Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 22.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тема за добродетелитенови [re: Luchezara]  
Автор azshoko (нова)
Публикувано24.03.15 12:23



Хайде пак рамки и клишета....
Какво значи добродетел...ако теб те нападат, бият, тормозят, дали ще си добродетелна? Дали ще изпитваш любов и милосърдие към тиранина?
Въобще как може да се определи един човек какъв е? Той е всякакъв според ситуацията, средата и хората, с които общува...
Направо ми става лошо с колко рамки и клишета сме натъпкани...лошото е, че чак сега ги осъзнавам....а истината е елементарна, не прави това, което на теб не искат да ти направят...всичко друго си е Човешка природа...и всеки го има...добър-лош...се проявява според зависи...Аз не обичам агресията и споровете, за това избягвам тази среда, но ако попадна в нея, мога да бъда и много лоша...защото се задейства инстинкта за самосъхранение...а при него няма 6/5....
Почтен? А какво е почтеността? пак рамка...нищо друго...



Тема Re:нови [re: azshoko]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.03.15 14:21



Питай авторката на темата, не мен. Съжалявам, че те дразни думата добродетел. Това е понятие, а не клише.

Ако те нападнат, според правото, морала, религията и всички философии имаш право на самозащита. Дори е задължителна.

Доста си зле, ако добродетел и почтеност са нищо незначещи клишета за теб. Но всичко е логично. Трябва да има такива хора в България, иначе нямаше да сме на този хал.



Редактирано от Luchezara на 24.03.15 14:30.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор azshoko (нова)
Публикувано24.03.15 14:34



Ми да...не обичам лицемерието..и да клишета са, защото аз ти дадох пример, как човек реагира в различни ситуации...
Путин е педераст! А Русия незначителна държавица, която само се петлярка..хайде сега, можеш ли спокойно и с аргументи да ми отговориш на това и да ме убедиш, че не е така...или ще проявиш агресия...щото ти обиждам Свещената Русия?
Ще проявиш ли добродетелта си към един различно мислещ от теб човек?
А остави България, ти милееш за Русия...



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор azshoko (нова)
Публикувано24.03.15 14:35



А защитата, която се превръща в агресия, добродетел ли е?

Сори...ама по-късно го прочетох това...



Тема Re:нови [re: azshoko]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.03.15 15:06



Твоето невежество е бреме само за теб, не и за другите.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.