Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 08.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Как си представяте [re: 1ombre]  
Автор Trickyy (tricky)
Публикувано27.03.15 22:31



Точно на същата мисъл исках да те наведа, защото ти така бомбастично се изказа, че Бог обичал истински и безпричинно само хората




ЗАЩОТО ТОЙ ОБИТАВА ВЪВ ВСИЧКО ЖИВО И КОГАТО НАПУСНЕ ЕДНО ТЯЛО -ТО УМИРА.

Значи тялото, когато Бог го напусне, то умира? Тялото си остава без Бог. Значи тялото не е от Бог Започнах да се обърквам. Кой създаде тялото?



Тема Re: Как си представяте [re: 1ombre]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано27.03.15 22:39



Сказанията казват, че Бог сътворил един съвършен ангел, който проявява гордост и себелюбие. Езекиил казва:

”При това, Господното слово дойде към мене и каза: Сине човешки, надигни плач за тирския цар /символ на Сатана/ и му кажи: Така казва Господ Йехова:Ти си печат на съвършенство, пълен си с мъдрост и съвършен по хубост… Ти беше обсипан с всякакви скъпоценни камъни… и със злато;… Ти беше херувим помазан, за да засеняваш; и Аз те поставих така, че беше на Божия свят хълм; ти ходеше сред огнените камъни. Ти беше съвършен в постъпките си от деня, когато беше създаден, докато в теб бе намерено беззаконие. От много голямата ти търговия напълниха всичко сред тебе с насилие и ти съгреши; затова те отхвърлих като скверен от Божия хълм и те изтребих отсред огнените камъни, херувиме засеняващи!”

(Езекиил 28:11-17)



Изход 20:4-5 казва: „Не си прави кумир или каквото и да е изображение на нещо, което е на небето горе, на земята долу или във водата под земята; да не им се кланяш, нито да им служиш, защото Аз, Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив, наказващ деца за вината на бащите им до трето и четвърто коляно, ненавиждащите Ме и творя милост за хиляди родове, които ме почитат и спазват Моите заповеди."

Тук Бог се изявява като ревнител, защото е справедлив. Доброто и злото, както ги наричат, са само категории, които служат да се извисяваме духовно и без едната от тях, ние не можем да достигнем духовна трансформация.

Нали си спомняте как Бог изпитва вярата на Авраам?

Това, което ние категоризираме като добро или зло е всъщност дуалността на света, която води към духовна еволюция.





Тема Re: Как си представяте [re: Trickyy]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано27.03.15 22:46



Телата са създадени, за да може духа ни да изпитва ограничение в тях, но и материални и телесни наслади, също и телесни болки и затова сме толкова телесно уязвими.



Тема Re: Как си представяте [re: Lucky Eva]  
Автор Trickyy (tricky)
Публикувано27.03.15 22:50



Телата са създадени, за да може духа ни да изпитва ограничение в тях, но и материални и телесни наслади, също и телесни болки и затова сме толкова телесно уязвими.

Обичам телесните наслади





Тема Re: Как си представяте [re: Trickyy]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано27.03.15 22:51



Нормално.





Тема Re: Как си представяте [re: Lucky Eva]  
Автор 1L ()
Публикувано27.03.15 22:58



Сине човешки, надигни плач за тирския цар /символ на Сатана/
....................................................................................................................
не е символ на сатана тирския цар, тирския цар си е тирския цар, най-обикновен човек, едно време царете са се изживявали като богове пред народа, а и няма как бог да седне да кара някъв си дребен пророк да плаши сатаната



1 Пак Господното слово дойде към мене и рече:
2 Сине човешки, речи на тирския княз: Така казва Господ Иеова: Понеже се е надигнало сърцето ти, и ти си рекъл: Аз съм бог, седя на Божието седалище всред моретата; а пък ти си човек, а не бог, ако и да си поставил сърцето си като, че е Божие сърце;


Редактирано от 1L на 27.03.15 22:58.



Тема Re: Как си представяте [re: 1L]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано27.03.15 23:07



Чела съм, че Сатаната, според ангелологията и демонологията се среща с различни имена и често се отнасят за различни ангели и демони, носители на злото - той е нещо като събирателен образ на злото. В случая става въпрос за себелюбие и гордост.



Тема Re: Как си представяте [re: elmariachi]  
Автор coffeemate ()
Публикувано27.03.15 23:13



губи ли човек усмивката си - губи любовта си. скоро го чух в един филм това и е напълно вярно. на човек не му трябва любовта на друго човешко същество ако си има собствена. ако ти подарят -вземи, но ако не ти подаряват, а ти нямаш...
а ние сега описваме най-хубавата подарена любов.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Как си представяте [re: Lucky Eva]  
Автор 1L ()
Публикувано27.03.15 23:13



как мислиш - защо великия създател на вселената, скрит дълбоко в космоса, диктувал хилядолетия библията , в която от всяка страница ни се праска колко е свят и съвършен и е изплюл тонове плюнки по сатаната, пък не му дал една страничка място да чуем и неговата дяволската гледна точка по вселенските въпроси, това противоречи на добрите журналистически практики





Тема Re: Как си представяте [re: Lucky Eva]  
Автор coffeemate ()
Публикувано27.03.15 23:20



то вече къде ли не пише, че сатаната изпълнява волята божия, просто щото той е един от ангелите- паднал, станал.. все тая. собствена воля той няма. ако заима собствена воля- отива към звяра. въобще сатаната е нещо като игра на малки вратички, като за нас.

А хитростта е ума на глупака.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.