Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 09.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Старите хоранови  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано23.12.18 19:22



Тази вечер, така предпразнична и заредена с много настроение, получих новина, която натъжи сърцето ми и преобърна душата ми.

Как само срещаме хора, за час, два, десет и те оставят незабравими дири у нас. А някои познаваме цял живот, без да успеят да докоснат и косъм от косата ни.

Пролетта бях на едно събитие, официално, много скучно. Цял ден горе долу си седях с официалната рокля на една пейка навън и си говорех с една възрастна жена, на към 85 г. Не усетих как мина деня. Такава силна връзка ни се получи. И да не мислите, че сме си говорили за болежки, не. Никога няма да забравя блесналият й поглед, когато ми разказваше как са пушили на млади години и как са флиртували с момчетата. И какви лудории са правели. Духът на тази жена беше несломим. Днес е починала. Стана ми много тъжно. Никога няма да я забравя, защото, макар да я срещнах само за няколко часа, успях да извлека чувства и преживявания, които да интергрирам в своя живот.

По същият начин ми се получи и с един дядо преди 20 години. Цяла вечер седях до него и си говорихме.

А, да не споменавам любимата ми прабаба

вечер се залепях до нея, тя ми даваше една ябълка и ми разказваше как са я откраднали за булка накрая си призна, че малко и сама си е тръгнала или пък за жълтиците и златните пендари никога не съм ги виждала, но беше убийствено авантюристично да вярвам, че ги е имало.

Светла им памет на хората, които оставят следа у нас.



Тема Re: Старите хоранови [re: Trickyy]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано23.12.18 19:45



Някои хора остават в нас Галактики..не следи и дири..и после е много трудно като ги няма..но това е живота!





Тема Re: Старите хоранови [re: Trickyy]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано23.12.18 20:34



Тъй като знам, че няма смърт...не го мисля, знам го, когато става въпрос за дълъг и изживян живот, нека им е лек прехода. Губи се само старостта.
Днес преди година почина моята баба-единственият ми роднина от предците, който беше жив...И в момента свещта гори на масата



Големи образи имаше между това поколение...
И до днес много ярък пример ми е пра-баба ми. Беше попска дъщеря...на много шантав поп-участник във всички въстания, отличен стрелец и пияч-няколко пъти разпован и после викан обратно в манастира...Такава беше и дъщеря му
Единственият човек, от когото всички в къщи сме яли бой. Даваше си по нейни правила...
Звъни един ден на вратата едно дете, да се оплаче, че братовчед ми му е счупил очилата...Баба невъзмутимо му казва:
-Чакай малко моето момче.
Отива да си вземе бастуна и започва да го налага...
Шашнато я питам:
-Бабо Ванче, защо?!
-Не обичам предатели и мрънкачи! А братовчед ти няма да ми избега, тоя ще избега!
След като детето понабито хуква, се започва издирване на братовчеда:
-Идвай тука Юда Искариотски! Сега ще видиш къде зимуват раците!

Всички и имахме страхотен респект, освен, че я обичахме. Но беше много серт. И с невероятно чувство за хумор...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Редактирано от Baldrian на 23.12.18 20:50.



Тема Re: Старите хоранови [re: Trickyy]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.12.18 20:50



Миналото лято за една седмица бях доброволец в дом за възрастни хора. Беше много тъжно. Повечето от тях си имаха деца и внуци, а бяха много самотни. Най-тъжното беше, че не можеха да разберат какво правя аз там.



Тема Re: Старите хоранови [re: Trickyy]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано24.12.18 00:15



Тежка тема...



Тема Re: Старите хоранови [re: Baldrian]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано24.12.18 12:48



Ей, много серт бабе



Като бях тинейджърка, развивах големи теории на баба за живота, женето, свекървите, мъжете...и тя ми викаше, Трики, като се ожениш много бой има да ядеш пък аз й виках, споко Бабуш, няма да се женя ще спася поне един мъж от мен



Тема Re: Старите хоранови [re: Vitalite]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано24.12.18 12:49



Хубаво е, че има хора като теб, да се сещат от време на време за тях. Наскоро гледах концерт на деца за Коледа в дом за стари хора. Мило ми стана.



Тема Re: Старите хора [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано24.12.18 12:50



Тежка да.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.