Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 17.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Какво първо-бебе или сватба?нови  
Автор Mese4inka (непознат)
Публикувано12.09.06 22:13



Здравейте на всички!
Имам нужда от чуждо мнение. Предстои ми сватба през юни 2007, но заедно с половинката нямаме търпение за бебе.Чудя се дали не е по-добре да подпишем сега, да започнем с опитите, а след като се появи бебето да спретнем сватба. Това което ме притеснява е, че ако в началото опитите ни са неуспешни всичко ще се проточи много във времето... Вие как бихте постъпили?



Тема Re: Какво първо-бебе или сватба?нови [re: Mese4inka]  
Автор Sylvie (непознат)
Публикувано13.09.06 13:09



Според мен, всяка двойка усеща в определен момент, че е готова да премине "на следващото ниво" и да поеме по-голяма отговорност. Ето защо, вие можете най-добре да прецените, дали за вас е настъпил този момент.

Що се отнася до мен самата, аз бих предпочела събитията да следват естествения си ход (макар че няма "противоестествен"

), т.е. първо сватбата, после да имаме достатъчно време да свикнем с новия си статус, с новите задължения и отговорности (), и по-късно (и аз не знам кога, но предполагам, че ще го почувстваме когато сме готови), да си имаме и бебе. Това е моята гледна точка. Бих искала да изживея тези етапи пълноценно.

Така че спокойно! Остава вие да определите порядъка на тези събития във вашия живот, а най-важното решение вече сте го взели-да изживеете живота си заедно.

Желая ви много радости!

A la porte des grands, le seuil est glissant.

Тема Re: Какво първо-бебе или сватба?нови [re: Mese4inka]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.09.06 13:14



Тук някой беше споменал, че след бебето изобщо няма да ви се занимава със сватби и честно казано и аз така мисля.
Ако много държите да бебеправите само след подпис - подпишете. Ако бебето стане веднага - чудесно. Ако не стане, може сватбата да си остане за юни 2007, а не да чакате непремено първо бебето да се роди. И даже и да си малко бременна по време на сватбата, не е кой знае какъв проблем.
Аз само не разбрах защо искате сватбата да е през юни 2007, а не я направите сега и да си бебеправите на спокойствие.

Успех и скоро да гушкате малкото сладурче





Тема Re: Какво първо-бебе или сватба?нови [re: Mese4inka]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано13.09.06 18:57



Едно по едно, първо сватба, после бебе ........... така направихме ние






Тема Re: Какво първо-бебе или сватба?нови [re: Sylvie]  
Автор Mese4inka (непознат)
Публикувано13.09.06 20:23



При нас няма съмнение дали е настъпил момента или не - и двамата сме сигурни от много време,че искаме бебе. Живеем заедно от 3 години, познаваме се от 13, така че няма към какво да се нагаждаме. Отговорностите си ги делим отдавна, нищо няма да се промени след подписа.Сватба искаме за да се повеселим с всички роднини и приятели

. Нетърпението идва от това, че не се знае колко време ще ни отнемат опитите, а сме се спрели на юни 2007 за да е топло и кумовете ни да си дойдат от Германия. Досега изчаквахме, за да си стъпим на краката от завръщането ни от чужбина, но явно идеален момент никога няма да има, та решихме да хванем бика за рогата...Всъщност колебанията ми кое кога да стане идват от това, че ако изберем първо да опитаме с бебето, а не се получи ще сме закъснели с организацията, а за по-късна сватба не ми се мисли.



Тема Re: Какво първо-бебе или сватба?нови [re: else]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано16.09.06 19:48



А защо да не им се $занимава$ със сватба след като имат дете?

Разнообразие -



Тема Re: Какво първо-бебе или сватба?нови [re: jana]  
Автор Mese4inka (непознат)
Публикувано18.09.06 21:36



А има ли някой минал вече по този път : първо бебе и после сватба. Би ми било интересно да науча какво е настроението след раждането - дали изобщо на младата майка и минават мисли за организиране на сватбени партита през ума?



Тема Re: Какво първо-бебе или сватба?нови [re: Mese4inka]  
Автор milena2OO6 (непознат )
Публикувано19.09.06 10:21



Здравейте,аз лично организирах цьрковния брак в Бьлгария и се радвам,че и нашият син ( 1 год.) беше с нас.Усещането е неповторимо.Важно е да имаш желание и да си кажеш,че както искаш така и ще стане.А и в Бьлгария винаги има баби,на които можеш да разчиташ.Успех!



Тема Re: Какво първо-бебе или сватба?нови [re: Mese4inka]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано19.09.06 11:57



Значи аz бях на "междинно" положение, 4 дни преди сватба 1 видях 2те чертички, а при сватба 2 бях в 18 седмица...съвсем раzлично мислене е, когато си и когато не си бременна/майка...когато не си хич не ти пука яла ли си, пила ли си, спала ли си, бебето как се чувства, дали е добре, дали,ако си го оставила на някоя баба го гледат както трябва...а бе въобще акъла ти е все в малкия човек, дори и да искаш да не мислиш не можеш...та мен ако питаш първо сватба, после бебе

.




Тема Re: Какво първо-бебе или сватба?нови [re: milena2OO6]  
Автор Mese4inka (непознат)
Публикувано19.09.06 17:37



Вярно е,че има баби да помагат, но няма ли все пак и те да присъстват на сватбата?! Колкото повече мисля, толково повече стигам до извода, че ако детето е все още бебе булката ще е с мислите си при него, а не на сватбата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.