Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 27.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "грешна" хронологиянови  
Автор wendig (непознат)
Публикувано11.10.06 05:15



Ами ето - толкова пъти съм се питала кога ли и аз ще пропиша в този форум и все съм изпадала в едно романтично умиление.
А ми е толкова криво - заради тази тъпа хронология и заради идеята, която имах и заради чакането, което си е изкуство.
Ще се женим лятото. От край време си говорим за сватба между другото. После запознахме родителите. Определихме датата. А моето официално тържествено, така да се каже принцеско предложение не идва. Знам, че го планира. В течение съм на всички терзания относно избор на пръстен, на момент, относно традиции и т.н. Дори знам, че ще е преди Коледа.

Криво ми е. Искаше ми се да ми предложи без да съм планирала с него оттук оттам по нещо. После да бяхме направили годеж и да бяхме запознали семействата. После да бяхме започнали да планираме сватбата. А сега е вече решено. Няма я тръпката от това дали ще бъде "да" - де факто вече все едно съм го казала. Гледам рокли в интернет, а не мога на никого да кажа, защото не е официално. И предложението се превръща в нещо про форма. Имаме дата, а не съм казала да

.

Само исках да си помърморя Малко съм разочарована.



Тема Re: "грешна" хронологиянови [re: wendig]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано11.10.06 09:35



Ако това ти е поне малко успокоение и при нас нямаше официално "да"

Знаехме, че ще има сватба, имаше дата, но официалното, романтично предложение от филмите нямаше. Формалност, ама не съвсем




Тема Re: "грешна" хронологиянови [re: jana]  
Автор wendig (непознат)
Публикувано11.10.06 12:36



А при нас уж трябва да има. И от месеци вече ще е "съвсем скоро". Вече се виждам месец преди сватбата и него милия как прави намеци, че подготвя романтичната част



Не се съмнявам изобщо, че ме обича или че ме иска. Но вече си мисля, че е от тези, които генерално смятат да направят нещо, но все не започват. И става едно смешно и гротескно вече Понякога си мисля, че щеше да е по леко, ако нямаше намеци и недомлъвки. Така оставам разочарована на всеки празник, на който може да се случи нещо.

http://paris-dakar.hit.bg/snimka3.jpg

Тема Re: "грешна" хронологиянови [re: wendig]  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано11.10.06 13:45



Като чета това и си мисля,че не само хронологията ви е грешна.Не съм тук ,за да те критикувам по никакъв начин.Ще ми се само да ти дам някои идеи,ако щеш и съвети ги наречи.От личен опит така да се каже.Първо,лично за теб,трябва да разбереш.че мъжкото мислене и приемане на заобикалящия свят и събития е много различно от женското.Те просто....как да кажа....гледат по-повърхностно на моментите,които нас ни вълнуват и се задълбочават в детайли,за които ние не сме и помисляли.Затова в 1 връзка хората взаимно се допълват,а не са еднакви.По-нататък:ти правиш основната грешка да чакаш и да се надяваш.А замисляла ли си се,че може би той не е някакъв вид оракул,че да ти чете мислите?!Може би той смята,че моментът на изненадата тепърва предстои-според неговите представи за изненада разбира се.Някакси.....струва ми се,че между вас липсва комуникация.А колко по-лесно щеше да бъде,ако си говорехте,ако споделяхте всичко,ама наистина всичко,което мислите,което ви вълнува.Защо не му кажеш какво очакваш,какво искаш,за какво мечтаеш,какво вълнува душевния ти мир?В крайна сметка точно това ще ти се наложи да првиш цял живот,ако искаш да си разбрана и удовлетворена от брака си.Бракът не е само подписване и парти с традиции. Той е много дълъг процес на самоизграждане.Понякога трае цял живот

,дай боже на всеки.И ако искаш да не изгубиш търпение по средата,ще ти се наложи да приемеш факта,че от самото начало ще трябва да се превърнеш в нещо като учителка-да научиш любимия да познава душата ти,да чете в очите ти.....такива ми ти нещица.А това не става с надежди и очаквания някой да се досети.ГОВОРЕТЕ СИ!Ако той не иска,ти говори.Няма нищо лошо да вярваш в любовта от филмите,но ако освен да вярваш я и искаш,ще ти се наложи да се потрудиш.



Тема Re: "грешна" хронологиянови [re: babymaria]  
Автор wendig (непознат)
Публикувано11.10.06 14:29



Здравей babymaria


Благодаря ти за съветите. Знаеш ли, смятам, че от много откровеност и много говорене съм в ситуацията, в която съм. Ако не бяхме казвали всяка мисъл, която ни е била на ума, може би нямаше да сме определили вече датата на сватбата и да имаме представа къде искаме да бъде, как да бъде и т.н.

Съгласи се, че има неща, за които е по-добре да не се говори директно. Иначе се опропастява момента. Не мога да му кажа - искам да ме изненадаш в най-скоро време, понеже ми се иска да мога да се радвам вече официално. Нали няма да бъде изненада? А следварително - естествено, че ще чуе всичките терзания, къде ще ходи...

Помогнах му много с предпочитания към пръстени и т.н. Но не мога да си го избера сама - нали няма да е от него?

Знаеш ли, не толкова пръстена, не толкова предложението, колкото това, че един мъж, който по принцип не обикаля по магазините за удоволствие, е тръгнал да търси нещо специално и се опитва да направи един момент специален - само за мен - ето това ми се струва трогателното. Че ще се вземем - ще се вземем, то е ясно.

А пък и, по дяволите, разбира се, че не е рационално и е по-лесно точно да му кажа момента и начина на предложението, за което си мечтая. Но нали не това е мечтата на всяко момиченце? Веднъж се случва (дай Боже), нека да е неповторимо. А на теб как ти предложиха?

http://paris-dakar.hit.bg/snimka3.jpg

Тема Re: "грешна" хронологиянови [re: wendig]  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано11.10.06 15:28



Вървяхме си по улицата,аз зяпах някъде,той ме дръпна за ръката и ме набута в магазина.Купи пръстен и ми го сложи на пръста......Писала съм по темата много в темите преди.Та пак стигнахме до там,че всичко си зависи от схващането на различните неща,представата за романтика на всеки 1 от нас.Много ми се иска да те накарам да бъдеш малко по-смела и директно да си поискаш от любимия времето за предсватбени вълнения.То е незаменимо.Спомените после са толкова хубави.Ние сме женени от януари тази година.Сега,9 месеца след сватбата,често се сещаме с усмивка за точно онова време-кой какво казал,колко пъти съм паднала по леда ,понеже ми треперели краката от вълнение като съм купила еди си коя подробност.....Точно тези вълнения на мъжете са им малко непонятни и необясними.Пък и ние все пак сме жени-каквото не получаваме като подарък-изненада,трябва да си го поискаме,нали???!!!!





Тема Re: "грешна" хронологиянови [re: babymaria]  
Автор wendig (непознат)
Публикувано11.10.06 18:18



Ами направих следното - заведох го днес в един бижутерски магазин, премериха ми пръста, пробвах няколко пръстена за разкош и после му казах, че съм изнервена от чакане и искам пълноценен предсватбен период



Той беше доста облекчен като разбра защо съм с нещастливата физиономия и каза, че той датата си я е определил и да не му се бъркам. И да се отпусна, защото не е утре

Мдаам... значи последни дни като "официално неангажирана". Ами да взема да им се насладя тогава

http://paris-dakar.hit.bg/snimka3.jpg

Тема Re: "грешна" хронология [re: wendig]  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано12.10.06 13:30



Браво,браво!А сега се прояви като женска лисица

и си пресметни горе-долу колко са тези дни.Щом сте дали поръчката вчера,пръстенът да речем ще е готов след седмица/ако не си сигурна,а искаш да си-винаги можеш да попиташ под секрет в магазина,хихихи/.Прибави още 2 дни към тази сметка,щото предполагам,че любимия ти няма да се затича от магазина направо при теб......и хоп,готово,можеш да дишаш по-спокойно като знаеш приблизителна дата на дългоочквания момент.
Леле,ама и аз каква счетоводителка се изкарах



Тема Re: "грешна" хронологиянови [re: babymaria]  
Автор wendig (непознат)
Публикувано12.10.06 20:07



А, ние не сме правили поръчка. Смятам го така - имам съмнение, че искаше да ми го подарява на 19ти, само че брат ми ще ни е на гости. Значи измествам с една седмица - към 27ми, 28ми



Така че горе долу тогава, надявам се, ще разказвам за "изненадата" и ще показвам пръстена.



Тема Re: "грешна" хронология [re: wendig]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано13.10.06 09:44



Че какво общо има запознаването на семействата със сватбата. За мен от момента, в който решите, че искате да сте заедно яцл живот, вече сте семейство и е нормално роднините ви да се познават. А кога ще се говори конкретно за брак е съвсем друга тема. Не робувай на схеми, щом си намерила човека за себе си. Най-важното е близостта и доверието, а дали и кога сте съпрузи е друга тема.

Разнообразие -




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.