Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:30 28.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Име на бебе  
Автор бeз_пokoй (потаен)
Публикувано01.04.07 15:36



Аз се извинявам, че пак ще досаждам...
Щото нали все още другата ми тема е на заглавна страница, а пък вече тръгнах и втора да пускам...

Много от вас може би ще възроптаят, че прекаленно от рано почвам да се тревожа за такива неща, ама мисля си го все пак - това съм си аз:)

Ами тя иска да кръсти все още незаченатото ни дете, когато се роди Преслав или Нанси.
А аз искам да е на баща ми Стефан или с някое БЪЛГАРСКО женско име.

И си мислех за функцията на бащата в избора на име, че май е никаква. Той може само да си даде мнението, но как ще се казва детето наистина зависи само и единствено от майката. Една приятелка, с която чатех ми каза, че просто това е положението.

И аз продължавам да питам и тук!
Наистина ли?



Тема Re: Име на бебенови [re: бeз_пokoй]  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано01.04.07 17:13



Да бе,то това бебе нали ще падне от небето или тя ще го зачене като Дева Мария-от въздуха.Не мога да си представя как може само единият родител да избере името

! Ами ще направите компромис и двамата и в крайна сметка,ако не се разберете на коя баба или дядо ще го кръстите,ще му изберете неутрално име,което и двамата харесвате.Как пък може такъв егоизъм да се проявява в едно толкова младо семейство?!Та вие, ако спорите сега за такива неща,след 10 години брак сигурно ще сте в инвалидни колички от боя,който ще си хвърляте/опазил господ/.

Редактирано от babymaria на 01.04.07 17:16.



Тема Re: Име на бебенови [re: бeз_пokoй]  
Автор galas (talantliva)
Публикувано01.04.07 17:34



Малко раничко да се мисли име за "не роден Петко"

Ами да, защо не го кръстите Петко Не, шегувам се разбира се. Естествено, че решението за име трябва да бъде взето от двамата родители. Когато заченете бебето ще имате време да умувате, все ще стигнете до консенсос, най-важното е да е живо и здраво



Тема Re: Име на бебенови [re: galas]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано01.04.07 20:41



Темата май е за съседният клуб

Не че имам нещо против и тук да си говорим за дечурлигата, но по този въпрос винаги има две мнения - твоето и на бъдещата половинка. Да ти кажа само ние какво направихме, уговорихме се като забременях още в самото начало ако е момиче ще я кръщава таткото, ако е юнак съм аз. Е падна се мома англичанка та половинката ми се зае с измислянето на името й.
<P

Редактирано от jana на 01.04.07 20:43.



Тема Re: Име на бебенови [re: бeз_пokoй]  
Автор Nimeriya (степен вълк)
Публикувано03.04.07 06:42



Стефан -> Стефания





Тема Re: Име на бебенови [re: бeз_пokoй]  
Автор Nimeriya (степен вълк)
Публикувано03.04.07 18:39



Между другото аз знам много конкретни случаи в които бащата налага насилствено мнението си за това как ще се казва детето. Така че седнете с бъдещата мама и обсъдете проблема като нормални хора.



Тема Re: Име на бебенови [re: бeз_пokoй]  
Автор else (varelse)
Публикувано10.04.07 14:03



Наскоро чух готината идея, че бащата понеже дава бащиното име на детето, за майката остава да измисли личното


Това в кръга на майтапа, разбира се.
И аз си имах някакви предварително измислени имена за Нероден Петко, но с времето ги смених няколко пъти, а накрая въобще спряха да ми харесват толкова. Изобщо не е сигурно какъв акъл ще й дойде на жена ти като му дойде времето, не се терзай от сега.
Междувременно прочетете заедно , да се позабавлявате



Тема Re: Име на бебенови [re: else]  
Автор Nimeriya (степен вълк)
Публикувано10.04.07 22:36



списъка е готин





Тема Re: Име на бебенови [re: бeз_пokoй]  
Автор Koвapния (критично луд)
Публикувано12.04.07 22:41



За Нанси не ми звучи добре иначе си решавайте ама най добре да е неутрално името щото на който и от родителите да е все ще има сърдити и засегнати.

Не е луд който яде баницата, а който му я дава...


Тема Re: Име на бебенови [re: бeз_пokoй]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано14.04.07 10:37



Идва ми да ви попитам на каква възраст сте? Според мен ви е раничко за брак. Учете се да бъдете двойка преди да станете семейство. В противен случай си залагате бомбички със закъснител, щом не си говорите за нещата.

Практичен съвет - седни и му напиши едно дълго писмо на твоето момиче. Но не мейл, а такова истинско на хартия и й го дай, да го прочете на спокойствие. И си кажи абсолютно всичко, така ще си чист пред себе си и най-вече пред нея. Не очаквай отговори или коментари, а просто сподели усещанията и притесненията си. Помага.

Разнообразие -




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.