Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:45 02.07.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Малко въпросчетанови  
Автор sedanax (100 mg)
Публикувано12.09.05 23:11



Опс здравйте!За първи път пиша тук,обаче съм си наумил куп въпросчета дето искам да ви питам.Дано не досадя...
Такаааа....за моята сватба е разничко да се говори.Като ви гледам повечето вече са младоженци вече илистоят и тръпнат скоро да им се случи...
Ама аз искам да питам разно неща още преди да стигнете до тоя момент с жененето...
И щото съм любопитен сигурно ще се сетя да питам за куп работи,обаче като му дойде времето
Сега искам да върна повечето от вас в началото на събитията с няколко въпроса.Те са към всички,ама май повече са към колегите мъже
Та интересно ми е за годежния пръстен темата....
Ама наистина не мога да намеря никъде достатъчно информация.Вие с какъв пръстен пискахте ръката на жената и жените с какъв годежен пръстен се дадоха на мъжете си?Какво представляваше той?С камък или без камък беше?Какъв камък?Димант или...На каква стойност приблизтелно беше малкият и готин бонбон който се подарили или който ви подариха?
Щотото наистина сватбата е нещо готино,ама тя засяга толкова много хора и толкова различни неща,докато този момент с годежният пръстен е толкова мил и интимен някак си според мен.Щото засяга само двама души и там никой не се меси,не се бърка.Не знам дали правилно ме гонят усещанията,но ми се струва,че се подценява от много хора този момент.Някак си се опитват да уредят нещата предварително или и аз не знам...
За съжаление от моите приятели няма кой да питам за тези работи.Повечето не са се женили и най-лошото е,че не са се и засилили да го правят,а тези които са се оженили някак не могат д ами дадат отговор на въпросите.
Имаше в една от заглавните теми линкове и ги разгледах и най-много ме плаши,че не виждам нищо,което да ми грабне окото.Може би щото са снимки.Ама как може човек да покаже на една жена колко много я цени,колко много я иска,ако малкото и прекрасно бижу не е един блед образ на онова готино и силно чуство,което го кара да я иска до себе си и в хубави и в трудни моменти...
Малко повечко се разприказвах,ама хем ми е леко притеснено щото пиша за първи път тук,хем ми е готино



Тема Ами.....нови [re: sedanax]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано13.09.05 08:28



....аз лично взех пръстен, който не е като тези стандартните с едно камъче отгоре, а с няколко камъчета и те са хванати към самата основа на пръстена, а не така отгоре като защипани....дано разбереш за какво говоря......разбира се трябва да е златен, аз взех от бяло злато, защото жена ми си пада по сребро и да може да ги носи заедно....

Камъчетата разбира се не са диамант по обясними причини.....

Аз лично поисках ръката на моята женичка на Нова Година, уж на майтап, уж на сериозно и бях подметнал, че ще я питам след 12:00 часа дали ще се омъжи за мен.......купих пръстена, разбира се от там нанатък не смятам да разказвам, защото това са лични неща, но мисля, че без падане на колене няма как да минеш.....

Виж , трябва сам да прецениш - мястото, времето....всичко е много относително.....

Например аз си представям как някой алпинист иска ръката на жена си на някоя скала или дори на Еверест, тоест всеки преценява кога, къде и как......


Айде УСПЕХ и да разправяш после.....






Там сме - 21.01.2006 LTU arena



Тема Re: Малко въпросчетанови [re: sedanax]  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано13.09.05 08:43



Здравей!
Аз като съм от ранобудните и чета сутрин форума за настроение....ще ти споделя моята история първа.
В една хубава вечер с много настроение и смях,моят годеник/тогава просто гадже/ ме попита дали ще се оженя за него и къде на майтап къде наистина аз казах "да".С това разговорът ни на тая тема приключи и аз реших,че всичко е било просто изблик на моментна страст или нещо такова.Беше онова време с многото дъжд,дето не можехме да си покажем носа навън и си запълвахме свеободното време/24 часа/в леглото.В първата минута,когато дъжда спря,решихме да излезем на чист въздух,някъде по центъра.Той е чужденец и аз много исках да му покажа "прекрасната София".Та вървим си ние по Витошка и аз както винаги блуждая някъде по витрините-гледам и не виждам.В един момент той ми хваща ръката и буквално ме набутва в един златарски магазин,а аз горката гледам "умно" и се опитвам да разбера какво става и защо този мъж ме дърпа като куче.В магазина ме погледна право в очите и ми каза "Искам да си избереш пръстен,защото ти си много капризна и не искам аз да поемам риска".А аз горката.....ако беше се разтворила земята,щях да скоча надолу с главата.Опитах се да кажа,че това не е необходимо и не искам той да хвърля толкова пари за мен/това все пак беше Витошка/.Обаче той на много висок глас каза "Е добре де,аз така и не разбрах ти в крайна сметка ще се ожениш ли за мен или не?".И всички хора в магазина-и продавачи и клиенти-ме зяпнаха като осмото чуда на света,като че ли чакаха моя отговор.Имах чувствто,че от изчервяване съм станала синя,но в същото време бях толкова горда....аууу,думи нямам.В момента ,в който отново казах "да",половината продавачи вече ми предлагаха варианти.Той искаше да ми купи много голям и скъп пръстен.Аз обаче смятам,че годежният пръстен трябва да е много нежен/всеки с вкуса си/.И така,избрах си малък пръстен във вид на цветето кала.В средата на чашката на калата има малка бяла перла.
Та такива работи.Не е необходимо пръстенът да е скъп.Важното е да е подарен с любов.В крайна сметка от момента ,когато тя ти каже "Да" в ритуалната зала,ще имаш много поводи да и правиш скъпи подаръци.Годежният пръстен е много ценно бижу,дори ако е сребърен,а момента в който го поднасяш е най-щастливия в живота на една жена,решила да свърже живота си с теб.Нито един ценен метал на света не може да струва повече от любовта.
Пожелавам ти успех и искрено те поздравявам за смелата стъпка,която си решил да предприемеш.Бъдете много щастливи!



Тема Re: Малко въпросчетанови [re: sedanax]  
Автор _bulka (непознат)
Публикувано13.09.05 10:30



Здравей!
Пръстенът,които ми подари моят мъж,когато ми предложи беше класически годежен пръстен- златен със камъче.Един ден видях касовата бележка - струва 60лв.а пръстенът е наистина много красив и е точно годежен.
В което и да е златарско ателие да влезеш и да питаш те ще ти покажат годежни пръстени.
Така че няма от какво да се притесняваш.
Където и да и предложиш и както и да стане ,знай че това винаги ще е един незабравим миг и за двама ви.
Успех!



Тема Re: Малко въпросчетанови [re: _bulka]  
Автор sedanax (100 mg)
Публикувано13.09.05 10:40



Да благодаря ти за информацията,но аз наистина не мога да си позволя обикновен пръстен просто.Просто аз не мога да си позволя да имам възможност да го купя просто така.Според моите разбирания поне минимум две работни заплати е минимума,който аз мога да отделя за такова нещо.За мен трябва д аима някаква прилична пропорционалност към бижуто и чуствата ми.Просот ми е някак странно някакъв домакински уред да струва повече пари от годежния пръстен.За съжаление хич не съм много богато момче а в такъв момент съжалявам наистина за това....
Сигурно е проява на идеализъм от моя страна



Тема Re: Малко въпросчетанови [re: sedanax]  
Автор Гaнимa (fairy-tale)
Публикувано13.09.05 11:24



Извинявай, но ти чувствата си в пари ли ги измерваш ?
Въпросът изобщо не е в това колко ще дадеш за пръстена. Освен ако жената, която ще го получи не се интересува единствено от това. Но в такъв случай би било жалко за теб .
Хич недей съжалявай, че не можеш да отделиш две заплати (от заплата до заплата има разлика). Мисля, че по-важно е да подбереш пръстен, който ще се хареса на дамата ти .
Какво значи "не мога да си позволя обикновен пръстен"? Кога един пръстен е обикновен?
Я, по-ведро ! Преди да се впускаш в кахъра какво би искал ти да купиш, проучи какво би искала тя да получи.

Пръстенът трябва да е нежен и елегантен, а не някаква натруфена щуротия.


"Ще тръгнеш ли по пътека, за която знаеш, че няма да те отведе доникъде?"


Тема Re: Малко въпросчетанови [re: Гaнимa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано13.09.05 11:46



Моят годежен пръстен е класическа халка от сребро, но надписът вътре е тоzи, който го прави важен...ПиШе "За винаги твой"...Нося си го на лявата ръка, а венчалната халка на дясната...Да ти кажа честно в моменти, който ми е било криво или поради една или друга причина сме били раzделени винаги като го докосна и прочета, zнам че сърцето на мъжът ми е с мен и ми става по_добре...БеШе ми подарен при много тъжни и zа двама ни обстоятелства и zа това аz каzах, че неискам да ме пита в тоzи ден, а да иzчака, когато Ще сме zаедно и няма пак да ни се налага да спим на 1000 км. един от друг...и така човекът ме иzчака и на 28 Януари към 7 часа бяхме на раzходка на едно наШе много лЮбимо място (един хълм, от който се вижда целият град), раzбира се пълнолуние, zвеzди, имаШе сняг, който пробляскваШе, мъжът ми иzвади десетина свеЩи нареди ги в кръг, zапали ги и т.н....ясни са ти нататък неЩата...
п.п.а zа цената нямам какво да ти кажа, това всеки сам си го реШава...Моят пръстен определено не е скъп, но и zа родии с черни диаманти не го сменям...



Тема Re: Малко въпросчетанови [re: Гaнимa]  
Автор sedanax (100 mg)
Публикувано13.09.05 11:48



Чуства си ги меря в уникалност за тази жена.Уникалността в лицето на годежния пръстен е едно бледо отражение.За съжаление в местата където има годежни пръстени на него пък съпоставят сума.И се получава,че трябва да е скъп.
А не съм казвал,че няма да успея да събера сума.Напротив.Просто съм малко нетърпелив.
Аз обичам да върша уникални за любимия човек неща.И затова искам да и дам най-красивото бижу,което някой и е давал.И най-уникалното



Тема Re: Малко въпросчетанови [re: sedanax]  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано13.09.05 13:50



Ами нали и подаряваш сърцето си?Какво по-скъпо и уникално за една влюбена жена от това?Не разбираш ли,че годежният пръстен е символ и не можеш да го измерваш в пари и стойности.В този форум,както сам забелязваш,ти отговарят в повечето случаи жени.Мисля,че трябва да помислиш защо всички сме горе-долу на едно мнение.Всички ние се нуждаем преди всичко от истинска любов,а годежните ни пръстени ,дори изработени от сребро,са нещото,което ни напомня,че сме обичани.Това,че нашите пръстени не струват 2 или 200 заплати не означава,че нашите годеници или съпрузи ни обичат по-малко,отколкото ти обичаш своето съкровище.И къде в крайна сметка остава в този разговор мнението на твоята приятелка?Ако искаш да я изненадаш и си нетърпелив,то избери пръстен и и го подари.От женска гледна точка ти казвам,че тя никога няма да помисли колко точно струва бижуто.А ако помисли......сам знаеш.Надявам се разбираш,че аз просто се опитвам да ти обясня женския начин на мислене,който вие мъжете/с цялото ми уважение към вас/ разбирате малко късно,защото просто сме различни.Не че на нас всичко ни е ясно!.Помисли си пак дали трябва да чакаш още,за да засвидетелстваш своите чувства официално или просто трябва да го направиш скоро и да дадеш изблик на цялата нейна радост и щастие.Ех,само ако знаеше какво е чувството да ти предложат брак!!!А за вълненията около подготвяне на сватбата....няма да говоря.Да не пропусна и плановете за деца......Всичко това кара жената/поне мен/ да се чувства на върха на вселената,а не да смята колко струва годежният пръстен.



Тема Re: Малко въпросчетанови [re: surfline]  
Автор Гaнимa (fairy-tale)
Публикувано13.09.05 14:45



Абсолютно! Няма никакво знаение какъв е пръстена - важното е значението му за вас двамата .


"Ще тръгнеш ли по пътека, за която знаеш, че няма да те отведе доникъде?"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.