Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 25.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема защо  
Автор jumbles ()
Публикувано24.04.19 07:20



ни е толкова трудно да общуваме с любов и разбиране? или пък просто не искаме ...

не знам и аз защо питам, май се уморих от цялата тази зверилщина ...






Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано24.04.19 07:32



Аз имам един селски отговор, който пак няма да се хареса на повечето от клубарите. Но е верният.
Защото всеки иска да изпъкне, като барабонка в цадак. Всеки иска да надгълчи другия, да е отгоре, кат зехтин над вода . Карайте я малко по яваш, бе хора ! Има такива клубари тук, спокойни, уравновесени. Трудно запалими.





Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор osvoboden pich (osvoboden pich)
Публикувано24.04.19 08:10



Защото има всякакви хора и за всеки човек си има влак.





Тема Re: защонови [re: osvoboden pich]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано24.04.19 08:16



То затва клубарите от България изпитват известни затруднения.

Точно заради състоянието на ЖП индустрията. На влаковете. Къде изгорял локомотивът, къде вагонът. Публична тайна.



Тема Re: защонови [re: Koftia]  
Автор osvoboden pich (osvoboden pich)
Публикувано24.04.19 08:24







Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор osvoboden pich (osvoboden pich)
Публикувано24.04.19 08:24



А ти да не би да искаш да промениш нещата?!





Тема Re: защонови [re: Koftia]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.04.19 08:46



Защото всеки иска да изпъкне, като барабонка в цадак.

и за какво му е тази изпъкналост, да му се не види, къде ще си я носи ... всички пътувам към място където не можеш да си занесеш изпъкналостта



Тема Re: защонови [re: osvoboden pich]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.04.19 08:50



добре де ... сигурност, любов, мир и щастие -това не е ли влак за всички?



Тема Re: защонови [re: osvoboden pich]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.04.19 08:53



искам и правя каквото мога в този момент със себе си



Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.04.19 08:58



Доброто и любовта придобиват смисъл едва след като си развил, опознал и осъзнал силата си да нараняваш - те са овладяването на тази сила - самоконтролът.





Тема Re: защонови [re: Vitalite]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.04.19 09:22



Доброто и любовта придобиват смисъл едва след като ...

дали?! за едно новородено същество тези неща имат смисъл още преди развитието, опознаването и осъзнаването на силата да нараняват и така нататък



Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.04.19 09:30



Разбирам те :) Но...

Новороденото същество идва, за да развие потенциалите си - да става/прави себе си всеки следващ ден. Алтруизмът не струва без осъзнаването на егоистичната природа и т.н. И винаги имаш право на избор - да се противопоставиш на първичното или не.



Тема Re: защонови [re: Koftia]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.04.19 09:33



Това е много добро





Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано24.04.19 09:43



Каква зверилщина, къде, да не изтървах нещо

?



Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано24.04.19 09:46



Аз лично не общувам с любов и разбиране, щото почти не се случва да обичам, че и отгоре на туй да разбирам тоя с когото общувам. Обикновено, нито го обичам, нито го разбирам. По-рядко го обичам, ама не го разбирам или обратно, случва се да го разбирам, ама пък не го обичам. Та как да стане?!





Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано24.04.19 09:50



Ха! Само да не тръгнеш да обясняваш сега колко са любвеобилни и добрички малките и невинни дечица

. Иди в коя да е ясла и виж там какъв зверилник е, ако не са лелите малките зверове ще се изпоядат. Та, скъпа ми пацифистке, заложено е в човешката природа, ние сме животни и сме агресивни, в което аз лично не виждам нищо лошо.



Тема Re: защонови [re: Quelle]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.04.19 09:54



Добър пример. Моят син - едър и силен, респектираше с вид и си нямаше проблеми с малките агресорчета, но други деца бяха принудени да търпят какво ли не.



Тема Re: защонови [re: Quelle]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано24.04.19 10:00



Апропо, тъкмо защото сме агресивни животни, но пък се налага да живеем в общество (щото инак няма как явно) са измислили възпитание, морал, религия, право и пр. методи да направят съвместното съществуване възможно. Но пак поради животинската природа но хомо сапиенса, всички методи работят с променлив успех. Колкото е по-развито обществото, толкова по-успешно ги прилага и толкова по-малко бие на очи егоистичната и агресивна природа на индивида. В общества, които нямат опит и традиции в самоизграждане и самоуправление, като българското например, структурите и методите не работят и агресията е навсякъде. А иначе егоизмът и агресията не са отрицателни качества сами по себе си и са в основата на просперитета на индивида.



Тема Re: защонови [re: Koftia]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.04.19 10:10



Особено при някои клубари от България силно се усеща липсата на машинист





Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.04.19 10:12



Има клубари, които нямат сигурност, любов, щастие това ги прави доста...кисели;)



Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано24.04.19 10:14



ни е толкова трудно да общуваме с любов и разбиране? или пък просто не искаме ...

Любовта е напън към фамилиарничене.

Защо забравяте доброто старо чисто като планинска роса и нежно като полъх безразличие.

В гората, сърната, гледам я с безразличие, и така и не преча. Слънцето гледам с безразличие.......
Кат си изкълча глезена само го гледам с любов,- викам браво ,можеше пък да се счупиш.



И да ви разбирам ни ща ! Стойте си неразбрани, хак да ви е.



Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.04.19 10:27



Джъмби понякога наистина не те разбирам. Да общуваме с любов? С всички ли? ДА обичам насилника си, или човека, който твори гадости, или да обичам негрите..е как да стане това? Не, не ги обичам и съответно далеч от мен. Не ги и мразя, просто да си живеят.
Разбиране! Какво разбиране? Как да разбера някой, който твори само интриги, клюки, подлости? Ми не, не мога да го разбера!
Общуването с някои е хармония..с други е напражение..мой е избора, какво искам и какво да избера.



Тема Re: защонови [re: Vitalite]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.04.19 11:28



Алтруизмът не струва без осъзнаването на егоистичната природа и т.н.

защо?



Тема Re: защонови [re: Quelle]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.04.19 11:36



склонна съм да си мисля, че се опитваш да ме будалкаш, за това ще прескоча този ти пост ... сори, ама не съм в настроение за игра



Тема Re: защонови [re: Quelle]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.04.19 11:39



не, само ще кажа, че ставаше въпрос за новородени същества, не за малки деца



Тема Re: защонови [re: Leii]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.04.19 11:41



ами то няма начин да дадеш нещо, ако го нямаш или пък даваш каквото имаш:)



Тема Re: защонови [re: tirtirlin]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.04.19 11:45



как го правиш бе, човек, и на джуфка вързах себе си и не мога и не мога





Тема Re: защонови [re: ShokoLada]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.04.19 11:55



ми, добре:)



Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.04.19 11:58



Така си е да, ето, защо тук се стига до този лов на вещици





Тема Re: защонови [re: ShokoLada]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.04.19 12:12



В клуб Сватби няма такива неща като интриги, подлости, а и негрите са хора, бъди ментално отворена все пак в 21 век живеем, сред тях има много трудолюбиви и възпитани хора, жалко , че се оказа и расист.



Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.04.19 12:18



Ако в сърцето си нямаш любов за себе си, какво ще дадеш на другите...



Тема Re: защонови [re: Leii]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.04.19 12:38



Тази снимка съм я правила пред Пантеона в Рим.





Тема Re: защонови [re: Vitalite]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.04.19 12:45



Е и какво и е на снимката, негър продава чанти менте, по добре да продават нещо отколкото да разнасят дроги или да крадат, това е подобрият вариант,чне мислиш ли, престави си ти да беше негърка от дълбока черна Африка и да искаш да се бориш за по добър живот извън пустинята или саваната


Не съм правила снимки,чно съм виждала в Холандия негри и съм се срещала с негри на високо ниво в кариерата си в известни международни фирми, так, че Виталите...всичко в този живот е следствие на шанс, пари, възможности, ум...нещата не са така семпли както и се иска да бъдат. А и Италия въобще не е страна за пример по повод интегриране и социализиране на чужденци, тук са кампаньоли,чпо далеч от камбаната на църквата в населеното място където живеят ...рядко виждат и не всички .Аз извадих късмет с моят мъж, но той е рядкост



Тема Re: защонови [re: Vitalite]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.04.19 12:58



Егото е частта от душата, ориентирана към материалния, външния свят. По същество егото е инструмент на душата за нейното проявление като физическо същество във времето и пространството. То придава на съзнанието фокус. Егото придава на съзнанието конкретност, вместо океаничност, придава му качеството „тук и сега”, вместо „навсякъде и винаги”. То превежда вътрешните импулси в конкретна материална форма. Егото е онази част от вас, която като мост осъществява връзката между духовната и физическата ви части.

За душата като нефизическа духовна същност е крайно неестествено да бъде фиксирана във времето и пространството. Душата е независима от всяка материална форма. Когато летите насън, вие се свързвате с тази независима и свободна ваша част. От друга страна, егото ви свързва и фиксира. То ви позволява да действате във физическата реалност. Като такова, егото изпълнява ценна роля, която няма нищо общо с понятията „добро” и „зло”. Когато действа в балансирани ситуации, то е неутрален и незаменим инструмент на душата, обитаваща Земята във физическо тяло.

Но когато егото започне да управлява съзнанието на душата, вместо да служи като неин инструмент, тя излиза от равновесие. Когато егото диктува на душата (което е характеристика на съзнанието, основано на егото), то не изпълнява функцията само да превежда вътрешните импулси в материална форма, а започва да контролира и избирателно да потиска тези импулси, т.е. ви представя изопачен образ на реалността. Небалансираното его винаги се стреми към власт и контрол и от тази позиция ще интерпретира всички факти като позитивни или негативни.

Настоятелно препоръчваме в ежедневния живот да изобличавате вашите собствени действия, мотивирани от желание за власт и контрол. Опитайте се да наблюдавате колко често ви се приисква да подчините вещи или хора на вашата воля, дори ако правите това в името на благородни цели. Колко често се чувствате раздразнени, ако нещо не върви според вашите желания? Важно е да осъзнаете, че зад нуждата да контролирате винаги стои страхът да не изгубите контрола. Така че се запитайте: какво рискувате, ако отпуснете контрола, ако освободите нуждата от предвидимост? Кой е най-дълбокия ми страх?

Цената, която плащате за това да държите всичко „под контрол”, е напрегнато и ограничено отношение към живота.

Когато се осмелявате да живеете според вътрешното си вдъхновение и правите само онова, което ви носи радост, това ще сътвори в живота ви един естествен ред. Ще се чувствате релаксирани и щастливи и без да изпитвате нуждата да променяте потока на живота. Това означава да живеете без страх – да живеете, изпълнени с доверие към онова, което ще ви поднесе животът.




Тема Re: защонови [re: Leii]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.04.19 13:00



Снимката точно това казва - че независимо как са се стекли обстоятелствата, можеш да избереш как да живееш.
По онова време Рим беше фрашкан с военни с оръжие в ръка, готови за стрелба и карабинери, така че момчето съвсем почтено и легално си изкарваше прехраната.



Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.04.19 13:03



Да, с други думи - пак това.



Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано24.04.19 13:52



Туй е чистата истина в синтезиран вид, която ти, изглежда, просто не желаеш да видиш и затова ридаеш горко тука. Хората не са братя помежду си, хората са глутница индивиди, конкуриращи се за оцеляване или за повече блага. Дивата природа на хомо сапиенс се поддава на промяна и култивиране, ама с много усилия и наслоения. Учтивостта и взаимното зачитане са формулата за мирно съвместно съществуване, ама да недей да говориш за любов, щото отиваш твърде далеч и в сферата на ненаучната фантастика.



Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано24.04.19 13:54



Бебетата са беззащитни и още не знаят на кой свят се намират. С първото самоосъзнаване тутакси се събужда инстинкта за самосъхранение и за доминиране над останалите.



Тема Re: защонови [re: Leii]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано24.04.19 14:46



а и негрите са хора, бъди ментално отворена все пак в 21 век живеем, сред тях има много трудолюбиви и възпитани хора, жалко , че се оказа и расист.


Щом и аз бях негър по ено време, начи не е съвсем зле.



Аз негър бях !


Сънувах те !
И бяхме само двама.
Или бе Бронкс,
или нейде в Алабама.

Аз бях сприхаво ченге,
ти снажна,бяла дама.
От пет години негър бях,
черен беше даже боздугана.

Клепачите отвътре -черна,тъмна нощ.
Без звезди!
Разследвах обир!
И някаква измама.

Във ареста ти зъзнеше,
отмъкнали
ти бяха пак юргана.
Надменно дъвчех дъвка.

Аз негър бях,
ти - снажна бяла дама.
Разделяше ни двамата,
- твоята пижама





Тема Re: защонови [re: tirtirlin]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано24.04.19 14:54



жениаль!



Тема По 2 причининови [re: jumbles]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано24.04.19 15:04



прости и логични:
ни сте дашни
нито сте обични





Тема Със завързани очинови [re: Quelle]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано24.04.19 15:08



доколкото ти позволява контрол-фрийк фиксацията :)





Тема Re: защонови [re: tirtirlin]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.04.19 15:35



Хубаво пишеш Тирти, поезия!



Тема Re: защонови [re: Vitalite]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.04.19 16:01



Римляните са дървари, не ги обичат и тях тук на Север, невъзпитани като цяло, шумни, хранят се с отворена уста, мръсно е там...в момента Рим е зле управляван град , а е столица просо , защото там е Папата и имат естествено наследствени исторически забележителности от Римската Империя, Милано е стратегическият център от тук се ръководи всичко , парите са тук, да оставим настрани факта , че Ломбардия като област , която е с население около 8 милиона души и територия като България горе долу издържа цяла Италия и дава да яде на всичко, което е от Флоренция надолу и живее щракайки с пръсти , купон, пица и мандолина и секс на екс, на социални , безработни и нищо неправещи търтеи...за най Южните части не ми се и говори, добре , че имат един туризъм там и природата дала та се забравила... иначе са загинали, това в резюме Виталите, ей това е Италия, готина за ваканция страна, сериозните неща всеки знае се случват в други по централни и северни Европейски страни





Тема Re: защонови [re: Leii]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано24.04.19 16:27



Що не си събереш бохчата и не се изнесеш към по-централна и по-северна европейска страна? Боужке, като знам какви полуидиоти живеят около тебе със сигурност си мислят,че всички българки са такива.



Групата е от "твоя" регион, М-В.



Тема Re: защонови [re: Asia.]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.04.19 16:41



Какво си мислят за българките, уточни. По принцип тук за всеки един чужденец не мислят добре


Причините са ясни работа, уседналост, да не сме на по 20 и хайде давай да се местим в по северна страна, минало е времето, на определена възраст вече и други неща имат значение. На нас лично тук ни е добре, но на нас...като цяло емигранти от всякакъв вид тук не са добре приети. Включително и тези от южните части, най вече те, по скоро негър ще приемат, но някой от Неапол например никога. Говоря по принцип, има и изключения сигурно.

Полуидиоти?Напротив пълно е с добре изучени и знаещи хора, отлични са в хирургията, в инженерните науки, в строителството, държат всичко здраво и не допускат чужденци, кампанилисти, това е.
А ти в коя зона си и с каво се занимаваш в Италия?

Редактирано от Leii на 24.04.19 16:42.



Тема Re: защонови [re: Leii]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано24.04.19 16:56



Най-обичам като ми заговорят с уж побългарени чужди думи. "Кампанилисти", толкова ли не можа да измислиш нещо на български. Не знам как е в цяла Ломбардия, ама поне в Милано е пълно с лекари и преподаватели от Южна Италия. Да не говорим за италианската болница в Лугано, където също са предимно южняци, а болницата е с много добра репутация. Ей затова ги нарекох тези около теб полуидиоти.



Тема Re: защонови [re: Asia.]  
Автор Leii (Ex Dymo)
Публикувано24.04.19 17:06



Как да преведа хора, които не виждат по далеч от камбаната на градчето си, помогни , ако можеш , вместо да ме виниш!

И това си има обяснение , защо е пълно, в Южните части е такава безработица , че е на мода да учат до 30 години , да се образоват, да живеят при родителите си, тъй като по старите генерации , които са живели през сладките 70/80 години имат добри и сигурни пенсии, не искам да навлизам в подробности за мафията тук, южната мафия...снощи гледах новина как не назначават италиански доктори , а внасят румънски такива....италианските изучени хора при първа възможност дръпват в Германия, в Холандия, в Щатите , просто защото именно тук не ги ценят, трудно попадат в Милански болници сега, виждам, че си запозната с Италия и Севера, следва да знаеш , че през 50те години тук е имало надписи Апартаменти под наем и работа за Южняци НЯМА, ето , защо всички са в Лугано и в Кантон Тичино, част в Швейцария, която аз лично обожавам и често посещавам. Аз не , че ги подкрепям тези неща, но са така, факт.
В Севера са само собственици на фирми, семеен бизнес, който се предава от баща на син и т.н. Имала съм шефове неграмотни със средно образование, но СОБСТВЕНИК шеф, това е, иди и му доказвай за твоето можене, чушки



И има малко щастливци , които работят в мултинационални компании.

Ти къде си , сподели, ако ти се споделя. Може и на бележки.

Редактирано от Leii на 24.04.19 17:09.



Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано24.04.19 17:27



Хората общуват, както могат.
Злоба, егоизъм и т.н. не са породени от лошотия, а от духовна и душевна тъпота или тъпотия. Кройките са различни-тесни, широки, всякакви. Обшуваме според нашата си, взимайки предвид и тази срещу нас, разбира се.
Глупаво е да не погалиш куче, което така ще спре да те хапе. Но е глупаво да продължиш, ако знаеш, че това няма да помогне, щото такава е природата му-кройката.
Глупаво е да наливаш в пробита или пълна стомна, дори и да имаш какво...
и т.н.
Тези поведенчески модели се учат. Хората са по-предвидими, дори от мухите.
Зарядът е изначален и различен.- батерията, която можеш да слагаш и в различни уреди.

Не знам как е в съвършените светове. Може и да не е скучно. Това е все едно да обясняваш на някого какво е шоколад, без никога да го е опитвал...
Тук е така.
Което не значи, че не трябва да се определиш в един момент. Аватарите на "бяла" и "черна" ложа се поздравявали понякога, казват...Но е добре всеки да си хване посоката.



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: защонови [re: Koftia]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.04.19 19:01



Т.е. мудни, депресивни, апатични...


а за другото не си прав..едва ли е за изпъкване..щото файда от изпъкване няма..



Тема Re: защонови [re: ShokoLada]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано24.04.19 22:50



Да, то или са мудни и апатични, или са фанати гуша за гуша, демонстрират грубиянство, навлизат в личен реал, заплашват със смъртни заплахи, бълват отрова и злъч, но са си много симпатични?





Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано24.04.19 23:29



Не мога да преценя защо възприемаш така нещата, нито познавам хората, с които общуваш. Не мисля, че мога да ти помогна сега.

Пак не клецах.


Тема Положениетонови [re: jumbles]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.04.19 11:24



не е толкова зле. Врабчетата се разхождат спокойно между хората.

Не успях да снимам трите, които бродеха по масата.





Тема Re: защонови [re: jumbles]  
Автор jumbles ()
Публикувано26.04.19 07:34



Обичам ви:)



Тема Re: защонови [re: Leii]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.04.19 14:35



Вероятно си права.



Преди няколко години имах размисъл дали да поживея в Марсала, но размишлението бе кратко - социалният живот в София надделя.

Торино ми се струва добър за живеене. Как мислиш?



Тема Oхоооонови [re: jumbles]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.04.19 18:56



запази си мисълта - да ми стане





Тема тая Марсаланови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.04.19 19:00



оная Марсала ли е в Сицилията?
То вярно, че си почти в Африка с всичките съответни екстри да се обесиш на врата на някой изпаднал италианец да ти плаща режийните, ама щеше да го преглътнеш с времето.
Обаче като чета за социалния живот в София, все се сещам за гнездо със змии нещо. Хайде няма нужда

Тоя град е отровен във всяко едно отношение.



Тема защонови [re: Buduhcko npace]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.04.19 19:43



трябва все за твоите неволи да четем



Тема Да съм те карал?нови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.04.19 20:23



Не съм. Ай марш обратно в Циганистан





Тема Re: Да съм те карал?нови [re: Buduhcko npace]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.04.19 20:36







Тема Лудинови [re: Vitalite]  
Автор Buduhcko npace (ентусиаст)
Публикувано26.04.19 22:24



без работа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.