Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 20.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Допитване до чуждиянови  
Автор tirtirlin (член)
Публикувано11.01.19 13:07



Здравейте чужди ! Тук ми харесва отчуждението.
Много мразим да ми се навират и фамилиарничат. Така че чуждостта е прекрасно качество. Китовете са някъде там, плуват си и въобще не пречат.
Оказва се, че чуждото мнение понякога е най доброто, понеже хептен безпристрастно.

Питам нещо, което аз не мога да реша, добро ли е, или напротив.

Родителите ми са на сериозна възраст. Особено баща ми е някак сякаш претръпнал към живота.

Живота ми е започнал на селка гара, техният семеен също, младостта им. Работили са на гарата, селската, майка ми най вече, дори и бременна .
Тоест детството ми е минало там, на тях пък младостта. Също така селото на майка ми. Отраснала там, ходила всяка сутрин пеша 12 км отиване и 12 връщане до училището в другото село. Не е ходила може би от 40 години там, къщата остана на брат и той я бутнал и изградил нова.

Въпроса е, сега в заникът на живота на тези чужди за вас хора, ако ги разведа по тези места където им минало детството, младостта, дали това ще им подейства като емоционален заряд, или напротив тъга - жалба за младост ще донесе.

Не съм наясно в тази дилема, и питам чуждите, близките не щъ.



Тема Re: Допитване до чуждиянови [re: tirtirlin]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано11.01.19 13:27



ти ги познаваш.

гарите не са като хората.ако питаше дали да срещнеш някого с голяма минала любов, щях да ти кажа-НЕ!!! в никакъв случай.
ако питаше дали да заведеш баща си при стар приятел, бих ти казала-Давай! Веднага!
влаковете и гарите привързват. единият ми дядо по бащина линия беше машинист.
когато вече беше доста болен, го питах:"Какво сънуваш деденце?" каза ми, че сънува влакове. не го заведохме до гарата. не беше добре, но приятелите му машинисти идваха редовно при него. той си харесваше работата и работи до 72 г. почина на 75.
ако тази част от живота ви, носи хубави спомени, ако е важна изходна точка, давай. заведи ги, разкажете си нещо забавно, важно, нещо което ви свързва всички вас с това място. ако знаеш, че ходенето там няма да предизвика някаква драма, нямаш основания за колебание. отивайте


относно жалбата за младостта...едва ли. остаряването сякаш е процес, който се приема спокойно от неинфантилите. немощта е по-трудна за приемане, но не мисля, че тя тук в тази разходка има място.
отивайте на гарата

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Допитване до чуждиянови [re: tirtirlin]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано11.01.19 13:32



Предполагам - и двете.
Жалбата за младост не е задължително лошо нещо. Сладка болка дет се вика.



Тема Re: Допитване до чуждиянови [re: tirtirlin]  
Автор jumbles ()
Публикувано11.01.19 13:37



само ще те объркат мненията тук, ние сме твърде далеч от техните обувки, за да можем да ги обуем и да бъдем адекватни с отговорите си
не решавай ти, а поговори с тях (подхода ти ще си избереш, познаваш си ги най-добре) за това, пусни антените и следи внимателно реакциите, мнението и отношението им за една такава разходка, от там нататък решението ще е лесно мисля

Лудостта ми е най-разумното нещо, което ти се е случвало.


Тема Re: Допитване до чуждиянови [re: tirtirlin]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано11.01.19 14:24



Ще им хареса. Ще им хареса жеста, че го правиш да прекарате заедно и да потънете в спомени заедно - пак ще им хареса.
Няма такова нещо - жалба по младост.
:).



Тема Re: Допитване до чуждиянови [re: tirtirlin]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано12.01.19 00:40



Ако те поискат - заведи ги. Моята престаряла, зле чуваща, зле виждаща майка вече никъде не иска да ходи. Няколко пъти и предлагах да я заведа на няколко места от младостта и - не желае.



\"На всеки модератор по един вибратор. \"
Минута

Тема Re: Допитване до чуждиянови [re: tirtirlin]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.01.19 12:21



Ще им хареса.

От няколко години със сестра ми и родителите ни, ходим отново заедно за по седмица на море + нашите деца. Припомняме си забравени неща, искри прехвърчат, разбира се... готино е.



Тема Re: Допитване до чуждиянови [re: tirtirlin]  
Автор Kliukva ()
Публикувано13.01.19 15:09



Според мен ще им направиш една хубава изненада, с радост и хубави спомени, разведи ги, стига да понясят по дълги пътешествия, а най хубаво ще стане, ако можеш към края на пътуването да събереш близки и роднини н техни живи приятели някъде там на традиционен обяд или вечеря, мисля, че ще им напълниш сърцето!



Тема Re: Допитване до чуждиянови [re: Kliukva]  
Автор geleznia1 (geleznia1)
Публикувано13.01.19 17:33



Заведи ги-няма да съжаляват,ще се зарадват много.



Тема Re: Допитване до чуждия [re: tirtirlin]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано14.01.19 11:55



А те какво искат?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.