Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:37 01.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: bombardier]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано26.10.18 16:36







Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: jumbles]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано26.10.18 16:42



Виж Джъмби..всеки има право да гледа, казва, винаги ми е било интересно чуждото мнение и не държа да сме на едно..
Само че..
Достатъчно пораснах и от наблюдател просто искам да бъда участник в живота..а не да се взирам в картини!
Знание не мога и не искам да споделям по простата причина, че всеки човек е уникален и в зависимост от обувките, които е износил, пътищата, които е минал..го е придобил..: )
Не се сърди ако понякога съм по-остра, просто съм земно и реагирам по земно!...показвам ясно емоциите си..това е! Нямам негативно отношение към никого, така че не приемай лично постовете ми..: )
Прекрасна вечер от мен!





Тема Re: saksunнови [re: Vitalite]  
Автор jumbles ()
Публикувано27.10.18 07:27





Врата към Всеобщия Път няма,
по хиляди пътеки все там
се излиза.


ей, така ... рано сутринта (още не съм сигурна дали съм се събудила) един подарък за теб: (на слушалки!!! и не се насилвай да слушаш, ако не ти допада)



Тема Re: saksunнови [re: jumbles]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано27.10.18 10:28



Хей! Чудно е! Мерси :)



Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано27.10.18 12:50



Шоколада, бозайниците на тази планета притежават лимбична система, която е отговорна за емоциите им и куп други неща. Наличието на емоции не те прави различна от кой да е друг бозайник на Земята. Виж, умението да познаваш емоциите си, да ги осъзнаваш и да ги изразяваш адекватно, е присъщо на хората - поради развитият им неокортекс. Докато се намираш в схватката на лимбичната си система, твоите емоции и чувства не представляват ценност. В твоя случай - дори са заплаха - за теб и близките ти най-вече. Ти изпускаш често нервите си - видно е от виртуалното ти проявление и се нахвърляш върху интернет потребителите необосновано и неоправдано. Тъй като не си способна на саморефлексия, дори не желаеш да се замислиш и размислиш относно поведението си, и най-манипулативно започваш да се оправдаваш със "земната"(примитивна бих казала аз) си природа. По-ценно от себепознанието, себеразбирането и себеприемането няма. Тогава можеш да се наслаждаваш на емоциите си пълноценно, да отствояваш границите си и да уважаваш тези на другите - това е свободата.

За да останат насаме със себе си и собственото си съзнание, хората се отдават на медитация Випасана и дори влизат депривационни камери, правят разни други неща. Тези, с примитивна емоционалност и неосъзнатост подобна на твоята не успяват, отказват се... от това уникално преживяване, което учи.

Ученето не е свързано с четенето на книги и придобиването на образователни степени. То е свързано с промяната на поведението, мисленето, разбирането и изразяването на емоциите, информацията, която се получава от околната среда чрез сетивата. Хората четат книги от любопитство, от желание да разширят мирогледа си, променят светогледа си, да проучат валидността на собствените си гледни точки, да се разделят с някои от тях и да си изградят нови - след размишление, отсяване и осъзнаване. Благодарение на това, хората са единствените представители на бозайниците, които са създали цивилизация - наука, изкуство, общности...

За толкова години в този форум, не забелязвам у теб и крачка напредък - въртиш и сучеш около едни и същи неща - без прогрес, без осъзнатост, в пълна заблуда - откъсната от Живота. Ти, Шоколада си типичен пример за манипулиращ човек. И ти - за себе си, си най-опасният манипулатор - самоомагьосваш се.

ПП. Опитах се кратичко и без терминология да ти опиша картинката.



И така - животът е комедия за онези, които мислят, и трагедия за тези, които чувстват... Докато пишех последното изречение ми беше съвсем ясно какво тълкувание ще му дадеш ти, но кой разбрал, разбрал



Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано27.10.18 17:00



Докато се намираш в схватката на лимбичната си система, твоите емоции и чувства не представляват ценност.
За кого? За мен са си ценни..те са си мои..частица от мен.
и най-манипулативно започваш да се оправдаваш със "земната"(примитивна бих казала аз) си природа.
в грешка си, не се оправдавам със земната си природа..гордея се с нея..а ти ако искаш и примат можеш да ме наречеш, това за мен не е от значение, имаш избора, да не общуваш с примати..


По-ценно от себепознанието, себеразбирането и себеприемането няма.
Дори не можеш да осъзнаеш, че човек не е робот, не е програма, за да реагира еднакво към всичко. За да познаваш себе си, трябва да натрупаш солиден опит от преживявания..от грешки, които да ти покажат кое какво е. Научи бебе или малко дете на себеопознаване а? Тогава то "поглъща" света, всичко му е интересно..и така продължава човек докато умре. Ти си се вкарала в някаква програма на себеопознаване, която е пълен шит, защото ти общуваш с хора, с природа, животни..с околен свят и сте в непрекъснат обмен..ако ти не виждаш тях, а само себе си и рамките в които си се вкарала..за какво въобще говорим..
Випасана и дори влизат депривационни камери, правят разни други неща.
Това не са хора Виталия..това са зомби..: ))) самовлюбени, самотни същества интересуващи се само от себе си..Да, права си, не съм от тях!
Опитах се кратичко и без терминология да ти опиша картинката
За което благодаря..т.е. благодаря за усилието да ме описваш, ама непоискано е..а и реално какво те интересува Шоколада каква е..и защо въобще трябва да се променям за да ти се харесам?..: )))
И така - животът е комедия за онези, които мислят, и трагедия за тези, които чувстват
Само че...комедията много бързо става трагедия... и обратното!
Опитваш се да ми покажеш че ти си щастлива и безгрижна..ми оки..пожелавам ти все такава да си..мислеща и студенокръвна забъркана в комедии..: )))
Това е.
Хайде да спрем а?
Прекрасна вечер ти желая..
и запомни
жената чувства, мъжът мисли..



Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: Vitalite]  
Автор Nazgulll (старо куче)
Публикувано31.10.18 09:04



Ти за колко чифта обувки ще се наебеш?



Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: Nazgulll]  
Автор jumbles ()
Публикувано31.10.18 11:02



хей, здравей


от сума време не съм те срещала ... как си? какво се случи с онзи сенчест вътрешен двор, с какво го зася накрая, успя ли да го направиш по-красив и уютен?

:)



Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: jumbles]  
Автор Nazgulll (старо куче)
Публикувано31.10.18 16:01



не



Тема Re: Тук можем ли да си говорим занови [re: Nazgulll]  
Автор jumbles ()
Публикувано31.10.18 18:01



e ми, тогава философски ще заключа - нищо не е случайно, но пък ако ти се говори ... защо не се получи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.