Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:58 28.04.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Тема Църковният брак  
Автор ECLlPSE ()
Публикувано29.01.08 18:55



Здравейте!
Първо,да се похваля-И АЗ СЕ СГОДИХ!

Преди повече от месец,но усещането още ме държи-страхотно е,пожелавам на всеки да го изпита!
Решихме сватбата да е края на юни, но искаме още от сега да запазим/купим/поръчаме повечето неща, за да не бързаме в последния момент,а и защото се налага да пътуваме доста преди събитието.
Така че.....ще трябва да помагате,плийз!Установих,че има тооолкова много да се направи около една сватба,колкото никога не съм си представяла
Понеже сега сме на етап сватбен бюджет, въпросът ми е:
Колко ориентировъчно струва да се направи църковният брак?Предполагам,че зависи от храма,но горе-долу?А този в гражданското?Защото се ориентирахме за халки,рокля,костюм,ресторант и тн, но горните не съм имала възможност да ги проверявам.
Сигурна съм,че ще имам още много въпроси,но все трябва да се почне от някъде
Мерси за помощта!

Free your mind and the rest will follow.

Тема Re: Църковният бракнови [re: ECLlPSE]  
Автор jul12 (непознат)
Публикувано29.01.08 21:19



Здравей и поздравления


И моята сватба е юни-на 21.Съветвам те да побързате със запазването на ритуална зала и църква-ние си бяхме избрали 07.06,но когато отидохме да запазим часовете(беше преди Коледа) се оказа,че няма свободни часове за ритуалната,която искаме и така се наложи да променим датата
Иначе за цените-за ритуалната 130лв(или 127,нещо такова),а за църквата-зависи коя си изберете.Ние сме в Св.Неделя и таксата е 220лв,но доколокото знам там е най-висока



Тема Re: Църковният бракнови [re: jul12]  
Автор ECLlPSE ()
Публикувано29.01.08 21:47



Благодаря и...Честито и на теб!

Пожелавам ви да сте много щастливи заедно!
Мерси много и за информацията.Ние мислим за 21-ви или 28-ми юни...все се надявам някоя от ритуалните зали да е свободна...би трябвало,нали?
Благодаря ти много и за ориентирането в цените!

Free your mind and the rest will follow.

Тема Re: Църковният бракнови [re: ECLlPSE]  
Автор jul12 (непознат)
Публикувано29.01.08 21:52



Предполагам,че все някоя ще е свободна-ние искахме да е тази в Хиподрума,а и държахме да е вечерна сватба.Имаше само един свободен час за 07.06-10.40ч,така че решихме,че ще променим датата
Все пак май е по-добре да се ориентирате по-бързо и да си запазвате часовете,за да имате повече възможности за избор.А за църква мислили ли сте?



Тема Re: Църковният бракнови [re: jul12]  
Автор ECLlPSE ()
Публикувано29.01.08 22:08



Не ме стряскай сега,силно се надявам все някоя зала да е свободна за нас.

Предполагам,че ако запазим час другата седмица,ще успеем да се вредим в исканата дата....
Иначе за черква не сме мислили сериозно,но аз харесвам Света София,та може би към нея ще се ориентираме.
Колко души ви е сватбата?
И почвам да си мисля,че трябва да почнем на бележки

Free your mind and the rest will follow.

Тема Re: Църковният бракнови [re: ECLlPSE]  
Автор jul12 (непознат)
Публикувано29.01.08 22:13



Може да се засечем някъде из ритуалните зали,ако изберете 21.06
Сватбата ни ще е голяма-около 150 човека(+/- 20),което доста ни намали възможностите за ресторант-в крайна сметка се спряхме на Скай плаза(в НДК)
Вашата колко човека ще е?



Тема Re: Църковният бракнови [re: ECLlPSE]  
Автор Darcy ()
Публикувано30.01.08 11:08



Честито за годежа Ви момичета и приятно приготовление за сватбата. Реших да се включа малко да разнообразя темата. Моята сватба беше преди 3 години ама като гледам доста са се променили нещата. За гражданския брак таксата беше 20 или 25 лв (все пак през седмицата, а не в деня на сватбата), а църквата 70(е не от хитовите, но искахме да избегнем неприятния момент с просяците пред църквата и липсата на места за паркиране).
Наистина доста да се променили нещата и бюджетите. Приятна подготовка и много много щастие! :)



Тема Re: Църковният бракнови [re: ECLlPSE]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано30.01.08 16:35



Честито. И добре дошла.
Цените явно са се по променили - Август 2005та венчавката беше между 70 и 100 лв. За ритуалната - нямам идея.

За теб, Хепи!

Тема Re: Църковният бракнови [re: surfline]  
Автор ECLlPSE ()
Публикувано31.01.08 10:53



Благодаря за посрещането!


Възнамерявам другата седмица и аз да запазя дати в гражданския и в църквата(която тепърва ще избираме) и после ще ви кажа на мен колко ми е излязло.

Free your mind and the rest will follow.


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.