Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:35 26.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Я да ви питам,милички...  
Авторeлeнa (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 22:24



На всяка сватба ли е тадиция да се играят хора, като вземат булката пред дома й.Защото на мен тази идея нещо не ми допада и особено ако ти свирят музиканти с тъпани и т.н.УууууСупер тъпо и смешно ми се вижда.какво ще кажете?При вас имало ли е/ще има ли такова нещо?



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: eлeнa]  
Автор svetleto (непознат)
Публикувано08.05.05 14:04



Тия неща се правят само ако искаш (или ако не можеш да се пребориш с нечий селски манталитет). Аз лично съм против и играенето на хоро на паркинга пред блока изобщо не е стояло на дневен ред. Няма да правя сеир на комшиите я И като се замисля, на никоя сватба на която съм била не се е правило такова нещо



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: eлeнa]  
Авторninka (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 20:05



Аз пък не претендирам за гражданство,не съм и от село,но искам да има музика и хоро. Защо е нужно да се крия,че се омъжвам. Нека чуят и видят,а и настроението ще е коренно различно. На мен ми харесва и на колкото сватби съм била,почти навсякъде го правят. Изключение като че ли е София,явно там прогресиращо този обичай се отбягва. Но не и в другите части на България. Но празника е твой и сама решаваш. Щом не го искаш- не го прави. Не е задължително.



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: eлeнa]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано08.05.05 20:19



Ти сама си решаваш какво да има на твоята сватба - дали да има оркестър или да няма.
За мене това с оркестъра си е голяма простотия и нямаше нищо подобно.
Същото се отнася и за обикалянето по масите за поздрави и събиране на подаръците. За снимките - къде и как да Ви снимат - ваше е решението!
Това е ВАШИЯ ден! Дали трябва да се спазват традициите или не - не на всички им харесват цирковете за пред хората, нали?



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: Heмиpницa]  
Автор elig666 (непознат)
Публикувано08.05.05 20:38



аз също съм против хората пред блока, но това си е лично решение на всеки. Който го влече - да си го направи! Просто не ми е в кръвта и затова на Нашия ден няма да се играят хора пред блока.

[img]http://www.snugglepie.com/ezb/98825.png[/img]


Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: eлeнa]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано08.05.05 23:00



Да ме вzемат е добре, но в моя слуЧай няма как да стане zаЩото си живеем zаедно и Ще си се приготвяме в съседните стаи, ама хора пред блока няма да мога да преживея...много ми селенеееееее.
Да иzвиняват тия, които им допадат тия работи ама това е като да се иzсипе цялата рода в ресторанта с пеЧени агнета, пилета и прасета...РЕЗИИИИИЛ.

Smiah, smiah...


Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: eлeнa]  
АвторHeмиpницa (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 23:52



Това със зяпането на съседите и селските набези малко трудно ще си го спестите - но хората са си такива.....
Как аз реших проблема - оркестър нямаше. Абсурд! Но от клаксоните на колите до къщата, където ме взеха, всички любопитни съседи бяха накацали по прозорци и спряли на улицата да зяпат - няма друг начин....
Т.е. с или без оркестър шумотевицата пак си я има.
Относно специално за кумовете да се играе с питка и пиле....Отново абсурд!
Преди разрязването на тортата в ресторанта....сервитьорките изнасят на количка торта поръчана специално за целта /малка, 10-тина парчета с надпис "Честито кумуване"/ и едно пиле /ама бяха така го украсили готвачите от ресторант "Аква", ум да ти зайде/ и DJ-я обявява по микрофона за чест на кумовете се поднасят тези и тези дарове. Младоженеца подхвана тортата и си я дари на кумата, а аз взех пилето и го дарих на кума. Никакви танци и сеири, само музикален съпровод.
Разрязването на тортата също беше супер елегантно. Носят я на количка, с голям нож, имаше чинийка, виличка и салфетка.
Пак под вещото ръководство на DJ-я разрязахме тортата, като двамата сме хванали ножът. Сложих парчето в чинийката и с вилица взех парченце и го подадох на младоженеца в устата и го целунах, след това той същото направи. Никакви мацаници с торти и разваляне на грим и омазване... за мене туй последното - клепането с торта си е абсолютно недопустимо.

Но всеки сам си решава как да постъпи, аз щото съм още росна-прясна булка, споделям с Вас....



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: eлeнa]  
Автор G.E.R.l ()
Публикувано09.05.05 12:34



Аz все още не zнам дали ще има хоро пред блока като ме вzимат. Но да си кажа честно много ми се иска... Оркестър някак си не ми се вписва в картинката, ама и zа това има време да решим.
Но при мен истарията е друга. Аz съм си селянче от малък град, което от 3 години не живее в БГ. Бъдещият не е българин и много бих искала да му покажа всички традиции, които някого са се спаzвали у нас.
Освен това научих едно нещо в чужбина - мненитео на другите няма никакво zначение. Ако искам хоро, ще има хоро. И не ми дреме дали съседите ще се наляпят по проzорците или не или дали смятат хорото zа селяния или не...



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: G.E.R.l]  
АвторHeмиpницa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 13:07



Сестра ми живее в Хамбург от години и на сватбата беше с мъжът си - немец.
И му викам на немеца - "Ето това е една съвременна българска сватба, като са спестени много от традициите, характерни за българската сватба".
Немеца само дето не падна от стола..."Спестени?"
За него и това беше прекалено много...



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: ninka]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано09.05.05 13:47



А пък съм всякакви конкретни "традиции", само защото "така се правело". Признавам си на никоя сватба, на която съм присъствала не е имало хора пред къщата на младоженката. Това което сме правели, за да се вижда, че има свабта е (когато е къща|) да украсяваме оградата и вратата с венци и с балони, а в блок - перилата на стълбите до съответния апартамент и там арка от много цветя и балони над вратата. На мен ми и тъпо сватбла да слиза натъпкана в дребен асансьор и се радвам, че всички слизхма досега все по стълбите - бавно и с много смях (е, и с много горчиво за отмора на всеки етаж).
Всеки си прави, каквото на него му харесва - това все пак е вашият си празник, как така някой друг ще ви предписва какво да включите или не в програмата. Ако изобщо не харесвате народните танци, махате ги изобщо като изрично предупреждавате ди-дже-я. Там където за първи път бях кума (на моята ученическа приятелка), нямаше никакви хора, защото тя не понася такъв стил музика.

Моят художник -




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.