Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:29 01.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема брачен въпрос  
Автор marie (непознат )
Публикувано02.12.06 22:38



Здравейте!Знаете ли,дали може да се сключи само църковен брак?!Иначе казано,задължително ли е да се сключва и граждански такъв?
Бих се радвала,ако ми кажете в коя църква е възможно това!(в случай,че изобщо има такъв вариант!)
Благодаря предварително!



Тема Re: брачен въпроснови [re: marie]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано03.12.06 16:50



Преди време се говореше, че ще може и така да става, но незнам дали са го приели като закон това. Отиди до Пиротска 10, където е офиса на ритуалните зали и попитай там дано "дружелюбните" лелички са в настроение да ти обеснят






Тема Re: брачен въпроснови [re: jana]  
Автор Prison Break Fan (мечиче бях)
Публикувано04.12.06 13:38



Не,не може все още за съжаление.Де да можеше - всички щяха да предпочетат да пропуснат монотонното мрънкане в гражданското.



Тема Re: брачен въпроснови [re: Prison Break Fan]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано04.12.06 13:45



Потвърждавам...все още такъв брак няма правна стойност в България...

ОФФ_мечиче, как си се преобраzила

.




Тема Re: брачен въпроснови [re: surfline]  
Автор Prison Break Fan (мечиче бях)
Публикувано04.12.06 14:20



Мани,мани-полудех като пубер-на дърти години.


Пък и малко разнообразие.Промяната на ника е временна.Че сега съм на филмова вълна.

Редактирано от Prison Break Fan на 04.12.06 14:23.



Тема Re: брачен въпроснови [re: Prison Break Fan]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано04.12.06 15:13



А по този сладур какви лиги точааааааааааааааааааа






Тема Re: брачен въпроснови [re: jana]  
Автор Prison Break Fan (мечиче бях)
Публикувано04.12.06 15:16



Наспамихме темата на момичето...



И аз...И аз...

Редактирано от Prison Break Fan на 04.12.06 15:20.



Тема Re: брачен въпроснови [re: Prison Break Fan]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано04.12.06 16:18



Е браво едно, че наспамихме добре темата, и второ - ще ме изхвърлят от работа от толкова зяпане на снимки, точене на лиги и блеене в пространството със замечтан поглед ...






Тема Re: брачен въпроснови [re: marie]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано04.12.06 20:12



Не не е възможно, защото народното събрание отхвърли този вариант, когато гледаше Семейният кодекс. По закон в БГ легитимен е единствено гражданският брак. Причината е в неорганизираността на Православната църква и неподдържането на единен електронен регистър на браковете.

Разнообразие -



Тема Re: брачен въпроснови [re: NadG]  
Автор marie (непознат )
Публикувано06.12.06 13:47



Благодаря за отговорите!
Не разбирам какво означава,че "не е легитимен"!Бракосъчетанието на двама души пред Бог,не би трябвало да има каквато и да е връзка с правен кодекс,закони и т.н.
Тъкмо това искам да избегна!Желанието ми е,да се свържа с този мъж пред Господ,а не да сключвам сделка,да се стига до разправий за имоти,права...Да се намесват засегнати роднини...Абе,въобще...по възможност да се избегнат тези глупости!
В крайна сметка,гражданският брак си е един вид сделка!Двама души откриват нещо като общ бизнес,наливат в него каквото имат и после,ако недай боже нещата не вървят по план,ела да видиш,в какво се превръща любовта!
Надявам се,да няма засегнати!
Просто си изразявам мнението по въпроса!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.