Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:41 19.04.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Предбрачен договорнови  
Автор teen_f (новак)
Публикувано19.01.08 13:00



Някой от вас има ли си на идея от кога и как ще бъдат валидни и в България предбрачните договори?
Казах ми,че мжое да се сключи брак в чужбина за да е валиден такъв тип договор,тъй като все още го няма в нашето законодателство?Да знаете нещо по въпроса?
Много държа да имам предбрачен договор с бъдещия ми мъж,защото свекърва ми и зълва ми само в джобовете ми гледат и това честно да ви кажа ме притеснява.Колкото и да имам доверие на него,не мога да рискувам с двеете змии....



Тема Re: Предбрачен договорнови [re: teen_f]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано19.01.08 17:54



Защо не пуснеш тема в клуб Право. Там ще ти дадат много по-професионален поглед върху въпроса


В България не е изобщо май разпространено подписването на такъв вид договор. Въпреки, че никога не е излишна още една гаранция





Тема Re: Предбрачен договорнови [re: jana]  
Автор teen_f (новак)
Публикувано19.01.08 22:35



Благодаря за съвета,наистина не се бях сетила да пусна темата там.
Абсолютно съм съгласна,че такъв договор дава сигурност.Защото аз не съм от тези,които вярват във вечната любов:)



Тема Re: Предбрачен договорнови [re: teen_f]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано20.01.08 10:37



Абе вечна, вечна ... добре ама да ти е осигурено положението на теб и живи и здрави по-натам и на детето не е излишно никога







Тема Re: Предбрачен договорнови [re: teen_f]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано20.01.08 18:58



В България няма предбрачни договори, защото при сключване на брак, това което притежаваш преди брака си остава твое лично и при развод не се поделя, а не както в някой западни държави да става автоматично общо. Така че няма никакъв смисъл от предбрачен договор в България.





Тема Re: Предбрачен договорнови [re: TCP/lP]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано20.01.08 21:42



Ти изобщо не ми лежи на тая. Как да няма смисъл, а трабанчето, гарсониерата, тенджерите на Цептер .... я не така ако обичаш







Тема Re: Предбрачен договорнови [re: jana]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано21.01.08 00:20



Точно това се опитвам да обясня - ако трабанчето и гарсониерата са твои преди брака и след това са твои, винаги са твои, няма смисъл от договор, защото няма опасност да ги загубиш......

Ако трабанчето и гарсониерата са придобити след брака, тогава също няма значение предбрачния договор, защото тогава не ги е имало......





Тема Re: Предбрачен договорнови [re: TCP/lP]  
Автор teen_f (новак)
Публикувано21.01.08 08:51



Проблема при мен е,че след време всичко,което е на родителите ми ще се остави на мен каот единствено дете.И то не е никак малко.
А ако не дай боже след смъртта на родителите ми се случи нещо и с мен,свекърва ми и зълва ми ще се облажат.Е да ама не!
От там ми идва притеснението.А за тенджерите и тиганите-бял кахър.



Тема Re: Предбрачен договорнови [re: TCP/lP]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано21.01.08 09:01



Изобщо незнаеш тогава какво означава предбрачен договор.







Тема Re: Предбрачен договорнови [re: teen_f]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано21.01.08 11:04



А защо родителите ти до сега не са прехвърлили всичко на теб или да го направят поне преди да се омъжиш?!?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.