Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 04.07.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Браво на вас и на меннови  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано07.09.05 08:53



Да Ви кажа честно.....сигурно няма да ми повярвате или ще си помислите,че съм лекомислена....обаче аз имам чувството че се справих с половината от сватбата за половин ден.Както си седях вчера тук пред компютъра,осъзнах,че благодарение на вашите идеи и съвети/след като прочетох всички теми във форума/ аз знам точно какво искам за сватбения си ден до най-малките подробности.Обадих се на 1 приятел,който е гей и аз ценя много мнението му за естетиката и излязохме тук-там.Той знаеше точно къде да ме заведе и какво да ми препоръча.За половин ден успях да избера ресторанта,да уточня менюто и кувертите,да избера и поръчам поканите,да пробвам всички възможни рокли и да избера най-подходящата за мен,да купя медицинските...и.........ако щете вярвайте.....да си купя сватбените обувки.Направо невероятно!!!!!!!!!!!!Днес отивам на Пиротска 10 да видя и там какво ще свърша.Така като гледам....съвсем спокойно мога да отида до Израел на почивка за 1 месец,хаха.
И понеже съм член на този форум/макар и от 2 дни/,искам и аз да помогна с някои и друг съвет.Момичета,ако планувате сватба през зимните месеци,сега е времето да си купите обувките.Не от сватбените салони обаче,където цените са космически,а моделите праисторически.В момента на Пиротска,в почти всички магазини за обувки,са пуснали зимните колекции 2005.Цените са нормални,дори ниски.Само за пример....аз си купих ботуши,много елегантни и изчистени,без разните му там финтифлюшки....много много стилни и елегантни ....за 30 лв.След месец цената сигурно ще е двойна.Така че можете да се разходите и да разгледате.
Още нещо.Ако планувате роклята Ви да бъде шита по поръчка....най-ниската цена от сватбено шивашко ателие в София можете да получите в безистена на Пиротска 3,на подземния етаж до стълбите в ляво/защото там има 3 магазина всъщност/.Жените са много мили,изслушват точно какво искате /аз лично занесох снимка/ и ви дават ниска цена за ушиване.Като се попазарите малко с тях....и цената ще стане много добра,повярвайте ми.
Надявам се да съм Ви била полезна,така както Вие ми бяхте много полезни.Ако днес науча нещо ново,пак ще споделя.Дерзайте!



Тема Re: Браво на вас и на меннови [re: babymaria]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано07.09.05 12:11



Хи хи хи ..ами интернета е голяма работа...ние наШите сватби ги натъкмихме zа точно 5 дни (които си бяхме в БГ) с всичките покупки, докименти и мурафети и това всичко благодарение на клубарчетата, а zа сватбените обувки по салоните, които zапочват от 60лв. и дори баба ми би ги окачествила като стромодни си абсолЮтно права...100 пъти по_добре е от нормален магаzин...Хайде и да се похвалиШ така и zа документацията.



Тема Re: Браво на вас и на меннови [re: babymaria]  
Автор alien* (alien)
Публикувано07.09.05 13:21



Много се радвам, че си се справила така светкавично, поздравления
Може ли да те помоля да споделиш идеята си за сватбено тържество тип коктейл, защото и на мен такова ми се върти в главата, но имам разни опасения.
Например как си го представяш откъм музика, танци и дуги такива... Местата за сядане и храната как да са разпределени?
Благодаря ти предварително, ако решиш да споделиш идеи. Моята сватба е около 2 седмици след твоята и ще те изслушам с голям интерес.



Тема Re: Браво на вас и на меннови [re: alien*]  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано07.09.05 18:42



Здравей!Първо да те успокоя....това,което си представяш и това,което ще стане....абе различни неща са.Първоначално моята идея за коктейл беше следната:голяма стилна зала/задължително с килим/,шведска маса,отрупана с различни вкусотии в единия край на залата,няколко маси със столове отстрани/естествено кръгли,с дълги бели покривки/ за тези ,които не издържат на партито.Мислех си да обясня на всеки поотделно/колкото и грубо да звучи/ как точно трябва да се държи и какво трябва да облече.За музиката.....разнообразна,но без чалгии и сръбски идиотщини от сорта на Цеца,Меца и такива работи..
Е,сама разбираш,че това е почти невъзможно по няколко причини.Бих ти подсказала няколко неща,за които да помислиш добре.В зависимост от това колко гости ще имате,шведската маса не е много практично решение/както при мен/.Представи си такава маса за 100 човека!То салати,то мезета,то основни ястия,то всякакви такива екстри.....ами оказва се,че половината зала трябва да е заета от тази маса.Да не говорим,че цената става почти двойна,заради притеснението,че нещо няма да стигне и поръчването от всичко двойно за "всеки случай".Така.....!Да не забравяме,че на този ден без напитки не може.Ето ти още 1 достатъчно голяма маса пораждаща същите проблеми като шведската.Като прибавиш и масите отстрани....ами то място изобщо не остана.Важен е и фактът,че ние все пак сме балкански народ.Все ще се намери някой ненаял се и ненапил се,който през цялото време ще плюска,защото е аванта/извини ме,ако съм прекалено груба/.
Да ти кажа честно,варианта който ми предложи управителя на "Рио",бразилския ресторант,ми допадна веднага.Трябва да отидеш там и да ти обяснят.Куверта е 24лв на човек само за храната,алкохолът си го вкарвате отвън.Но асортимента на менюто ще ти вземе акъла.7 вида месо и незнам си какви салати.....който каквото месо и салата предпочита,може да яде до пръсване и цената не се променя.Иди да ти обяснят на място,аз няма да се справя изглежда.Сигурна съм,че ще ти хареса.Ако имаш интерес,ще ти дам телефоните там и името на единия управител.С варианта,който те предлагат,отпада притеснението с "този не яде това,а онзи не яде онова"....Обстановката също е приятна и като се замислиш-получава се 1 доста нестандартна сватба с минимум притеснения.Само да видиш как са направени шишовете.....
Сега за музиката.Не можеш да угодиш на всички,ако тотално изключиш балканските ритми.Накрая пак ще има недоволни и скучали.Разбирам прекрасно,че това е твоята собствена сватба,ти/както всички нас/ искаш всичко да е перфектно и на ниво и сама можеш да избереш музиката/кеф ти оркестър с цигулки,кеф ти ди джей,каквото си помислиш/.Но ако след всички тези подготовки и предсватбени истерии чуеш 5 мин. след партито,че някой си не бил доволен....всичко изведнъж ще ти се струва толкова безсмислено.Е,няма нужда от такива катаклизми.Я си избери един готин ди джей,който ще ти забавлява всичките гости с всякакви музики/по малко от всичко/ и хич да не ти пука.И ако накрая пак чуеш нечие недоволно роптане.......значи това е много прост човек.
За сега това е от мен.Не забравяй,че и мен ме чакат още много подробности и хич не съм спец в подготовките на сватби/през януари ще ми е за първи път/.Това е само моето лично мнение.Дано съм ти била полезна.Ще поддържаме връзка.Успех.



Тема Re: Браво на вас и на меннови [re: surfline]  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано07.09.05 20:58



Ха сега за документите!Какво да ти кажа?!Отивам сутринта на Пиротска 10 и на стълбите ме посреща една леличка...с една физиономийка....Няма "Добър ден" ,няма такива екстри.Направо отваря голяма уста срещу мен "Ти защо не влизаш да се записваш,а стоиш на стълбите?".А пред мен-още 6 момичета...и те като мен гледат странно и полу уплашено....Казват и "Вътре има много хора" и тя като отваря вратата с един замах,как не падна касата не знам.Поглежда гювеча вътре,обръща се и почти в истерия извиква "Аууууу,какво ви стана на всички днес?".Като се знам как се смея на всичко...още не ми е ясно как не и се изсмях в лицето..
Някъде от края на стълбите извиках "Може ли да попитам нещо все пак преди да влезете да си пиете кафето?".И тя взе,че ми обърна внимание.Обясних и ,че идвам да попитам какви документи са ми необходими за сключване на брак с чужденец и тя ми каза:документ,че не е женен...абе той като отиде там те знаят.Къде е "там" и кой какво знае.....нямам идеи.Знам само,че бъдещият ми съпруг ще дойде в България в началото на ноември,за да се запишем и да попълним някакви си там декларации/за които естествено знам от интернет/.И ако тогава го върнат за някой липсващ документ,ще я намеря тая лелка и ще я пратя нея да ги вади в Израел.
Та такива ми ти работи покрай мен.Това ми е единственото притеснение.Ааа,също и медицинските.Нали важат 30 дни!Значи не можем да ги правим през ноември.Е да де,но той следващият път ще дойде 1 ден преди сватбата....Е това как ще го направя...не ми е ясно.Ако имаш някакво предложение по този повод,от полза ще ми е.
Благодаря ти за всичко.Макар да не те познавам лично,чувството че има някой ,който те разбира и е готов да помогне е невероятно.Благодаря на всички!



Тема много ти благодаря!нови [re: babymaria]  
Автор alien* (alien)
Публикувано08.09.05 11:14



Страшно полезно ми беше това, което си казала.
Като начало и аз си представях шведски маси и умувах как да бъдат разположени хората, че хем да не са тропнати пред яденето, хем да могат да стигат до него и да има къде да сядат.
Вярно е и че не се знае на кой какво ще му хареса и нещо може да свърши бързо, а друго да остане...
Моите хора ще са около 80, така че горе-долу същия проблем имам. Това с коктейлното тържество е много подходящо за сватби с малко гости, така че и при мен май ще отпадне.

За музиката, аз по начало си знам, че няма как да слушаме от нашата любима музика, защото ще втрещим гостите
А и аз съм на мнение, че такива неща се правят за гостите. В края на краищата, ако направя всичко както на мен ми харесва, а на тях им е скучно и безинтересно, пак няма да се чувсвтам върха. Така че явно опираме до диджей. Дано да попаднем на свестен.

За обувките, много ти благодаря за идеята. Аз все още не смея да си търся обувки, защото и представа си нямам каква рокля ще си избера, а не ми се ще да купя обувките преди това.
Смятам да направя един набег до Асеновград някой ден и да избирам цял ден, докато не се върна с рокля.
В тази връзка, някой знае ли дали там магазините работят в събота? Може би ще е по-добре да ида в делничен ден за по-сигурно.

Пожелавам ти успех с документите и борбата с българската администрация, че понякога големи разправии падат.



Тема Re: Браво на вас и на меннови [re: babymaria]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано08.09.05 11:52



ЗнаеШ ли какво се сетих...мисля, че Ще ви трябва и адресна регистрация на мъжът ти, ако Ще я искат и тя трябва да е с апостил, и после преведена и легалиzирана в БГ_дори и сега да не ти е искат направете я, zаЩото Ще ви иzлеzе по_солено, ако трябва някой в Иzраел да я вади бърzо и да ви я праЩа по DHL или някои други обирджии...А zа медицинските си нямам идея...май някъде четох, че в някаква частна клиника ги правят zа един ден, но хич не съм сигурна...Може да zвъннеШ по частните лаборатории и да ги питаШ zа колко най_бърzо могат да ги направят, но мисля, че като са готови трябва и да се zанесат пак при въпросната "сърдита лелка"...наШата гражданска беШе тук (в Герм.) и тук не ти искат медицински...приемат, че zараzните болести са си наШ проблем.



Тема Re: много ти благодаря!нови [re: alien*]  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано08.09.05 11:56



Здрасти!
Понеже виждам,че си прочела за документите и помня,че сватбата ти е 2 седмици след моята,аз пак професионално да се изкажа/как ще ме търпи мъжа ми с моите професиналности не ми е ясно,хаха/.Това в кръга на майтапа.Сега сериозно.На Пиротска 10 вчера нищо не свърших,но днес по телефона разбарах всичко.Значи,имало там някакви таблици или не знам си точно какво е,в които се завеждат новите записвания.Таблицата за 2006 ще е готова в началото на октомври,така че постарай се първо това да свършиш и да знаеш със сигурност,че имаш дата и час.Нали се сещаш,че и тук понякога нещата стават под масата.По този повод разбрах,че в залата на Леге вече има записана сватба на 4 януари.Е как става това без новите таблици....сама се сещаш.Но лошо няма.Имаш достатъчно време.За кръвните изследвания,на Пиротска 10,но на първия етаж могат да станат за 1 час/ако това те интересува/.Това са ми новините от днес.Дано съм ти била полезна.



Тема Re: Браво на вас и на меннови [re: surfline]  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано08.09.05 12:04



Благодаря ти!Аз сутринта се обадих по телефона и бях много нахална.Държах я лелката 20 минути на слушалката и задавах всевъзможни въпроси.Сега уж имам отговорите.....ще я видим тая работа накрая.



Тема Re: Браво на вас и на меннови [re: babymaria]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано08.09.05 15:28



Браво честито! Дано всичко да ти върви така отсега нататък!

За документите, доколкото знам, понеже и аз се интересувах: медицинските се изкарват за 1 ден в частните клиники (за Пиротска не знам, понеже инфото не ми е оттам) и трябва да са валидни, като си подавате документите, а не при сватбата...

За приятеля ти: свидетелството, че не е женен е най-нормалното нещо да ти поискат. Акт за раждане не ти ли искаха? бих го посъветвала все пак да си го вземе. Най-много мога да си представя и адресна регистрация да поискат. Всичко това сигурна съм може да се получи от местната ви община.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.