Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:25 19.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема въпрос за паритенови  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано04.10.09 02:00



Здравейте! Аз живея с жена без брак и ми е трудно да призная, че не сме го направили заради парите. Просто няма как да карам моята да подписва предбрачни договори и тн, а бизнесите, в които участвам не позволяват да крия собствеността в тях по никакъв начин.

Оказа се, че ми е много удобно това нещо, тъй като контролирам семейството си икономически, а и жена ми вече е на 30 тоест не е първа младост и с всяка година стандартът, който и осигурявам става немислим за нея без мен.

Наполедък обаче започна да ми прави намеци, така били редно и тн. не знам вече какво да мисля... Вие какво бихте препоръчали и как се справяте с този проблем?



Тема Това не го разбирамнови [re: LuboPenev]  
Автор A$$A$$lN (стар клубар)
Публикувано04.10.09 06:40



Наполедък обаче започна да ми прави намеци, така били редно и тн. не знам вече какво да мисля...

За какви намеци става дума? Да се жените и да сключвате договор ли? Ако е така - значи я подкокоросва майка й или някоя много умна колежка или комшийка.

Ти, пък, й намекни, че като едното нищо ще й биеш шута!



Тема Re: Това не го разбирамнови [re: A$$A$$lN]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано04.10.09 13:28



за сватба става дума, не за договор. просто около нея пърхат един куп 'любезни' приятелки дето всички са с брак и явно са я настроили. майка и едва ли - аз и на нея плащам издръжка под една или друга форма.

темата е деликатна и съм в голямо затруднение. освен това я хванах, че си пише с някакви жени в един форум за майки. все едно не я познавам - такива неща пише там.



Тема Re: Това не го разбирамнови [re: LuboPenev]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано05.10.09 02:49



Ами и ако тя види какви ги пишеш тук и тя май няма да повярва,че те познава.
Да обяснявам ли защо?





Тема Re: въпрос за паритенови [re: LuboPenev]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано05.10.09 12:50



Немога да разбера проблема да вдигете сватба - ти не искаш ил исе притесняваш от финансова гледна точка. Защото сватба може да се направи и за 500лв и за 5 000 лв.
Какво значи иска ... поговорете и решете проблема двамата. Деца разбирам, че нямате още, по -добре работете в тая насока, отоклкото в сватбената ако няма желание и от двете страни.

Hot stuff

Тема Re: Това не го разбирамнови [re: Sarfa]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано06.10.09 00:54



защо ми кажи, какво искаш да кажеш с това?



Тема Re: въпрос за паритенови [re: jana]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано06.10.09 00:57



не си ме разбрала мисля. ако се оженим ще може после да ми иска неща дето съм ги изкарвал аз за себе си ако се сещаш и няма да е честно ако утре се скараме или примерно реша да я сменя с по-млада от нея, каквито са реалностите в живота откакто свят светува ако сме реалисти

имаме дете



Тема Re: въпрос за паритенови [re: LuboPenev]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано06.10.09 16:57



Горката ти жена. Това от чиста женска гледна точка...
От чисто професионална, адвокатски съвет - с новия СК има възможност да изберете режим на разделност, т.е. твоето си е твое, нейното си е нейно!
Направи и услуга и я смени по-бързо!


Само да те "просветя", приноса в едно семейство не се изразява само във финансови постъпления. Замислял ли си се, че ползваш безплатна детегледачка, готвачка, гладачка, перачка, чистачка и т.н. Ако плащаш за тези услуги, дори комплексно, няма да ти излезе по-малко от 1000 лв. на месец. Това, което изкарваш е и благодарение на нея!
Благодаря ти от сърце, с темата си за пореден път ми припомни, колко свестен съпруг имам! В знак на благодарност получи безплатен съвет от адвокат!

Редактирано от Cтpeйнджъp на 06.10.09 16:57.



Тема Re: Това не го разбирамнови [re: LuboPenev]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано07.10.09 01:36



Аз не бих живял с някой,който си прави такива сметки,честно.
Ти си толкова завършен егоист,че трябва да бъдеш вечно сам,с парите си и другите "неща",които си изкарал за "себе си".
Говориш за реалностите в живота,но единствения смисъл,който има краткия живот е да даваш.Ти си агресивен вид рак.



Тема Re: въпрос за паритенови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор NadG ()
Публикувано08.10.09 13:35



В допълнение - във всички езотерични учения се казва, че в семейството двамата партньори внасят поравно и всяка отделна сфера се брои за 1 брой "внасяне". Пример - спечелените пари - ако и двамата партньори работят и печелят пари за семейството, това се брой за по 1 внасяне на всеки. Няма значение колко пари. Размерът е без значение за семейното равновесие. Номерът с "аз печеля парите, ти правиш всичко друго" не се брои.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.