Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 09.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Как си представяте [re: elmariachi]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано27.03.15 20:50



... Защо ли, оказва се, че промяната е много важна за нас, по важна от статуквото...



Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Как си представяте [re: T a n y a]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано27.03.15 20:55



Да. Много хубаво си го казала.





Тема Re: Как си представяте [re: elmariachi]  
Автор azshoko (още по-нова)
Публикувано27.03.15 20:58



Нищо.
Знам, че каквото и да кажа, едва ли някой ще ме разбере, защото всеки сам достига до своята истина, но ще опитам да ти кажа моята.
Любовта е една и няма нищо божествено в нея, тя е един красив поток от енергия, наситен с много хубави емоции. Поне аз не мога да обичам много или малко, просто обичам. Не случайно ти казах за егото и притежанието. Ти замислял ли си се, защо любовта понякога боли, как може това прекрасно чувство да създава болка? Ми, любовта не боли, егото боли...тази гадна антенка, която иска собственост обсебване, на която непрекъснато трябва да и се демонстрира внимание, иначе може да сгърчи от болка човек.
Това ми е едно от постиженията с които се гордея, прекърших я..не я унищожих, но я скърших...с довода, че всеки има право на избор и не е длъжен да се съобразява с нея.
А иначе аз си обичам...много хора, животни, неща...и любовта си е вътре в мен...ако искам да я споделя с някой, а той ми сложи стеничка си я прибирам, ама тя пак си е в мен и пак ме топли и се усмихвам.
Знам, че трудно ще бъда разбрана, защото пак казвам, това си е моята истина, а до нея достигнах след хиляди Защо? Е, имам още хиляди други Защо...амаааа не се напрягам, отговорите сами си идват...
Та с две думи, любовта е една към всичко, но за да е истинска и красива, просто не трябва да се бъркат егото и чувството за притежание...: )



Тема Re: Как си представяте [re: elmariachi]  
Автор Trickyy (tricky)
Публикувано27.03.15 21:01



Как си представяте ИСТИНСКАТА ЛЮБОВ

Представям си любовта като безкрайно пространство, изпълнено с нишки розов захарен памук. И то е около мен, виждам го с очите си, протягам ръка, навивам около пръста си бляскавите нишки и ги слагам на езика. В тялото ми се разнася божествената сладост на любовта. И аз се обичам. Обичам се толкова много, че даже ми остава любов, която мога да насоча навън, извън себе си и безкористно да я подаря на другите - малкото дете на съседите, безпомощната старица на улицата, сродната душа, срещната по незнайни пътища, клончето пролетен цвят...

Обичай себе си, за да можеш да обичаш и другите. Това е любовта - щом любов нямам, нищо не съм.





Тема Re: Как си представяте [re: azshoko]  
Автор 1ombreМодератор (минаващ)
Публикувано27.03.15 21:24



Още от най-древни времена са казани тези неща, които си спомням, че съм чел някъде:

"Има 2 вида любов - причинна и безпричинна.
Льобофта м/у хората е причинна:
- Обичам те защото /и тук могат да се изброят маса причини....Напр.за чувството ти за хумор, за прическата ти, за това че готвиш вкусно и т.н. и т.н. И когато "защото" изчезне.....изчезва и льобофта с него.

ЕДИНСТВЕНАТА ИСТИНСКА И ВЕЧНА ЛЮБОВ Е ТАЗИ НА БОГА КЪМ ХОРАТА! Тя не е базирана на никакви причини. Той обича и добрите и лошите и атеистите и дори престъпниците....




Ако нямаш нещо умно да кажеш в една тема - не влизай за да я оспамваш!

Тема Re: Как си представяте [re: 1ombre]  
Автор Trickyy (tricky)
Публикувано27.03.15 21:36



ЕДИНСТВЕНАТА ИСТИНСКА И ВЕЧНА ЛЮБОВ Е ТАЗИ НА БОГА КЪМ ХОРАТА!


А дали има някаква специална причина Бог да обича истински и безпричинно само нас хората. Другите неща дали ги обича? Истински и безпричинно. Не би ли трябвало да обича цялото си творение? Истински и безпричинно.

Обича ли Бог?



Тема Re: Как си представяте [re: Trickyy]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано27.03.15 21:40



Според мен Бог е справедлив по своему, но е ревнител, така го описват и в Библията. Наказва тези, които не са му предани.



Тема Re: Как си представяте [re: elmariachi]  
Автор HEPTAGRAM (CEFR C2)
Публикувано27.03.15 22:15



Не, не е утопия, познавам такива семейства.



Тема Re: Как си представяте [re: elmariachi]  
Автор kakavprekrasenden ()
Публикувано27.03.15 22:18



Чиста като сълза.



Тема Re: Как си представяте [re: Trickyy]  
Автор 1ombreМодератор (минаващ)
Публикувано27.03.15 22:19



"А дали има някаква специална причина Бог да обича истински и безпричинно само нас хората. Другите неща дали ги обича? Истински и безпричинно. Не би ли трябвало да обича цялото си творение? Истински и безпричинно.

Обича ли Бог?"


Бог обича не само хората, а цялото си творение.От една тревичка до слоновете и китовете.....Всичко живо.

ЗАЩОТО ТОЙ ОБИТАВА ВЪВ ВСИЧКО ЖИВО И КОГАТО НАПУСНЕ ЕДНО ТЯЛО -ТО УМИРА.




Ако нямаш нещо умно да кажеш в една тема - не влизай за да я оспамваш!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.