Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 29.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Вижте това , моля!нови  
АвторCoлитyc (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 10:46



Можем ли с приятелят ми да скючим църковен брак, при положение, че той е бил веднъж женен и е имал църковен брак? Има ли някакво задължително разтрогване по аналогия на развода??? Този въпрос изведнъж ме тресна тази сутрин, а датата ни е определена на 28 август???Стана ми тъпо - за всичко щастливия № 2...



Тема Re: Вижте това , моля!нови [re: Coлитyc]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано23.06.05 10:55



Може, но се минава през някаква процедура. Иди и питай в най-голямата църква в твоя град, за да те насочат с кого да разговаряш. Но МОЖЕ! Ако сте православни де.

Моят художник -



Тема Re: Вижте това , моля!нови [re: Coлитyc]  
АвторLileto (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 10:55



Здравей,
по принцип можеш да сключиш граждански брак повече от 1 път има някакво ограничение ама не помня 7 пъти ли беше нещо такова няма значение!За специално разтрогване не съм чувала, но може би е най-добре да попиташ в църквата в която ще се венчаете, за да не си създаваш неприятни емоции на деня!!
Успех и много щастие ви желая



Тема Re: Вижте това , моля!нови [re: Lileto]  
АвторCoлитyc (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 11:03



Мисълта ми е, пречка ли е ако няма това специално изрично "разтрогване" на църковния брак ... Пфу, така ми се развали настроението....



Тема Re: Вижте това , моля!нови [re: Coлитyc]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано23.06.05 13:12



Не е въпрос на пречка, а просто няма как да ви венчаят без да е разведен. Все едно в гражданския брак! Но трябва и да осъзнаете стойността на венчанието - това не е просто група гости и красива младоженска двойка, която се разхожда из църквата. Твоят бъдещ съпруг в момента е съпруг на друга жена, тъй като няма разтрогване на брака с нея. Ако тя е жива, без тази стъпка няма нова благословия от Господа. Има и други страни от самата догма, но това не е разговор за този клуб, а и аз избягвам да се произнасям по съдържанието на православието.

Моят художник -



Тема Re: Вижте това , моля!нови [re: Coлитyc]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано23.06.05 13:14



споко! не мисля, че е пречка. православните църковни бракове (пък и всички процедури) са се превърнали в такава формалност, че никой няма дори да обърне внимание.

аз съм била кръстница на дете без дори да съм кръстена в православна църква. не ме и попитаха даже! да не говорим, че личното ми убеждение е против кръщаването на бебета и стоях там само от добри чувства към семейството, а и за да успокоявам уплашеното мъниче, докато всички въздишат по святостта на ритуала и не им пука, че бебетата се скъсват от рев.



Тема Re: Вижте това , моля! [re: NVN]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано23.06.05 13:16



права си, че не е за тук, ама не мога да се сдържа: църквата не би трябвало да може да разтрогва бракове. в библията си го пише. другото са човешки правила. та, ако говорим за смисъла на венчанието....



Тема Re: Вижте това , моля!нови [re: yanita_]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано23.06.05 14:07



Ми да, ама в православната църква има. Момичето пита все пак

Моят художник -



Тема Re: Вижте това , моля!нови [re: Coлитyc]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 14:16



Със сигурност може, мисля, че до 3, или 5 венчавки, дори, позволява православието, поне така четох в една книжка за Църковния брак. Но преди това мисля, че трябва да се анулира предишния. Иди и попитай директно в църквата



Тема Re: Вижте това , моля!нови [re: Ecтpeлa]  
АвторCoлитyc (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 14:44



Така трябва да направим, макар че то това той трябва да си го пита, в крайна сметка той е бил женен преди не аз!Но все пак не искам да стават някакви изненади в самия ден!Благодаря ви момичета!Много сте мили! Иначе знам че не може да имаш повече от 5 църковни брака...Но никъде не се говори за разтрогване на предишните и как става това!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.