Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 10.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Глобализацията на света  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано20.03.15 17:41



Светът за добро или лошо върви към глобализация. Това предполага свободно движение на хора, концентриране на властта във все по-малки единици, които да обхващат повече територия. Последствията така, както аз ги виждам ще бъде обезличаване на етносите, религиите и др. подобни.

Плаши ли ви това и как се виждате в един глобален свят, една обединена планета - въпреки, че може би няма да дочакаме този момент? Как си представяте светът примерно след 100-200 години?



Тема Re: Глобализацията на светанови [re: elmariachi]  
Автор Baldrian ()
Публикувано20.03.15 18:20



започвам с това, че съм умерен антиглобалист...умерен, тъй като тя има и много ползи, но не съм оптимист, че ще се използват най-добре.

Слиза по склона,
слиза тя танцувайки,
плъзгайки се със сандалите си
вдига прах,
движи си кръста
и бедрата като никоя.
Има тъмна кожа,
усмивка ясна
с цвят на луна.


Има нещо бяло,
има нещо черно,
има нещо инзианско
смесица от всичко красиво на земята.



при глобализация се доближаваме повече един до друг, по-близки и разбираеми сме си, но много зависи по кой начин

губи се самобитност, губят се разликите, а в някои има много красота.

и най-вече често водещ е силният. той насажда ценностите си, "културата си", навиците си. тоест макар и привидно естествен и ненасилствен, този процес не е такъв. това би ти отговорило на въпроса защо съм умерен антиглобалист.

как си представям света след 200, ако го има в този вид и тук на синята планета?
опциите са или да е още по-зверски, с изчерпани природни запаси, унищожена природа, роботизирани, оцеляващи хора или да стане по-добър в следствие на някакъв катарзис. и колкото и малък да е процентът вероятност за това, се хващам за него. никога не съм била на принципа-"След мен и потоп!".

Редактирано от Baldrian на 20.03.15 18:26.



Тема Re: Глобализацията на светанови [re: elmariachi]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано20.03.15 19:24



Мисля, че ще има война между Русия и Щатите и ще има победител. Зависи кой победи.





Тема Re: Глобализацията на светанови [re: elmariachi]  
Автор coffeemate ()
Публикувано20.03.15 19:31



нищо не може да ограничи вдишването и издишването. светът ще се глобализира и разделя и така до безкрай. не се плашете излишно. гледайте да оправите вашия свят. за другите неща има кой да мисли.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Глобализацията на светанови [re: Baldrian]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано20.03.15 21:07



Над 60% се определям като глобалист - харесва ми това със свободното движение, загубата на национална идентичност, че религиите може би ще се слеят в една-две, че няма да има причини за войни, за проливане на кръв... притесняваме концентрацията на властта в по-малки групи... като знам хората на какво сме способни.





Тема Re: Глобализацията на светанови [re: Lucky Eva]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано20.03.15 21:09



Не мисля. Ядрените оръжия са доста сериозно благо, което пази мира. Всички знаят, че употребата на ядрено оръжие по време на война означава край във всеки смисъл на думата и едва ли ще прибегнат до него... но пък война между САЩ и Русия ще означава в края на краищата точно това. От това не ме е страх, защото не вярвам, че ще се случи. А ако се случи ще си общуваме като духчета





Тема Re: Глобализацията на светанови [re: coffeemate]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано20.03.15 21:38



Не ме е страх от бъдещето... щото живота всеки човек може да си го направи твърде обикновен... Мога да си взема къща примерно някъде в Родопите и да си гледам една градинка и да си медитирам. Когато животът е обикновен и прост - нещата придобиват друго значение.





Тема Re: Глобализацията на светанови [re: elmariachi]  
Автор Baldrian ()
Публикувано20.03.15 21:50



но това е част от развитието.
а глобализацията има и доста заличаващи идентичността аспекти. там е ахилеса.



Тема Re: Глобализацията на светанови [re: Baldrian]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано20.03.15 21:51



...това и е тъпото на глобализацията, както и етапите със засилването на национализма...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Глобализацията на светанови [re: sladunka medunka]  
Автор Baldrian ()
Публикувано20.03.15 21:54



нормално...
действието и противодействието и пътят към баланса като крайна спирка...евентуално





Тема Re: Глобализацията на светанови [re: Baldrian]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано20.03.15 21:56



...да, но е неприятно ноза участващите и потърпевшите...

тоест за съвременниците...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Глобализацията на светанови [re: sladunka medunka]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано20.03.15 21:56



Това е до време... после ще им стъпят на вратовете и на тях. В края на краищата ще имаме една обединена планета - просто на там вървят нещата. Сега има терористи, религиозни фундаменталисти и т.н. Едва ли тези интелигентни и свръхбогати типове, които тласкат света в тази посока ще им позволят да си развяват байряка.



Тема Re: Глобализацията на светанови [re: elmariachi]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано20.03.15 22:00



...ами, боя се, че им изнася по някакъв начин този хаос... Не забравяй, че едни умни и свръхбогати хора преди време изтърваха Хитлер от контрол и замалко да изчезне Европа под господството на една нация... Дано наследниците им са по умни от тях...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно

Редактирано от sladunka medunka на 20.03.15 22:02.



Тема Re: Глобализацията на светанови [re: Baldrian]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано20.03.15 22:00



Е какво пък толкова. Аз по документи съм православен християнин и българин. Но това не значи нищо за мен откровено казано. Все пак съм се родил на тази Земя, на гости на третата планета... някакъв смъртен човек. Когато се запитам КОЙ СЪМ - единственият отговор до който съм стигнал е - АЗ СЪМ. Ако добавя нещо след това мяза на обусловеност от общество, родители и т.н.





Тема Re: Глобализацията на светанови [re: sladunka medunka]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано20.03.15 22:04



В момента това изнася на руснаци и американци да си вдигат бюджетите за армии, превъоръжаване и т.н. Всъщност Хитлер според мен не са го изтървали а е част от сериозен план... все пак от там тръгна студената война.... превъоръжаването. Имам чувството, че лидерите на най-мощните страни са пионки в един-единствен мащабен план. Така или иначе вече налице са два експеримента на мини свят без граници - САЩ, ЕС, че и Русия.



Тема Re: Глобализацията на светанови [re: sladunka medunka]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано20.03.15 22:09



А и налице са опити да се създаде една единна ислямска държава... да ги вкарат в някакъв ред и после да ги озаптят. Просто натам върви света и това всичкото според мен са го измислили гениални хора... или извънземни - нямам представа - но планът е гениален по самият си замисъл и светът върви натам за добро или лошо. Едно е ясно в един бъдещ свят няма да има смисъл да има войни, граници, начертани от политици, заради които се пролива кръв.



Тема Re: Глобализацията на светанови [re: elmariachi]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано20.03.15 22:10



... Мда, обаче, САЩ е по успешния експеримент от ЕС... За Хитлер не мога да се аргументирам в момента, но мисля, че не си прав, тези, които са му дали възможностите след това са били преследвани от него... И са положили огромни усилия да го озаптят...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Глобализацията на светанови [re: elmariachi]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано20.03.15 22:13



... Уф, дали са гениални незнам, но са хора с възможности... Тъпото е, че съдбата на светът е в ръцете на шепичка хора...



Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Глобализацията на светанови [re: sladunka medunka]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано20.03.15 22:14



Евреите - не знам със сигурност - но в древността са правели големи човешки жертвоприношения. Думата холокост - до колкото знам е еврейска - нека ако някой знае със сигурност да каже. Все пак това ги е подгонило масово от Европа и ги е подтикнало да направят еврейската държава Израел. Не е ли така. Крайният резултат е това - разрушена Германия и еврейска държава...



Тема Re: Глобализацията на светанови [re: elmariachi]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано20.03.15 22:47



Значи, светът хич не ме плаши какъв ще е, нито глобализацията....
Ако нещо ме плаши, то това е акъля и месленето на некой глави/управляващи големи страни. Например диктаторчета разни или просто такива с талибанско мислне, притежаващи голяма военна сила и ядрени оръжия или опитващи се да се докопат до такива...



Тема Re: Глобализацията на светанови [re: elmariachi]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано20.03.15 22:58



... Разпилели са се по света... Но Германия е унищожена от обединените сили на много нации, хич не се е минало без жертви...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Глобализацията на светанови [re: elmariachi]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано20.03.15 23:26



Гледай Бразилия и Еквилибриум. Първият задължително.

На гръцки е, не се чете.


Тема Re: Глобализацията на светанови [re: elmariachi]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано20.03.15 23:33



Според Ванга, след падането на Сирия ще започне третата световна, много разрушения ще има, след което щяло да има хилада години мир. Религиите щели да се обединят.

вече предпоставки да се случи. Дано не стане, естествено.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.