Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 25.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кумове - въпрос?нови  
Автор SmVrQaTc (qd)
Публикувано08.05.06 19:12



Възможно ли е да се поканят за кумове необвързани мъж и жена?

Само че мъжът ще се жени за сестрата на булката ми? (само че сестра на сестра не било хубаво да е кума).

А жената е бременна и си има мъж за който ще се омъжва и тя след някой и друг месец?

Позволено ли е от каноните? или обичаите и т.н.

80 на 100 от всеки резултат се постига с 20 на 100 вложени усилия!


Тема Re: Кумове - въпрос?нови [re: SmVrQaTc]  
Автор мeчичe (от гориче)
Публикувано08.05.06 20:57



Че защо да не е позволено?Не знам да има някакъв проблем.Нашите кумове не бяха женени.
Попитайте в църквата-там ще ви отговорят дали е редно сестра на сестра да кумува.



Тема Re: Кумове - въпрос?нови [re: SmVrQaTc]  
Автор pocи (непознат )
Публикувано09.05.06 08:45



На първият въпрос мога да отговоря със сигурност,че е разрешено.Кумовете на сина ми още не са женени.

Да попитам и аз нещо.Кум на сина ми ще е негов неженен приятел със своята приятелка.Може ли след време сина ми да му стане кум?Т.е да стане кум на своя кум?



Тема Re: Кумове - въпрос?нови [re: pocи]  
Автор marybe (усмихната)
Публикувано09.05.06 09:25



Може....поне ние така ще направим. Кумувахме с моя приятел преди две години и тази година като се женим ще ни кумуват нашите кумци, питала съм и в църквата.....няма пречка да се кумува обратно



Тема Re: Кумове - въпрос?нови [re: marybe]  
Автор pocи (непознат )
Публикувано09.05.06 09:55



Е,щом сте питали и щом може-супер.А то младите се бяха притеснили.Искат взаимно да си кумуват,но някой им казал ,че не може.Сега ще ги успокоя.Таз година сватба,догодина-кумство



Тема Re: Кумове - въпрос? [re: pocи]  
Автор marybe (усмихната)
Публикувано09.05.06 12:59



То и на мен така ми казваха, но за по сигурно отидох и попитах и се оказа, че може, така че да са живи и здрави и да не се притесняват, нека си кумуват спокойно



Тема Re: Кумове - въпрос?нови [re: SmVrQaTc]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано09.05.06 14:38



единственото, което е проблем за църквата е ако кумувете не са женени и тръгнат да се женят след като са кумували, тъй като кумуването ги свързва в кръвно родство, тоест след това не биха им разрешили да сключат църковен брак помежду си /в случай, че си признаят, че са кумували, разбира се/



Тема Re: Кумове - въпрос?нови [re: SimplyAVEN]  
Автор мeчичe (от гориче)
Публикувано09.05.06 20:37



Да,знам.И ние така чухме,но скоро правим две лета като семейство,така че няма проблем да кумуваме.
Другото,което не позволяват църковните канони,е това,че не можеш да се жениш за човек,който си кръстил.



Тема Re: Кумове - въпрос?нови [re: SmVrQaTc]  
Автор SmVrQaTc (qd)
Публикувано09.05.06 21:33



А ако , както е в моя случай :
кумовете не са двойка?
т.е. те си имат съответно гаджета и т.н.
НО не са двамата в близки взаимоотношения.

Просто кума си го избрах аз, а кумата булката ми :)

и съответно ...:) е казус.

80 на 100 от всеки резултат се постига с 20 на 100 вложени усилия!


Тема Re: Кумове - въпрос?нови [re: SmVrQaTc]  
Автор мeчичe (от гориче)
Публикувано09.05.06 21:49



Не виждам къде е проблема-всеки има право да покани за кум приятел или приятелка.Какво като не са гаджета?Важното е,че на вас двамата по отделно са ви близки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.