Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 29.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: The bad reptile]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.19 12:53



Окей

Шоколада ме попита коя съм аз. Аз и отговорих, че съм доброволец. Можеш да прочетеш по-нагоре. Сблъсках се с много човешко страдание, много мъка и болка - и то не по задължение. За мен това е нещо много съкровено, лично и изстрадано - то е част от моята същност. В отговор на това лично споделяне, клубарката Шоколада ме заля с порой от насмешки. Пак може да се прочете всичко.

Прости ми, но колкото и състрадетална и търпелива да съм, продължавам да бъда човек. И не съм длъжна да търпя землянка от женски пол без ценностна система и елементарна грамотност, тръгнала да ми обяснява процесите на развитие на осъзнаването и да ме учи какво е да си човек и жена. Пък и не знае значението на думата доброволец. Щото ако го знаеше, щеше да разбере какво й казвам.



Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано07.04.19 13:08



Последният ми пост към теб.
Като казах, че виждаш себе си, ти тропаш с крак и отричаш.
Попитах коя си, не каква си, има разлика нали? А Богиня и Вълчица са твои определения, всички, които са тук от дълги години знаят и помнят.
Шоколада каква е, теб едва ли те интересува, един клуб не може да бъде място за сериозно общуване.
Досега ми беше интересно, да ми казваш коя съм, каква съм и какво трябва да уча, е вече не е. Всяко нещо си има край. Времето свършва и има ново начало.
Сега се успокой и поеми въздух. Шоколада е никоя за теб, както и ти за нея, временно срещащи се никове във виртуален клуб.
Това е.

пп да, землянка съм и съм жена..това е основата за тук и сега, другото е развитие.



Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.19 13:35



Пак нищо не каза.

Човешкият Аз е многопластов, динамичен. Ако твоят е статика - свършена си.

Богиня не съм се наричала(а и да съм - имам това право) - сигнатурата ми беше Божествена*. И както не веднъж съм ти обяснявала, беше родена от една тема на Цар Изрод в ГЗС - едно стихотворение. Много весела тема.

Вълчица е символ на свободолюбивият ми и предан дух - много ми допада това прозвище. И пак беше роден в контекста на конкретен диалог. Ако беше малко по-грамотна, щеше да си наясно какво означават метафорите и дори можеше да ги разбираш, ако не и да ги ползваш.

Шоколада за мен е една досадница - неприятна и неграмотна. Двата пъти, когато сме се срещали на живо, се опита да ме въвлече в клюки, свързани с форумни лица - така че не ми обяснявай за форуми, илюзии и прочее от твоите си глупотевини. И не, определено с нищо не ми стана интересна. Ти си крайно късогледа и смесваш неща, ситуации и думи, както е угодно на бедният ти майнд - въображението ти е в един тунел, в една плоскост.

И землянке от женски пол - вземи се захвани с нещо смислено: ограмоти се, научи се да мислиш, излез от кутията на посредствеността, че е скучно, бе, да те чета да повтаряш едни и същи неща.

Виталите,
Божествена, Вълчица, Философ, Доброволец**

*убеждението ми е, че всички хора са божествени по природа.

**доброволците са хора, които безвъзмездно, от алтруистични подбуди помагат на други хора - както се подразбира, за да е доброволец едно лице първо трябва да е човек, второ - обичайно повечето от тези хора са жени, срещат се и мъже

Айде сега се отпусни, вземи една книга - примерно "Изследване на човешкия разсъдък" на Хюм, почети и се опитай да погледнеш света с очите на истински изследовател. А после вземи "Гьодер, Ешер, Бах", междувременно в реала се срещай с хора от различни общности, с разнородни интереси - и така, лека полека, след около 30 години, може във въображението си да се срещнеш с настоящето ми Аз, и да проведеш един диалог.



Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.19 13:47



Свършена си

В мига, в който си решила, че можеш да ме поднасяш, си си направила харакири.



Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано07.04.19 14:02



Двата пъти, когато сме се срещали на живо, се опита да ме въвлече в клюки, свързани с форумни лица - така че не ми обяснявай за форуми, илюзии и прочее от твоите си глупотевини.
Двата пъти около нас имаше хора, това бяха клубни купони така че каквото съм казала на теб, това и на тях. Комуникации извън клуба, освен двата клубни купона, с теб не съм имала.
Кой прави интригите сега?!
Не смятах и да ти отговарям, ама просто не понасям лъжи и интриги.
А за другото нямаш никакъв проблем, то се вижда емоцията, която влагаш, енергията, за да се опиташ да удариш и да заболи. Да ама не, никоя си за мен, безсилна си..така че просто не се излагай повече.
Това е.

Заявавам! кратко и ясно, комуникация с Виталия съм имала само в клубовете и на два купона, където всички слушаха какво се говори.

До къде може да стигне човек в безсилието и желанието да удари? А реално удря себе си.



Тема Re: 451 градуса по Фаренхайтнови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.19 14:14



Шоколада, продължаваш да ми губиш времето.

Това, което се вижда е как ти се опитваш да изложиш мен. Защо го правиш? Очевидно поради лична неудволетвореност и безсилие да се справиш със собствените си демони. Няма кой да ти помогне обаче.

Двата пъти около нас имаше хора, това бяха клубни купони така че каквото съм казала на теб, това и на тях. Комуникации извън клуба, освен двата клубни купона, с теб не съм имала.

Окей. Приемаме, че е обичайно на клубни купони да се обсъждат клубари.

Що се отнася до моите наблюдения - в разговорите, в които сме участвали аз и ти, ти си подемала инициативата. И тези разговори не са ми били приятни.

Айде спри се - нито аз ставам по-черна, нито ти по-бяла.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.