Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:53 07.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За духовното  
Автор blood2 ()
Публикувано07.04.16 14:11



Мнозина го търсят. Даже са и създадени религии. А пък други се интересуват от древни писания и си мислят, че са мъдри. Та дори и медитират и тогава им се показвала някаква сила и светлина.

Не можете да разберете основното. Живота е илюзия. Вселената е илюзия. Ние сме божият дух. Душите ни бяха отнети отдавна. Затова сме в този виртуален свят. Затова нямаме спомени от предишни животи. Ами какво е тогава регресията? Регресията е пак част от илюзията. Там изживяваш чужд живот, под формата на информация. Чужд живот на дух, с отнета душа.

Та тези приказки за духовно усъвършенстване и информация са илюзия. Ние още не сме се събудили и не сме разбрали, че ни отнеха душите.

Естествено, всички тези форми на вярвания са Сатанизъм. Има и някои, които си го признават. А има и по-голями Сатанисти, като Адекватен, който не си го признава.

Неговите медитации и дето си мисли, че се свързва с духовното е пак част от играта и илюзия. Това е все едно да се дрогираш и да си мислиш, че като си се надрогирал, си се свързал с духовното.


Няма как да се свържем с духовното. Духовното е в нашите души, а те ни бяха отнети. Остана ни само духа, бродещ. И нарочно ни прераждат, за да не можем да разберем какви сме. За да не разберем какви са ни чувствата и емоциите. За да не разберем каква ни е същността.

Защото тогава можем да сме силни. Толкова, че някои духове да измолят от Бог душата си или поне душа, която да получат.

Всичко е направено така, че да е като игра. Нарочно. Дори бъдещето е нагласено, и затова има ясновидци.

И всички ни обещават позитивни неща. Всички ни лъжат, че сме обградени от висши духовни същества.

Е, тези същества дето, нарочно са ни запратили във Виртуалната Вселена определено са силни. Но ако мислите, че е признак на това да си висше духовно същество да отнемаш душите на другите и да ги пращаш в Ада. По-добре да комуникирам с нисши.


Медитацията е вид Сатанизъм. И част от илюзията.

Ако наистина имаш душа и я използваш. Ако наистина се докоснеш и е твоя. Тогава може да си над природните закони. Тогава ще си независим, а не в тази Виртуална Вселена. Тогава ще може да изпитваш истински чувства и да си наистина велик.

Чрез медитация, това не се прави. Не може после да правиш чудеса. Защото душата ти не ти принадлежи, ами само си бил надрогиран.

Единствено което можахме да извояваме е всеки да се моли на Бог по собствен начин. Но дори и това искаха да ни го отнемат, като създадат религиите.

И трябва да разберем. Че колкото и да ни баламосват колко е голяма Вселената. Всъщност тя е толкова голяма колкото сме ние, защото останалото е илюзия. А ние сме малки, защото сме само светият дух, а душите ни бяха отнети.

Редактирано от blood2 на 07.04.16 14:23.



Тема Re: За духовнотонови [re: blood2]  
Автор filmfest (темперамент)
Публикувано07.04.16 17:12



Грешиш. Но няма да ти кажа, къде, как и в какво, за да го откриеш сам. Нали живееш в илюзия-дерзай.



Тема Re: За духовнотонови [re: blood2]  
Автор Sheilla (новак)
Публикувано07.04.16 19:42



Блъди....съзнаваш ли с колко талаш си си наблъскал главата? а от там...тя ти блокира душата?
За какво ти е всичко това което си написал...с какво ти помага в реалния живот?
Имаш душа...и тя е твоя...и иска споделяне...
Ако те затворя в празна, супер луксозна стая с всякакви екстри и глезотийки, първото нещо което ще вие от болка е точно твоята душа..защото тя е сама и няма общуване и споделяне... : )
Ако не обичаш и не си обичан струва ли си човек да живее? Ако няма споделяне..усмивки...топлинка..уют? Човеко..вземи си живота в ръце...и спри да пълниш главата си с ненужно инфо. Ако само се оставиш на природата си...ще знаеш и ще можеш всичко...защото това ни е залегнало в същността ни.
Просто приятелски съвет... : )



Тема Re: За духовнотонови [re: blood2]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано08.04.16 11:54



Слава Богу, че нищо от това, което издриска няма допирни точки с Истината.

Бог
Сатан
Медитация
Еволюция
Майя - голямата Илюзия
Медитация
и т.н.

Търси значението на тези понятия в Уйкипедия и влез в час.


Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!


Тема Re: За духовнотонови [re: 1ombre]  
Автор ShokoLaDa (новак)
Публикувано08.04.16 21:40



Мииии...истината е цинична...живеем за да умрем!... : ))))
Ако ми кажеш един Учител който е безсмъртен...или е по-различен от мен и теб...ставам заклет последовател!... : ))))
Омбре съзнаваш ли колко ти е промит мозъка...


Знаеш ли..гледах наскоро една постановка в театъра на Армията...направо ме разтърси до основи..за лицемерието и фалша на Земята. Секс, наркотици и рокендрол..се казва..значи ние милеем за децата в Африка..а не виждаме как собствените ни деца се гърчат..не помагаме на близки и роднини, но даваме пари за дарения на КОЛЕДА! чистим съвест!
Всички сме духовни и знаем...всичко за Бог, медитации..еволюции...а подритваме по-слабите...някак безразличието и апатията, себевлюбването и високомерието..ни убиват, баноооо...но сигурно!..като човешки същества говоря...разумни човешки същества! Разума е завладян от властта, парите и секса...за каква еволюция ми говориш въобще?!
Ето и твоя Примат...хеликоптерче има пича..в палати живее...говори празни и красиви думички и такива като теб..вече се имат за голЕмата работа! Ми смешка!
Цинизъм Омбреее...цинизъм владее Земята...лицемерие и фалш...а веднъж живеем..и нищо няма да отнесем със себе си.
Аз сериозно съм се замислила за някаква благотворителност...но не за децата в Африка...а за нашите деца, децата и възрастните хора на България! Много мъка има по този свят...много!
Започвам да се чудя.... някакъв тъп идеалист ли съм...знам, че не мога да променя света...но някак не мога да бъда и безразлична...не мога и да се примиря..винаги има начин..стига да има желание!



Тема Re: За духовнотонови [re: ShokoLaDa]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано09.04.16 11:26



"Мииии...истината е цинична...живеем за да умрем!... : ))))
Ако ми кажеш един Учител който е безсмъртен...или е по-различен от мен и теб...ставам заклет последовател!... : ))))"


И ти ли се зарази от "Блъди бацилът"
Да. Тялото ни не е безсмъртно. Но то е храмът в който обитава Душата, която е безсмъртна.
Това, че живота е кратък трябва да ни накара да се запитаме:
- За какво ми е даден този живот?
Но аз повече от 10 год. пиша из клубовете и цитирам древни мъдрости и мисли на пророци и духовни водачи КОИТО СА ОТКРИЛИ ОТГОВОРА НА ТОЗИ ВЪПРОС.
А той е ВСЕОБЩ И ВАЖИ ЗА ВСИЧКИ независимо от различията на интелектите и нивто на еволюция до което са достигнали.
Нямам желание да цитирам тези вечни истини, защото ми писна да срещам дървени първосигнални глави, които хем нищо не знаят, хем се държат като всезнайковци.
Нека всеки сам да търси Истината, както направих аз. И да я открие.


"Ето и твоя Примат...хеликоптерче има пича..в палати живее...говори празни и красиви думички и такива като теб..вече се имат за голЕмата работа! Ми смешка!
Цинизъм Омбреее...цинизъм владее Земята...лицемерие и фалш...а веднъж живеем..и нищо няма да отнесем със себе си."


Изопачаването на името Прем Рават изобщо не ме дразни. Това име/личност е световно признат и има милиони последователи.
НЕ ВЗИМА И 1 СТОТИНКА ЗА ТЕХНИКИТЕ ЗА МЕДИТАЦИИ, КОИТО ПРЕДЛАГА./ за разлика от разни ментета-гуровци, които изсмукват парите на баламите/
Всичко, което има са ДОБРОВОЛНИ ДОНАЦИИ ОТ ХОРА ДОВОЛНИ ОТ ТОВА, КОЕТО ИМ Е РАЗКРИЛ.


Но....преди да се хваниш и оплюваш и отричаш нещо - ПЪРВО СЕ ИНФОРМИРАЙ ДОСТАТЪЧНО И СИ СЛУЖИ С ДОВОДИ, А НЕ СЪС ЗЛОБА И НЕВЕЖЕСТВО.

Ако си служиш с английски просто напиши името му в Уйкипедия и събери информация и факти.




Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: За духовнотонови [re: ShokoLaDa]  
Автор blood2 ()
Публикувано09.04.16 11:52



Ама помогни ми като ми намериш гадже.



Тема Re: За духовнотонови [re: 1ombre]  
Автор ShokoLaDa (новак)
Публикувано09.04.16 12:47



Точно защото съм се информирала достатъчно...имам собствено мнение, никога не взимам отношение към нещо, което не знам или не разбирам, просто трупам знание от различни места, за да видя различни гледни точки, а имам и източници на информация, които ти нямаш..

...та така че не знам много...но имам основа.. : )
На Земята...дух и тяло е едно цяло. Няма как да ги разделиш. Можеш ли да докажеш, че душата е безсмъртна? Ти помниш ли предишните си прераждания? Всичко което е написано - вековните мъдрости...е от от хора...като мен и теб, това са просто техните възгледи и мнения...можеш ли да ми докажеш, с факти че са Истина?!
Бог ни е дал разум...за да ни гледа сеира...как ще го използваме... а тези залитания по неизвестното и "духовното"...ни правят духовна пустиня...;) ако имаш поне капка самотоятелно мислене, ще разбереш какво ти говоря.
Интересно като не взима 1 ст. от къде са тези палати и самолети...хайде замисли се...ще ти дам една книга за монасите в Тибет..които наистина не взимат 1ст. но те сами придобиват и приготвят храната си...живеят в паланки..и са в услуга на хората...
Само едно се чудя...не виждаш ли тези гурута...тези Учители..тези книги..как ни разделят. Много хора дори и не разбират какво четат...защото едно е да обичаш себе си...друго е са си самовлюбен егоист...едно е да медитираш и релаксираш...друго е да изолираш хората от себе си, едно е да постигнеш вътрешен мир...съвсем друго е да е на гърба на другите...т.е. да се поставяш над Тях.
Хайде сега да те попитам...тии като един добър, смирен и духовен човек...колко уроци...безплатни... си дал на хора които обичат музиката? Ей така...да предадеш знанията си без пари...ей така да научиш, да сбъднеш нечия мечта, да усмихнеш..на колко Омбре?
Човеко...живееш Земния си живот...бъди Човек...а душата дали е безсмъртна или не...дали ще се прероди..или умре с тялото...няма как да промениш...но няма как и да го знаеш...не слагай илюзиите си в Истина. Всеки човек има своя Истина...поне тук на Земята, тя няма как да е една.
Тааа за това мрънкам за веконите мъдрости...остави хората сами да изберат Пътя си...книгите разширяват кръгозора...нооо решенията и изборите за Твоя Път са си твои...не можеш да вървиш по чужд..т.е. можеш..но ще е един пропилян живот!
И последно...забележи че всички "безсмъртни" личности останали в историята на света като автори, революционери, художници, музиканти...са били индивидуалисти и не са следвали чужд Път...а своите мечти и идеали! Така се остава безсмъртен Омбре...поне тук на Земята.



Тема Re: За духовнотонови [re: blood2]  
Автор ShokoLaDa (новак)
Публикувано09.04.16 12:53



Да бе..то така става...тЕ ти гадже... : )))
А и да ти намеря...ти няма да го задържиш...щотооооо гените са ти лошииии... : ))) и ти не можеш нищо!

..



Тема Re: За духовнотонови [re: ShokoLaDa]  
Автор blood2 ()
Публикувано09.04.16 12:55



Ето. Пак се подиграваш. Ами колкото го задържа, толкова.

А как става? Аз не разбирам как се влюбват хората.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.