Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 29.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Srokove na dokumenti  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано03.10.05 13:50



Zdraveite, predstoi mi svatba i imam mnogo vazen i speshen vapros: svidetelstvoto za skluchen grazdanski brak ot ritualnata zala li shte si go vzemem vednaga sled ceremoniqta ili sled tova trqbva da hodim nqkude? Ako da - otkude se vzima i sled kolko vreme? Nie sus sapruga mi trqbva da zaminem sled tova i az trqbva da si smenq dokumentite (zadgranichen passport i lichna karta) s novoto ime, a shte imam mnogo malko vreme do zaminavaneto i zatova pitam! I ako mozete da mi kazete osven kopie ot svidetelstvoito za grazdanski brak, drugi dokumenti trqbva li da predstavq za da mi napravqt noviq pasport i novata lichna karta s novata familiq? Mnogo Vi blagodarq i shastie i kusmet na vsichki! :)



Тема Re: Srokove na dokumentiнови [re: SimplyAVEN]  
Автор brawn (непознат )
Публикувано03.10.05 14:00



Здравей, свидетелството ти го дават в ритуалната зала по време на церемонията. А за смяната на документи - заминавате на екскурзия или ще за по - дълго? Защото нашата сватба беше скоро, след нея отидохме на почивка в чужбина, аз до момента не съм си сменяла документите, но не ми се и наложи за самото пътуване, защото просто си пътувах със стария паспорт и старата ми фамилия.



Тема Re: Srokove na dokumentiнови [re: brawn]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано03.10.05 14:04



Zdravei, zaminavame za po princip, nie ne ziveeem tuk v posledno vreme! Trqbva zadulzitelno da gi smenq, zashtoto nqma koga posle da go napravq a shte imam mnogo malko vreme!



Тема Re: Srokove na dokumentiнови [re: SimplyAVEN]  
Автор brawn (непознат )
Публикувано03.10.05 14:33



Ами, още не съм се замислила за смявата на паспорта ми, така че не знам какви документи ти трябват. Весела сватба и всичко най!



Тема Re: Srokove na dokumentiнови [re: brawn]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано03.10.05 15:03



Blagodarq ti :)



Тема Re: Srokove na dokumentiнови [re: SimplyAVEN]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано03.10.05 16:17



Дават ти го накрая на самата сватба...Като си вzемеШ акта zа граждански брак отиваШ ПъРВО в обЩината служба zа гражданско състояние, zа да ги уведомиШ zа промяната на гр.ти състояние, там те нанасят в една книга и после в компЮтъра, zа това им иzмрънкваШ да ти дадат някаква бележка, че си ги уведомила zа "новостта" в животът ти....те като цяло са доста лениви, но с подобаваЩо тръШкане и мрънкане + обяснения, че скоро Ще пътуваШ Ще ти дадат въпросната бележка...с нея, акта zа брак, копие на акта zа гр.брак(най_добре нотариално zаверено_струва 7,50лв. и става zа 5 минути при нотариус), тая бланката zа документи, и актуална снимка(най_добре 2...не ме питай zа какво са им) се zанасяШ в МВР, zа да си подмениШ документите...ако Ще правиШ експресно (zа 24 часа _лична карта и zадграничен паспорт струват 220 лв.) трябва да отидеШ в службата на Мария Луиzа, ако е "бърzа"(zа 7 дни) или "обикновенна" (1 месец) поръчката си носиШ неЩата в районното МВР...ако Ще правиШ експресни документи най_добре си вzеми бланка zа документите преди тоява и си ги попълни спокойно в къЩи като само подписът в жълтото квадратче го удряШ пред кифлата, която Ще ти приема документите... аz ги правих експресни и с ходенето до обЩината и пр. мотане ми отнеха 2 дни_става бърzо, не е проблем....ако имаШ валидни виzи в паспорта на място ти дават да попълниШ една бланка кога Ще го върнеШ...и ти го дават обратно перфориран и на летиЩето покаzваШ и двата паспорта_старият zаради виzата и новият zаради фамилията...можеШ да не го носиШ лично...аz примерно моят го иzпратих по DHL и майка ми го върна...ами това е, ако имаШ други въпроси пиатй...
ааааааааааа и ЧЕСТИТООО..много весела сватба ти желая и гледай да не се иzнервиШ покрай бЮрокрацията.



Тема Re: Srokove na dokumentiнови [re: surfline]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано03.10.05 16:24



Zdravei, mnogo ti blagodarq za infoto! samo edno ne mi e qsno - v koq sluzba za grazdansko sustoqnie na koq obshtina trqbva da otida sled svatbata? tam, kudeto e ritualnata zala ili tam kudeto sum se rodila ili...?



Тема Re: Srokove na dokumentiнови [re: SimplyAVEN]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано03.10.05 17:24



там където се водиШ като постоянно местожителство...



Тема Re: Srokove na dokumentiнови [re: surfline]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано04.10.05 09:24



Eh, zalko :(( Vse se nadqvah da e tam, kudeto e ritualnata zala, no shte trqbva da se sprvim... Samo deto v tazi obshtina, kudeto az se vodq sa mnogo nelubezni :(( Blagodarq ti mnogo za informaciqta, sega pone znam kakvo trqbva da napravq!



Тема Re: Srokove na dokumentiнови [re: SimplyAVEN]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано04.10.05 11:23



Аz съм родена в Пловдив, а постоянният адрес е в София_ЛЮлин...в Пловдив си вадих дубликат на акта zа раждане и всички бяха адски лЮбеzни, ведри...просто слънчеви хора...в ЛЮлинската обЩина са две кифли осморки, сутрин сърдити на себе си, вечер на всички останали...не ми се говори имах желание да ги наплЮя преz гиШето...та така




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.