Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 20.04.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Особен сватбен проблемнови  
Автор ДPaka ()
Публикувано06.08.08 13:31



А какво му е по-особеното?! Ами защото не съм бъдещата булка,а бъдещата свекърва.Такааа, вероятно в този клуб ще прозвуча направо кощунствено, това че изобщо не съм привърженик на най-различните остарели и безмислени ритуали от рода на булката да се вземе с музика от майка и,та целият квартал да разбере(а в същото време булката от 3 години живее с младоженеца и дори имат дете

). Също така и някакви там показни истории, които били уж за да се засвидетелства уважение на свекъра и свекървата...благодаря моля аз от такава показност,ако иначе не ме уважават. Абе накратко казано моите хора са гледали много филми(и чели по форуми)и си представят едва ли някакъв приказен сценарий ,в който на тях е отредена главната роля на консумиращите щастие,а на нас родителите (основно мъжките) - ролята на феите изпълняващи техните желания. Да,но аз от самото начало им изложих мнението си по въпроса, още повече като всяко младо семейство,не разполагат с кой-знае какви средства. За мен беше удачно да си направят една весела ,младежка сватба с шепа добри приятели на място избрано от тях, но те държат на тежка класическа сватба с роднини-е, няма да е чак толкова многолюдна, но 60-70 човека за мен са си направо митинг.
Моята молба е - млади хора,дайте ми съвет как да обясня на младите,без да ги обидя,че намирам ужасно глупав всичкият този шум и ще бъде абсолютна мъка да играя ролята на маймунката-свекърва

Редактирано от ДPaka на 06.08.08 15:56.



Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: ДPaka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.08.08 15:01



Разбирам те, НО това все пак е техният сватбен ден и мисля, че е редно да се съобразиш с техните желания.

Стисни зъби, запази благоприличие и не се опитвай да им налагаш твоето виждане за сватба.




Тема Re: Особен сватбен проблем [re: jana]  
Автор ДPaka ()
Публикувано06.08.08 16:01



Опазил ме Господ да им налагам нещо,но те очакват от мен радостно вълнение и пърхане, на което аз не съм способна, просто не мога да се преструвам за такива неща и се страхувам,че ми личи

От друга страна от мен се очаква да играя някаква роля...е нямам ли право да кажа мнението си поне по този въпрос?!



Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: ДPaka]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано06.08.08 16:54



Сьгласявам се с jana!
Моята майка не мислише, че изобщо има смисьл да сьм с булченска рокля на нашата сватба поради факта, че беше малка сватба, а пьк аз дьржах - това говоря преди почти 2 години - е накрая стана на моето, исках да сьм си букла, един господ знае дали някога щях да направя голяма сватба на която да сьм си баш булка, защото според нея като не правехме цьрковен брак и можело да стана булка в бяла рокля след години като си правим цьрковния брак, но аз не се сьгласих...

Тьй че jana е права, в крайна сметка денят е на 2мата младоженци и си е тяхно решението как искат да празнуват - не живеем преди 100 години кьдето всеки на всеки се е налагал!



Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: ДPaka]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано06.08.08 16:55



При положение, че денят е техен - нямаш правото на кои знаи какво мнение, плюс това нали затова са родителите, да се радват за техните деца и щастието им!



Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: bggal]  
Автор ДPaka ()
Публикувано06.08.08 17:14



А по въпроса с финансирането на мероприятието,какво е твоето мнение?
Как смяташ-трябва ли човек да си е направилразчет по какъв начин ще заплати желанията си,или родителите са ДЛЪЖНИ?



Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: ДPaka]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано06.08.08 18:25



Според мен след като младоженците имат претенции затова как точно да е всичко би трябвало да са си направили сметката как ще заплатят за този им кеф.
Не мисля, че родителите са дльжни да плащат за желанията на децата им - достатьчно са плащали, за да ги отгледат! Идва момент в които трябва само да започнат да се финансират

поне според мен, аз наприме не сьм задьлжавала нито свекарите ми, нито моите родители да плащат каквото и да било по нашата сватба - всеки един от тях подари - плати каквото те си решиха да е подарьк за мен и сьпригьт ми от тях.



Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: ДPaka]  
Автор NadG (МоксинаТигарина)
Публикувано07.08.08 10:07



Ти май отдавна не си била на сватба

70 човека е малко спретнато тържество. На сестра ми и зет ми сватбата от почти само приятели беше 120 души. Голяма сватба е изобщо над 150 човека.

Сватбата е правилно да бъде точно такава, каквато си я представят младоженците. Никой друг няма право на избори за техния ден. Другите могат само да са щастливи за тях и да се усмихват на желанието им да прекарат живота си заедно.

За мен е невероятно как един родител не желае да удовлетвори желанията на децата си в единствения най-прекрасен ден в техния живот. И за да не ми кажеш, че нямам реален поглед върху живот, аз съм на 35 години и съм присъствала на доста социални тържества - и лични, и публични.

Няма формула, има само желание на хората, за които се прави този празник. Нормално е абсолютно всички решения за сватбения ден да ги взимат единствено младоженците. И още една вметка - това, че всички млади семейства не разполагат със собствени средства, не е вярно.



Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: ДPaka]  
Автор NadG (МоксинаТигарина)
Публикувано07.08.08 10:13



Ами моите родители са готови да платят всяко мое желание, защото ме обичат повече от всичко на земята

. На моите родители и на ум ни би им дошло да се противопоставят на сватбените мечти на моето семейство (мъжа ми и аз) и биха били безкрайно щастливи да ги финансират, но пък ние сме варианта, който си финансира всичко сам, защото пък ние обичаме да подаряваме на родителите си. Но нали се сещаш, че това е в отговор на възпитанието, което сме получили - да имаш вътрешна потребност да дадеш всичко на обичаните хора. Кое точно те притеснява? Ако нямате финансови средства, го кажете директно, а недей да увърташ и да караш младото семейство да се чувства нещо виновни, че са ви деца.



Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: NadG]  
Автор ДPaka ()
Публикувано07.08.08 12:32




Вашият вариант е чудесен,поздравления!
Случаят е следният - децата решиха да се женят...браво! Аз не съм почитател на шумни церемонии,но това няма значение. Опитах се тактично да дам някои препоръки - отказаха.Добре. За да не се изнервяме взаимно, ние с мъжът ми се консултирахме и им предложихме една сума(това само като подкрепа за сватбата,ако искат). Те приеха. Слушайки обаче наскоро плановете и кроежите им,ние със съпруга ми сериозно се притеснихме,защото ни стана ясно,че няма да влязат в определената сума.Лошото е,че те не си дават сметка за това...дори според мен не го мислят твърде. И естествено нямат идея от къде ще дойде доплащането.Да,наистина - много са млади,а и никога не са организирали досега в живота си нещо толкова мащабно,но нима това е извинение...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.