Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:43 28.09.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Тема Кумовете - не двойка???нови  
АвторGabi (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 11:37



Здравейте, мили дами!
Имам един проблем. Кумовете, които бяхме поканили може да не успеят да дойдат, тъй като живеят в чужбина и им се случаха разни непредвидени неща
Тъй че се наложи да мислим за резервен вариант. Тук идва и проблемът. Знам че ролята на кума е по-важна от тази на кумата, затова решихме да си намерим добър кум. Имаме под ръка един много добър приятел, но... той си няма приятелка. И от тук накъде? Ако кумата е моя приятелка, но няма нищо общо с кума много ли е кофти? Моля ви кажете си мнението.



Тема Re: Кумовете - не двойка???нови [re: Gabi]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 11:41



Възможно е, знам за доста такива случаи, когато кумът и кумата не са двойка, примерно кумата е твоя приятелка, а кумът приятел на годеника ти.



Тема Re: Кумовете - не двойка???нови [re: Gabi]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано17.05.05 12:08



Ролята е толкова важна, колкото вие и кумувете я направите.

Аз съм кумувала с приятел на младоженеца на най-добрата си приятелка от училище. Специално бях написала стихотворения за различни етапи от тържеството и им ги поднасях с различни малки торти тематично

- на булката като излизахме от тях преди снимките вкъщи,
- на младоженеца по време на официалния обед за родителите преди наздравицата,
- на родителите вечерта на коктейла преди бащата на булката да танцува с дъщеря си за първи път като омъжена жена.

Не пренебрейгвайте една дейна кума, тя може да внесе много разнообразие в тържеството.

Моят художник -



Тема Re: Кумовете - не двойка???нови [re: Gabi]  
Автор lavandula (непознат)
Публикувано17.05.05 12:13



Не мисля че е проблем нашите проекто кумове нямат нищо общо един с друг (е поне се познават). Той е приятел на мъжа ми , а тя моя, и мога да ти кажа, че прават много сносна подготовка.



Тема Re: Кумовете - не двойка??? [re: Gabi]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано17.05.05 12:17



И наШите не са двойта...даже не се поzнават...Хората си раzмениха телефоните, и_меилите и даже icq_номерата и подготовката върви супер...Само Ще ти кажа, Че кумата ни е в Москва, кумът в София, ние сме в Германия, а сватбата Ще е в Пловдив...Даже като не са двойка е по_добре, zаЩото ако са гаджета като кумуват и после искат да се оженят не било на късмет или неЩо такова...Весело праzнуване

Smiah, smiah...


Тема Re: Кумовете - не двойка???нови [re: surfline]  
АвторGabi (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 11:50



Благодаря ви за отговорите, булки
Двамата бъдещи кумове, макар и не двойка, се познават доста добре, остава само да успеят да се съгласуват по подготовката около сватбата.



Тема Re: Кумовете - не двойка???нови [re: Gabi]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано18.05.05 15:34



Нашите кумове се запознаха две седмици преди сватбата. . Той е приятел, съученик и колега на мъжа ми, а тя - моя приятелка, съученичка и колежка.

По принцип няма абсолютно никакво правило за това кой да кумува, по закон поне. Така ни бяха казали в гражданското, единственото условие е да е пълнолетен човек и да си носи личната карта. . Но от чисто практическа гледна точка е добре кумовете или да са женени (или сериозно живеещи на семейни начала, без изгледи за раздяла) или да не се познават. Идеята е, че по традиция кумовете се канят на разни важни семейни и други празници и ако са гаджета, които в последствие се разделят, може да се окаже проблем събирането им на едно място, особенно ако са се разделили с бурни скандали .

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.