Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 21.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Сватба в четвъртък? Може ли?  
Автор meryl (streep)
Публикувано03.05.07 22:48



Здравейте

Скоро бях кума и писах тук, ето че идва и моят ред
Харесахме си дата за 1-ви май догодина. Съображенията са няколко - харесва ни, 4е е първо число, че е пролетта, че винаги празникът ни ще е почивен ден и т.н Пада се четвъртък и най-вероятно ще слеят пак празниците със събота и неделя и ще се съберат 4 почивни дни...Има ли проблем обаче, че е четвъртък, въпреки че е почивен ден....предполагам в гражданското няма да има проблем, но църквата? Моля ако някой има идея дали става сватба в делничен ден да казва. Интересно ми е и мнението ви по въпроса



Тема Re: Сватба в четвъртък? Може ли?нови [re: meryl]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано04.05.07 09:30



Това, че е делничен ден не е проблем нито за ритуалната нито за църквата.
А сега ще чакаме въпросите ти относно трескавата подготовка





Тема Re: Сватба в четвъртък? Може ли?нови [re: meryl]  
Автор NadG (ору котка)
Публикувано05.05.07 12:10



Може всеки ден в работното време на съответния обреден дом.

Четирилистна детелина -



Тема Re: Сватба в четвъртък? Може ли?нови [re: meryl]  
Автор Darcy ()
Публикувано07.05.07 16:08



Поздравления за бъдещата сватба. Ама винаги съм се чудила как така планират сватба за след една година. На мен и за след 6 месеца ми се вижда дълго пък една година ужасно дълго.
Аз мойта я организирах за 3 седмици .
Иначе по въпроса... няма лошо и в понеделник не виждам проблем нали :).. Аз много исках мойта да е в петък по ред причини: сватба е хубав повод всички да си тръгнат по обяд от работа, купона е в петък и всички яко релаксират събота и неделя, наплива по ритуални зали или/и църкви не е толкова голям.
Същите доводи може да минат и за четвъртъка. Успех с организацията и дано не ти се охлади ентусиазма до след една година.

Редактирано от Darcy на 07.05.07 16:09.



Тема Re: Сватба в четвъртък? Може ли?нови [re: Darcy]  
Автор meryl (streep)
Публикувано07.05.07 16:59



дано не ми се охлади ентусиазмът, да
Аз питах по-скоро за църквата, че там не ги знам как са нещата, нали има разни странни правила...да не се окаже, че в четвъртък не може, но щом е ок за сега значи остава. То е четвъртък, но си е празник - 1-ви май, неработен ден и няма да карам никой да излиза от работа. Дано наистина дадат и петъка почивен, че да не ми развалят плановете
Аз имам и още въпроси, бях чувала, че в Мол-а ще правят специален ресторант за сватби в който ще има човек от гражданското...това ако може да стане мисля, 4е ще е перфектно, че тези соц зали в които правят обреда са ми много грозни...е, ако не може ще си мина по каналния ред Някой знае ли нещо по този въпрос?



Тема Re: Сватба в четвъртък? Може ли?нови [re: meryl]  
Автор babymaria (фурия)
Публикувано07.05.07 19:05



Не съм чула за такова нещо,но наистина се надявам да го направят до вашата сватба.Ние също искахме да подпишем извън ритуалната,но отговорът беше кратък и ясен "Не може".Законът /този не съм го чела,така ми казаха в залата/ разрешавал такова бракосъчетание само при определени условия.На мен ми бяха изредени следните:ако двамата или 1 от младоженците е инвалид или на легло,ако става дума за бракосъчетание в затвора.......такива ми ти работи.

.А иначе за това колко са гадни ритуалните зали и колко много са соц си много права.Дано вие да имате късмет,от сърце ви го пожелавам.



Тема Re: Сватба в четвъртък? Може ли?нови [re: meryl]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано07.05.07 23:12



Единственото, което трябва да провериш е, кога се пада Великден догодина, zащото, ако е преди 1 Май ще са пости и няма да ви венчаят в черквата. Иначе zа ритуалната са ти обяснили вече

.




Тема Re: Сватба в четвъртък? Може ли?нови [re: meryl]  
Автор Darcy ()
Публикувано08.05.07 11:41



Няма никакъв проблем да сключите гражданския си брак където Ви харесва - например, на зелена трева, в ресторанта или където пожелаете. Когато подаваш заявлението за граждански брак към службата за Радостни обреди към общината (не се шегувам така се казва, виж закованата темав началото) там ще кажеш къде искаш, в колко часа. Таксата е двойна но служителката от общината идва където кажете. Така че не се безпокой за този проблем. С твоя любим може да се вречете където Ви харесва.



Тема Re: Сватба в четвъртък? Може ли?нови [re: Darcy]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано09.05.07 12:39



На сватбата на която кумувах в средата на август 2006, имаше "сключване на граждански брак" в ресторанта, където беше празненството. Написах го в кавички, защото предния ден така или иначе трябваше да отидем до обредния дом, за да е законно подписването. Това в ресторанта беше за пред гостите само, не беше законното подписване, но пак им струваше двойно на младоженците. Граждански брак можел да бъде сключен само в самата сграда-другото е шоу... Но знам ли... може и да с станали по-гъвкави в това отношение. :)



Тема Re: Сватба в четвъртък? Може ли?нови [re: Mese4inka]  
Автор NadG (ору котка)
Публикувано10.05.07 10:10



Само в някои градове и общини кметът отказва да се изнася книгата с подписите и затова се прави това предварително подписване. На други места изобщо гражданският брак е в ресторант, градина или в дома на младоженците, ако пожелаят. Питайте в общината, където желаете да се жените. Примерно в Панчарево не изискват предварително подписване и в Лебеда директно си изнасят гражданския ритуал.

Четирилистна детелина -




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.