Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 29.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Смяна на име?нови  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано14.03.06 15:12



Момичета със съпрузи чужденци,ако две години след брака реша да си сменя името какви папири ще са ми нужни?Ккакви документи трябваше да предадете вие в България относно смяната на фамилното име?Защото аз съм прготвила само копие от свидетелството за граждански брак(с апостил).Не исках да си сменям фамилията,ама започнах да се замислям по въпроса ,та...каква е процедурата в България?
Благодаря предварително за вниманието!



Тема Re: Смяна на име? [re: KATЛA]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано14.03.06 15:23



А бракът регистриран ли ви е в БГ?




Тема Re: Смяна на име?нови [re: surfline]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано14.03.06 22:48



Още не(дано не ме санкционират,че вече минаха 2 години)
Аз за това питам- да подавам всички документи на куп.Щото де факто се забавих толкова с регистрацията заради пустия му апостил.Първия път не беше сложен ,та ми върнаха документите,после като го сложиха ги забравих тук като се прибирах лятото и накрая...януари месец като ги занесох вече готови з а предаване...ги изгубих...
Та преди седмица ходих да си изкарвам наново всичко и се чудя така и така ще го нося,освен и името да си сменя.



Тема Re: Смяна на име?нови [re: KATЛA]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано15.03.06 18:26



Катла, ако не ви е регистриран бракът в БГ, първо трябва да си смениШ фамилията в "Някъде на север" и с поправеният документ zа гр.брак отиваШ в София на ул.Овчо поле 102 (до метростанция Опълченска), от там ти регистрират брака, дават ти едно свидетелство zа гр.бр. в БГ и с него се понасяШ първо в обЩината да ги уведомиШ,че си семейна и с друго име и после в МВР zа нови документи. Раzбира се неzабравяШ zаветният Апостил и превод от преводач в БГ на докиментчето.




Тема Re: Смяна на име?нови [re: surfline]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано15.03.06 18:51



Благодаря!
Аз мислех 4е в София ще ми го легализират от превода4еската фирма?Аз не съм от София.
А какъв е този Цветен апостил?



Тема Re: Смяна на име?нови [re: KATЛA]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано16.03.06 10:31



Цветен ли?




Тема Re: Смяна на име?нови [re: surfline]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано16.03.06 12:50



ХИ ХИ ХИ-думата заветния Апостил съм я прочела цветния Апостил по необясними за мен причини.Моя грешка!Много весело!



Тема Re: Смяна на име?нови [re: KATЛA]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано16.03.06 14:49








Тема Re: Смяна на име?нови [re: KATЛA]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано17.03.06 01:22



Документа с Апостил, агенция ще го преведе. Отиваш в общината по постоянен адрес, служба ГРАО и подаваш документите в 2 екземпляра - копия. Трябва в акта да си със сменена фамилия, иначе може да я смениш само по съдебен ред!



Тема Re: Смяна на име?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано17.03.06 12:16



Благодаря ти,Стрейнджър!Ще се посъветвам непременно с един твой колега за съдебния ред-ясно че така ще стоят нещата-в акта не съм с вписана нова фамилия-тогава нямах намерение да я сменям.Сега всъщност съм сложила всичко на везни...да видим кое ще натежи повече.
Пак благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.