Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:52 29.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re:селяните си платиханови [re: FlLerO99]  
Автор Nazgulll (минаващ)
Публикувано17.03.15 14:31



Да, факт.



Тема Re: Провинциалиститенови [re: Nazgulll]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано17.03.15 15:26



Естествено е че съм наясно. Пускам тази снимка защото с или без турско робство факт е че София е изглеждала така.

Големия град винаги привлича хора от по-малките населени места, защото е въпрос на препитание.



Тема Re: Провинциалиститенови [re: Nazgulll]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано17.03.15 16:57



E не... изобщо не знам никаква, ама никаква история



Просто исках да покажа, че София е била точно като село, живеещите по онова време не са били с много различен манталитет от типично селския с малки изключения - и тук визирам хората от интелигенцията или ако искаш новосъздадената аристокрация тогава. И най-вече искам да кажа - прозвището "селянин" "селянка" нямат географски характер а по-скоро са въпрос на манталитет.

Вярно е, че голяма част от хората от провинцията, които населяват София днес са с кофти манталитет... но пък те могат да се смятат за нещо като икономически мигранти. Не виждам как София би могла да се върне към София от 60-80-те години - просто всичко търпи развитие. Ако тогава сме били милион - сега сме около 2.

Това е всичко, което исках да кажа. Пък ти както искаш така ме разбирай.



Тема Re: Провинциалиститенови [re: elmariachi]  
Автор Nazgulll (минаващ)
Публикувано17.03.15 17:00



Какво значение има какво е било преди 150 години, аз не разбирам? То по твоята логика можем и Рим и Лондон и Ню Йорк да обявим за села.

Също така колко от тези трудолюбиви селянчета си плащата данъците в София?

Редактирано от Nazgulll на 17.03.15 17:01.



Тема Re: Провинциалиститенови [re: Nazgulll]  
Автор yetti (ентусиаст)
Публикувано17.03.15 18:55



Да, баба ми е от София. Да, баба ми живееше на жълтите павета. Да, преди 150 години София не е бил голям град.
---
добре, до тука си доказан 1/4 трето поколение шоп. честито!

дай нещо мъже-жени (да, знам, че си пеерас и че темата не те вълнува), дай нещо шафьори-пешаци и т.н. тая тема със селяните се поизтърка и малко се връзват вече.

Редактирано от yetti на 17.03.15 19:01.



Тема Re: Провинциалиститенови [re: Lucky Eva]  
Автор yetti (ентусиаст)
Публикувано17.03.15 18:56



абе не знам дали софиянците помните витошка от преди 20+ години на кво мязаше?

Редактирано от yetti на 17.03.15 19:13.



Тема Re:нови [re: Nazgulll]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано17.03.15 19:56



Сред софиянците, които висяхте по улиците, повечето бяха пришълците от други градове. Не забравяй, че всичко започна със студентските стачки на същите тези, които ти сега наричаш добитък.




Тема Re:нови [re: FlLerO99]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано17.03.15 19:57



БСП никога не би унищожило селото.




Тема Re: Провинциалиститенови [re: Nazgulll]  
Автор Arhangela (Архангел)
Публикувано17.03.15 22:01



...к`во турско робство бре.... я питай Бойковите изгори дето пренаписаха учебниците.... Османско присъствие било да го еба....



#СЪБЛЕЧИСЕБЕ

Тема Re: Провинциалиститенови [re: Nazgulll]  
Автор B e l v i t a ()
Публикувано17.03.15 22:30



Не знам в какво е проблема всъщност на софиянците....
Тъй като съм от Свищов съм свикнала на чистота по улиците, на красиви кафенета, на красиви стари сгради, които винаги са били поддържани. Свикнала съм като изляза от блока- насреща да има градинка, поддържана от няколко баби, да ме посрещнат дърветата, които преди много лета ги посадихме няколко деца и няколко възрастни. Там като ни кажат, че вдигаме много шум и не могат да спят- пресечем улицата и сме на тенискорта или малко по-нагоре на басейн. Не играя футбол- но има малък и голям стадион- някога там бягах за здраве с приятелка. А ако другите деца кажат, че им се ядат джанки- прескачаме улицата и сме на Френските гробища- стъпваме върху паметниците и се катерим на джанките. Като пък искаме да си намерим глина - след 20 мин. пеша сме вече в гора. Там имаше фазани, свободно живеещи. Скитаме много там... виждам си приятелите и съучениците как нагъваме сандвичите на пикника, как берем синчец и мензухари- обсипано е навсякъде. Докато ги тъпчем сме стигнали вече до манастира...
А в София ми харесва динамиката и стреса, но мръсотията на места е доста голяма. На съпружето му казвам, че аз съм излязла от един чист град, за да нагазя в едни ливади /манастирски/

Улици с дупки по тях- такова нещо видях за пръв път в София. Тук свикнах да не виждам врабчета. И въобще ако може да се приложи моделът на поддържане на малките населени места в столицата- ще е добре за всички.
Искам и друго да кажа- всеки по-голям град е минал през прииждане на хора от други населени места. В Свищов са дошли хора от селата наоколо. Е, как тези хора не нанесоха мръсотия в него?! И сега е същия чист град.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.