Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:17 01.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Тема Музикално-сватбарска тема  
Автор Nerv (will-o-the-wisp)
Публикувано26.08.15 11:30



1. За женените:
- Помните ли с коя песен/ парче/ хорце/ пиеса и т.н. ди-джеят или ръководителят на оркестъра (според какъвто е бил случая) окриха сватбата и ви поканиха на денсинга да поведете сватбените танци/ хора...

Моята история е следната. Имахме DJ (предполагам идва от диско джокер). Като се настанихме в сватбената зала на ресторанта, ме привика и попита к_оя песен ще искаме за начало. Изненадах се малко, но веднага си избрах

. Хубав блус, тъкмо да привлечем и останалите гости. Бяхме предимно младежка сватба. Съ-студенти, приятели и десетина роднини.

- Е, много стопиращо това бе - вика ди джея - я по-харби аз да Ви избера. Ко ши кажеш за?
- Вярно - викам -давай!

Както биха казали днешните коментатори - по-полит-коректно е някак си. Прав беше човекът.

И както се вижда отдалеч, на този въпрос - логиката позволява повече от един отговор/ песен.

2. Каква песен бихте си пожелали, ако Ви предстои сватба (пък било то и сребърна, златна, диамантена)? И ако все още може да шавате, достатъчно за денс разбира се!

Не съм мислил сериозно, но на прима виста става .

Не се смейте! Много даже е идейно. Вместо разни сладникави блуднИ от рода на:

Лейди, каня Ви на един танц,

Правилната реплика е "... и оттатък биля!" Само - AC/DC!!!!

Хайде вие сте - подавайте сватбени песни и пляски по Ваш вкус!

Редактирано от Nerv на 26.08.15 11:41.



Тема Re: Музикално-сватбарска теманови [re: Nerv]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано26.08.15 12:12



не помня, пък и оркестърът беше чалгаджийски
Обаче това беше модерно по това време ...
Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно

Редактирано от sladunka medunka на 26.08.15 12:13.



Тема Re: Музикално-сватбарска теманови [re: sladunka medunka]  
Автор Nerv (will-o-the-wisp)
Публикувано26.08.15 16:08



от песничката на djv /т.е. от твоята/ :

So tonight I think we're
gonna make it happen


на български: "юруш на маслините!"

Това е наистина твърде подходящо;)

прав или изправян


Тема Re: Музикално-сватбарска теманови [re: Nerv]  
Автор Ivanka Manolova (erasure)
Публикувано27.08.15 00:44



Не мисля, поне на мен никак не ми подхожда... Кажи ми защо хората са зли?

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Музикално-сватбарска теманови [re: Ivanka Manolova]  
Автор Nerv (will-o-the-wisp)
Публикувано27.08.15 09:23



Не знам какво те е накарало да напишеш такова обобщение.

Ще те поканя по-къно да ми разкажеш, ако искаш.

Според мен - хората не са зли по принцип. Нито са агресивни по природа или хищни консуматори, постоянно егоистично конкуриращи се в безугледното преследване на удоволствия и тщестлавен стремеж за признание или поне внимание.

Има едно сполучливо сравнение на Ерих Фром по този повод, според което "човекът, през по-голямата част от историята си е живял в зоологическа градина, а не сред дивата природа т.е. в условията на свобода."

(При наблюдения на животни в клетка и в естествено сътояние е забелязано, че т.н. ненужна агресия на свобода почти не се проявява.)

Самият Фром обаче, казва, че има нещо друго. За да го обясни, той на свой ред използва думите на някой писал по проблемите преди него.

"... най-пагубните явления на агресията, надминаващи самосъхранението и самоунищожението се основават върху една характерна черта над неговото биологично ниво, а именно върху спообността му да създава символични вселени в мисъл_та, езика и поведението си (L. von Bertalanfy).

Или ако ми позволиш да опростя - до голяма степен ние не можем без врагове. Има такава книга на Умберто Еко, смятам да я прочета някой ден. "Да измислим врага!"

Едва ли ти помогнах точно с този сухарски отговор на твоя въпрос, очевидно реторичен (това е предпочитаната от мен дублетна форма на "риторичен.") , но малко философстване, пък било то и сутринта поне не вреди.

До скоро!

Редактирано от Nerv на 27.08.15 09:26.



Тема Re: Музикално-сватбарска теманови [re: Nerv]  
Автор Nerv (will-o-the-wisp)
Публикувано27.08.15 15:10





прав или изправян

Тема Re: Музикално-сватбарска теманови [re: Nerv]  
Автор Nerv (словопохотлив)
Публикувано18.11.15 19:07



Щеше ми се да пусна тук една тема за сватбарската народна песен "Продават се мамо белите манастири" и нейните литерарурно-философски достойнства, но понеже модът е много лют, а и напоследък даде обед за исихазъм - я пуснах в др. клуб.



прав или изправян

Тема Re: Музикално-сватбарска теманови [re: Nerv]  
Автор FllerO99 (путлерист )
Публикувано06.12.15 12:07



здравей радвам се да те видя. виждам имаш познания на тема музика. а и вече си станал опитен. предполагам известен положителен резултат за теб навън в реала, браво!





Тема Re: Музикално-сватбарска теманови [re: FllerO99]  
Автор Nerv (словопохотлив)
Публикувано30.12.15 13:39



Много ми е трудно да преценя какво е било истинското ти отношение към мен или написаното от мен през непробиваемата завеса от виртуални делюзии.

Това може да е така, поради собствените ми недостатъци и недоимъци т.е. неумението/ неспособността ми да те разбера, или твоите дефицити - да се изясниш по понятен за мен начин,... а още по-вероятно се дължи на иманентната мрежова и извънмрежова двойственост на всичко, което излиза из човешките ръце, ум и сърце.

Весели празници!

прав или изправян



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.