Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 13.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кокошките на киронови  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано14.03.19 12:13



В провинцията кокошките биват провинциални, с къси крака, провиснали гуши, кривогледи с крив клюн и дебели вежди, гребенът им е безличен, кудкудякат с един креслив глас, снасят яйца с неправилна форма и леко осрани. Стъпват тромаво, както не бива да стъпва една елегантна кокошка. Кофти кокошки, но кат за него бива. Ако съм един петел няма ги ибъ никога. Друго нещо е кокошка столичанка, то само като я видиш как стъпва, как закачливо навежда гребен.

Драги зрители ! Нищо че сте средностатистични, убеден съм че вашите кокошки са на светлинни години пред кировите, на парсеци. Одухотворени, лъчезарни, с усмивка в очите посрещат изгрева, с благ поглед затварят клепачи в залеза.
Яйцата им са овални и чисти като за изложба, а пиленцата като група от образцова детска градина. Вашият петел сигурен съм, е един локален за кокошарника Бойко Борисов, строг и справедлив, мъдър и ебе по равно.

Не яж кирова кокошка, дори да я намериш на пътя, тва е врана в овча кожа.



Редактирано от tirtirlin на 14.03.19 12:18.



Тема Re: Кокошките на киронови [re: tirtirlin]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано14.03.19 15:32



Tаз година в новогодишните пожелание имаше кокошки.
не че ги има дома...
ама да има радост от късмета. :))

Пък знае ли човек, някой ден може и да запеят в двора. :)



Тема Re: Кокошките на киронови [re: T a n y a]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано14.03.19 19:01



Аз искам малко магаренце, бонзай. Колкото малко козле, и да гледа умно.
Нещо мъдро има в магаретата, и в магариите. Това да не знаеш дори ти на каква магария си способен, ми начи ти влита отвън, спусната свише, низпослана, озарен си един вид, докоснат. Жената има един лаф,- "Тоя го хапе заякът" никой не значе кой заяк, и що апе, отде го. Имагинерен заяк, полъх, мараня, идва хапе и изчезва.

Представям си погледа на магаренцето, -дълбок и загадъчен, сякаш портал към друг свят, и не говори магаренцето, поведение още по загадъчно дори.
Аз така понякога, жената пита нещо, или нарежда нещо, нещо разпорежда, аз мълча, и само гледам злобно.





Тема Re: Кокошките на киронови [re: tirtirlin]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано16.03.19 11:15



Нещо мъдро има в магаретата, и в магариите.

Все съм си мислела, че ако в Бг има Зимна олимпиада
.... емблемата ще е - магаре на лед. :))



Тема Re: Кокошките на киронови [re: T a n y a]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано16.03.19 11:34



Все съм си мислела, че ако в Бг има Зимна олимпиада
.... емблемата ще е - магаре на лед. :))




Тва ся беше добро попадение.
В Близкият Изток, като се каже "българско магаре" се разбира едро, здраво яко магаре, щото имат едни кекави магарета бедуините. А българско сирене, означава бяло саламурено сирене кое може и да е местно производство, но се знае че е българско.
Българска ракета, се казва на тая ракета, коят отива, каца на луната, оправя ракетата на другите, връща се, и тримата астронавти отиват на работа втора смяна в завода в Радомир.



Българският танк, ударен от кумулативен заряд, от него изкача втори танк и ебава мамата на лошите.



Тема Re: Кокошките на киро [re: tirtirlin]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано16.03.19 14:02



"българско магаре"

Еталон за качество. :))

Ама да не омаложаваме и бг кокошките все пак. :))



Тема Re: Кокошките на киронови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано16.03.19 23:21



Не знам защо, като прочетох кокошка се сетих за брашлян..: )))
Брашлятът имаше очи, но никой не знаеше това, но той зорко дебнеше за нови територии. До лятото и тази стена трябва да презвеме, бавно, листче по листче, а това значи нови свободни квартири за насекомите. Семейство паяци, където най-стария паяк беше ветеран от войната с хората, беше инвалид, от 8 очи имаше само две, а единия крак поради множество фрактури си го носеше на гърба, така беше зараснал. Младите паяци бяха заети с строеж на капани - паяжини, а любопитните мухи, осигуряваха голям пир. Паяците благоденстваха, за това брашлана, беше любимото им място. В неговите дебри имаше и богомолка, със своя мъж, но една нощ, след стабилен мощен секс, той беше изяден..сега си търсеше нов мъж, даже и обява имаше, в фейсбук богомолски..място за обяви...ама там богомолки много..а богомолците кът..
На брашляна му се приспа, а протегна криви стъбла..разклати листчетата и реши..утре ще наеме брокер, мравката Кики, тя ще запълни новите квартири..: )) Заспиваше..а в главата му..утре..утрее...утреееееееее...





Тема Re: Кокошките на киронови [re: ShokoLada]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано17.03.19 13:07



yтре..утрее...утреееееееее...
Koe e това утре? :))



Тема Re: Кокошките на киронови [re: tirtirlin]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано17.03.19 13:16



Тва ся беше добро попадение.

Подкрепям!

От одеве, откак го прочетох, ходя и се кикикам, представяйки си разпльокнато магаре на арената за фигурно пързаляне

А, в това време музиката свири



Тема Re: Кокошките на киронови [re: tirtirlin]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано18.03.19 03:07



извод-проявете внимание при подбора на кокошките и петлите си!
моите петли са чудни!



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.