Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:56 29.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпросчетанови  
Автор speranza (devotee)
Публикувано30.12.06 12:31



Здравейте,

тъй като скоро се омъжвам и всичко е ново за мен, искам да попитам нещо. На 3-ти отиваме на Пиротска за медицинските и малко ме страх. Може ли да ми кажете какви точно изследвания правят и боли ли?
Другият ми въпрос е как е подходящо да се облека в гражданското. Сега само ще подписваме, а истинската сватба ще е лятото.
Също, как е по-добре, с любимия да се срещнем пред гражданското и да ме доведе баща ми или да отидем заедно с кумовете?
Знам, че тези въпроси сигурно са задавани хиляди пъти, но ще бъда благодарна ако някой ми отговори.

Щастлива Нова Година на всички!

What you do speaks so loudly that I cannot hear what you say


Тема Re: Въпросчетанови [re: speranza]  
Автор Prison Break Fan (мечиче бях)
Публикувано31.12.06 10:48



Привет!


Не се притеснявай,не е чак толкова страшно - просто едно взимане на кръв.Нито боли кой знае колко, нито е чак толкова зловещо.Настрой се позитивно и се опитай да не го мислиш много-много.До колкото си спомням май правеха изследвания за HIV и Wasserman,може да ви се изследват и кръвните групи (за Rh-съвместимост),но това вече е по желание.Имаше май и данни дали се водиш на учет,дали имате фамилна обремененост за психични заболявания и т.н.
В гражданското можеш да се облечеш с някакъв семпъл костюм,не задължително бял,но в никакъв случай черен.Въпросът е да се чувстваш красива и да ти е удобно.
Можете и да се срещнете пред гражданското с любимия,може и да те вземе заедно с кумовете от къщи-така родителите ще са май по-доволни.А и баща ти ще може да те "предаде" в ръцете на бъдещия ти съпруг.Всичко е въпрос на лично желание и предпочитания,не бих казала,че има някакви традиции,които на всяка цена трябва да бъдат спазени.
Желая ви здраве,щастие и много любов през новата година!
Весели празници!

Редактирано от Prison Break Fan на 31.12.06 10:49.



Тема Re: Въпросчетанови [re: speranza]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано01.01.07 13:29



Честито!
Не се вълнувай с отрицателни емоции и страхове, нека вълненията ти са само от щастие и любов!
Изследванията са простички и хич не боли. Минават набързо, няма страшно.
За облеклото - каквото ви е настроението. Може и в ежедневни дрехи да сте, ако за вас венчанието ще е истинската сватба. Ако обаче искате да придадете празничност и официален дух, се облечете елегантно. Според мен няма изискване за цвят, нито пък забранени цветове. Примерно в България бялото е празничен цвят, а черното тъжен, а на други места по света е точно обратното. Важното е като се погледнете отсрани да сте красива двойка.
Аз лично смятам, че е най-добре да си отидете заедно, а ако живеете заедно, да тръгнете за ръка от дома си. Нали завинаги ще сте за ръка през живота.
И ни пиши как е минало.

Разнообразие -



Тема Re: Въпросчетанови [re: NadG]  
Автор speranza (devotee)
Публикувано03.01.07 12:57



Благодаря ви. Първото препядствие е преодоляно. Боля малко, но докторът беше много симпатичен и дори ни показа как се откриват кръвните групи :-).

За много години!

What you do speaks so loudly that I cannot hear what you say


Тема Re: HIV ??нови [re: Prison Break Fan]  
Автор steinbock (рогата)
Публикувано06.01.07 11:43



Означава ли това, че HIV-позитивните у нас нямат право на брак? Честно казано това го чувам за втори път, първия не можах да повярвям, но явно е вярно... А след като си направиш тест, на кого го показваш? Не трябва ли тестовете да са анонимни и т.н.

Freiheit ist die Freiheit der Andersdenkenden.


Тема Re: HIV ??нови [re: steinbock]  
Автор Prison Break Fan (мечиче бях)
Публикувано06.01.07 20:09



Не знам HIV-позитивните да са под запрещение за брак.Предполага се,че са наясно,че евентуален бъдещ наследник ще се зарази с вируса от майка си.
Не смятам,че си длъжна да споделяш с който и да е резултати от медицински тестове,чието провеждане обикновено е доброволно.Но си мисля,че е редно,честно и почтено да уведомиш бъдещият си съпруг/съпруга за резултата...



Тема Re: HIV ??нови [re: Prison Break Fan]  
Автор steinbock (рогата)
Публикувано07.01.07 11:43



Естествено че трябва да уведомиш бъдещия си съпруг. Даже тест е добре да се направи досто по - рано, но това всеки си го решава сам. Това, което ме учудва е как така ще ми го искат като необходим документ за брак. Ти сама писа, че се прави HIV и Wassermann тест. Ако е доброволно, не ми се връзва съвсем... Просто това ми се струва нарушаване на всякаки човешки права.

Freiheit ist die Freiheit der Andersdenkenden.


Тема Re: HIV ??нови [re: steinbock]  
Автор Prison Break Fan (мечиче бях)
Публикувано07.01.07 14:40



Когато аз се омъжвах преди няколко години искаха само Васерман.Сега до колкото ми е известно изискват и тест за СПИН.Не съм 100% убедена,че е задължителен,може би трябва да се попита някой правил медицинско за брак по-скоро.
Не смятам,че се нарушават човешките ти права изисквайки този тест.Оповестяването на резултата е само по твое желание.Защо чак толкова се притесняваш?



Тема Re: HIV ??нови [re: Prison Break Fan]  
Автор steinbock (рогата)
Публикувано07.01.07 16:07




Аз нямам от какво да се притеснявам. С приятеля ми си направихме и двамата тестове, когато минахме на противозачатъчни
Просто не го намирам за редно да те задължават, намирам го за груба намеса в личния ти живот. Надявам се, че ме разбираш

Freiheit ist die Freiheit der Andersdenkenden.

Тема Re: HIV ?? [re: steinbock]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано07.01.07 20:52



Нищо подобно. Но партньорът има право да е информиран. И самият заразен също, което не винаги е така преди изследването. Може пък да реши да не ангажира любимия си със своето заболяване, когато разбере за него. И не започвай да ме критикуваш сега, това е мое лично мнение.

Разнообразие -




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.