Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:01 01.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За тези,които ще се женят за чужденец  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано08.09.05 10:56



В опитите си да помогна,както Вие ми помогнахте на мен,Ви пиша всички необходими документи за сключване на брак с чужденец.
1.Документ за семейно положение с апостил.
2.Законодателна справка,че държавата признава брак,сключен в чужбина.Пак с апостил.
Тези 2 документа се издават в съответната държава и се превеждат в България,в някоя от оторизираните за това фирми.
3.Паспорт
4.Медицинско свидетелство,което важи 30 дни,издадено в България.
Това е.Ако сватбата Ви е през 2006,новите таблици за записвания ще бъдат готови в началото на октомври,но побързаите ,защото за 4 януари вече има записани сватби.
Ако някой иска по-подробна справка,мога да Ви дам телефона на жената,която се занимава точно с тези документи.
Успех!



Тема Re: За тези,които ще се женят за чужденецнови [re: babymaria]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано06.10.05 14:17



Ami dai go tozi telefon! Napravo me uzasi s tozi posting! Kade ima zapisani dati za 4 January? na men mi kazvat ot upravlenieto na Pirotska, che oshte nqmat spisacite za drugata godina!



Тема Re: За тези,които ще се женят за чужденецнови [re: SimplyAVEN]  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано06.10.05 18:58



Не се притеснявай.И аз още чакам прословутите списъци,нищо,че информацията ми изобилства.Като кажат "не може".....ще чакаме,когато може.Въпросната госпожа е същата г-жа Желева,за която ти казах в темата за документите-988-04-00.Можеш да и зададеш всякакви въпроси,и ако някой отговор не те устройва,провери тук-там отново.Само за пример-на нас ни искаха законодателна справка от Израел,че приемат брак,сключен в България.Обаче там такъв документ не издават.И аз изкарах 2 дни в нета,докато с помощта на адвоката ми открихме една конвенция,която освобождава израелските граждани от отговорността да притежават такъв документ.Така че,не се шашкай,а се въоръжи със здрави нерви.Това ме посъветва surfline един ден,аз я послушах и сега уж всичко е наред.Търпение!И не забравяй да бъдеш много убедителна и настоятелна!



Тема Re: За тези,които ще се женят за чужденецнови [re: babymaria]  
Автор Etude (happiness)
Публикувано11.10.05 12:45



Здравей babymaria,


Точно тази тема ме вълнува и мен, но по друг въпрос.
Ние с моя съпруг сключихме брак в неговата страна миналата година. това лято като бяхме в Бг се поинтересувах в общината какви документи са необходими за регистрирането на брака ни в Бг. Служителката беше невероятно тросната и грубо ми отговори, че ни трябва официално брачно свидетелство с апостил. Ние носехме официално брачно свидетелство издадено от местното кметство тук, където беше сключен брака, но не можело, се оказа, защото няма апостил??? А тук този документ не се издава с апостил. Това си е официалният документ на страната за сключен брак.

Някой минавал ли е по този път, на регистриране на брак в Бг?? Какви документи ви искаха??



Тема Re: За тези,които ще се женят за чужденецнови [re: Etude]  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано11.10.05 13:18



Здравей!
Аз още не съм минала по този път,но вървя по него.Свидетелството за брак не се издава с апостил.Трябва да занесете оригинала в Министерство на правосъдието/или не знам къде за страната,в която живеете/ и да поставят апостила допълнително.Провери дали вашата страна е подписала конвенцията от Хага-1961г.,има я в нета.
А за нафуканите лелки по инстанциите не се коси,защото няма смисъл!Явно никога няма да се променят.Дано някой ден и ние не станем като тях.
И още нещо: surfline е сключила брака си в Германия.Прочети нейните мнения.А и тя със сигурност ще се включи тук да ти отговори..Дано съм ти била полезна.



Тема Re: За тези,които ще се женят за чужденецнови [re: babymaria]  
Автор Etude (happiness)
Публикувано11.10.05 13:40



Благодаря ти, babymaria

И аз не знам откъде да търся апостил??? Питахме в кметството тук, чиновничките бяха озадачени??? какво е това???

Ние сме във Франция. Не знам, към българското посолство ли се издава , или къде???

Някой има ли подобен опит??



Тема Re: За тези,които ще се женят за чужденецнови [re: Etude]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано11.10.05 13:50



Хайде и аz да се вклЮча с малко мъдрости...каzвам ти точно как беШе в наШият случай, zаЩото неzнам как стои при теб въпросът...Значи след склЮчването на бракът ни(в Германия_Байерн), свидетелството ни е zаковано в едно малко книжле наречено Фамилна книга...обадихме се на служителката, която ни "бракува" и тя направи копие на акта zа брак(zа всеки случай и ти гледай да си направиШ копие, zаЩото при регистрацията в БГ ти прибират оригиналът) иzдадено върху интернационална бланка на 5 еzика_англ., немски, френски, руски, испански, съЩото снабдено с Апостил...след това това неЩо се носи в БГ на преводач (zаклет), с преводът(направи си няколко копия на него, ако можеШ 1_2 ги zавери нотариално, но zадължително си ги ксерокопирай) и оригиналът се отива на ул.Овчо поле 102 (това е при метростанция Опълченска) там има две лелки, които правят въпросната регистрация на склЮчени бракове в чужбина...аz лично останах с усеЩането, че са с плаваЩо работно време, zаЩото единият ден едната дойде в 9, а на другият другата в 11 часа, но просто си вzеми неЩо zа четене...там ти си представяШ личната карта, акта zа брак в чужбина и преводът му...на мен не ми искаха паспортът на съпругът ми, но е хубаво там да сте и двамата и той да си го носи , zаЩото може да ви го поискат...след 1_2 дни отиваШ да си вzемеШ вече официалният Акт zа граждански брак на български(може и по_кратко време, zависи колко работа Ще имат_при мен беШе zа половин час)...Вече снабдена с АГБ_то отиваШ в обЩинската служба по местоживеене, в отделът zа гражданско състояние, където ги уведомяваШ с една бележчица (те ти я дават и там си я пиШеШ), че вече не си мома...ако Ще сменяШ документи в темата zа документите съм описала как стават и тия бъzикни...ами това е...отдели си 2_3 дни и си готова...



Тема Re: За тези,които ще се женят за чужденецнови [re: Etude]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано11.10.05 14:02



Не се иzдава към българското посолство, а се поставя от френските служби_Апостилът се поставя от съответните власти в страната, в която е бил иzдаден документът, ако имаШ въzможност отиди и говори лично с кметът или със някой от Шефовете, в емиграционните служби, които са ти по местоживеене, но по принцип би трябвало служителките в кметството да иzпратят документчето в това, което им е като регионална служба (пр. на мен от Анже ми го иzпратиха в Тулуzа и от там го върнаха с Апостил след ок. 3 седмици_ставаШе въпрос не zа Акт zа гр.брак, а zа друг документ, но принципът е съЩият)... това беШе преди 5_6 години...ако много ти се правят на луди тия в кметството zвънни в Консулският отдел на БГ посолството и ги питай, кои са отговорните френски служби, които иzдават Апостил zа Акт zа гр.брак, след това следвай инструкциите, но аz съм 99,9% сигурна, че това трябва да се свърШи от службата, където са ви бракували...успех.



Тема Re: За тези,които ще се женят за чужденецнови [re: Etude]  
Автор Peйчъл ()
Публикувано03.11.05 19:32



Между Франция и България има сключена конвенция за правна помощ и документите, които идват от Франция не е задължително да носят Апостил.

Достатъчно е да са в оригинал и с мокри печати за да могат да бъдат преведени на български от оторизирана затова фирма и заверени в Дирекция Консулски Отношения към МВнР.

Въпросът с Апостила е различен за всяка държава, така че не обобщавайте проблема под една обща шапка - макар и малки - разлики има в изискванията на всяка отделна държава !



Тема Re: За тези,които ще се женят за чужденецнови [re: Slyncho]  
Автор babymaria (приятелка)
Публикувано24.11.05 14:59



Блазя ти,но промениха закона.И сега кашата е.......




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.