Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 24.09.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Това, което не ме убива, ме прави по-силен  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано09.03.19 16:41



Това е глупаво твърдение. Всичко в този живот може да те убие, дори една обикновена настинка, докато се опитваш да доказваш пред себе си и пред другите, колко си силен, защото виждаш ли, за един ден можеш да свършиш работа, която хората вършат за месец. Една настинка няма да те кали чак толкова, че да не боледуваш никога вече, пък и да си я вкараш в безкрайния списък на неща, които не са те убили. Тъпо твърдение, но кой ли спори с философи, жени и радио...

Има ли значение, когато няма смисъл



Не закачай проблема, докато той не закачи теб!!!

Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Alleks]  
Автор Marzo ()
Публикувано09.03.19 17:05



Грипът, който върви сега е доста тежък, с почти 40 градуса температура, така, че бъди внимателен.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Alleks]  
Автор Quelle (минаващ)
Публикувано09.03.19 17:06



Да, много тъпо. Това, което не ни убива, ни ранява. След колко рани умираш, е индивидуално, ама е измишльотина, че характерът се калява с изпитания. Па и да ти пикам на каления характер, те нервите ти станали на сол, каталясал си като куче, ама характерът ти силен, видиш ли!

Тъкмо обратното е, колкото по-малко са ти житейските изпитания, толкова по-щастлив и по-късно умираш. Справка - кралските семейства, дето още си ги хрантутят някои държави.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Alleks]  
Автор Quelle (минаващ)
Публикувано09.03.19 17:08



И тоя лаф не се отнася до физическите изпитания, бай дъ уей





Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Quelle]  
Автор Marzo ()
Публикувано09.03.19 17:08



Царицата майка и мъжът й гонят 100ка и изглеждат супер





Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Marzo]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано09.03.19 17:40



Мен грип не ме фашта кален съм



Не закачай проблема, докато той не закачи теб!!!

Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Quelle]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано09.03.19 17:45



Виж, ако твърдението беше „Тогава, когато спра да усещам раните, значи съм станал силен" е някак си по-добре, но не идеално. Няма идеални неща, нали? Все пак умните хора не се оставят това да ги спре и продължават да гонят несъществуващата красота на най-доброто, защото знае ли се дали няма да намерят нещо по-добро...

Тъкмо обратното е, колкото по-малко са ти житейските изпитания, толкова по-щастлив и по-късно умираш.

Не съм съгласен точно обратното представи си профи лъжец и ти не знаеш а той те лъжи с цел да се възползва



Не закачай проблема, докато той не закачи теб!!!

Редактирано от Alleks на 09.03.19 17:47.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Quelle]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано09.03.19 17:46



За всичко се отнася - така мисля но дали работи е друг въпрос



Не закачай проблема, докато той не закачи теб!!!

Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Quelle]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано09.03.19 17:49



Аз съм повече съгласен с друга мисъл на Ницше - че когато се взираш в пропастта, и тя се взира в теб. Т.е. не можеш да се допреш до нещо лошо, и то да не остави следи по теб.

Не закачай проблема, докато той не закачи теб!!!


Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Alleks]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано09.03.19 17:51



Нищо не може да те убие, ако не му позволиш!

Не закачай проблема, докато той не закачи теб!!!


Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Alleks]  
Автор Marzo ()
Публикувано09.03.19 18:12



Радвам се, че остана тук да лафиме.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Marzo]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано09.03.19 18:38



Виж свободен гражданин съм където преценя там съм нали

Не закачай проблема, докато той не закачи теб!!!


Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Alleks]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано09.03.19 20:35



Всяко лекарство в големи дози става отрова. С клишето, което цитираш е същото. Измислено е за лекарство, а се е повтаряло в такива количества, че ефект или няма, или е обратния.

Дето има една книжка на съвременен бг автор:
"Всички ще умрем, а сега наздраве!"





Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Sarayah]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано09.03.19 20:41



Браво бе улучи ме - ми щом си казала наздраве нека е - наздраве



Не закачай проблема, докато той не закачи теб!!!

Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Alleks]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.03.19 01:46



Едно от най-глупавите, които съм чел/чувал.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Alleks]  
Автор United (Colours)
Публикувано10.03.19 11:25



Тъпо твърдение, но кой ли спори с философи, жени и радио...

Вероятно се имат предвид преживени житейски катаклизми, на които след време може да погледнем по този начин - че са ни направили по-устойчиви, по-силни..
Това накрая за жена и радио можеше да не го слагаш





Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Alleks]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано10.03.19 13:52



Вероятно Ницше е имал предвид, че всичко, което не ни убива като стихия, ни прави по-силни. Буря, прекопана нива, покоряване на планински връх, земетресение... нещо като спартанските деца, които са оцелявали и са ставали вОйни. Физическо каляване, но и психическа и емоционална устойчивост.

Това не се отнася до изживени страдания-емоционални и физически. Няма начин човек, който е загубил дете, да стане по-силен. Няма начин човек, който е загубил орган, да стане по-силен. Но може да се перифразира, че това, което не ни убива, ни прави по-търпеливи и по-мъдри. Или поне би трябвало.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Alleks]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано10.03.19 14:06



туй изречение не е писано за настинките, ве.





Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Alleks]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.03.19 17:28



"Ако приемем, че съм декадент, аз съм и неговата противоположност. Доказателство за това е и фактът, че при всички неприятни ситуации и състояния аз избирам вярното средство, докато истинският декадент избира винаги погрешното. Summa summarum* /сумарно/ бях здрав, а като отклонение, специалитет - декадент. Онази енергия за осъществяване на абсолютно усамотяване и измъкване от привичните обстоятелства, самопринудата да не се грижиш за себе си, да не се лекуваш - вече издаваше инстинктивното осъзнаване на въпроса какво преди всичко ми е необходимо. Просто сам се овладях и сам се излекувах: условието за това е - ще го потвърди всяка физиология - да си по принцип здрав. Едно болнаво същество не би могло да оздравее, още по-малко би могло да се излекува само, докато за един принципно здрав човек, напротив, болестта може да се превърне в енергичен стимулатор за живота. В този смисъл виждам сега онова продължително време на болестта ми - просто отново открих живота, открих го такъв, какъвто бе насочен към мен и разбираем от мен, вкусих множество хубави и същевременно дребни неща - просто от волята си за здраве и живот изковах своята философия... И бих напомнил: именно в годините на моята най-ограничена виталност престанах да бъде песимист - инстинктът за самосъхранение и продължаване на живота ми забрани една подобна философия на нищетата и липсата на смелост... А по какво всъщност се познава благополучието? По това, че един успял човек е истинско удоволствие за сетивата ни, той е като издялан от един ствол, едновременно нежен, твърд, благоуханен! Приятно и вкусно му е единствено онова, което е поносимо за него, удоволствието свършва при прехвърляне границата на поносимото. Той измисля лекарства срещу болестите, възползва се от неприятните случаи, извличайки от тях полезното - онова, което не го убива, го прави по-силен*. Той инстинктивно натрупва у себе си всичко, което вижда, чува и преживява - самият той е един селективен принцип - ненужните неща изхвърля. Той винаги е в своето общество и компания - все едно дали с книги, хора или природа: той изразява почитта си тогава, когато избира, когато допуска до себе си, когато се доверява. На всички дразнения той реагира бавно, с оная умереност, възпитана благодарение на дългата предпазливост и желаната гордост той просто изпитва дразнението, но не му се противопоставя... Той не вярва нито на "нещастието", нито на "вината" - справя се със себе си и с другите, умее да забравя - достатъчно е силен, всичко да му се удава по най-добрия начин. Е, за щастие съм пълна противоположност на декадента: защото току-що описах себе си.
Из ЕССЕ НОМО, Как се става такъв какъвто си, Фридпих Ницше

*онова, което не го убива, го прави по-силен - съвсем не е най-същественото в този текст или в цялото произведение, в което Ницше описва философската си нагласа. А тезата върху която се опира философията му е, че не съществува никаква външна и по-висша от живота гледна точка.

И тъй като ти не си Ницше, не е красиво някак да обявяваш житейската си философия, ползвайки цитат извън контекста и то неточен.





Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Vitalite]  
Автор Nerv (still standing)
Публикувано10.03.19 21:54



+1

Днес се зазяпах в 2-ра серия на Властелинът. Не че не съм го гледал не малко пъти преди, не че не съм чел книгата и не че това за което пиша сега изобщо е се вписва с въздействието на творбата...

Изключително много се впечатлих от това как ентите не можаха да стигнат до истината макар, на събора си на дълго и нашироко, с много думи и размишления се опитваха да достигнат до нея, но в крайна сметка взеха грешното решение - да не се намесват, защото това не е тяхната война... Обаче, обаче, когато Дървобрад видя изпосечените си събратя, пъновете останали от някогашната гора и и някогашните му приятели, и когато нададе онзи пронизителен енто-тавърски звук, неговият стон стигна до сърцевината на всички. Хиляди, дестки хиляди думи не винаги уцелват. Размиват се в морето от злободневие и дребнотемие, в стемеж за себеизява и още малко чуждо внимание... Един (с)тон понякога казва повече.

Ницще е признат блестящ стилист. Изключително въздействащ най-вече с провокативния си начин на писане, каращ хората да се замислят над думите. Е ако узнаеше някак си какво цитатничество ще падне и свободни интерпретации по мрежата и стените и... може би щеше да вие като ент от отчаяние...

Каква е връзката му с Властелинът ли, ами много по-директна отколкото си мислим понякога: По памет (и малко преиначено):

«Ти който се бориш с чудовища, пази се сам да не станеш такова и внимавай, защото колкото повече се взираме в бездната, толкова повече и тя се взира в нас [= прониниква в съзнанията ни...]»

Саруман, а така съшо и Денетор (бащата на Боромир и Фарамир) се взират в злото чрез

. Въздействието им е различно, но по свой начин пагубно и за двамата. Т.к. стана дума за филми и фентъзи няма как да пропусна и това: ярката фигура на младия джедай Анакин натрапващо върви по пътя на очудовищяването, докато се бори с чужди и свои демони...

Бедни, бедни Ницще-донски, добре, че умря преди интернет:) /това последното бе авто ирония.)

прав или изправян

Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Vitalite]  
Автор Quelle (минаващ)
Публикувано10.03.19 23:23



Гледай кви неща бил писал Ницше!

Вий как имате време да четете Ницше? Аз само мога да кажа, че е бил късметлия тоя Ницше.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Alleks]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано11.03.19 00:30



Има и друга мисъл, не знам на кой е,- Не може да се превърнеш в нещо, което вече не си. Относно Нитче, свръхчовекът и прочие......Закво ти е силата човече, ако не можеш да заплачеш, бих го питал ?

Редактирано от tirtirlin на 11.03.19 00:30.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Alleks]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано11.03.19 00:35



Само силен, мож да си слаб. Само с меч в ръката, мож да носиш роза в другата. Да ти наплуят розата е гадно, мечът е затва.





Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Quelle]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано11.03.19 00:39



Глупаво е човек да си позволи да е прост, в тоя кратък живот. Другите трябва да са прости, другитеее....



Редактирано от tirtirlin на 11.03.19 00:40.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Vitalite]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано11.03.19 00:48



Не ви четох цитата задълбочено госпожо, но аз мога да си го позволя, просто имах друго за правене, а Нитшче явно е принуден да почака.
А бе ? жив ли е този човек ? И има ли разлика това което казват живите на мъртвите ?



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Sarayah]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано11.03.19 00:57



Прозрението, мисълтта ако е дълбока прониква и на високо и надълбоко.
Нещата изглеждат естествени, но само изглеждат, наивниции.....





Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано11.03.19 01:01



Гуро, който не мож да обясни на малко дете, как се правят пари, е обикновен шарлатанин, кой уж знае всичко за живота.





Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано11.03.19 01:10



Сентентенции от мъж, само ако е с голям муй, и е найбал всичко що мръдне. Наречи го духовно оплождане. Като си ебан, друго мислиш, Пътника да каже.





Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: tirtirlin]  
Автор Quelle (минаващ)
Публикувано11.03.19 10:09



Ти си един Ницше на 21 век, да знайш!

Интелектуалните чекии са занимавка на привилегированата неработеща класа, останалите сме роби на труда и имаме време само за сън, даже за секс не остава.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: tirtirlin]  
Автор Quelle (минаващ)
Публикувано11.03.19 10:10



Има разлика, живите знайм по-добре.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Nerv]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.03.19 11:32



ярката фигура на младия джедай Анакин натрапващо върви по пътя на очудовищяването, докато се бори с чужди и свои демони...

Ницше се явява предвестник на психоанализата. В "очите" му светът е хаос от сили, нагони и инстинкти, които се намират в непрекъснат сблъсък. Проблемът е, че като се сблъскат тези сили, в нас и извън нас, взаимно осуетяват действието си. И в конфликтите животът залинява, губи свободата, радостта, жизнеността си...

А да погледне в бездната може онзи, който си позволява да върви извън "стадото". Щото другите търсят дъно на което да стъпят, а бездната води към скрити светове, които водят към други скрити светове... хоризонт към хоризонт... и не мога да устоя да не кажа "Нищо не знаеш, Ницше. Нищо..." :)))



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: tirtirlin]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.03.19 11:41



Днес Ницще е по жив от когато и да било. Дали ви харесва или не, господине, е без всякаво значение. Явно живите се намират в предсъстояние на изграждане на нов светоглед и сериозно са се обърнали към ницшеанската мисъл, която днес е във времето си, за разлика от епохата, в която е родена.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Vitalite]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано11.03.19 15:33



Някой, който е бил болен цял живот се опитва да обяснява какво би направил здравият човек.



един успял човек е истинско удоволствие за сетивата ни

Да, примерно Джордж Сорос.




Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.03.19 17:32



Е, смятам, че идеите на Ницше е добре първо да бъдат разбрани, а след това критикувани. А и много хора имат ницшеанска нагласа, без, разбира се, да го осъзнават. Но пък знаят, че Ницше=лош, зъл гений. Това май е по-скоро тъжно, отколкото смешно.

Да не говорим, че примерно учението му за amor fati, което е на принципа да съжаляваме по-малко, да обичаме реалността такава, каквато е - и изцяло, разбира се, да се надяваме по-малко... е част от традициите на будистите и стоиците, че и на съвременния материализъм.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Vitalite]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано11.03.19 17:54



Говорите отвисоко, но погледнете се назад - познаването на законите коит ни движат предпазват ли ви от тях?

Кинематика на нагона - една мотовилка в коляно-мотовилковия механизъм ще ли успее да не бъде тряскана нагоре надоле когат се отвори дросела и влее хормон в горивната камера? Па ако и да знае защо точно се случва. Инструменти, инструменти сме, някой друг се вози докат въглеводороди експлодират.

Тоя постинг требва си завършил механотехникум да ти са изясни, но на Ницше лексиката ми е чужда.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Vitalite]  
Автор Quelle (минаващ)
Публикувано11.03.19 18:00



Абе аз попитах де ти остава време за такава мозъчна гимнастика, ама не получих отговор. Па ми е интересно да ти кажа, щот аз след работа искам единствено да нямам нищо общо с размислите на който и да било относно личността му или битието, тука включая Ницше, Платон, че даже и Айнщайн. Искам в оставащите ми 2 часа в будно състояние от дненонощието само да ям, да правя любов и да дремя в будна кома пред ТиВиту или в дирника (най-обичам скандалите в дирника, ама туй между нас

)

Та се чудя аз ли нещо не съм наред с капацитета или пък ти си от привилегированата класа



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано11.03.19 18:05



Тоя постинг требва си завършил механотехникум да ти са изясни, но на Ницше лексиката ми е чужда.



Понякога са чуда дали не съм единствен на планетата, кой знае "Цикъл на Аткинсън" чакай че забравих самия Аткинсън, начи сме двама





Тема Обратно енови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Quelle (минаващ)
Публикувано11.03.19 18:16



Ницше не е бил толко всестранно развит, колкото един завършил механото

. Ама то е защото не е имал Фол за министър, завалата.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.03.19 18:21





Ама това прилича на Нютъновата механика



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Vitalite]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано11.03.19 18:27



Той казва "въглеводороди експлодират" и не е прав, горенето на бензино- въздушна смес е 120 метра в секунда детонационното е 1200 метра в секунда.
Ъъъ.....в бризантните взривни вещества, българин е открил магнитен импулс със скоростта на светлината, който инициира дезинтеграцията на нестабилното съединение, което смятам е взривът. Басси ! кви умни хора има тук, и как сладко всичко знаят.





Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Quelle]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано11.03.19 18:31



По принцип живота протича в главата, а представяш ли си да си заобиколен в собствената си глава само от глупави мисли ? Та аз ще повърна, и то в главата си.
Нее.....главата е като хола, требва да е чистичко и подредено, и хляб и зрелища да има вътре.





Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Quelle]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.03.19 18:31



Искам в оставащите ми 2 часа в будно състояние от дненонощието само да ям, да правя любов и да дремя в будна кома пред ТиВиту или в дирника (най-обичам скандалите в дирника, ама туй между нас

Ето! Ти си отговорила на Главния Въпрос на Ницше: какво е туй дет искам да го правя безброй пъти през живота си?



Пък аз съм любител на фентъзи жанра и научната фантастика



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Vitalite]  
Автор tirtirlin (ентусиаст)
Публикувано11.03.19 18:33



Пък аз съм любител на фентъзи жанра и научната фантастика



Тва са хора с повишено либидо, интелектуално също.





Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Vitalite]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано11.03.19 19:31



Ми, като знам, Ницше какво е ял, как да му се доверя като на философ абсолютно не мога Човек, който яде цели, варени картофи, шницели, вурстчета и кисело зеле със захар, не ми го хвали

АЗ съм привърженик на съвременната философия...петзвездни хотели, за закуска една круша, за обяд гъбена супа със сметана, допълнително аспержи, обвити в хрупкаво беконче, за вечеря не съм мислила още, нещо леко и ефирно ще е

И, кой в крайна сметка разбира повече от живота Ницше или аз? Ми, аз ми



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: tirtirlin]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано11.03.19 19:44



Нее.....главата е като хола, требва да е чистичко и подредено, и хляб и зрелища да има вътре.

Винаги има фикус в ъгъла, до прозореца, дебне да задремеш на дивана





Тема Ааа не!нови [re: Vitalite]  
Автор Quelle (минаващ)
Публикувано11.03.19 22:43



Много държа да не съм неправилно разбрана! Туй хич не е дето искам да го правя, туй е дето съм принудена да правя

. Има поне 1000 други неща, които бих искала да правя, ама не мога.

Иначе и аз си падам по фентъзи много.



Тема Re: Това, което не ме убива, ме прави по-силеннови [re: Trickyy]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано11.03.19 22:51



Ми, като знам, Ницше какво е ял, как да му се доверя като на философ абсолютно не мога Човек, който яде цели, варени картофи, шницели, вурстчета и кисело зеле със захар, не ми го хвали

пъ нагъвай и ти кисело зеле със захар, да видим няма ли да достигнеш до абсолютното прозрение, че което не те убива, те прави по-силен. туй само силните мъже го могат, ве.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.