Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 01.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Тема Сватбения списък с подаръци - за или противнови  
Автор vanillina (непознат )
Публикувано06.12.07 10:47



Какво мислите за Сватбения списък с подаръци, който някои двойки си изготвят преди сватбата, за да се подсигурят, че ще получат хубави подаръци?
Зная също така (специално за Варна) , че вече има агенти, които предлагат безплатно тази услуга. Дали това не е края на порочната практика с пликовете или е просто пракичен и разумен неин вариант...
Ще я приемем ли или ще я отхвърлим





Тема Re: Сватбения списък с подаръци - за или противнови [re: vanillina]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано06.12.07 11:04



Аз съм абсолютно ЗА



Тема Re: Сватбения списък с подаръци - за или противнови [re: vanillina]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано06.12.07 13:01



ЗА- с 2 ръце и 2 крака!


Possum, sed nolo!


Тема Вдигам всичките си крайници и азнови [re: vanillina]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано06.12.07 14:07



Това е много практично и се избягват ненужните неща, както и 6 ютии, 3 миксера, тенджери за готвене на целият полк .....
Който не иска нищо от списъка едно пликче с подобаваща сума и готово







Тема Re: Вдигам всичките си крайници и аз [re: jana]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано07.12.07 08:56



Ние нямахме такава листа, просто защото имахме много гости от различни градове, дори държави, та нямаше как всички да пазаруват от едно място. Но определено съм ЗА тъй като, както беше в нашия случай, при 4 годишен съвместен живот е смешно да ти подарят тигани или микровълнова... предполага се, че вече си имаме всичко необходимо. Затова бяхме помолили всички да ни дават пари - да ги похарчим за нещо, от което наиситна имаме нужда. Е, не че пак не получихме ютия и сервиз... ама си ги оставихме на родителите, за какво са ни по два :)



Тема Re: Сватбения списък с подаръци - за или противнови [re: vanillina]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано08.12.07 02:03



много ЗА





Тема Re: Сватбения списък с подаръци - за или противнови [re: vanillina]  
Автор maminka12 (непознат )
Публикувано14.12.07 23:40



S dve ruce bih kazala za!Tova e prakti4no i ednovremenno s tova lesno izpulnimo re6enie.Tuk stava duma da presko4im nqkoi po-ostareli shva6taniq i prosto da go napravim:)



Тема Re: Сватбения списък с подаръци - за или противнови [re: vanillina]  
Автор SweetSorrow ()
Публикувано17.01.08 14:12



Аз пък съм против

. Дори и да има сватбен списък, ако някой няма възможност да покрие подарък от него какво правим? Защото аз лично имам претенции и към марка, и към производител и каквото и да е от рода. Той пак ще си знае неговата. Още повече, който иска да ти подари, нещо което ще ти свърши работа или ти е нужно, ще те попита. Преди сватбата ни, който ни е питал, ние си казахме, че предпочитаме да ни дадат пари. А който иска просто да отбие номера (винаги има такива) - ще ти подари и съответния подарък само за да каже, че е взел нещо. Чесно казано, никой не ни е питал за списък. И само тези който отбиха номера, те подариха такива неща, че можеш да си ги прибереш в мазето, за да не ги хвърлиш веднага. Или пък сервиз за чай от магазин за левче ... А и те дори не ни питаха какво искаме ... Така че, пак нямаш гаранция.
Добре, че този тип хора бяха малко все пак.


thanks to СуперХостинг.бг

Тема Re: Сватбения списък с подаръци - за или противнови [re: SweetSorrow]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано17.01.08 18:00



Фактът, че има сватбена листа, се пише в самите покани. Дава се адрес на магазина, ако има сайт на сватбата - директна връзка, име за контакт...

Когато се прави сватбена листа, целта не е "който попита", а "ние това желаем за подарък", ако решите да ни направите такъв и да ни зарадвате. И в съответния магазин се избират предмети от целия ценови диапазон. нима наистина някой кани на сватбата си случайни хора, на които не им пука какво ще подарят?

Ние бяхме поканени на сватба, където булката си беше започнала сватбената листа с лъжица за готвене, която струваше 27 лева - еми това ли "не могат да покрият". Има етикет все пак и той предполага подаръкът да е поне на стойността на 1 гост, което означава начална стойност от около 40 лева в София.

А когато младоженците предпочитат паричен подарък, е редно да кажат/ напишат/ означат по друг начин това абсолютно ясно, за да няма неразбрали.



Тема Re: Сватбения списък с подаръци - за или противнови [re: NadG]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано18.01.08 12:41



Съгласна съм - миналата пролет бяхме на сватба в софия. В сватбеният лист фигурираха предимно сервизи и разни домашни красоти на Версаче - много от гостите купуваха примерно по 2 чинии или 1 свещник - съвсем в рамките на нормалната стойност на подаръците за сватба, но ъс сигурност пасващи на вкуса на младоженците.
На нашите сватби бяхме помолили подаръците да се във финикийски знаци с идеята да отидем на една хубава екскурзия. После нещата така ни завъртяха, че нито там където искахме отидохме, нито ни е останало време да ходим и да купуваме някакви красоти за дома, както в началото също си говорехме.

.


Possum, sed nolo!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.