Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 07.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: Vitalite]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.04.19 00:38



Чакай ся, що се бъзна па ти?

Нима не е факт, че всяка една глобална философска идея, приложена на практика, рано или късно се изкривява до чудовищност? А не малка част от тях са чудовищни изначално? Нима също така не е факт, че не малка част от философите са били асоциални отврати или - извинявам се - с психични и физически проблеми?

Каква в крайна сметка е ползата от философията?
Познателно описание и изучаване на човечеството, човешките постъпки и човешката същност? Пак се извинявам, ама ще цитирам К. Прутков - Не можеш да обхванеш необятното.

Познаване на природата на нещата и заобикалящата ни среда? Ми не става по този начин, а и си имаме природни (натурфилософски) науки за тая цел. Признавам, че някои от материалистите имат попадения (провидения по-скоро) в тази насока - Ленин примерно от по-съвременните - но това са по-скоро случайни изстрели в тъмното, в рамките на статистическата грешка. В момента, в който се е получило разделението философия - натурфилософия, първата моментално отпада като метод и инструмент за разбиране природата на нещата около нас.

Не, не съм съгласен, че цялото (та било то и почти) население на земята са фрийкове. Точно обратното.

Утре отивам за васерман, имам бележка от психото - вярно малко старичка - покрай ваденето на разрешително за КНО, че не се водя на отчет в психиатрията и въобще, като за даскал съм сравнително нормален, а прическата, и гащите ми също са в сравнително изряден вид.






Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор balgar (член)
Публикувано06.04.19 01:19



физиката е изобретена от нютон, а философията от платон. преди и след тях имаме само някви упражнения. в повечето случаи неуспешни.
та така - има хора, дето изпълват цялото съдържание на думата.
музика - бах
живопис - леонардо
литература -достоевски
кино - г.данелия
майтап бе, но понеже не мога оттатък, ще го напиша тук.
кин дза дза е много глупав филм. или поне аз съм много глупав за него.
моят абсолютен фаворит е есенен маратон. не знам защо толкова малко хора се сещат за този шедьовър. може би любимият ми съветски филм.
светла му памет

Редактирано от balgar на 06.04.19 01:22.



Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано06.04.19 23:53



Аз и чашка?..: ))
Бъркаш ме с някого...



Редактирано от ShokoLada на 07.04.19 00:10.



Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано06.04.19 23:55



Психоанализата е нужна за теб, не за мен.
Имам си място? Къде е то?



Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано06.04.19 23:56



От Уши Нос Гърло може ли? Имам синузит!



Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.19 10:49



Големи глупотевини си написал за даскал. Философстването е присъщо за всички мислещи хора. Но 99% са философи, 1% - Философи(аз смятам, че са много по-малко, но айде респект пред статистиката ти). И ако някой самозабравил се философ от онези 99% реши да пригоди някоя Философска идея за собствените си цели, тогава нещата може да станат чудовищни.

Философията изследва използването на научните данни и логическите процеси, чрез които тази информация ще се превърне в научна теория. Науката действа като философията - поставя предизвикателства пред възприятията и изследва основата, върху която градим реалността. И понеже философията напомня на учените, че фактите винаги съдържат елемент на тълкуване - учените през всички времена са и философи.

И като ще си говорим за асоциалност, вероятно не си чувал за Франсис Бейкън, Бъркли, Хюм, Кант, Гьоте... в наше време Даниел Денет, Дъглас Хофстатър, Люк Фери и т.н. Предполагам, че не си гледал и "Матрицата", която е правена по една идея на Хилари Пътнам... А какво в същността си е творчеството на Азимов? А Ефремов какъв е?

Редактирано от Vitalite на 07.04.19 10:53.



Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.19 11:24



Шоколада, не се занимавам с психоанализа - не ме кефи. Нямам и намерение да се - интересите ми са от друго естество.

Ако ти имаше представа какво представлява психоанализата, нямаше да ми натъртваш, че правя опити да те "психоанализирам". Щото предположенията ти, че правя това са смехотворни.

Мястото ти е на ученическата пейка: за да не плещиш все глупости, вземи се ограмоти какво е туй животно психоанализата.

Редактирано от Vitalite на 07.04.19 11:24.



Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано07.04.19 11:40



Трогателно е желанието ти, да ме ограмотяваш.
Интересно ми е това желание на какво се дължи.



Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.19 11:44



Желанието ми е подбудено от съвсем егоистични причини:

Ако се поограмотиш, ще престанеш да ме занимаваш с глупости. И тогава може би ще е възможно да проведем смислен разговор.



Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано07.04.19 11:49



Благодаря, за егоизмът ти, но за смислен разговор, са нужни двама, които са на почти еднакви "честоти". Ти си теоритик, а аз практик, теорията и практиката нямат много общо.
Добре, преставам да те занимавам с "глупости", но само забележи, ти приемаш чуждото мнение за глупост, какъв диалог може да се води така?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.