Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:16 28.04.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Размножаване  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано29.03.15 18:57



Повод да напиша тази е

новина.
Та, замислям се, човек се размножава, когато има с какво да осигури приличен живот на потомството си или се размножава, защото може, тоест, има природни дадености. Вие какво бихте избрали и защо? Обществото трябва ли да подкрепя неспособните родители да отгледат потомсвото си или е задължение на този, който създава потомство? Бихте ли останали без потомство, ако не можете да се грижите подобаващо за него?



Тема Re: Размножаваненови [re: Lucky Eva]  
Автор FlLerO99 (спотър )
Публикувано29.03.15 19:00



Точно това ми е избора - понеже не мога да се грижа подобаващо за потомството избрах въобще да нямам такова. Освен това аз роби в тази държава няма да създавам.



Тема Re: Размножаваненови [re: FlLerO99]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано29.03.15 19:13



Не си само ти, Файлче.

И аз не създадох повече от едно дете, защото искам то да е задоволено, да не му липсва добър начален старт.

Вземи един Нигер. 1989 година са били с население 8.5 млн., колкото и нашето, сега са над 17 млн., 2050 година те ще имат около 80 милн., а ние към 3.4 млн. българи. С всяка година се увеличава раждаемостта, стигат до 12-15 деца, като средно раждат по 8-9. Естествено, някои от тях умират.

Какъв човек трябва да си, за да създадеш деца, без да знаеш какво ще става с тях, просто ей така, за да ги има?

Редактирано от Lucky Eva на 29.03.15 22:06.



Тема Re: Размножаваненови [re: Lucky Eva]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.03.15 19:18



У нас тези от новината/ромите/ са най бързо разможаващите се, а от страните - бедните развиващи се и мюсюлманските /най-вече арабските/.
Какво ще е бъдещето в такъв случай, като взем в предвид и темпа на увеличаване населението на земята, незнам...



Тема Re: Размножаваненови [re: lvony333]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано29.03.15 19:21



И аз това се чудя. Ако се постигне числено превъзходство от други раси, особено тъмни, какво ли ни чака и не е ли това, че ще има тотален регрес.



Тема Re: Размножаваненови [re: Lucky Eva]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.03.15 19:51



По скоро не е до расовото численото превъзходство. А до това, че бедността и необразоваността се увеличават. Т.е. бедните, необразованите и анти-интелектуалните /талибаните/ се увеличават, увеличава се като цяло населението. А русерсите необходими за подържането на един що-годе нормален /по западните разбирания/ стандарт не знам дали ще са достатъчни...

Да не станем като племената населяващи Великденския остров, които така се размножили, че изсекли всички дървета, тотално безлесили острова. Нямали от какво да си направят лодки, с които да ловят риба, та останали и без храна и почнали да се самоизяждат. А когато острова бил открит от европейците, от местното население били останали живи една няколстотин полудиви човека, криещи се в крайбрежни пещери....





Тема Re: Размножаваненови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано29.03.15 19:57



мисля, че напразно се тревожите.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Размножаваненови [re: Lucky Eva]  
Автор coffeemate ()
Публикувано29.03.15 19:59



ами то си има и много плюсове това, че децата са повече. но докато са малки е некакъв адддддд



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Размножаваненови [re: coffeemate]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано29.03.15 20:00



Какви плюсове може да има в семейство с 12 деца, за които не може да се осигури начален старт в живота?



Тема Re: Размножаваненови [re: Lucky Eva]  
Автор coffeemate ()
Публикувано29.03.15 20:02



е, не 12 ми се виждат на мен много. ама знам ли...

А хитростта е ума на глупака.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.