Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:28 19.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Глобализацията на светанови  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано20.03.15 17:41



Светът за добро или лошо върви към глобализация. Това предполага свободно движение на хора, концентриране на властта във все по-малки единици, които да обхващат повече територия. Последствията така, както аз ги виждам ще бъде обезличаване на етносите, религиите и др. подобни.

Плаши ли ви това и как се виждате в един глобален свят, една обединена планета - въпреки, че може би няма да дочакаме този момент? Как си представяте светът примерно след 100-200 години?



Тема Re: Глобализацията на светанови [re: elmariachi]  
Автор Baldrian ()
Публикувано20.03.15 18:20



започвам с това, че съм умерен антиглобалист...умерен, тъй като тя има и много ползи, но не съм оптимист, че ще се използват най-добре.

Слиза по склона,
слиза тя танцувайки,
плъзгайки се със сандалите си
вдига прах,
движи си кръста
и бедрата като никоя.
Има тъмна кожа,
усмивка ясна
с цвят на луна.


Има нещо бяло,
има нещо черно,
има нещо инзианско
смесица от всичко красиво на земята.



при глобализация се доближаваме повече един до друг, по-близки и разбираеми сме си, но много зависи по кой начин

губи се самобитност, губят се разликите, а в някои има много красота.

и най-вече често водещ е силният. той насажда ценностите си, "културата си", навиците си. тоест макар и привидно естествен и ненасилствен, този процес не е такъв. това би ти отговорило на въпроса защо съм умерен антиглобалист.

как си представям света след 200, ако го има в този вид и тук на синята планета?
опциите са или да е още по-зверски, с изчерпани природни запаси, унищожена природа, роботизирани, оцеляващи хора или да стане по-добър в следствие на някакъв катарзис. и колкото и малък да е процентът вероятност за това, се хващам за него. никога не съм била на принципа-"След мен и потоп!".

Редактирано от Baldrian на 20.03.15 18:26.



Тема Re: Глобализацията на светанови [re: elmariachi]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано20.03.15 19:24



Мисля, че ще има война между Русия и Щатите и ще има победител. Зависи кой победи.





Тема Re: Глобализацията на светанови [re: elmariachi]  
Автор coffeemate ()
Публикувано20.03.15 19:31



нищо не може да ограничи вдишването и издишването. светът ще се глобализира и разделя и така до безкрай. не се плашете излишно. гледайте да оправите вашия свят. за другите неща има кой да мисли.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Глобализацията на светанови [re: Baldrian]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано20.03.15 21:07



Над 60% се определям като глобалист - харесва ми това със свободното движение, загубата на национална идентичност, че религиите може би ще се слеят в една-две, че няма да има причини за войни, за проливане на кръв... притесняваме концентрацията на властта в по-малки групи... като знам хората на какво сме способни.





Тема Re: Глобализацията на светанови [re: Lucky Eva]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано20.03.15 21:09



Не мисля. Ядрените оръжия са доста сериозно благо, което пази мира. Всички знаят, че употребата на ядрено оръжие по време на война означава край във всеки смисъл на думата и едва ли ще прибегнат до него... но пък война между САЩ и Русия ще означава в края на краищата точно това. От това не ме е страх, защото не вярвам, че ще се случи. А ако се случи ще си общуваме като духчета





Тема Re: Глобализацията на светанови [re: coffeemate]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано20.03.15 21:38



Не ме е страх от бъдещето... щото живота всеки човек може да си го направи твърде обикновен... Мога да си взема къща примерно някъде в Родопите и да си гледам една градинка и да си медитирам. Когато животът е обикновен и прост - нещата придобиват друго значение.





Тема Re: Глобализацията на светанови [re: elmariachi]  
Автор Baldrian ()
Публикувано20.03.15 21:50



но това е част от развитието.
а глобализацията има и доста заличаващи идентичността аспекти. там е ахилеса.



Тема Re: Глобализацията на светанови [re: Baldrian]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано20.03.15 21:51



...това и е тъпото на глобализацията, както и етапите със засилването на национализма...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Глобализацията на света [re: sladunka medunka]  
Автор Baldrian ()
Публикувано20.03.15 21:54



нормално...
действието и противодействието и пътят към баланса като крайна спирка...евентуално






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.