Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 03.07.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Помните линови  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано04.02.19 21:01



пра, пра баба си? А, дядо си?

Одеве се обадиха наште да видят внучетата и не знам какво се сетих за един регионален вестник от ранната 2001. Изкарах го и чета на баща ми: Баба Кана много е обичала седенките хаха

тя е родена 1904 и почина 2002г.

Жената, която ме е отгледала. Има снимка във вестника, точно така, както я помня, бе не се променяше тази ми баба Кана, и на 90 беше като на 60. Висока, стойна снага, гордо изправена глава, бяла, та бяла родопчанка. Даже помня нейната майка, баба Мийче (Мария), на смъртно легло, столетница ходехме да я посещаваме. Още си спомням детската мъка от това, че баба Мийче ще умре.

А, леля, сестра на баба, е била народна певица. Има една единствена снимка при баба, невероятна красавица, смятам да си я открадна.

Та, баба Кана ме научи да преда, да плета, имаше даже истински стан в една стая и правихме кичени халища и одеала. Ако знаете колко чеиз имам

И, чакаше тя пра, пра, пра внуче от любимата внучка Сивушка, но не дочака.
Но, я сънувам. Млада, жизнена, до мен, обичаща ме, както в живия живот.
И след такива нощи се събуждам щастлива, защото ние сме мойто Бабуш и Сивушка.



Тема Re: Помните линови [re: Trickyy]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано04.02.19 21:19



Помня си бабите и пра-бабите.
Пра-бабите ми бяха баба Ивана и баба Дона.
Едната серт-много серт и голям пич, другата блага бабка...При едната знаехме, че ръка се целува. При другата, когато аз целунех нейната, тя целуваше и двете ми...
Много бяха яки. Бабата е голям човек



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Помните линови [re: Baldrian]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано04.02.19 21:35



Oх, аз ръка не съм целувала, всяка вечер ми разказваше приказки и ми даваше по една ябълка. И ме учеше да си подреждам дрехите за другия ден на едно столче. Много ми липсва.



Тема Re: Помните линови [re: Trickyy]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано04.02.19 21:40



на пра-баба ми Ванче се целуваше ръка и никой не сядаше на празник или когато се събирахме заедно на масата преди нея. някъде ти разказвах как раздаваше правосъдие


но беше уникат-с неин морален кодекс и страхотно чувство за хумор.
ръка съм целувала много пъти. понякога и като вътрешен подтик...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Помните линови [re: Trickyy]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано04.02.19 22:51



Да. Само едната..казваше се Гълъбина..ама аз съм изтърсак и на двете роди..най-малка съм от всички братовчеди..дори и дядовците си ги спомням смътно.
А тази баба беше уникална..дребна, не сядаше на едно място и и целувахме ръка..ама пак нямам много спомени..била съм на 8г. когато си отиде.



Тема Re: Помните линови [re: Trickyy]  
Автор jumbles ()
Публикувано05.02.19 08:36



не, всъщност само едната си баба помня, но спомена ми е толкова смътен, че трудно може да се нарече спомен
дядовците помня малко по-ясно, но и тях загубих рано, всъщност съм нямала живот с баби и дядовци, а за пра, пра ... изобщо и дума да не става ... чувствам сериозно ограбена





Тема Re: Помните линови [re: Trickyy]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано05.02.19 11:28



пра, пра....

Не помня. Ама зная родовата история. :)



Тема Re: Помните линови [re: Trickyy]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано05.02.19 16:36



Много хубава тема!



\"На всеки модератор по един вибратор. \"
Минута

Тема Re: Помните линови [re: Trickyy]  
Автор Dash (ex dell'ex)
Публикувано05.02.19 17:45



Помня и двете си пра баби. И двете доживяха дълбоки старини и починаха след 90 си годишнина.
Едната ми пра баба беше от много богат род и ни правеше най хубавите яйца на очи поръсени с червен пипер направен у дома!
А другата бе красавица, даже и на смъртен одър вече много стара, а аз малко дете помня как баба ми и миеше косата и й сплиташе две дълги прошарени плитки,имаше коса дълга до кръста. Помня , че когато тя почина аз бях на погребението й и моята мила баба горко плачеше....а после дълго време я споменаваше и даже тайно си спомням, че си поплакваше само пред мен и ми споделяше, явно е искала пред другите да бъде силна жена!
Помня само единият ми пра дядо, помня го как седеше на чардака на огромната им селска къща, подпрян на бастуна и гледаше отпред огромният им и безкраен двор на който не му се виждаше края и където се раждаше най хубавото грозде. Щастлива съм, че мога да имам тези спомени!



Тема Re: Помните линови [re: Trickyy]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано08.02.19 12:17



Ехооо



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.