Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:11 28.04.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема е ми ...  
Автор jumbles ()
Публикувано22.03.19 14:07





дали пък не трябва иманто на мозък да бъде някакво условие прди да прдадем гените си напред или е твърд много



Тема Re: е ми ...нови [re: jumbles]  
Автор duomo ()
Публикувано22.03.19 14:25



Тези бг мами, голям майтап са ,от време на време се зачитам , тези са по изкукали от нас тук





Тема Re: е ми ...нови [re: jumbles]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано22.03.19 14:35



Така ли е, математици?



Математиката е само начин на мислене. Но не и единствения начин на мислене. Не съм чула някой да е влязъл в болница, защото не може да изчисли дроб или синус. Но ако някой не обърне внимание на собствените си дробове или синуси неминуемо стига до болница. И никакви формули за съкратено умножение не могат да му помогнат.“



Тема Re: е ми ...нови [re: Asia.]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано22.03.19 15:05



Ако някой не изчисли правилно синус може направо в гроб да се иде. Справка - последните два боинга.



Тема Re: е ми ...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано22.03.19 15:15



Това са чужди синуси, за собствените трябва да се погрижи човек.
П.П. Видях я темата за самолетите, но понеже скоро ще се лети и по всяка вероятност ще е точно в Боинг, та много-много не се зачетох.



Тема Re: е ми ...нови [re: duomo]  
Автор jumbles ()
Публикувано23.03.19 06:39



смея се аз, обаче нещата са изключително сериозни
щото докато жената не си спомни, че е жрица на този живот, а не негова слугиня, обществото ни ще става все по-трагично
ето един аспект на казаното- виж как се справят с гнева на децата жените в едно друго общество и до какво води това



и пак се сещам за майчината любов и майчиният инстинкт... колко от нас майките практикуват майчина любов и колко майчин инстинкт



Тема Re: е ми ...нови [re: jumbles]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано23.03.19 09:26



че е жрица на този живот, а не негова слугиня, обществото ни ще става все по-трагично
Жрица на кого? Какво правят жриците?



Тема Re: е ми ...нови [re: ShokoLada]  
Автор jumbles ()
Публикувано23.03.19 10:01



че е жрица на този живот

и ти ми задаваш въпроса "Жрица на кого?"



не си се разсънила, или?



Тема Re: е ми ...нови [re: jumbles]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано23.03.19 10:29



Напротив, тази думичка ме спъна и питам на кого жрица?
Жрец най-общо означава свещенослужител на определена езическа религия. Човек, който чрез специални ритуали осъществявал връзката между хората и боговете и поради това имал голяма власт.
И какво значи слугиня? В къщи, чистя, готвя, пера, простирам, мия чинии, грижа се за семейния уют, това прави ли ме слугиня?
Наистина не разбирам за какво говориш, но давай от практиката, а не от теорията..
а да не забравяме, че жената и работи
единствените жрици, за които съм чувала, са магистралките..наричат ги жрици на любовта, ама те не правят нищо от това което обикновената жена прави и се грижи...
та просто обясни, ако може..че ми стана интересно





Тема Re: е ми ...нови [re: ShokoLada]  
Автор jumbles ()
Публикувано23.03.19 10:55



жрец - 1. В езическите религии – свещенослужител. Жрецът изричаше заклинания.
2. Прен. Отдаден на велика идея или цел човек; неин служител, пазител.

слуга - 1. Лице, наето срещу заплащане да върши домашна или полска работа; прислужник, наемник. Той има двама слуги.
2. Прен. Който служи раболепно и всеотдайно на друг; който е безпрекословно съгласен, покорен. Слуга на жена си. Слуга на директора.

съжалявам ... но толкова струва отношението ти




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.