Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:03 24.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема подготовката започна, а сега да питамнови  
Автор tes (джелсомино)
Публикувано27.07.06 15:14



Здравейте!
Преди време бях писала, но пак да се представя - ще сключваме църковен брак и ще правим сватбено тържество, подписахме докато бях бременна, а сега ще си имаме малка шаферка, в момента на 14 месеца.
Избрахме ресторант - Ловен парк, датата е 30 септември, църквата мислим да е храмът на Семинарията.
Сега, разбира се, изникват редица въпроси.
Единият от тях е свързан с роклята - искам нещо по-семпло, търся определени детайли, освен това не искам да съм в бяло и след като разгледах доста сайтове (все още не съм обикаляла магазини, нямам много време с малката), реших, че все още има време да поръчам да я ушият. Моля, препоръчайте ми добро ателие, където освен да се справят добре с изработката, да ми помогнат и с малко идеи, за да се получи добър краен вариант.
Ако не успея да намеря къде да ми ушият това, което искам, съм намислила да си наема рокля - да имате идея откъде и какви са условията в този случай?
Другото ми питане е свързано с украсата на ресторанта - в Ловен парк са казали на любимия, че не правят украси, дайте идеи какво е достатъчно да изберем, без да е прекалено. Някой празнувал ли е там?
Имам и още ного въпроси - като например подаръчетата на гостите - някоя по-нестандартна (и не много скъпа) идея?
Другите въпроси ще ги оставя за по-нататък, за да не ви отегча





Тема Re: подготовката започна, а сега да питамнови [re: tes]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано27.07.06 16:17



За роклята бих те посъветвала да поубиколиш булченските магазини, изборът е огромне все ще се спреш на нещо като модел.
Относно украсата на ресторанта аз бих ти казала да се обърнеш към такава фирма. Препоръчвам ти една, която прави украсите на много сватби както и на Рожденият ден на малката. Ето ти тел. 0888553963 Деси фирмата се казва Хънидей






Тема Re: подготовката започна, а сега да питамнови [re: tes]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано27.07.06 16:28



За шиенето мисля, че може да погледнеш наzад темите на babymaria...zа мен това е еталон zа перфектно ушита рокля, а и не и вzеха скъпо доколкото си спомням...Иначе под наем дават почти в 99% от булчинските салони.
За украсата на ресторанта, можете спокойно да минете с по една красива бяла свещ на масата декорирана с венче ЖИВИ цветя пасващи с твоя букет, а на вашата по_голям букет върху гъба и пак свещички...в същност в повечето магаzини zа цветя предлагат букета zа колата да се zакрепи със силиконови лепки(неzнам как да ги обясня_от тия джаджи дето ги пляскаш върху стъкло

) и да си го преместите на масата, когато отидете в ресторанта.
Нашите подаръчета бяха малки фигурки на младоженци(има ги в първата zаковна тема), струваха по 1лв....иначе има една камара сладурести нещица по магаzините.




Тема Re: подготовката започна, а сега да питамнови [re: tes]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано31.07.06 19:55



за роклята: не знам дали ти допада идеята, но аз бих потърсила готова вечерна рокля: семпла + пестиш време+ знаеш веднага как ти седи...Да не говорим, че можеш после пак да си я носиш, пр. ако е дълга, можеш да я подкъсиш, т.н. На твое място не бих наела, изхвърлени пари са, особено ако търсиш нещо семпло. Шивач би бил по-доброто решение...

украсата на ресторанта: потърси фирма, за съжаление не мога да ти дам координати в София. Ако си за семпло, придържай се също към такава украса. В нашия ресторант напр. нямаха еднакви столове и аз поръчах калъфи за столовете. Може също да се сложат (както вече са предложили) малки вазички/ свещи...+ кокетни картички с имената на хората...

подаръци за гостите: аз лично нямах, вижда ми се излишно да пълня къщите на гостите с безполезни неща. Всъщност откога е традиция това? Не е ли по-добре да се изпратят като благодарствени картички снимки от сватбата (предполагам ще имаш снимки с всеки един от гостите)...Приятен жест и спомен е...

благородно ти завиждам за предстоящото събитие

Редактирано от flicka_an на 31.07.06 20:00.



Тема Re: подготовката започна, а сега да питамнови [re: flicka_an]  
Автор Gabito (непознат)
Публикувано01.08.06 12:53



И аз съм на мнение, че подаръците за гостите са доста безсмислено нещо. Затова ние нямахме подаръци, но изпращахме на повечето от гостите диск със всички снимки от сватбата. Мисля, че това ще им е по-голям спомен от някоя дрънкулка.

[url=http://vsdi.net/count][img]http://vsdi.net/count/wed/i/meter-ru21319.png[/img][/url]


Тема Re: подготовката започна, а сега да питамнови [re: Gabito]  
Автор мeчичe (от гориче)
Публикувано01.08.06 13:13



Да,това е много хубава идея.И аз не съм привърженичка на разните дребни подаръци,колкото и оригинални да са на вид.



Тема Re: подготовката започна, а сега да питамнови [re: мeчичe]  
Автор Nimeriya (превъплъщенка)
Публикувано01.08.06 15:03



И аз си мисля, че диск със снимки е по-добрия вариант. Или нещо подобно...



Тема Re: подготовката започна, а сега да питамнови [re: tes]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано01.08.06 19:27



А на малката шаферка намерихте ли рокля?



За вземането под наем, помня, че излизаше горе-долу, колкото да си купиш нова.

За украсата, мисля, че задължително трябва да е съобразена с обзавеждането на ресторанта.
Там, май беше нещо битово...ако не бъркам...

Имам позната в магазин Букет, която прави сватбеният ми букет, украсата на сватбата на една приятелка...изобщо прави страхотни неща, много идейни и красиви. Ако ти трябва нещо такова ми пиши да ти пусна телефона. Знам, че се занимава с украса на сватби.



Тема Re: подготовката започна, а сега да питамнови [re: dafna]  
Автор мeчичe (от гориче)
Публикувано02.08.06 12:11



На нашата сватба в ресторанта също нямаше украса.И ние решихме проблема така-купихме повечко балони(има и във форма на сърца) и две мои приятелки ги наредиха в салона.Взехме и цветя,сложихме ги по масите до тейбъл картите с имената.Само на нашата букета беше по-голям и украсата беше малко повечко.
Фирмите,обикновено правят арки от балони и донасят разни стойки за цветя,статуи и тем подобни,взимат доста скъпо,като в повечето случаи става претрупване и кич.
Но всичко е въпрос на личен избор.





Тема Re: подготовката започна, а сега да питамнови [re: dafna]  
Автор tes (джелсомино)
Публикувано02.08.06 15:10



Дафна, да, благодаря, ще съм ти задължена!
За шаферката - свеки предложи да й ушие рокличка, тя шие много добре. По принцип и на мен е шила много неща, но случаят сега е по-специален, за да й се доверя и този път.

Момичета, благодаря за съветите!
Засега идеите ми за подаръци са все за неща, които не се предлагат специално за случая. Или поне не в интернет

все още не съм обикаляла, срам - несрам, нямам време. Единият вариант - от тези малки шишенца с послание вътре. Посланието ще си го направя аз - така, че да е в същия стил с поканите, които също аз ще си изработя (занимавам се с графичен дизайн, та затова). Текстът ще е благодарствен - за присъствието им на тържеството ни или нещо такова. Въпросът е дали и къде ще намеря такива шишенца. Другият вариант - истински малки чанове, вързани с панделка, близка по цвят на основния тон на поканите (тази ми идея идва от това, че чановете носят щастие). Третият вариант - диска със снимките, това е чудесна идея, но най-вече за приятелите ни и по-младите гости като цяло, една част от гостите бих ги затруднила с такъв подарък.

За украсата - искам нещо семпло. Без да се набива на очи. Вариантът на мечиче ми допадна - можем наистина да занесем балони и цветя и да помоля една от приятелките си да отиде по-рано, за да украси.

А това с тейбъл картите задължителен елемент ли е? За това не се бях замислила, а и на повечето сватби, на които съм ходила, не е имало такива. Даже като се замисля, на нито една не е имало.... а е много шик подробност, всъщност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.