да дирят трудното?

ми щото не са си получили навремето нужните похвали и щото все още не я получават от когото требе таз похвала и затва си я търсят тука, питай в психото познавачката на фройд да ти обясни за преноса





Тема Re: Мърбошкей,нови [re: lipari]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 22:27



А, той Прасето кат го гледам, социалния живот не го оставя, затуй замръкваме и осъмваме заедно в дирника



Аз лично, време за социален живот неам, ма Прасето може по-айляк да го дава. Па и ме мързи да разказвам коя съм на нови хора, че и да им слушам половинвековната история на живота и затуй правя-струвам и все тука зависвам. Ако го докарам да бачкам по-малко, може да се променят нещата, ама още не е назрял моментът.



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор 09h09yhu09556h (пристрастен)
Публикувано26.05.19 22:29



Изживяването на себе си. Интересно ми е как хората изживяват себе си, и търсят огледалото на другите. Волтер казва " Има хора, които могат да изминат пеша за ден четиридесет левги, но те не могат шестдесет " . Кой да ме разбере мен какво казвам, а мен ?





Тема Re: Квелетонови [re: Buduhcko npace]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 22:29



Писах бе, ку възираш сингъл и си женка, си е предивзикателство. Дължи се на острия недостиг на мъже, пропорционално жените сме повече. Някъде четох, че в Денвър, УСА, такъв проблем имали мъжете.



Тема Re: Българинови [re: lipari]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.05.19 22:36



Различни неща говорим тука. Аз имам предвид личен живот, че е трудно да си изпредеш, ако се окажеш сингъл на 40плюс. Ма то е трудно навсякъде. Професионално на мен тука ми е мястото, щото ЕС ми е специализацията, та не мога да обобщавам. Иначе, ако къртиш достатъчно мангизи, имаш сигурност, стабилност и удовлетвореност на работното място, значи си ок професионално. Другото са маргинални работи, макар че и те са важни - здравно обслужване, чистота, сигурност, психически комфорт. Аз например в БГ не се качвам на асансьори, гилам пеш по етажите, щото нямам вяра на сигурността. Дори само това ми носи негативни усещания, тука се чувствам сигурна.



Тема Тъйнови [re: Quelle]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 22:41



ама аз съм мъжко и не чувствам хасковските драми на гърба си, колкото и се ще на оная утайка да генерализира





Тема Re: Българинови [re: DarkSide]  
Автор Bubu i (Ex Dymo)
Публикувано26.05.19 22:41



Дарки, ти не беше ли и ти чужбинец или нещо бъркам?



Тема Иманови [re: Quelle]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 22:47



забавна зависимост между размерът на града и свободното време. Една от причините да се преместя от Мюнхен (там почнах в началото) - "на село". 6 минути до работа, 6 минути обратно - АКО реша да ида, вместо да си джиткам от дома


Имам си хобита, ходя си на сбирки по тях и това ми е достатъчно важно за слободно време. Тъкмо почнаха от тоя уикенд по-големите сбирки - Street Mag Show Hamburg например.

ПП: тук по-малко се социалириат хората в кръчмите например :) Няма време за глупости.



Тема Няянови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано26.05.19 22:49



кво да се разбираме, всеки с мотивите си. Ти си оная недъгавата, дето се пробва да ни слага под една черта





Тема Re: Хахахха,нови [re: c@t]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано27.05.19 00:35



Вярно ли е това? Фиксират лихвата за 2 години?
Да не се е объркала нещо или да става дума за друг вид кредит?


Да, някои банки предлагат ипотечен кредит с фиксирана лихва само за първите няколко, може и 2 да са години. За останалия период е плаваща лихва, което е тесла.
Щото има едни променливи коефициенти и не знаеш накъде ще ти изплава, докато изплащаш. В Бг условията за ипотечен кредит са много по-набутващи.



Тема Re: Хахахха,нови [re: c@t]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано27.05.19 00:43



В България явно има турбо-клиенти, които за 2 години плащат като за 10 .(ако това изобщо е истина или с майка ми сме говорили една покрай друга)

нищичко не си разбрала. има два вида лихва - фиксирана и плаваща. фиксираната лихва за целия период на кредита е по-изгодна за клиента, а плаващата - за банката.
но за да зарибят пациенти, банките предлагат и смесен вариант: първите 2 години изплащаш, да речем, 10-20 годишен ипотечен кредит с фиксирана лихва, после преминаваш на плаваща лихва. и уж си "на голяма далавера". фиксирана лихва за целия период тук не предлагат.



Тема Re: Боли менови [re: Quelle]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано27.05.19 01:17



И като казвам връзки, значи връзки, а не обективно оценяване на качествата, каквото имаш в други държави.

Ми не знам. Някои твърдят, че и в другите държави играят връзки и още как.
Аз винаги съм ползвала за целите си само връзки, които сама съм си създала, ама при мен номерът "абе не става, ама е наш човек" просто няма как да се получи. Занаятът ми такъв. Пък в частният бизнес какви връзки, ве. Нали ако си назначиш родата, вместо някой, който си разбира от работата, ще ти затъне бизнесът.



Тема Re: Няянови [re: Buduhcko npace]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано27.05.19 01:31



глупости.
пък ти си извън всякакви черти, даже няма друг цървул, равен на тебе тъдява.





Тема Серинови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (пристрастен)
Публикувано27.05.19 01:55



навътре ма, пача забрадена





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано27.05.19 10:15



Викам давайте да живеем дружно, ребята, както казваше навремето котарака Леополд в едно руско филмче, щото други нямаше

а и други българи си нямаме


няма драма Първатке. не съм изчела други теми и не знам мотивацията за тази.
Изрода например винаги е наричал България негово отечество. и истината е, че харесва ли ни, или не, друго си нямаме.
а, че има какво да не ни харесва, както и причини да се бяга-има.
всеки си избира пътя и си носи отговорност за изборите. пътища много

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Българинови [re: Цар Из Род]  
Автор pishmangreek (пристрастен)
Публикувано27.05.19 10:52



Тя повече от половин Италия има нужда от саниране, но в това й е чара.





Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор Rosemary ()
Публикувано27.05.19 10:58



Поради ред причини, познавам доста тъмни българи виртуално - големи групи. Има много тъмни българи с отличен английски, а други с отлични два и повече езика, с отлична реализация в България и в чужбина. Има и много тъмни българи с добра реализация в България и чужбина и с прилично ниво на езика.
Ако под тъмни българи се разбира роми. Предполагам? И нали няма да поставяме хората в рамки и обобщения?



Моето тъмно българче много иска да живее в Англия, че там живеела някаква си Ребека от някакъв си детски клип. Казах й, че от нея зависи. Че мамата й като светла българка не успя да живее навън, въпреки, че това беше мечтата й.

Не знаех, че ти вече си в чужбина. Радвам се много , и успех във всичко!

Извинете, че се намесих, а употребявам мн.ч., защото се отнася за всички участници в дискусията по темата ти.

Как изглежда животът е станало по-важно от самия живот. - DS

Тема Re: Българинови [re: Rosemary]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано27.05.19 11:16



Ако "тъмното" ти българче живееше в Англия, по всяка веротяност никой нямаше да отчита факта, че е "тъмно", а щеше да обръща внимание на съвсем други характеристики.


Умишлено поставям "тъмно" в кавички, защото има толкова "нетъмни" българи с доста тъмен тен и доста "тъмни" българи с доста светли нюанси.

Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Българинови [re: Sgraffito]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано27.05.19 11:58



Не знам дали е точно така. Миналата година семейство от С. Африка с италианско гражданство се преместили в Англия, че уж не били расисти като местните в нясой от големите градове. С подрастваща дъщеря. Няколко бели русокоси съученички я пребили до смърт. Вече няма сигурност за никого.



Тема Re: Българинови [re: Asia.]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано27.05.19 12:20



Затова писах "по всяка вероятност", не съм запозната с британските маниери и обичаи, а между нас казано, не ме и интересуват особено, нямам представа защо англоезичните държави изобщо не ме влекат.

Мобингът и агресията в училищата е друга тема, там май всичко е повод за тормоз и никоя нация не е изключение.

Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Българинови [re: Sgraffito]  
Автор DarkSide ()
Публикувано27.05.19 12:33



кви британски маниери и обичаи, кви пет лева, в големите градове има обособени гета и всяко си има съответните враждуващи градски банди от турци, араби, ямайканци, пакистанци, авганци, чеченци, косовари, нигериийци и каквито още се сетиш националности - най-вероятно са станали жертва на нещо такова, щот да не мислиш че имигрета от африка ще се заселят където живеят британци



Тема Re: Българинови [re: parvaty]  
Автор LorchetoOO7 ()
Публикувано27.05.19 12:33



Айде сега - чак да се срамувам в ъгъла


Тук има много насложени отношения и не се знае къде е истината
По-добре се осланяй на други мнения, на тези извън тук.



Тема Re: Българинови [re: ad miral]  
Автор LorchetoOO7 ()
Публикувано27.05.19 12:34



Аз на бой не налитам, а ти?
Твърдиш, че ме познаваш по-долу?



Тема Re: Българинови [re: DarkSide]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано27.05.19 12:54



"Имигретата от Африка" са отишли там като италиански граждани, нещо обидени на Италия и уж децата да получели по-добро образование. Хора със светски начин на живот. Оказало се, че дъщерята не била приета точно заради неевропейския си произход.



Тема Re: Българинови [re: Asia.]  
Автор DarkSide ()
Публикувано27.05.19 13:04



мога само да ги съжалявам, повярвали са на мита за "добрите" държави, където щом отидеш и хоп - животът ти се урежда като с магическа пръчка ... и като това не е станало в италия, те са се разочаровали, обаче са продължили да вярват в легендата за добрите държави и са решили че англия е по-добра и че те просто са били сбъркали държавата първия път

тъпото е че и българите масово все още го вярват това, което седесарите изкараха като легенда през деветдесетте години - за съществуването на "нормалните" държави, където хората живеят "нормално"



Тема Re: Българинови [re: DarkSide]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано27.05.19 13:06



"Обичаи и маниери" - не живея там, ходила съм като турист и повече от две седмици накуп не съм прекарвала - крайно недостатъчно, за да усетиш "обичаите и маниерите" на местните.

Ася (Азия) не споменава и дума за гето, а е човек, който умее с малко да каже много, така че изключвам вероятността да е пропуснала тази "малка" подробност.

Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Българинови [re: Sgraffito]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано27.05.19 13:29



Не следя криминалната хроника, а и имена не помня, но се разрових из нета. Не знам дали не е точно този случай. Не пише, както бяха казали по новините, че са се преместили заради растящия расизъм в Италия.



Благодаря ти за комплимента, че с малко думи казвам много. Де да беше така! namigam]



Тема Re: Българинови [re: Baldrian]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано27.05.19 13:34



и истината е, че харесва ли ни, или не, друго си нямаме.

Родината е като майка. Добра или лоша — една е.
Виж, местожителството е като брака — отваряш си очите, преценяваш, решаваш, жениш се, пък ако нещо си сгафил, има мегдан да се поправиш.



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Българинови [re: DarkSide]  
Автор Bubu i (Ex Dymo)
Публикувано27.05.19 14:11



Дарки, понеже познавам доста добре Италия, само да направя едно вмъкване, тук пристигат Африканците само по една причина, Италия от към южната й част Сицилия е доста близо по море именно до Африка, влизането преди време в страната бе сравнително лесно, вече не е така откакто Салвини затегна правилата, че тук беше станало нетърпимо. Никой чернокож не иска и няма намерение да остава в Италия, нека да не забравяме, че това е страната на Мусолини Дучето...и ако в Северна Италия ще наемат на работа един чернокож по скоро отколкото един терон от Юга, то около Рим чернокожите не са никак добре приети поради ред исторически наслагвания. Италия им е трамплина за да се изнесат или към Швеция или към Германия колкото по на Север толкова по добре, друг е въпроса, че и там вече им стана досадно и въпреки че имат по добра..приемственост от Италия и най вече по адекватни закони за емигранти от този тип и на тамошните страни взе да им писва.



Тема Re: Българинови [re: ad miral]  
Автор Bubu i (Ex Dymo)
Публикувано27.05.19 14:13



Отлично казано, Родината е една, но държавата винаги може да бъде сменена. Понякога даже два , три пъти според зависи





Тема Re: Българинови [re: Asia.]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано27.05.19 14:17



Красиво, младо момиче, дори не особено "тъмно", даже хич, бяла кожа, топли кафяви очи, светлокестенява коса, учила за инженер в Нотингам... модерно, не носи забрадка, тоест, надали е нападната заради религиозна принадлежност. По-скоро ми говори пак за така ширещата се напоследък навсякъде по света, дива агресия по училищата. Това е второ нападение, пишат. По-рано й били счупили само крака, полицията не реагирала кой знае как, затова малките агресори се почувствали още по-силни и уверени...

Отвратително, но ако възрастните се вгледаме малко по-добре в себе си, лесно ще открием корена на всичко това...



П.П. От Остия се преместили, не се учудвам, че са се надявали на по-добри възможности за децата си. Преди много години си изпуснах самолета от Рим, но ми чекираха багажа. Беше август и не ми се връщаше до Флоренция, за да се връщам пак за багаж и после пак, ако ми намерят свободно място за нов полет, та реших да остана и да чакам, печейки се на плажа в Остия.
Бях на 23 и след като залезеше слънцето не смеех да се подам от стаята в хотела. Десет дена изкарах така и искрено си отдъхнах, когато ми се обадиха от летището...

Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Българинови [re: DarkSide]  
Автор 09h09yhu09556h (пристрастен)
Публикувано27.05.19 15:45



мога само да ги съжалявам, повярвали са на мита за "добрите" държави, където щом отидеш и хоп - животът ти се урежда като с магическа пръчка ... и като това не е станало в италия, те са се разочаровали, обаче са продължили да вярват в легендата за добрите държави и са решили че англия е по-добра и че те просто са били сбъркали държавата първия път

тъпото е че и българите масово все още го вярват това, което седесарите изкараха като легенда през деветдесетте години - за съществуването на "нормалните" държави, където хората живеят "нормално"



Вчера приятел, с почти изплатена къща в Баден Вюртемберг /още три вноски/, каза че иска да се връща в България като пенсионер, но се плаши че тук е по скъпо. Жена ми му вика,- е ти колко ще изядеш бе, колко ще изпиеш, не дей цепи стотинката като германците, ний да не сме умрели като е скъпо.



Тема Re: Българинови [re: 09h09yhu09556h]  
Автор DarkSide ()
Публикувано27.05.19 16:00



Към Баден Вюртенберг нямам особени забележки, освен ако къщата не е в тъпия щутгарт, който все ми напомня на ямбол, само дето в ямбол има повече атмосфера и нема окачени на пилони поршета ... но пък баден баден е гут, гут, цюпер гут







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.