Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:41 28.09.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ужасно е романтично, но откачам!!!нови  
Автор brumbolina (непознат )
Публикувано20.02.06 10:20



Някой може ли да ми каже как стоят нещата със сватба в Самоков? Решението беше много спонтанно, а няма и време. Не искам кой знае каква сватба...само аз той и свидетели...като във Вегас. Никой от нас двамата не е от там, а отгоре на всичко половинката ми е чужденец...УЖАС!!! Направо ме обзема паника, а ми се иска всичко да е толкова просто и просто да се оженим... Помогнете със съвети на две ужасно влюбени души!!!



Тема Re: Ужасно е романтично, но откачам!!! [re: brumbolina]  
Автор bp11 (styling:))
Публикувано20.02.06 19:21



Zdravei,Brumbolina:)))

Parvo neka ti chestitia prekrasnoto sabitie:)))Nas sashto skoro ni ochakva i sme v predsvatbena treska('golemiat den ' e prez juni mesec v Sofia).
Ne moga da ti preporacham nishto v Samokov,no namerih edin seit na hotel tam:)
Vij go po-dolu:)
http://www.hotelsonata.com/



Тема Re: Ужасно е романтично, но откачам!!!нови [re: brumbolina]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано21.02.06 13:22



Първо ЧЕСТИТО...Положението е много романтично, но и точно толкова zабъркано.Сватбата с чужденец в България е голямо предиzвикателство и оЩе по_голямо търчане и раzправяне с малоумници (сама Ще се увериШ). За съжаление не сме Вегас и не стват толкова лесно неЩата, така че се zареди с много спокойствие, опитмиzъм и положителна енергия, zаЩото от опит мога да ти кажа(а и оЩе няколко момичета от клуба), че когато реШиШ да имаШ смесен брак всичко се осложнява десетократно. Важното е да го искаШ много и да не се предаваШ пред неромантичната бЮрокрация и бумаЩина.Успех, весело иzкарване и ни дръж в течение на събитията.




Тема Re: Ужасно е романтично, но откачам!!!нови [re: surfline]  
Автор brumbolina (непознат )
Публикувано21.02.06 14:37



Благодаря за подкрепата, мили моичета, страхотни сте!!! А за отказване хич не смятам да се отказвам, но просто е ужасно стресиращо защото наистина бюрократщината е голяма и искат от тук някакви документи дето там не са ги и чували и т.н.!!! Надявам се все пак всичко да се получи, защото наистина го обичам.



Тема Re: Ужасно е романтично, но откачам!!!нови [re: brumbolina]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано21.02.06 17:48



Е, ако сте реШили сериоzно Ще се получи...Само не се стряскай.Не сте първите, няма и да сте последните, ако се раzровиШ наzад сама Ще видиШ колко теми има точно zа такива случай.Сега всичките са семейни хора. Ако има неЩо_питай, клубовете са zа това.




Тема Re: Ужасно е романтично, но откачам!!!нови [re: brumbolina]  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано23.02.06 11:54



Казвай веднага от коя страна е бъдещият ти съпруг и да помагаме с документите,дето не са ги и чували.При нас беше същата тъпотия,но аз все пак съм омъжена жена от 28 януари,след 4 месеца тичане по посолства и общини.Липсва ми само дипломата иначе съм си цял адвокат по смесени бракове.И не се стряскай от българската бюрокрация.Проблема е,че лелките дето седят зад бюрата просто не знаят какво точно искат.Иначе нещата хич не са толкова невъзможни.Аз лично бях много ядосана от факта,че искат от съпруга ми нещо дето и те не знаеха точно какво е.Обаче като се изтърсих в община средец с 1 огромна папка с конвенции от 1961 година и законодателни справки и справки от международното право......Сещаш ли се,че накрая просто вече нямаше за какво да се заядат.Проблема им е,че през май 2005 закона е променен и така е написан,че на тях изобщо не им е ясен.Но пък за това има и клуб "Сватбени вълнения".



Тема Re: Ужасно е романтично, но откачам!!!нови [re: babymaria]  
Автор brumbolina (непознат)
Публикувано23.02.06 13:50



Направо си страхотна! Благодаря ти предварително за помощта!Радвам се че има хора като теб и поздравления за твоето щастливо събитие! Ами да ти кажа първо решихме все пак да се женим в София че така или иначе търчането ще е непрекъснато, пак нали сме и млади и нетърпеливи, искаме да се оженим в неприлично кратки срокове ...а иначе съпругът е от Англия, а институциите ме наплашиха че при това положение ситуацията с документите ще е много стриктна...не знам ама аз наивната все си мислех че да се ожениш е най-лесното, после идва трудното.

[url=http://daisyPath.com][img]http://daisyPath.com/days/060330/1/1/+2/1/.png[/img][/url]


Тема Re: Ужасно е романтично, но откачам!!!нови [re: brumbolina]  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано23.02.06 17:14



И какъв документ точно ви искат?Законодателната справка,че Англия признава брак,сключен в България съпругът ти трябва да извади от външно министерство,но и ти можеш да се сдобиеш с нея от посолството на Англия в София.И ако ти отговорят,че не издават такива неща,настоявай,защото издават.Погледни този линк : http://www.grao.bg/mezdoc/sbornik/komsbor.html.
Потърси в нета и други неща,ще се изненадаш колко информация има.Като ще ходиш някъде,поне отиди подготвена за спорове на максимално добро ниво.На съпругът ти ще му трябва документ за семейно състояние.Кажи му като отиде да го вади,да помоли в общината да допишат,че няма пречка той да сключи брак с теб/името ти/ в България.Това ще задоволи 99% от главозамайващите изисквания на лелките в общината.И още нещо:прегледай малко по-назад във форума темата с документите.Някъде съм написала телефона на 1 госпожа Желева.Мисля,че беше 02/988-04-00,но не съм сигурна.Не пропускай да и се обадиш!Тя се занимава със смесените бракове в София.
Това е за сега от мен.Чакам новини от теб!

Редактирано от babymaria на 23.02.06 17:17.



Тема Re: Ужасно е романтично, но откачам!!!нови [re: brumbolina]  
Автор brumbolina (непознат)
Публикувано25.02.06 20:29



Е, обадих се в посолството и там казаха, че трябва да се извади само документа, че няма пречки за сключване на брака, те изготвяли останалото. Наистина се надявам, че е така и няма да се отметнат после Много благодаря за помощта и безценните съвети, най-после стреса е малко по-малко.

[url=http://daisyPath.com][img]http://daisyPath.com/days/060330/1/1/+2/1/.png[/img][/url]



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.