Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 26.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: NadG]  
Автор ДPaka ()
Публикувано07.08.08 13:01



Явно наистина съм много изостанала от модните повеи

,
но по всяка вероятност е нормално да смятам,че съм възпитала сина си в ценностите на нашето семейство...в което съм сигурна,но когато влезе и новият човек става наистина трудно.
Всъщност аз не желая да им се бъркам в нищо, все някак ще го преглътна този ЕДИН ден, но наистина не мога да изпадам в еуфория от жартиери, менчета и други дивотии и не мога да я докарам на преструвка
Радвам се,че те се радват,но детайлите просто не са ми интересни.




Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: ДPaka]  
Автор NadG (МоксинаТигарина)
Публикувано07.08.08 14:22



Е на колко години са? Учудва ме коментара ти, защото ми звячи все едно са на 20 години - ако са от 3 години заедно надали...



Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: ДPaka]  
Автор NadG (МоксинаТигарина)
Публикувано07.08.08 14:50



Много жалко, че отношението ти към сватбата на децата ти е "ще го преглъгна този един ден". Много жалко и за тях, и за тебе.

Ти си първата жена, която чувам да се изказва по подобен начин. Сватбата не е дивотия, а най-прекрасния ден в живота на децата ти. Най-прекрасния. Няма друг такъв ден. Нито един в живота им.

Купи си примерно Космополитън Сватба и го разгледай. Има го във всяка будка. Там има 15 снимани сватби. Прочети историите и разгледай снимките. Да има някой смешни коментари от една супер млада булка, но другите поне 10 от 15 са стойностни и истински. Моля те, направи го довечера и утре пак ни кажи, наистина ли сватбата е дивотия. Ако продължаваш да мислиш така, аз няма как да ти дам съвет, защото ние сме от различни планети.



Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: NadG]  
Автор ДPaka ()
Публикувано07.08.08 15:56



На 24.



Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: NadG]  
Автор ДPaka ()
Публикувано07.08.08 16:12



Сигурно е ,че сме отразлични планети,защото Космополитън бих си купила само под заплаха с пистолет


Аз имам жизненият опит от който знам,че сватбеният ден изобщо не е"единственият и неповторимият" и че има много по-стойностни неща от него,а също така и,че несравнимо по-важно е да запазите любовта и разбирателството през годините,отколкото някакви режисирани ритуали(м/у другото еднакви за всички). А и аз не съм против сватбения ден, а против това да се харесва и подражава на един сценарий натрапен от медиите за "истински" . Смятам,че ритуалите си ги измисля всяко семейство за себе си и изобщо не мога да се съглася, че едно и също нещо може да се харесва и прави щастливи всички...Също така не мисля,че щастието на младите е пропорционално на парите похарчени за техният сватбен ден.
Опитвам се деликатно да подскажа на децата си,че сватбеният ден е нещо много лично и съкровенно ,а не всенароден митинг, но в края на краищата решението си е тяхно.



Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: ДPaka]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано07.08.08 16:43



Ох боже, аз мога да кажа че сьм от "младите" които се женят и че сьм напьлно на мнението че сватбата си е най хубавият ден в живота на една двойка която има щастието да мине през този ден. Дори да си кажа честно ме дразнят някои млади двойки които решават да правят деца без брак и са окей години наред да живеят заедно без да изпитат чувството да са булка и младоженец, според мен все едно нещо им липсва в живота...
Не че имам нещо против тези хора, всеки си живее както иска, затова сме различен свят, за да имат хората право на различен избор, но това пьк е ужасно наистина, немога и да си представя как бих се чувствала ако моята майка е като вас и мисли така за моя сватбен ден, но отново аз не сьм била зависима от никои за заплащането, направили сме си сватбата както сме искали с моя сьпруг и сме си били окей финансово да си платим и купим всичко необходимо по сватбата и сами...

Имам чувството че защото вие едно време едва ли не, сте били натискани от родителите си да се жените, защото е било срамно да не се, и сега не го приемате този ден като денят които наистина трябва да приемете, ами просто като нещо ненужно само защото едно време, за да спиш с партньора ти и цялият квартал да не разбере е трябвало да се жените, за да не е лошо това за вас, а сега като вашите деца имат извьнбрачно дете и вече едва ли не няма нужда от цялото това пудрене при положение че вече според вас те са ви засрамили достатьчно, поне аз такова нещо долавям!



Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: ДPaka]  
Автор NadG (МоксинаТигарина)
Публикувано07.08.08 17:18



Сватбите са най-различни. Има хора, които не харесват обичайните български ритуали с менче или пита, но пък държат да има по 8 шаферки и 8 шафери. Няма нищо натрапено, има избрано от МЛАДОЖЕНЦИТЕ.

Няма никакво значение какво харесваш ти, това не е твоята сватба. Може тази двойка да е различна от тебе и да харесва фойерверки, да харесва хора, да харесва духова музика, да харесва струнен оркестър, да харесва гайдари, да харесва цигулари....

Ти не харесваш голямо тържество, но те може точно това да желаят. Защо това ти пречи не разбирам. Има младоженци, които не ядат месо и на тяхнта сватба такова не се сервира, или пък не се сервира алкохол, не се пускат хора или никаква народна музика. Други младоженци правят фотосесии, имат или нямат запис с камера.

Зарадвай се, потопи се в емоцията на децата си, в техния ден. А аз твърдя, че от сватбения ден няма по-хубав, защото в него един човек ти дава живота си, каквото и да се случи в бъдеще. Ако почетеш, ще видиш, че ритуалите могат да бъдат много различни. Не бъди толкова вдървена в идеята, че ти си правата, а те се супер в грешка. Те са млади, животът е у тях. Учи се от младостта и енергията им.

А за всенародния митинг - приеми, че една жена облечена като принцеса, може да желае да я види целия свят. И един мъж, на който от този миг принадлежи тази жена, може да желае да покаже това на целия свят. Защото тя е само негова и е най-красивата на света в неговите очи. Не се дръж като на 80 години (макар че баба ми на 86 доста повече държи на дантелите и прическата на младоженката или на стойката на младоженеца за официалната сватбена снимка от доста други по-млади хора

).



Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: bggal]  
Автор ДPaka ()
Публикувано07.08.08 17:28



О,миличка!


Не мисля,че има нещо срамно в това да имаш дете, независимо с брак или не, всъщност мисля,че точно рожденният ден на детето ти е наистина най-светлия и готин ден в живота на една двойка.
Освен това не съм против брака като институция, а против помпозните и натруфени ,измислени и превнесени ритуали и показност,надявам се правиш разлика. Сключването на брак за мен не е равносилно на пищни празненства, изпълнени с остарели и безсмислени сценични действия.
И накрая хубавото на нашият разговор е,че аз не съм ти майка и ти не си ми дъщеря

п.п.Аз лично никога не съм мечтала да бъда булка и да нося сватбена рокля...ами да речем - въпрос на вкус



Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: NadG]  
Автор ДPaka ()
Публикувано07.08.08 17:33



Ай,ай,ай заслужих си го напълно като най-необмислено и кощунствено се натресох в този клуб на щастливи младоженци(надявам се)!





Тема Re: Особен сватбен проблемнови [re: ДPaka]  
Автор NadG (МоксинаТигарина)
Публикувано07.08.08 17:46



Ето в това е отговорът. Аз също не съм мечтала да съм в сватбена рокля, но на сватбата си държа да съм най-елегантната жена на света. Майка ми преди 37 години се е омъжила на разкошно малко тържество в градина с рози в българското посолство в Париж. Имала е сатенена панделка в дългата си до кръста черна коса. Тя е получила своето усещане за принцеса, нормално е всяка стилна жена да го получи според своя собствен вкус. Твоето разбиране си го реализирала на твоята сватба, не го налагай на сватбата на децата си. Нямаш това право.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.